VIDEO Contre în Parlament între noul premier și PSD / Simonis: Dle Ludovic Cîțu, clipiți și vă salvăm noi/ Cîțu: Tupeu la limita nesimțirii ca azi, mai rar

de Redactia     HotNews.ro
Miercuri, 23 decembrie 2020, 14:55 Actualitate | Politic


Florin Citu in Parlament
Foto: AGERPRES
Ședința în care Guvernul Cîțu a primit votul de învestitură a fost prilej de contre dure între liderii PSD și noul premier. Social-democrații l-au ironizat pe noul premier, numindu-l „Ludovic Cîțu” și au acuzat noua Coaliție că e preocupată de împărțirea funcțiilor și banilor, nu de bunăstarea românilor. „Nu-i așa că sunteți terminați că sunt aici? Vă mai sperie o guvernare Cîțu. Am văzut multe în Parlament, dar tupeu la limita nesimțirii ca azi, mai rar”, a replicat Cîțu care a fost huiduit din sală în câteva rânduri.

Guvernul PNL - USR-PLUS - UDMR, condus de Florin Cîțu, a trecut de votul Parlamentului. Au fost 260 de voturi "pentru" și 186 "împotrivă".




HotNews a tansmis LIVE desfășurarea ședinței parlamentului.

18:40 Florin Cîțu mulțumește celor care l-au votat și românilor. „Mulțumesc și la treabă!”, a spus el.

18:35 Guvernul Cîțu a primit votul de învestitură. 260 de voturi pentru, 186 împotrivă.

18:22 Votul s-a încheiat

17:32 A început votul.

17:32 Ludovic Orban explică procedura de vot.

17:25 Florin Cîțu:
  • Nu-i așa că sunteți terminați că sunt aici? Vă mai sperie o guvernare Cîțu. Am văzut multe în Parlament, dar tupeu la limita nesimțirii ca azi, mai rar.
  • (huiduieli din sală)
  • Tupeu, cum ați lăsat economia? 50 de miliarde datorii pe care le-am plătit noi. A trebuit să decontăm concedii medicale pe care nu le-ați decontat cu anii.
  • Dragi români, o să fie bine.

17:18 Alfred Simonis (PSD):
  • A fost un simulacru de audieri, fără presă. Fără precedent. Nu ați vrut presa pentru că acești candidați s-ar fi făcut de râs.
  • Românii au ascultat de președinte, să nu dea puterea unui singur om sau partid. PSD a câștigat alegerile.
  • Dle Ludovic Cîțu, n-ați fugit încă? Ce rol aveți în acest Guvern. Clipiți și vă salvăm noi.

17:04 Vasile Dâncu (PSD):
  • Am citit programul și este o antologie de texte. Ajutorul pe care o sa-l dăm noi: toate fanteziile, promisiunile și speranțele trecute acolo vor constitui indicatori de monitorizare pe care o s-o facem zilnic.
  • Am văzut un lucru în programul de guvernare pe care nu-l înțeleg. A apărut un război al politicii cu toate formele de religie. Parcă actuala guvernare uită că există biserici în România.

16:57 Claudiu Târziu (AUR):
  • PSD s-a dovedit foarte bun critic, dar din păcate se face la fel de vinovat de situația țării de azi.

16:50 Gabriela Firea (PSD):
  • Când le vor cere guvernanții iertare copiilor și profesorilor?
  • A fost comod pentru Guvern să țină scolile închise, dar a fost dramatic pentru elevi.

16:41 Radu Mihai (USR-PLUS):
  • E o ipocrizie ca primul vorbitor din senat să fi avut curajul să dea lectii USR-PLUS, când a fost numit premier ca să-i pună lui Dragnea pe tavă OUG 13.

16:36 Virgil Guran (PNL):
  • Am asistat la lecțiile de guvernare primite de la opoziție. Chiar avem memorie atât de scurtă? Ați fost unicii oameni care ați condus România care ați făcut moțiune împotriva propriului Guvern. Ați uitat că ați avut-o pe Viorica Dăncilă prim-ministru?
  • Avem o perioadă grea. Sunt lucruri mari de realizat.

