Iohannis cheamă luni partidele la consultări la Cotroceni. Primii pe listă, cei de la PSD

de D.D.     HotNews.ro
Joi, 10 decembrie 2020, 13:15 Actualitate | Politic


Iohannis
Foto: Presidency.ro
​Președintele Klaus Iohannis a invitat, luni, partidele la consultări la Cotroceni, în urma cărora va fi desemnat premierul. Primii pe listă sunt cei de la PSD.

Programul consultărilor:

Ora 11:00 – Partidul Social Democrat (PSD);

Ora 12:00 – Partidul Național Liberal (PNL);

Ora 13:00 – Alianța USR-PLUS;

Ora 14:00 – Alianța pentru Unirea Românilor (AUR);

Ora 15:00 – Uniunea Democrată a Maghiarilor din România (UDMR);

Ora 16:00 – Minorități naționale reprezentate în Parlament.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7199 vizualizari

  • -3 (13 voturi)    
    pai din ce inteleg din presa (Joi, 10 decembrie 2020, 13:19)

    Je__ [utilizator]

    lucrurile sunt deja impartite

    se duc si astia la un ceai?
    • -1 (5 voturi)    
      N-a impartit biletele cu PNL-ul ieri? (Joi, 10 decembrie 2020, 15:05)

      luciannn [utilizator] i-a raspuns lui Je__

      Buna gluma, ca ii invita mai intai pe cei de la PSD, dupa ce a petrecut zilele trecute tragandu-se de sireturi cu cei din PNL...

      Ce conteaza cel mai mult pentru domnu presedinte? Fatada, titlurile din presa....
  • +4 (12 voturi)    
    atentie la PSD (Joi, 10 decembrie 2020, 13:19)

    comentacu [utilizator]

    Nenea Johannis, ii tii la poarta, nu ii lasi sa intre pt ca astia fura tot ce prind. Ramaneti fara portofele, laptopuri, tablouri...
    Lui Basescu i-au furat o lada intreaga de brandy top quality, doar cat au venit sa ii ureze la multi ani :)
    • +3 (7 voturi)    
      Nu se numeste furt (Joi, 10 decembrie 2020, 14:23)

      Ovidiu M [utilizator] i-a raspuns lui comentacu

      se numeste pesedeala
  • -11 (13 voturi)    
    - (Joi, 10 decembrie 2020, 13:33)

    victorOlitacozmei [utilizator]

    Cristina Guseth premier ! Are toate calitatile: babaciune, doar proasta, betiva, progresista
  • +8 (16 voturi)    
    Foarte bine! (Joi, 10 decembrie 2020, 13:38)

    Cataleya [utilizator]

    Presedintele dezumfla inca o gogoasa a PSD-ului si ii taie Ciolacului orice parghie de a mai protesta ca n-au fost primii la discutii!

    Vreti sa fiti primii la consultari?
    OK. Dar la guvernare tot nu veti intra.
    Alta intrebare?
    • -4 (10 voturi)    
      Curat democratic! (Joi, 10 decembrie 2020, 14:27)

      Pakam [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      Deci ai descoperit ca Ciolanis e tot un fel de Ciordache!
      Bravos!
    • 0 (8 voturi)    
      da, (Joi, 10 decembrie 2020, 14:35)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      cum ramane cu Jó napot kívánok?
      se reia procedura parlamentara ptr autonomia "tinutului secuiesc" cu sorti mari de izbanda?
    • -2 (6 voturi)    
      Finalul (Joi, 10 decembrie 2020, 14:52)

      Ibit [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      Politically Correct , este :
      - Va multumesc....
  • 0 (8 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 10 decembrie 2020, 14:09)

    [anonim]

  • -2 (12 voturi)    
    Mimarea normalitatii (Joi, 10 decembrie 2020, 14:13)

    MTG [utilizator]

    Mimarea normalitatii de catre cel mai prost actor. Base dupa 2 sticle de whisky tot avea mai multa carisma si viziune politica decat klaus dupa 2 shoturi de zeama de varza!!!
  • +1 (5 voturi)    
    Clar PSDul nu isi doreste guvernarea (Joi, 10 decembrie 2020, 17:50)

    Amariei [utilizator]

    Dar trebuie sa apara in fata poporului ca si cum si-ar dori-o. Ei stiu foarte bine ca recesiunea economica ce sta sa vina va fi una din cele mai urate din ultimii 100 de ani. Tine-ti va bine de izmene si rugati-va la ce vreti voi sa ii calauzeasca mintea lui Citu sa iesim cat mai intregi din toata tarasenia asta. Eu zic atat, bine ca nu e Veorica prim chivuta ca vorba aia, dezastru de calamitate eram. Cu imunoglobina cu tot.