Băsescu, încălcând regulile CNA: Am votat PMP

de Redactia     HotNews.ro
Duminică, 6 decembrie 2020, 12:13 Actualitate | Politic


Traian Basescu
Foto: facebook
Fostul președinte Traian Băsescu a spus duminică, după ce a votat la alegerile parlamentare 2020, că a votat pentru dreapta, care duce banii în dezvoltare, el încălcând regulile CNA și spunând că a votat cu PMP, partid fără care dreapta nu va putea face o majoritate parlamentară.

“Am dat un vot pentru dreapta, care nu poate să facă o majoritate fără PMP. Am votat PMP. Sunt probabil alegerile în care opţiunile sunt cel mai clar definite, stânga vrea să ducă banii în consum, dreapta vrea să ducă banii în dezvoltare. Opţiunea mea este pentru dezvoltarea ţării şi nu pentru consum. Din acest motiv am votat pentru dreapta”, a declarat Traian Băsescu.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2751 vizualizari

  • +4 (14 voturi)    
    Blestem (Duminică, 6 decembrie 2020, 12:15)

    un domn [utilizator]

    Pmp nu intra in Parlament
  • -5 (9 voturi)    
    Libertatea de exprimare > regulile CNA (Duminică, 6 decembrie 2020, 12:15)

    Nyk1 [utilizator]

    Regulile CNA nu sunt garantate de Constituție.
    • -1 (3 voturi)    
      Normal ca poata sa spuna orice, e pe barba lui (Duminică, 6 decembrie 2020, 13:53)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      dar o spune ca sa fie dat maine, cand e prea tarziu pt el si PMP-ul lui !

      PS. Ce a ramas astazi din declaratia lui ? Doar sentimentul de disperare al aluia identificat cu apelativul "sub 5%'" ! :)))
  • -4 (8 voturi)    
    Marinare mai lasa maltul. (Duminică, 6 decembrie 2020, 12:25)

    feroviarul123 [utilizator]

    E incredibil cat de mult poate bea de când numai e președinte.
  • -7 (7 voturi)    
    Ha, ha, ha! (Duminică, 6 decembrie 2020, 12:28)

    Zapateado [utilizator]

    S-a inspirat dupa Trump.
  • -4 (10 voturi)    
    ok (Duminică, 6 decembrie 2020, 12:28)

    srpc [utilizator]

    un cetatean a fost amendat cu 4500 lei (cu 4 politai la usa lui) pe motiv ca a scris vineri pe Fb sa nu votam cu PNL sau USR, iar vineri era interzisa campania; basexu ce primeste?
    • +1 (3 voturi)    
      Joci pe mize mici ! (Duminică, 6 decembrie 2020, 13:55)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      Nu te multumeste faptul ca fi-sa nu intra in Parlament ? :))
  • -3 (9 voturi)    
    securistul tot securist... (Duminică, 6 decembrie 2020, 12:32)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    securistul tot securist...
  • +2 (18 voturi)    
    Jenant... (Duminică, 6 decembrie 2020, 12:32)

    Susufler0 [utilizator]

    Ba de-a dreptul deplorabil (ca sa nu spun jegos !) pt cineva care cunoaste regulile si cu atat mai abitir trebuie sa le respecte !

    PS. Se simte disperarea lui sub 5% !
    • -5 (9 voturi)    
      Petrov, cat a fost presedinte (Duminică, 6 decembrie 2020, 12:43)

      Je__ [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      a incercat sa respecte constitutia si regulile de frica suspendarii

      dar acu cand il vede pe Wener cu cata nosalanta face o chestie cu jet pe constitutie...simte si Petrov un sentiment de inferioritate nostalgica....asa ca ! de ce nu?
    • -2 (4 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Duminică, 6 decembrie 2020, 12:44)

      [anonim] i-a raspuns lui Susufler0

  • -2 (10 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 6 decembrie 2020, 12:43)

    [anonim]

  • +5 (11 voturi)    
    Mai cinstit era (Duminică, 6 decembrie 2020, 12:55)

    Ciprian1979c [utilizator]

    daca spunea ''am votat cu fi-mea, ca n-are si ea servici, saraca'':))
  • 0 (0 voturi)    
    El are voie (Duminică, 6 decembrie 2020, 13:15)

    StefanB52 [utilizator]

    altfel se ofileste.
  • 0 (2 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 6 decembrie 2020, 13:16)

    [anonim]