16:26 Sorin Grindeanu (PSD):
  • Probabil că, dacă s-ar fi organizat un concurs pentru persoana care întruchipează cel mai prost premier, Florin Cîțu ar fi câștigat detașat.
  • Cum să susții prim-ministru exact pe cel care a tăiat cu 22% bugetul sănătății când a izbucnit pandemia? Nici dacă v-ați fi străduit să găsiți cea mai rea variantă de premier nu ați fi reușit așa de bine.
  • Într-un singur an, dl Cîțu ne-a îndatorat pentru următorii 30 de ani cel puțin.
  • Există un fir roșu în acest program: vindeți tot. V-ați propus să vindeți România cu tot cu Ardeal, cum a zis dl Iohannis.

16:24 Varujan Pambuccian (minorități):
  • Noi vom vota acest guvern.

16:17 Csoma Botond (UDMR):
  • Rezultatele alegerilor parlamentare au oferit la trei partide de centru dreapta posibilitatea de a face o coaliție de Guvernare. Ne asigurăm că acest guvern va face totul, pe termen scurt, pentru a depăși această criză.
  • Pe termen mediu acest guvern trebuie să consolideze economia.

16:09 George Simion (AUR):
  • Mesajul meu de azi e pentru poporul român ca să știe: restaurantele din Parlament sunt deschise, tot sectorul HoReCa trebuie să se deschidă.
  • Sunteți amendați dacă nu purtați masca, ei stăteau la 2 noaptea ca hienele.
  • Popor român, e timpul să redeschidem școlile. Asta cerem noului guvern. E în joc viitorul copiilor noștri.
  • Vreau să spun românilor de ce toată graba asta. Acest Guvern, toate comisiile să aibă secretare, funcții, salarii din banii voștri. Miza cea mare este bugetul pe care și l-au împărțit.
  • Vă doare, știu, o să vă doară din ce în ce mai rău.
  • Refuzați să plătiți biruri, taxe.

16:03 Ionuț Moșteanu (USR-PLUS):
  • România se schimbă. A venit momentul să guvernăm România.
  • V-am forțat în ultimii 4 ani să vă schimbați.
  • Suntem singurul partid care a înregistrat de la un mandat la altul o creștere semnificativă.
  • Suntem aici pentru că Dan Barna a stat în stradă pentru a coordona „Fără penali”, suntem aici că Dan Barna ne-a ținut împreună.

15:59 Gabriel Andronache (PNL):
  • Acțiunile viitorului parlament și Guvern trebuie să se concentreze pe acțiunile de gestionare a pandemiei, a sistemului sanitar, a campaniei de vaccinare, de protejare a locurilor de muncă și a antreprenorilor.
  • Guvernul e centrat pe reformarea marilor sisteme publice.

15:52 Marcel Ciolacu (PSD):
  • Ați pierdut alegerile. Românii v-au trimis acasă pentru că ne-ați pus în pericol sănătatea, viața, locurile de muncă și educația copiilor. Dar nu ați înțeles nimic. În loc să plecați acasă v-ați dat mâna pe sub masă în goana pentru ciolan.
  • V-ați pus un premier de paie.
  • Dle Orban-Cîțu ați venit cu o listă de interese.
  • Ați venit doar să prăduiți cât de mult puteți.
  • Acest guvern e deja născut mort. Știți că veți pleca foarte repede și de aici disperarea de a vă pune pe funcții în creierii nopții.
  • PSD nu va vota un astfel de Guvern, sunteți o rușine națională.
  • Dle Orban, ați sperat să vă salvați, dar abia acum începe cel mai negru coșmar pe care l-ați avut vreodată.

14:45 Florin Cîțu prezintă programul de guvernare.
„De astăzi vă anunț pe toți că voi monitoriza obiectivele pe care ni le propunem”, a spus Cîțu. Mai multă muncă și mai puține declarații”, a precizat el.

„Vreau să-i asigur pe pensionari și pe cei care au nevoie de ajutor că nu vom lăsa pe nimeni în urmă, a mai spus el.

15:42 Premierul desemnat Florin Cîțu a fost primit cu aplauze, dar și cu huiduieli. „Cei care huiduie să se ducă pe stadion”, a spus Orban.

15:41 Ludovic Orban conduce sedinta. El a precizat că au fost validați până acum 455 de parlamentari, în consecință noul Guvern are nevoie de 228 de voturi pentru învestitură.

15:33 Ședința plenului a început. Sunt 363 de parlamentari care și-au înregistrat prezența.

