Valeriu Nicolae a pierdut mandatul de deputat la 31 de voturi. ​„E doar vina mea că nu am intrat în Parlament”

de D.D.     HotNews.ro
Joi, 10 decembrie 2020, 10:51 Actualitate | Politic


Valeriu Nicolae
Foto: AGERPRES
​31 de voturi i-au lipsit lui Valeriu Nicolae ca să obțină mandatul de deputat pentru care a candidat ca independent. „E doar vina mea că nu am intrat în Parlament (șansele ca cele 8 contestații să fie admise sunt minime). Au lipsit 31 de voturi - au fost peste 16.300 de oameni care m-au votat. Îmi pare tare, tare rău pentru oamenii care au pus mult, mult suflet în campanie”, a scris el pe Facebook.

Cu toate acestea el spune că au fost „o mulțime de chestii remarcabile” printre care că a strâns cele mai multe voturi pentru un independent, a reușit să-l „spulbere” pe Gabriel Oprea, a câștigat mai multe voturi în București decât multe partide în toată țară, incluzând Partida Romilor. „Că am mai și scos într-un sector al Bucureștiului aproape la fel de multe voturi ca ProRomânia și PMP deși am avut zero prezență la televiziuni și cu un buget total sub 2000 de EUR e super. Dar tot am pierdut”, a mai scris el pe Facebook, precizând că putea face lucrurile mai bine.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















12985 vizualizari

  • +22 (28 voturi)    
    fff aiurea (Joi, 10 decembrie 2020, 10:56)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    eu l-am votat in locul USRPLUS de ex la Cam Deputatilor.....pacat ca nu a intrat, ar fi fost o contrapondere la unii de acolo, in ce priveste decenta, expertiza pe social, competenta.
    Dar deh, asa sunt romanii, aproape 1000 de pitecantropi au votat Oprea , un general de carton si care e vinovat cel putin moral de moartea politistului Gigina, in loc sa fi votat macar 31 din astia la unul care chiar a facut si face ceva pentru oameni.
    Romania "Gradina Maicii Domnului", plina de crestinopati habotnici, care fac multe multe cruci lungi, voteaza pe cine ii minte frumos...samd...la fapte, cam zero sau chiar mai rau...
    • +2 (8 voturi)    
      no ofense,but (Joi, 10 decembrie 2020, 13:03)

      Fu Thien Zbang [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      bucale e cel mai corupt oraș din ro!
      nu mai spun de parveniți,hoți,mincinoși,și poți să mai adaugi!
      • +4 (4 voturi)    
        pai normal ca e (Vineri, 11 decembrie 2020, 0:51)

        clam [utilizator] i-a raspuns lui Fu Thien Zbang

        daca s-au aciuat aici caractere marete de prin toate colturile tarii.
  • +13 (15 voturi)    
    Mare pacat. (Joi, 10 decembrie 2020, 12:08)

    Frank_Bv [utilizator]

    Subscriu, Roman_Cetatean.
    Din pacate romani lasa pe dinafara calitatea umana si competenta afara...In schimb, sa fie o adevarata "Zoo" in Parlament. Painea si circul mult dorit...dar cu ce pret?
    Da Doamne romanului mintea de pe urma.
  • -15 (25 voturi)    
    Eu nu am încredere în independenți. (Joi, 10 decembrie 2020, 12:58)

    asavreau [utilizator]

    Chiar și bine intenționați .nu pot face nimic.Până la urmă fac jocurile unor partide pe sume frumușele.Care-i câștigul nostru?
  • -13 (13 voturi)    
    Introspectie (Joi, 10 decembrie 2020, 13:06)

    Visu [utilizator]

    Apreciem mult eforturile domnului Nicolae ca activist local si sustinator al eforturilor persoanelor vulnerabile. Odata plecat din acea pozitie a dovedit a avea mai putine rezultate dar foarte multa trufie si aroganta greu de inteles. Poate nu ar fi rau de facut o introspectie si astfel sa vada ca aceasta atitudine ar putea fi motvul esecului politic.
    • +3 (3 voturi)    
      o, cu siguranta asta a fost motivul (Vineri, 11 decembrie 2020, 0:40)

      clam [utilizator] i-a raspuns lui Visu

      a deranjat niste impostori nemernici care au manarit apoi voturile ca sa nu-i mai deranjeze si in parlament. nu era nici o trufie si aroganta acolo, ci atitudinea corecta fata de niste personaje demne de tot dispretul. poate faceti parte dintre ele si de aici confuzia dvs.
  • +5 (7 voturi)    
    Pacat! (Joi, 10 decembrie 2020, 15:04)

    yol [utilizator]

    Chiar putea aduce valoare adaugata...
  • -6 (8 voturi)    
    prea multi... (Joi, 10 decembrie 2020, 16:51)

    muscha mbanana [utilizator]

    prea multi deputati si senatori ! unul e de ajuns , Guwerner face cat un sfert de tara ( cei care l-au ales ), la ce ne mai trebuie sa platim salarii babane si timp de 4 ani nici n-auzi de ei ,nici o initiativa , nici o cuvantare ! noi ii votam si ei se umplu de bani ,in acest timp , murim in case de frig ! ce a zis ai lui nicusor dan , ca a doua zi facem dus cu apa calda , ah ce ne-a tras-o , asa ne trebuie ,suntem niste naivi !
    • 0 (0 voturi)    
      Naivi? (Vineri, 11 decembrie 2020, 11:23)

      john-doe [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

      Eu as zice lipsiti de judecata, nu naivi, asta ca sa nu folosesc termenul ce se impune! Dupa 12 ani de PSD-ism la primarie, inclusiv 4 cu o gurista ( in sens mediatic), oare ce ai vrea sa se intample?, sa vina unul, oricine, sa repare in 2 zile? Aici e munca de cativa ani, doar nu crezi ca se vor schimba sute de km de conducte la o bataie din palme!
  • -10 (10 voturi)    
    Valeriu Nicolae presedinte! (Joi, 10 decembrie 2020, 19:23)

    cenzuratul [utilizator]

    Il sfatuiesc pe dnul Nicolae sa faca sport, sa nu fumeze, sa manance brocoli si ii garantez ca in 40 de ani poate fi presedinte. Cheia succesului sau: demografia diferitelor grupuri din Romania.
  • +4 (4 voturi)    
    trist (Vineri, 11 decembrie 2020, 0:46)

    clam [utilizator]

    dar inca se fac contestatii, la prima dintre ele a reiesit ca a fost furat cu cateva voturi. nu cred sa fie mare speranta, dar cel putin vedem cum l-au furat indivizii care vor sa stea confortabil in parlament si sa nu-i deranjeze nimeni. in alta ordine de idei, ar trebui sa aiba ceva mustrari de constiinta si cei care nu s-au urnit la vot pe principiul "toti sunt la fel". in felul asta au intrat in parlament niste dezaxati ca sosoaca si lavric si, iata, un om ca valeriu nicolae nu intra.