George Simion (AUR): Am discutat la telefon cu Ciolacu și cu lideri PNL, dar se pare că toți au amnezie

de Redactia     HotNews.ro
Luni, 14 decembrie 2020, 15:00 Actualitate | Politic


George Simion, A.U.R.
Foto: Hotnews
Liderul AUR George Simion a declarat, la ieșirea de la discuțiile cu președintele Klaus Iohannis, că a discutat la telefon cu liderii PSD și PNL despre chestiuni legate de viitorul Parlament, dar se pare că ”toți au amnezie”.

”Cu Marcel Ciolacu am discutat la telefon așa cum am discutat și cu liderii PNL, se pare că toți au amnezie. Dialogăm cu toată lumea chestiuni legate de viitorul parlament”, a răspuns el întrebat de reporteri dacă și ce anume a vorbit cu liderul PSD.

AUR l-a propus pe Călin Georgescu pentru postul de premier în cadrul consultărilor de la Palatul Cotroceni.

Simion a mai spus că AUR pledează pentru redeschiderea școlilor.

Întrebat în legătură cu doleanțele formațiunii referitoare la viitorul guvern, acesta a mai susținut că AUR vrea un executiv format din ”patrioți, iubitori de neam, cinstiți și profesioniști”.

El a mai spus că nu se prefigurează o coaliție din cauza neînțelegerilor dintre partide. ”Noi cei de la AUR se pare că am încurcat multe socoteli și suntem bucuroși de asta. Să lase bătaia pe ciolan și să se întoarcă la popor”, a susținut liderul George Simion.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7414 vizualizari

  • +4 (12 voturi)    
    Dupa dezertarile care vor urma.... (Luni, 14 decembrie 2020, 15:11)

    Cataleya [utilizator]

    ...cred ca peste 6 luni Simion si Șosoancă nu vor ramane decat cu vreo 3% in Parlament.
    • 0 (8 voturi)    
      Sau mai grav (Luni, 14 decembrie 2020, 15:50)

      panda_rosu [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      Poate ajung la peste 20%, si apare un drac si mai rau ca psd.
  • -2 (4 voturi)    
    dl george (Luni, 14 decembrie 2020, 15:22)

    zot [utilizator]

    cum o sa procedati acum, in gasca totul e gri:
    salarii bunicele, munca pe sponci, tastari toata ziua de
    munca (in parlament), cheltuieli forfetare cat incape.
    o sa mai aveti timp si de bobor?
    si usr zice de multisor ca o sa elimine pensiile speciale,
    maririle nesimtite de salarii si venituri diverse ale parla-
    mentarilor, dar deocamdata vor un ciolan serios.
    deocamdata va separa limbajul, e drept ca nu va avantajeaza in sperantele noastre, dar noi stim sa asteptam, e drept ca nu prea mai avem rabdare.
  • -2 (6 voturi)    
    discurs cu vorbe goale (Luni, 14 decembrie 2020, 15:37)

    wrumflo [utilizator]

    vorbe goale, ailalti se cearta, noi i-am incurcat, nu facem nimic ca noi nu facem alianta cu nimeni, noi doar comentam, pentru asta am fost alesi sa comentam de pe margine si sa punem bete in roate!
  • +1 (9 voturi)    
    Călin Georgescu e ala cu triskelion auriu fascist (Luni, 14 decembrie 2020, 15:40)

    Argon [utilizator]

    Acest AUR nu este serios. Calin Georgescu, propunerea de premier a AUR și individ cu un discurs caraghios de legionar, apare într-un video (vezi adresa de mai jos) alături de o farfurie pe care este pictat un triskelion (o svastica stilizată cu trei petale și un motiv de pe ceramica neolitica) cele trei ramuri simbolizând Moldova, Tara Românească și Transilvania.

    Vezi:
    https://revistapresei.hotnews.ro/zoom.html?desc=Foto:%20Captura%20video&name=Mesajul%20lui%20Georgescu&imgUrl=https://media.hotnews.ro/media_server1/image-2020-12-12-24479350-41-mesajul-lui-georgescu.jpg
  • -3 (5 voturi)    
    păcăliciul ăsta (Luni, 14 decembrie 2020, 16:44)

    nahir [utilizator]

    la ce se referă când susține că atât PSD cât și PNL au amnezie?
    Restul e gargară. Și încă de cea mai joasă calitate.
  • +3 (3 voturi)    
    hAUlio (Luni, 14 decembrie 2020, 18:22)

    Adry@n [utilizator]

    Pe bune ma simioane?
    Am vazut ca o aveti pe floricica sau cu o cheama pe aia de zicea acum cativa ani SA IASA IOHANIIISSS! Una de parea posedata pe la mitingul pensionarilor pesedisti din fata palatului cotroceni.
    Ori e aia ori e sorsa, ca au una posedata care cica e avocateasa Lu IPS ISP IPSOS de constanta sau cum l-o numi pe prea luminatul prea maritul prea prea ca la tarani, al de Constanta sef barbos.
    Astia trebuiesc bagati in spital cu forta si filmati, sa le vedem mutrele cand vad cum zac oamenii pe aparate. Ba chiar sa le vedem reactia cand zic ca ai saracii de sunt sub aparatele alea si isi dau duhul sunt actori platiti de sorosi.