15:07 Ședința plenului programată pentru ora 15:00 nu a început încă.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















21029 vizualizari

  • -33 (51 voturi)    
    pe repede inainte... (Miercuri, 23 decembrie 2020, 14:57)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... sa nu-i apuce noaptea... ca hotii.
    • +20 (28 voturi)    
      viteza (Miercuri, 23 decembrie 2020, 16:11)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      pe care-o aveau parlamenthoții lui dragnea, e inegalabilă.
      • -5 (5 voturi)    
        normal. (Miercuri, 23 decembrie 2020, 22:14)

        Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        .. astia nici sa fure nu se pricep. isi dau cu stangu-n dreptu'.
        • +1 (1 vot)    
          Parcă Vanghelie a spus asta. (Joi, 24 decembrie 2020, 9:40)

          asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

          Vanghelie,tu ești?Pe cine cauți pe aici?Te așteaptă Katy la portiță !
    • +5 (5 voturi)    
      Lasa asta (Miercuri, 23 decembrie 2020, 22:18)

      1anonim [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      fii atent, baietii tai stiu chiar si chestia cu clipitu'.. vai ce inteligenti sunt !!
    • +2 (2 voturi)    
      Sunt jmecheri.Cei de la PSD. (Joi, 24 decembrie 2020, 9:38)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      Bucuroși că nu au prins guvernare,fac glume de AUR(galerie de footbal).
  • -44 (56 voturi)    
    Guvern toxic (Miercuri, 23 decembrie 2020, 14:59)

    cenzuratul [utilizator]

    Daca masculinitatea e toxica (si este toxica, vedeti o lista de referinte* din presa quality), atunci acest guvern (20 de barbati si 1 femeie) nu poate fi decat toxic.
    Cu urmeaza? S-o roage pe Turcan sa iasa din cand in cand din sedinta de guvern sa poata ei vorbi ca-ntre barbati?
    Ce-o sa creada Adina Valean? C-a fost numita in Comisie doar pt ca e femeie si nu iesea paritatea de "gen" in Comisie?
    De la UDMR si PNL nu aveam asteptari, dar se pare ca nici un partid progresist precum USR nu face fata in mocirna damboviteana. Pacat de banii bagati de Open Society in ONG-uri.

    *
    https://www.theguardian.com/world/2019/jun/01/seriously-meryl-streep-toxic-masculinity-doesnt-hurt-men-it-kills-them
    https://www.nytimes.com/2019/01/22/us/toxic-masculinity.html
    https://www.vox.com/first-person/2019/1/22/18188776/toxic-masculinity-gillette-ad-apa-guidelines
    • +21 (29 voturi)    
      mda (Miercuri, 23 decembrie 2020, 15:52)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui cenzuratul

      un comentariu in care puteai sa mimezi macar un iq de 50 se putea?! normal ca nu!

      "masculinitatea toxica" e un termen folosit de feministele nebune. cam asta e...
      • +15 (15 voturi)    
        acum e un termen folosit si de psd-istii nebuni (Miercuri, 23 decembrie 2020, 17:18)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        E de tot rasul, ce ii macina pe postacii PSD-ului, masculinitatea toxica :))
        Partidul care a dat politicii romanesti figurile luminoase ale Rodicai Stanoiu, Rovana Plumb, Cati Andronescu si nu in cele din urma geniul Vioricai Dancila se plange acum voalat ca nu mai ajunge la cascaval si ca masculii toxici au furat cascavalul.
    • -27 (41 voturi)    
      acu (Miercuri, 23 decembrie 2020, 15:56)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui cenzuratul

      Eu n-aș fi așa sgur că Turcan este singura femeie din Guvern.
      • +14 (22 voturi)    
        si noi suntem convinsi ca tu nu esti (Miercuri, 23 decembrie 2020, 16:53)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        singurul dusman al Romaniei de pe forum...
        • +12 (12 voturi)    
          Este Cel Mai (Miercuri, 23 decembrie 2020, 18:06)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui rov

