Moşteanu: Acum 4 ani la tribună stăteau Dragnea şi Tăriceanu. Unul e la închisoare, altul este trimis în judecată. România se schimbă / Mesaj către PNL și UDMR: Putem lucra nemaipomenit împreună când avem aceeaşi preocupare

de I.H.     HotNews.ro
Miercuri, 23 decembrie 2020, 16:51 Actualitate | Politic


Ionut Mosteanu
Foto: Agerpres
România se schimbă - în urmă cu patru ani la tribuna Parlamentului stăteau Liviu Dragnea şi Călin Popescu Tăriceanu, iar acum unul este în închisoare, iar celălalt a fost trimis în judecată, a spus liderul deputaților USR, Ionuț Moșteanu, în ședința de plen a Parlamentului în care urmează să fie votat Guvernul PNL - USR-PLUS - UDMR.
  • "România se schimbă. În urma cu patru ani la tribună stăteau Dragnea şi Tăriceanu. Unul e la închisoare, altul trimis în judecată. România se schimbă.
  • În urmă cu patru ani, în primele bănci se aflau Florin Iordache, Şerban Nicolae, Eugen Nicolicea. Azi sunt feţe noi care inspiră încredere în viitor.
  • Noi, cei care am luptat, suntem aici. A venit momentul să guvernăm România, să facem un Parlament în care legile bune să nu mai stea în sertare. Văd că încă mai validaţi parlamentari cu probleme penale, sper să vă schimbaţi mai repede”, a afirmat Moşteanu.
El a spus că cei 80 de parlamentari USR-PLUS au ajuns aici pentru că Stelian Ion s-a bătut cu armata lui Dragnea în acest Parlament, pentru că Vlad Voiculescu a luptat pentru un sistem de sănătate care vindecă, nu îmbolnăveşte și pentru că Dan Barna a stat în stradă şi a coordonat proiectul Fără penali.

Deputatul USR a avut un mesaj și pentru parteneri de coaliţie: "Dragi colegi de la PNL şi UDMR, munca excepţională pe care am depus-o împreună la programul de guvernare arată că putem lucra nemaipomenit împreună atunci când avem aceeaşi preocupare: binele acestei ţări. Vă asigur de tot suportul nostru, că vom fi parteneri loiali şi vom lucra umăr la umăr să implementăm fiecare linie din programul de guvernare".









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















18475 vizualizari

  • -23 (37 voturi)    
    De unde dracu a mai aparut si neocomunistul (Miercuri, 23 decembrie 2020, 17:05)

    salvatore [utilizator]

    ... asta? Daca inspirationali pentru el sunt Stelian, Voiculescu si Barna e clar ca nu are nimic in cap. E inca unul din turma sorosista de rinoceri care tropaie prin Partlament si mai nou sunt si la Guvernare. Au pus Ministrul Transporturilor un forumist care comenta tot felul de aberatii, Primul lor Ministru nu a reusit sa treaca treapta a doua, Ministrul Justitiei e un apropiat de=al lui Mazare, Ciolos e nepotul stim noi cui, Voiculescu il are pe tac'so informator securist, Nasui e din neam de securasi de la externe, asta le e nivelul, astia sunt "noii profesionisti". Apropo, vor mai da vina pe greaua mostenire, ca doar acum au o continuitate la guvernare?! Amatori.
    • +6 (12 voturi)    
      Te roade ceva (Miercuri, 23 decembrie 2020, 17:46)

      Dogul [utilizator] i-a raspuns lui salvatore

      Văzând ce scrii, am început să mă întreb dacă a ieșit Dragnea de la pârnaie, că numai ăla avea în cap tot felul de prostii cu legături imaginare între nepoți și bunici securiști :))))
    • +1 (11 voturi)    
      HiHiHi (Miercuri, 23 decembrie 2020, 17:55)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui salvatore

      A aparut fix din miscarea aia sorosista de la colectiv, crescuta simtitor dupa protestele sorisiste din 2017 contra ciumei rosii (stii tu, 100 de lei de om si 50 de lei de caine), si sper din tot sufletul sa creasca pana in punctul in care tot neamul vostru de lipitori angajati la stat, pusi acolo doar pe pile si relatii, sa ajungeti sa fiti dati afara din posturile caldute si sa fiti nevoiti sa va castigati painea in privat, sa vedeti si voi ce e aia munca.

