VIDEO Cîțu s-a dus la sediul PSD să-i lase o scrisoare lui Ciolacu / Ministrul, iritat când a fost întrebat de ce nu intră să vorbească cu liderul PSD

de D.D.     HotNews.ro
Luni, 23 noiembrie 2020, 10:52 Actualitate | Politic


Liberali la sediul PSD
Foto: Captura video
​​​Mai mulți liberali din București, în frunte cu Florin Cîțu, au mers luni dimineață la sediul PSD să-i lase o scrisoare deschisă lui Marcel Ciolacu în care îi cer „să-și asume toți corupții” din partid.

„Am venit aici pentru a-i spune dlui Ciolacu să-și asume toți corupții din PSD”, a declarat Cîțu, adăugând că „această campanie este despre cum PSD încearcă să fure și aceste alegeri”.

Ministrul a răspuns iritat când a fost întrebat de ce nu intră în sediul PSD unde era Ciolacu și i s-a spus că putea să prezinte această scrisoare și de la sediul PNL.

„Mulțumim pentru sfaturi, data viitoare o să vă angajăm pe dvs, consultant”, a spus Cîțu.

„De ce să intru în sediu?”, a mai spus ministrul, spunând că el l-a invitat pe Ciolacu la Ministerul Finanțelor și nu a venit.

„Îl aștept în continuare”, a adăugat el.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















12381 vizualizari

  • +6 (32 voturi)    
    un gest ratat (Luni, 23 noiembrie 2020, 10:56)

    srpc [utilizator]

    a vrut sa faca propaganda si i-a iesit pe dos nerodului
    • +4 (26 voturi)    
      oare l-a facut in timpul programului de lucru? (Luni, 23 noiembrie 2020, 11:31)

      numaiamnume [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      Adica noi il platim pe Citu sa isi faca campanie electorala, facand pe postasul? Astia stiu ce inseamna responsabilitate? Votati, dragii mei, postasii. Ca ministerul va sta gol, iar ei vor umbla in campanie.
      • +1 (15 voturi)    
        Ai fost norocos... (Luni, 23 noiembrie 2020, 13:52)

        newlook [utilizator] i-a raspuns lui numaiamnume

        Ai fost norocos...

        De fapt, esti super-norocos ca acest Citu si gasca lui sunt extrem de lenesi. Iti dai seama ce combinatie criminala ar fi fot cu prostalanii astia daca erau si harnici? Las-o asa, lasa-l sa duca scrisori, ca se poate si mai rau.
      • +1 (3 voturi)    
        Citu (Luni, 23 noiembrie 2020, 20:54)

        atc [utilizator] i-a raspuns lui numaiamnume

        .... si " cati ca Citu" ne cer votu !
    • +6 (12 voturi)    
      PNL e in opozitie? (Luni, 23 noiembrie 2020, 13:02)

      luciannn [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      PNL pare sa fi fost atat de mult in opozitie ca pana si acum, cand e la conducere pare sa se comporte ca un partid de opozitie fata de PSD...

      N-are treaba de facut?
  • +1 (27 voturi)    
    PSD PNL = USL (Luni, 23 noiembrie 2020, 10:57)

    UnOarecare [utilizator]

    Votez USRplus ca de ceilalti m-am lamurit in ultimi 30 de ani!
  • -2 (26 voturi)    
    Are dreptate (Luni, 23 noiembrie 2020, 10:59)

    Ephemeris [utilizator]

    intrebarea ziaristului este una tembela, de televiziune aservita PSD
    • +10 (28 voturi)    
      Da, e o intrebare tembela (Luni, 23 noiembrie 2020, 11:32)

      numaiamnume [utilizator] i-a raspuns lui Ephemeris

      Una corect ar fi fost: de ce sunteti aici in timpul programului, facand campanie electorala pe banii statului?
      • +1 (5 voturi)    
        poate .... (Luni, 23 noiembrie 2020, 16:25)

        asada [utilizator] i-a raspuns lui numaiamnume

        ...a fost in drum catre servici inainte d e a ajunge la ora de program !!! Asta asa pentru ca tampitii fara argumente fac pe desteptii !!! Un ministru de finante indiferent de culoarea lui olitica sta la servici 8 ore de program in mintea ta creata !!!
        • 0 (4 voturi)    
          Citu la serviciU? (Luni, 23 noiembrie 2020, 20:57)

          atc [utilizator] i-a raspuns lui asada

          ....pentru multi dintre noi, e mai bine cu el cat mai mult pe strazi.
  • +6 (28 voturi)    
    un demers penibil (Luni, 23 noiembrie 2020, 11:00)

    alfa1 [utilizator]

    ce poate sa faca si citzu
  • +5 (29 voturi)    
    Citu (Luni, 23 noiembrie 2020, 11:06)