          Mare Dusman Al Romaniei, pretin si tovarash al URSS
          • -9 (11 voturi)    
            hoooo (Miercuri, 23 decembrie 2020, 19:33)

            srpc [utilizator] i-a raspuns lui un domn

            actualii dusmani ai tarii sunt capitalistii occidentali, care mai au putin si, cu ajutorul "domnilor" ca tine, lichideaza totul pe aici
            • 0 (0 voturi)    
              Iar mujicii tai sunt marii prieteni (Joi, 24 decembrie 2020, 9:39)

              Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui srpc

              ai Romaniei, motiv pentru care au sfasiat teritoriul tarii si mentin trupe de ocupatie pe teritorii Romanesti. Dragostea lor e atat de mare incat dupa ce au furat Romania (Sovromurile) si au adus un regim criminal care a distrus tara 50 de ani nici acum nu se indura sa lase Romania in pace.
            • 0 (0 voturi)    
              exista si capitalisti 'orientali" securila? (Joi, 24 decembrie 2020, 15:32)

              AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui srpc

              Sigur ca exista dar de astia nu suflati o vorba.
              Voi sunteti blocati pe nenorocitii din vest care v-au furat gasca de aur de pe oua si tzatza de la care sugeati.
              Si nu inteleg de ce a trebuit sa precizezi ca "actualii" dusmani ai tarii, vrei sa spui ca inainte de '89 nu luptai tot impotriva capitalismului putred?
    • +2 (4 voturi)    
      confirm (Miercuri, 23 decembrie 2020, 23:30)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui cenzuratul

      barbatii in sedinte sunt extraordinari dar mai scapa cate una - cel putin la fabrica unde am lucrat

      Nu cred ca este peste tot la fel - sunt locuri unde buna crestere ramana la standardul normal...

      Evident ca comentariul dvs. este la un misto dar nu se prinde chiar toata lumea
  • +36 (42 voturi)    
    2020 - Decembrie - Romania Libera de FSN (Miercuri, 23 decembrie 2020, 15:00)

    un domn [utilizator]

    Aka P$D
  • +43 (49 voturi)    
    O zi importanta (Miercuri, 23 decembrie 2020, 15:11)

    john_doe_ro [utilizator]

    Eu zic totusi sa ne bucuram de noul guvern. Pana la urma sunt nume onorabile nu cantareti, zidari, strungari, soferi precum Nicolicea de la PSD si altii asemenea. Romania face un pas inainte astazi. Rezultatele nu se vor vedea imediat dar acesta este drumul cel bun
  • -37 (45 voturi)    
    Si daca primeau aviz negativ tot se mergea (Miercuri, 23 decembrie 2020, 15:31)

    xrogo [utilizator]

    pe repede inainte, liberalii si aici au incalcat o cutuma de 30 ani!
    • +24 (32 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 23 decembrie 2020, 15:55)

      [anonim] i-a raspuns lui xrogo

    • +8 (10 voturi)    
      Ai inceput cu o chestie teoretica ... (Miercuri, 23 decembrie 2020, 17:25)

      Tore [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      ... si ai terminat cu o acuza.
      Va dau manuale pentru tehnicile astea de prostit fraierii sau invatati singuri?
    • +14 (16 voturi)    
      PSD-ul a violat Constitutia pe indelete (Miercuri, 23 decembrie 2020, 17:25)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      In ultimii 4 ani si tu ne spui povesti cu cutume?
      Canta la alta masa!
      • -1 (1 vot)    
        si altii (Joi, 24 decembrie 2020, 11:48)

        costelo999 [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

        ca base, vernerica, ludovica, mai lasa-ne cu peeseedee.
        • 0 (0 voturi)    
          costelus, ati incercat de doua ori sa il suspendat (Joi, 24 decembrie 2020, 15:37)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui costelo999

          Pe Base, ati luat-o in bot.
          Pe Johhanis l-ati amenintat cu suspendarea si cand respira, n-ati facut nimic cu peste 60% in parlament.
          In schimb ati foarte preocupati sa creati legi pentru un singur om si sa numiti o catastrofa Prim-ministru al Romaniei ba chiar si candidat la Presedintie.
          Si acum va smiorcati ca nimeni nu vrea sa faca aliante cu un partid de ciumati?
          • 0 (0 voturi)    
            mucusmicu (Joi, 24 decembrie 2020, 17:17)

