Ciolacu: PSD nu va vota niciodată acest guvern al menținerii României în criză / Șandramaua pierzătorilor se va prăbuși în câteva luni

de I.H.     HotNews.ro
Vineri, 18 decembrie 2020, 20:34 Actualitate | Politic


Marcel Ciolacu
Foto: Agerpres
Liderul PSD, Marcel Ciolacu, a reacționat la scurt timp de la anunțul liderilor viitoarei coalții de guvernare privind structura Executivului, el spunând că "PSD nu va vota niciodată acest guvern al menținerii României în criză, al subdezvoltării, al prăduirii naționale". Ciolacu a lansat un nou atac la adresa liderilor coaliției de centru-dreapta, susținând că "șandramaua pierzătorilor se va prăbuși asurzitor în doar câteva luni".
  • "Șandramaua pierzătorilor se va prăbuși asurzitor în doar câteva luni. Foamea de funcții a lui Orban și Barna a învins interesul pentru soluțiile reale de a scoate România din criza sanitară și economică.
  • Niște hiene politice care nu vor face nicio reformă! Un premier de paie ținut în lesă de Orban. Și doi vicepremieri care aveau nevoie de niște birouri, că de coordonat nu vor coordona nimic!
  • PSD nu va vota niciodată acest guvern al menținerii României în criză, al subdezvoltării, al prăduirii naționale!
  • Totuși, președintele Iohannis doarme liniștit când știe că peneliștii săi au dat pădurile României pe mâna celor care cumpărau Ardealul și fugeau cu el în spate?!", a scris Ciolacu vineri seară, pe Facebook.
Liderii PNL, USR și UDMR au ajuns la un acord, vineri seara, pentru formarea unei coaliții de guvernare. Propunerea de premier este actualul ministru de Finanțe, Florin Cîțu, vor fi doi vicepremieri, iar Guvernul va avea 18 ministere. PNL va conduce 9 ministere, între care Finanțe, Apărare, Externe, Interne și Educație, USR - 6 ministere, între care Justiția, Sănătatea, Transporturile și Fondurile Europene, iar UDMR - 3 ministere.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















8421 vizualizari

  • +13 (17 voturi)    
    CNCD sa se sesizeze la fraza cu Ardealul (Vineri, 18 decembrie 2020, 20:37)

    un domn [utilizator]

    Amenda minim 20.000 lei
    • +3 (3 voturi)    
      CNCD este PSD. (Vineri, 18 decembrie 2020, 23:08)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      "Faza cu Ardealul" merge la civil. Nu este nici discriminare, nici rasism si nici penal. Se incadreaza la minciuni din politica prostilor care-i voteaza. Pentru mizerii ca asta a fost facuta imunitatea incomoda noua.

      Sincer, ma asteptam la mai mult din partea ta!
  • +17 (19 voturi)    
    Bine PSD :) (Vineri, 18 decembrie 2020, 20:44)

    john_doe_ro [utilizator]

    multumim de opinie, poti sa stai jos in banca ta. PS: In caz ca nu stiati sunteti minoritari asa ca nu-i pasa nimanui de parerea voastra de 30%!
    • -4 (6 voturi)    
      Dap (Vineri, 18 decembrie 2020, 22:34)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui john_doe_ro

      e mai bună opinia loserilor PNL 24% și USR 10% cu Plus 5%....
      • +2 (6 voturi)    
        ustura LOVE? (Sâmbătă, 19 decembrie 2020, 10:31)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        e nasol sa stai pe bara dupa 8 anu de praduit.
        Iti zic doar atat :
        Dancila!
        • -4 (6 voturi)    
          Da, ce e cu Dăncilă? (Sâmbătă, 19 decembrie 2020, 10:40)

          Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

          Că le poate da oricând lecții de competență lui de-alde Cîțu sau Mandolină
          • +3 (5 voturi)    
            Iar tastezi dupa fumul dalb ? (Sâmbătă, 19 decembrie 2020, 11:56)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

            Nu te lasi in a proslavi prostia ? Dancila a a fost prim ministru DOAR pentru ca Dragnia ( Icoana Sufletului Tau ) avea nevoie de o Lichea care sa il scoata basma curata cu Justitia, am uitat : neconflictuala ! Adica proasta cu Acte In Regula
          • +1 (3 voturi)    
            In ce limba? (Sâmbătă, 19 decembrie 2020, 12:03)

            Ioan.Toma [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

            Ca nici macar limba romana n-o stapaneste.
          • +1 (3 voturi)    
            muhaha, nu te-ai putut abtine, nu? (Sâmbătă, 19 decembrie 2020, 13:29)

            AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

            Aveti o definitie a competentei foarte dubioasa.
  • +16 (18 voturi)    
    Ba s-avem pardon,maitre (Vineri, 18 decembrie 2020, 21:04)

    persuasiv [utilizator]

    asta cu 'Un premier de paie ținut în lesă '' altii au patentat-o.Rezon.
    • +2 (2 voturi)    
      +1 (Vineri, 18 decembrie 2020, 23:11)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

      Doar trei nume: Grindeanu, Tudose, Dancila.