    Ibit [utilizator]

    O fi tras o liniuta asa de dimineata pentru curaj ?
    • -3 (19 voturi)    
      Orlando, tu esti? (Luni, 23 noiembrie 2020, 11:29)

      Ephemeris [utilizator] i-a raspuns lui Ibit

      ...
  • +16 (26 voturi)    
    dialog (Luni, 23 noiembrie 2020, 11:13)

    wweesstt [utilizator]

    a venit la sediul psd sa-i arate ce el intrece psd-ul la datorii si el iubeste bugetarii si specialii mai tare decat psd!
    catzu striga catre psd: "bah eu sunt mai populist si mai, stanga si mai antireforme decat voi"
    ciolacu si grindeanu raspund:" ba nu! noi suntem cei mai antireforme cei mai de satanga si mai pro-bugetrai si pro speciali!" huoo! fugi de aici V-ule!
  • +10 (18 voturi)    
    La pariu (Luni, 23 noiembrie 2020, 11:27)

    CNBC [utilizator]

    Ca Ciolacu era in spate cu Grindeanu si se jucau cu icoana.
  • +9 (13 voturi)    
    Asumare sa fie zic (Luni, 23 noiembrie 2020, 11:45)

    middle_brick [utilizator]

    Dl Citu vedeți ca o parte din corupții PSD au fost racolați de PNL, nu ii cunoașteți? pe ăștia cine ii asuma USL-ul?
  • +8 (12 voturi)    
    Circ electoral marca USL (Luni, 23 noiembrie 2020, 11:58)

    sile_v [utilizator]

    Circula pe net o conversie pe zoom intre Ciolacu si Catu din august 2020 (De acum 3 luni), in care discutia e plina de tandrete:
    - Ce faci, Florine?
    - lucrez la rectificare, zice Catu
    - pai fara sa discuti cu noi inainte? zice Ciolacu
    - Catu, rusinat: am uitat
    - pai am si eu nevoie pentru Buzau meu de niste chestii, zice Ciolacu
    - Trimite-l pe Sorin la mine cu ce iti trebuie si discutam, zice Catu

    Catu, gata sa discute cu Ciolacu la rectificare sume de bani date din pix spre Buzau, sa iasa Ciolacu bine la localele din septembrie. Catu, acelasi om, e gata azi sa intre peste PSD-ul, sa ii rupa pe toti in bataie.

    Sa nu te prapadesti de ras? E clar ca totul e doar un circ ieftin, poate mai pacaleste USL-ul oamenii, sa pare cum ca ar fi doua partide.
  • +4 (14 voturi)    
    ? (Luni, 23 noiembrie 2020, 12:12)

    Gigi Kent [utilizator]

    Asta nu e baiatul ala care manipula cursul de schimb cand lucra la ING ca sa incaseze bonusuri babane in firme off-shore si care a fost dat afara de BNR din sistemul bancar pentru asta?

    Acum este cruciat anticoruptie? Coruptia din PSD ca barna din ochiul sau nu o vede.
    • +2 (4 voturi)    
      citu (Luni, 23 noiembrie 2020, 21:01)

      atc [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Eu nu prea cred. Pentru a manipula cursul de schimb iti trebuie si ceva minte sub plete.
      • +1 (3 voturi)    
        pentru a manipula, da, dar... (Marţi, 24 noiembrie 2020, 8:52)

        paniri [utilizator] i-a raspuns lui atc

        pentru a incerca sa manipulezi, iti trebuie doar tupeu, nu ai nevoie si de minte. din ce a circulat prin presa, aia a fost doar o tentativa (nereusita) din partea lui citu si isar (actualul sot al alinei gorghiu)
  • 0 (12 voturi)    
    UN MINISTRU ... UN GUVERN (Luni, 23 noiembrie 2020, 13:48)

    jidanul [utilizator]