            costelo999 [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

            si peeseedee dar si peeneelee si vernere au violat costitutia, deci sa se aplice aceeasi lege pentru toti, mai alikimucus alikimicus, pricepi tu? sau nu pricepi
    • +14 (16 voturi)    
      Mircica, antena trei se inchide (Miercuri, 23 decembrie 2020, 18:07)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Te vedem la maturat strazi ? Robertzeluu de la Sector 3 are nevoie de brate inarmate cu maturi !
  • +23 (29 voturi)    
    wow, (Miercuri, 23 decembrie 2020, 16:10)

    nahir [utilizator]

    ce fioros e ciolanu!!!
    Ca să vezi domle, dacă nu-l votează pesedeciolanu nu o să funcționeze guvernul. Curat opoziție, panglicarule
  • +27 (31 voturi)    
    Cat... (Miercuri, 23 decembrie 2020, 16:15)

    ElDiablo [utilizator]

    ... de fake e baietasul ala de la hAUR. Demagogie si gargara ieftina pentru cei cu neuroni putini.
    • +16 (18 voturi)    
      neuroni putini, dar multi purtatori (Miercuri, 23 decembrie 2020, 16:55)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui ElDiablo

      din pacate...
      Cum sa faci o echipa de liga campionilor cu atatia tembeli...???
  • +21 (27 voturi)    
    Dubla satisfactie! (Miercuri, 23 decembrie 2020, 16:17)

    Cataleya [utilizator]

    UN nou Guvern si o noua majoritate Parlamentara, ambele fara PSD si AUR.

    Cireasa, de fapt ciresele de pe tort sunt zbaterile si plansetele ciolacilor perdanti, atat in plenul parlamentului cat si in plenul postacilor :))
    • +29 (31 voturi)    
      Triplă! (Miercuri, 23 decembrie 2020, 16:31)

      fdaniel [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      Ia gândiți-vă cum se umflă ficații playboy-ului Teodorovici când îl vede pe Câțu premier... priceless!!
      • +16 (20 voturi)    
        Teodorovici... (Miercuri, 23 decembrie 2020, 17:06)

        Cataleya [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

        ...intra la punga de cirese :)
        La gramada cu Firea, Serban, Nicolicea, Codrin, Mitraliera, Tariceanu, Ponta, Plesoianu......

        Chiar, marea doamna senatoare Firea a prins macar sefia vreunei Comisii?
        Macar sa aiba si ea 7-8 persoane in fata carora sa-si expuna ifosele?
  • +25 (27 voturi)    
    ciolanule... (Miercuri, 23 decembrie 2020, 16:18)

    mctweety [utilizator]

    oare unde erai cand veoreca papancila behaia he-he-he? aia era competenta planetei. aia te reprezenta! mi-ar fi rusine sa folosesc asemenea cuvinte, mi-ar fi rusine sa fac asemenea declaratii, cand in jur am oameni precum dragnea, veo, dickman, ciordakey si alte valori traditionale....rusine clasei politice, rusine celor care nu au votat!
  • +33 (35 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 23 decembrie 2020, 16:28)

    [anonim]

  • +15 (19 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 23 decembrie 2020, 16:32)

    [anonim]

  • +18 (20 voturi)    
    Ia spus cineva lui Ciolacu... (Miercuri, 23 decembrie 2020, 16:37)

    ciuma.rosie [utilizator]

    ...ca nu se voteaza premierul lui Dragnea, Veorica !!!
  • -16 (28 voturi)    
    Progresismul (Miercuri, 23 decembrie 2020, 16:53)

    Arminius [utilizator]

    e la putere. Asa cum cunoastem, s-a cerut eliminarea PSD-ului, nu invingerea acestuia. Asta pentru a se elibera culoarul pe stanga si a face loc USR-ului.
    Dupa cum arata lucrurile, stanga nationalista a fost spulberata in PSD, care partid, usor-usor, se pune la dispozitia neomarxistilor si va deveni frecventabil.
    • +8 (14 voturi)    
      ce rahat fumezi b0$$? (Miercuri, 23 decembrie 2020, 17:36)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Arminius

      ce rahat fumezi b0$$?
    • +13 (15 voturi)    
      psd-ciuma rosie, partid ? Poate haita, gasca, (Miercuri, 23 decembrie 2020, 18:25)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui Arminius

      hoarda de praduitori analfabeti , primitivi, manipulaturi, mincinosi ! Dnul Craciun se pregateste de peste 10 ani sa puna de-o stanga dar se pare ca inca nu a copt-o !! Da, e logic -de multa vreme- sa apara un partid de stanga numai ca in talmes-balmesul din mintea dvs logica e falimentara... Denumiti un neomarxist sau o idee neomarxista daca aveti cu ce ! In Romania nu au existat decat praduitori , criminali si inainte de 1989 ! Nici urma de marxisti si/sau comunisti doar inaintasii ciumatilor de azi , cantonati preponderent in psd .
  • +10 (12 voturi)    
    Paradoxal... (Miercuri, 23 decembrie 2020, 17:25)