      Nu mai numaram si ministrii.
  • +15 (19 voturi)    
    Fara guvernare,viata e pustiu (Vineri, 18 decembrie 2020, 21:06)

    persuasiv [utilizator]

    si strugurii e acri.
  • +12 (16 voturi)    
    Wow (Vineri, 18 decembrie 2020, 21:14)

    feroviarul123 [utilizator]

    Nu i-am vazut niciodată atât de disperați. Nici când l-au băgat pe dragnea la parnae. Se pare ca totuși va fi un Crăciun foaaaaaaaaaaaaaarte fericit anul asta. Nu pentru PZD-isti , evident. Dar dupa 30 de ani e rândul lor sa stea pe bara.
    • -4 (6 voturi)    
      PSD au mai stat pe bară (Vineri, 18 decembrie 2020, 22:38)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

      inteligentule și în perioada Petrov...și au crescut la 60%
      • +3 (5 voturi)    
        muhaha, inca mai visezi? (Sâmbătă, 19 decembrie 2020, 10:45)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        Trezeste-te LOVE, nici macar lideri de talia lui Ponta nu mai sunteti in stare sa produceti. Ciolacu asta nici sa minta convingator nu stie!
      • +3 (3 voturi)    
        LOVERCRAFTE...se duse si prima de (Sâmbătă, 19 decembrie 2020, 16:18)

        persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        Craciun.ai tras degeaba-n jug
  • +13 (17 voturi)    
    Ce studii are Ciolacu? (Vineri, 18 decembrie 2020, 21:17)

    BernierC [utilizator]

    La ca varsta si-o fi luat asta BAC-ul, pe bune? Am senzatia ca dupa Robert Negoita.
  • +10 (12 voturi)    
    Analfabet prefunctional Ciolacul Pritoacă (Vineri, 18 decembrie 2020, 21:32)

    Plagarus [utilizator]

    O biata scrumbie din Balta Brailei,nenea Ciolacu -i treaz doar cand se pare ca-i beat.
  • +5 (5 voturi)    
    Zau ? (Vineri, 18 decembrie 2020, 22:20)

    Akylas [utilizator]

    Pai nu cu "sandramaua" asta vroiai tu sa faci guvern de uniune nationala ? Hahalere plicticoase, mai lasati-ne putin sa respiram aer curat...
    HUOOO ciuma rosie ofticoasa !!!!!
    • +3 (3 voturi)    
      Nu ai fost cuminte anul asta (Vineri, 18 decembrie 2020, 23:13)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui Akylas

      doamna sosoaca!..
  • +2 (2 voturi)    
    Mii de multumiri (Vineri, 18 decembrie 2020, 22:23)

    ipolitic [utilizator]

    Ar fi fost tare stanjenitor si dubios sa votati acest guvern. Cand PSD (se) sprijina (de) un copac, ii pica frunzele.
  • +2 (2 voturi)    
    nici cuvintele nu i se mai leaga (Vineri, 18 decembrie 2020, 22:29)

    ..13 [utilizator]

    Caci despre ganduri - ce sa mai vorbim...

    Ghinion coane Ciolacu!
    altcineva este acum mai mare si parol ca se inteleg intre ei...

    vezi matale nene Ciolacu ce mai sopteste ganditorul de la Cluj, tovarasu Dancu, reformatorul matale si stii poate ca toate drumurile pavaze cu bune intentii nu duc decat catre faliment/iad,si poate are mai multe cuvinte la el caci matale esti cam subtire...

    #faraciumarosie

    PS
    Intrebari ptr Ciolacu: ce salariu are tov Dancu?
    Crezi ca merita ptr ceea ce face???
  • +4 (4 voturi)    
    Domnule sobolan sef (Vineri, 18 decembrie 2020, 22:31)

    hmc [utilizator]

    Pentru o vreme, cat mai lunga speram, nu ne mai intereseaza strigatele de frustrare ale coloniei subterane de rozatoare pe care o conduceti.
  • +4 (4 voturi)    
    Cum zic americanii ? (Sâmbătă, 19 decembrie 2020, 8:01)

    Susufler0 [utilizator]

    "Pathetic" ! :))))))