    Un ministru jenant si un Guvern penibil, pe langa faptul ca acest guvern PNL-pdl este si iresponsabil, incapabil, incompetent si inconstient.
  • +1 (9 voturi)    
    O manifestare electorala fara cap si coada, (Luni, 23 noiembrie 2020, 14:03)

    Dilematic [utilizator]

    cum numai ministrul Catu poate concepe si executa.
  • -1 (11 voturi)    
    Citu (Luni, 23 noiembrie 2020, 15:21)

    noi2013 [utilizator]

    nu este minsitru' de finante?! Nu are ceva treaba cu deficitu'?!

    Oricat de prost sa fii, ar trebui totusi pastrate ceva aparente.... Ce treaba are un ministru sa se duca cu scrisori la partidele contracandidate in campania electorala?!

    Nu va suparati, PSD inca stie sa tina carul si sa nu dea cu el in gard, chiar daca e plin de prosti si hoti
  • +3 (5 voturi)    
    scrisoare (Luni, 23 noiembrie 2020, 21:10)

    atc [utilizator]

    Nu ne spune HN daca au depus-o in mai multe exemplare, s-au i-au pus pe PSD-isti sa le semneze de primire, sa vada sefu' ca au fost acolo? Ca in foto se vad vre-o trei rataciti cu scrisori in mana?!
    • +1 (3 voturi)    
      gramatica (Marţi, 24 noiembrie 2020, 8:55)

      paniri [utilizator] i-a raspuns lui atc

      "sau" in loc de "s-au", "vreo" in loc de "vre-o".
      • -2 (4 voturi)    
        E pesedist, (Marţi, 24 noiembrie 2020, 10:26)

        Emiliom [utilizator] i-a raspuns lui paniri

        de unde sa stie sa scrie? Daca avea macar patru clase, dar nu facute la Moscova, acum avea o meserie, nu se facea de ras pe aici.
        • +1 (3 voturi)    
          gramatica (Marţi, 24 noiembrie 2020, 11:25)

          atc [utilizator] i-a raspuns lui Emiliom

          Imi cer scuze si tie pentru greselile de gramatica. Intr-adevar, ca pesedist cu cele 4 clase facute la Moscova, sunt intr-o vadita inferioritate fata de tine. Ma bucur insa ca partidul aflat le guvernare este plin de intelectuali de clasa, asemeni tie.
        • +1 (3 voturi)    
          fara suparare (Marţi, 24 noiembrie 2020, 11:34)

          paniri [utilizator] i-a raspuns lui Emiliom

          dar etichetele astea gen "pesedist"/"penelist"/usr-ist"sunt fara rost si doar contribuie la divizare. ideea de fond esta ca, citu s-a facut de ras si asta chiar asa e. chestia ar trebui sa o putem observa indiferent de orientarea politica, indiferent de cum ne pica.
          • +2 (2 voturi)    
            gramatica (Marţi, 24 noiembrie 2020, 12:31)

            atc [utilizator] i-a raspuns lui paniri

            Daca reusim, fara ranchiuna, sa acceptam un comentariu corect, chiar daca nu ne face placere si sa-l deosebim de cel al unui propagandist , cred ca ne facem viata mai usoara.
            • +2 (2 voturi)    
              corect... (Marţi, 24 noiembrie 2020, 13:38)

              paniri [utilizator] i-a raspuns lui atc

              si mai reusim si sa comunicam normal, fara sa ne aplicam etichete fara nicio valoare.
      • +1 (3 voturi)    
        gramatica (Marţi, 24 noiembrie 2020, 11:17)

        atc [utilizator] i-a raspuns lui paniri

        Ai dreptate, imi cer scuze pentru greselile de gramatica.
        • +1 (3 voturi)    
          pt nimic (Marţi, 24 noiembrie 2020, 11:37)

          paniri [utilizator] i-a raspuns lui atc

          Le punem pe seama grabei. Observatia de fond e corecta asa ca ti-am dat un like.