      Asha ca... spor la scurmat prin gunoaie imaginare senior salvatore
    • +4 (10 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 23 decembrie 2020, 17:56)

      [anonim] i-a raspuns lui salvatore

    • +5 (11 voturi)    
      Va doare tare, asa-i? (Miercuri, 23 decembrie 2020, 18:04)

      Cataleya [utilizator] i-a raspuns lui salvatore

      Plangeti cu sughituri dupa suprematia PSD, cand Zgonea, Dragnea, Iordache, Ciolacu i-ar fi taiat microfonul acestui USR-ist inca dupa primele 2-3 cuvinte.
      Si dupa ce pleca de la pupitru era luat la scuipaturi si injuraturi de borfasii Mitraliera, Serban si Olguta.

      Abia acum incepeti sa va dati seama ce nimicuri sunteti.

      PSD-isti AURiti :)
    • +3 (9 voturi)    
      //// (Miercuri, 23 decembrie 2020, 18:20)

      GemstonePig [utilizator] i-a raspuns lui salvatore

      Iar ma cu Soros?! ala e impaiat ca Lenin si voi tot cu fantoma lui va agitati?
    • +1 (1 vot)    
      Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 23 decembrie 2020, 18:45)

      [anonim] i-a raspuns lui salvatore

    • +1 (7 voturi)    
      Ai noroc, vin cu vesti bune pentru tine! (Miercuri, 23 decembrie 2020, 19:00)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui salvatore

      E loc liber la AUR daca vrei sa te duci sa-i lauzi si sa le pupi talpile.
  • +5 (11 voturi)    
    31 ani dupa Revolutie (Miercuri, 23 decembrie 2020, 17:19)

    soringusar [utilizator]

    De 31 ani Romania progreseaza foarte , foarte lent.
    Din 2016 am pierdut 4 ani degeaba.
    Cei care au avut in 1989 20 de ani nu mai au rabdare sa vada ritmul de melc in care se progreseaza.
    Autostrazi nu , cai ferate nu , flota nu , compania nationala de transport aerian in dificultate.
    Taxe mari, da , risipitul banilor publici, da , incurajarea lenei si nemuncii da.
    Tot ce tine de stat a mers foarte lent si prost.
    S-a furat si se fura enorm.
    Hotia este sport national.
    Toata dezvoltarea in acesti ani a fost asigurata de mediul / initiativa privata si UE.
    Vedeti cum se traieste in Albania , Macedonia , Serbia,Moldova. Asa eram si noi daca nu am fi fost in UE.
    Cand zici ca ai scapat de Dragnea , Tariceanu, Mitraliera , atunci apar Sosoaca si alti sonati.
    Sper sa nu ii apuce pe USR-isti dragostea de refugiati / emigranti.
    Guvernul de coalitie trebuie sa asigure conditiile macro de dezvoltare si securitatea cetateanului.
    • +4 (10 voturi)    
      Gresit (Miercuri, 23 decembrie 2020, 19:41)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui soringusar

      Din 2016 pana in 2019 am regresat 5-6 ani: legile justitiei sunt varza, DNA-ul e lasat fara colti, CSM e pe jumatate pesedizat, CCR e parte integranta din PSD, etc, etc. Si dupa 4 ani dacul liber a fost cat pe ce sa mai voteze o tura PSD, tot pe fondul absenteismului...
  • +5 (11 voturi)    
    cum era aia (Miercuri, 23 decembrie 2020, 17:51)

    adrhc [utilizator]

    cu “profesioniștii” au construit Titanicul iar “amatorii” Arca?

    m-am saturat de vomit de PSD-isme; nu știu ce-or face astia dar am certitudinea despre ce ar face PSD/AUR
  • -1 (5 voturi)    
    Este o coalitie (Miercuri, 23 decembrie 2020, 19:42)

    Kepler [utilizator]

    care ar putea sa faca ceva pt ca Romania sa progreseze cu adevarat. O observatie este ca Udmr-ul a fost practic in toate coalitiile in perioada postcomunista, dar si mai mult atrage atentia ca Hunor s-a dus imediat la sfat cu Orban V.
  • +2 (8 voturi)    
    sigur nu e discursul CDR din 1996? (Miercuri, 23 decembrie 2020, 22:11)

    NicuPandemicu [utilizator]

    Tot așa o coaliție în 3 cu UDMR era și atunci, iar entuziasmul strivirii neo-comuniștilor era comparabil. A naibii istorie, cum se ambiționează să se repete.