    ElDiablo [utilizator]

    ... ma asteptam la Firea sa aiba un discurs de țață isterică, in schimb a ieșit în evidență imberbul Simonis. La un moment dat din cauza avantului luat in a debita aberatii pe banda, îsi pierduse si vocea. Chiar nu mai avea mult și facea spume la gură. Domnu' Rafila, pai ce faceti, administrati-i un vaccin antirabic.
    • +1 (1 vot)    
      sa nu subestimam rezervorul de cadre al PSD-ului (Joi, 24 decembrie 2020, 15:47)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui ElDiablo

      Si nici cel de tate isterice. De orice "gen".
  • +8 (12 voturi)    
    alfred simonis (Miercuri, 23 decembrie 2020, 17:26)

    zot [utilizator]

    un exemplu nefericit, stil mitraliera, codrin stefanescu,
    cel mai mare fariseu din actuala conducere a scestui psd;
    exprimarea, hidoasa, glume de maidan.
  • -7 (13 voturi)    
    Cati promovează discursul urii (Miercuri, 23 decembrie 2020, 17:29)

    galeo [utilizator]

    Asemenea indivizi care promovează ura nu pot construi ceva în viața lor, ci doar distrug.
    Mintea lor e setata pe ura, nu pentru a crea ceva constructiv.
    • +8 (10 voturi)    
      Amice, eu am o ura viscerala pe psd (Miercuri, 23 decembrie 2020, 19:45)

      Fu Leng [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      Si nu te mai alinta, psd decat a distrus...merita toata ura pe care o primesc. Sa fie primit, zic!!!
      • -7 (7 voturi)    
        După cum am mai zis (Miercuri, 23 decembrie 2020, 21:40)

        galeo [utilizator] i-a raspuns lui Fu Leng

        Indivizii orbiți de ura fata de PSD, ruși, biserica, bătrâni, clingonieni, etc sunt doar niste ratați ce nu pot construi ceva pozitiv în viața lor, ei caută doar vinovați pentru propria neputință.
  • +5 (9 voturi)    
    dA (Miercuri, 23 decembrie 2020, 18:57)

    Babilou [utilizator]

    Si-uite asa devenim antisemiti amintind ca Simonis joaca in aceeasi liga cu Pauker.
    • +3 (5 voturi)    
      da poate, (Miercuri, 23 decembrie 2020, 19:31)

      nick1587873340950 [utilizator] i-a raspuns lui Babilou

      asa devnim mai patrioti! la asta nu te-ai gindit ?
    • +5 (5 voturi)    
      Oricum, (Miercuri, 23 decembrie 2020, 20:37)

      DurAndrei [utilizator] i-a raspuns lui Babilou

      "Glumita" lui Simonis nici macar originala nu e, doar o copie nereusita a celei adresate Vioricai...
      Si pentru ca tot am pomenit de ea, cred ca nu au existat guverne mai pline de analfabeti decat cele nu stiu cate guverne ala pesedeului din cei trei ani de groaza... Nu se auzea decat un singur lucru: "legile justitiei"!
  • 0 (8 voturi)    
    GG (Miercuri, 23 decembrie 2020, 18:58)

    Georgiana1995 [utilizator]

    YES WE CAN !! A venit clipa cea mare,Câţu e omul cel mai tare !
  • -11 (15 voturi)    
    tupeu si nesimtire mai repede la citu (Miercuri, 23 decembrie 2020, 19:22)

    Nevermind [utilizator]

    cand esti proptit premier al unei tari careia i-ai atacat moneda.

    + mincinos de cea mai joasa speta:
    NU ai platit medicalele restante de ani. Usor verificabil la CASMB.
  • -4 (8 voturi)    
    "Tupeu la limita nesimțirii" (Miercuri, 23 decembrie 2020, 19:25)

    nick1587873340950 [utilizator]

    alo, alo, domnule premier, e legal ESTE, e INSULTA ? NU ESTE, ATUNCI ? Nu mai poate omul sa se exprime ? "ca viitor premier, asta e replica ? ATITA POTI ?"
  • -8 (10 voturi)    
    alegere (Miercuri, 23 decembrie 2020, 19:31)

    srpc [utilizator]

    prerer un nesimtit unui tradator aflat in slujba capitalului occidental
    • +1 (3 voturi)    
      ai uitat "neomarxist" și sorosist (Joi, 24 decembrie 2020, 4:15)

      MG [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      și cuvinte cheie propagandistice: "tradator!!", "slujba" etc. Computerul dvs este rusesc? Libertatea de expresie v-a dat-o Moscova?
    • +1 (3 voturi)    
      Si cu prietenii tai de la Sputnik? (Joi, 24 decembrie 2020, 9:46)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      Pe ei nu ii preferi capitalismului veros in goana dupa profit. Oare de ce or fugi milioane de cetateni ai statelor "socialiste" - Rusia/Cuba/KoreaN in capitalismul decadent si doar cateva zeci de persoane cu deficiente cognitive in raiul socialist/comunist? Daca ai avea si al doilea neuron ai putea gasi raspunsul.
  • +3 (5 voturi)    
    mda... (Miercuri, 23 decembrie 2020, 23:01)

    ..13 [utilizator]

    Bun discursul PM -ii doresc mult succes

    vai de sufletul meu - nici in cele mai negre vise nu credeam ca #ciumarosie o sa aiba un asa tupeu maximal - cata fandoseala la Grindeanu...nu imi vine sa imi cred ochilor ca cel care era lasat in drum vine acum si linge treptele partidului care l-a destituit dupa ce l-a investit, caz unic...duana Firea iepocala - umar langa umar cu virusul in ceafa, cata demagogie

    Dramatic rau de tot liderul de la Haur - inca un pahar cu apa pentru dansul daca se poate...

    Nu stiam ca Pambbucccian este asa de fara de un minim de notiuni de eficienta doar dati oamenilor si nu luati - in rest un discurs decen unde criza climatica vad ca il preocupa tare... Bre. omul asta este intr-o mare schimbare/transformare... Imi pare rau petnru ca aveam o parere mai buna despre domnia sa..

    Aplauzele erau mai bune la sfarsit - imi pare rau ca se pierd in chestiuni ciudate unii dintre ei...Probabil ca au fost la prea multe teambuilding-uri unde li s-a spus ca aplauzele incalzesc - oare ce incalzesc???
  • +1 (1 vot)    
    până și PSD râde de PSD (Joi, 24 decembrie 2020, 4:11)

    MG [utilizator]

    Doar că de data asta râd ca proștii, pentru că nu știu exact de ce. Doar știu că era ceva scandalos, doar că era despre PSD si marionetele lui dragnea.
  • -1 (5 voturi)    
    Scena clasica de Caragiale (Joi, 24 decembrie 2020, 4:35)

    Amariei [utilizator]

    Catavencu-Ciolacu striga tare hotii, Agamita-Catu de la patzusopt lupta si iarasi lupta, Tipatescu-Orban scrie misive cu Trahanche-Klaus iar Farfuridi-Simion si Branzovenescu-Tarziu recita poezii patriotice. Nimic nu s -a schimbat.
  • +4 (4 voturi)    
    hehe (Joi, 24 decembrie 2020, 14:55)

    liviu_ [utilizator]

    Simonis foloseste o gluma folosita in cu totul alt context... nici macar inventvitate nu are...
    penibil!

    observ cum cel mai corupt partid din romania (conform numarului de condamnati inclusiv a 2 sefi ai partidului, unui sef la deputati si la partid in momentul condamnarii), acuza pe altii de coruptie...

    eu zic ca psd sa primeasca premiul de penibilitate pentru "lifetime achievement"
  • -3 (3 voturi)    
    Ludovic Citu (Joi, 24 decembrie 2020, 16:38)

    consumator2 [utilizator]

    Tare asta!!! E si el o papusa in mainile tatucului Orban, cum au fost si altii in mainile tatucului Dragnea!