Reactie dură a lui Ciolacu: ”Iohannis, te cațeri pe cadavre fără rușine pentru a ține la putere guvernul morții!”

de N.O.     HotNews.ro
Marţi, 17 noiembrie 2020, 19:29 Actualitate | Politic


Marcel Ciolacu
Foto: Hotnews
Liderul PSD, Marcel Ciolacu, a reacționat într-o notă extrem de dură la adresa președintelui Klaus Iohannis, numindu-l ”politruc de cea mai joasă speță”, ”jalnic mestecător de lozinci al PNL”, după ce șeful statului a spus există și un vinovat moral pentru incendiul de la spitalul din Piatra Neamț - autoritățile pesediste. ”Iohannis, te cațeri pe cadavre fără rușine pentru a ține la putere guvernul MORȚII!”, a scris Ciolacu pe Facebook.

Marcel Ciolacu scrie că Iohannis este președinte de șase ani și nu a făcut nimic, dar și că guvernul Orban a pus ”toți cioclii, coafezele și chelnerii cu școala vieții la conducerea spitalelor”.

Ce scrie Ciolacu pe Facebook:

Iohannis, te cațeri pe cadavre fără rușine pentru a ține la putere guvernul MORȚII! Ești un politruc de cea mai joasă speță! Un jalnic mestecător de lozinci al PNL!

Realitatea e simplă:
  • TU ești de 6 ani președintele României! 6 ani, Iohannis! Ai avut guvernele tale cu care ai făcut... nimic! Ce reforme ai făcut tu, Iohannis?! Unde e România educată, propagandistule?! În școlile închise??!
  • Dai vina fără rușine pe autoritățile locale ”pesediste”. Uita-te pe hartă, Iohannis! Zonele roșii, carantinate, sunt preponderent în județele conduse de baronii galbeni, Iohannis?! Câte zile au trebuit să treacă, Iohannis, ca să se carantineze Sibiul?! Acolo au murit și mor oameni pentru că autoritățile tremura de frica ”șefului” de la Cotroceni! Nu ți-e rușine?! Ce se întâmplă la Sibiu este expresia fidelă a propriului tău eșec, Iohannis!
  • Cine a pus Iohannis toți cioclii, coafezele și chelnerii cu școala vieții la conducerea spitalelor?! Cine a vrut, Iohannis, la începutul anului să privatizeze sănătatea?! Guvernul TĂU!!
  • Au murit oameni, Iohannis, în așteptarea unui pat la ATI în timp ce tu și guvernul tău de incompetenți mințiți în fiecare zi că măriți capacitatea! Fals! Tot autoritățile locale au făcut asta, nu VOI! Voi nu le-ați dat un LEU, în schimb îi arătați, cu nesimțire, cu degetul!
  • Iohannis, lasă alegerile! Le vei pierde! Ești de 6 ani președintele României și n-ai făcut nimic!








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3379 vizualizari

  • +15 (27 voturi)    
    E (Marţi, 17 noiembrie 2020, 19:38)

    mitg [utilizator]

    Penibil ciolanu.
    • +10 (12 voturi)    
      >>>> (Marţi, 17 noiembrie 2020, 21:10)

      GemstonePig [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Este ca acum madam Dancila pare o delicata intelectuala?
  • +13 (23 voturi)    
    huh (Marţi, 17 noiembrie 2020, 19:38)

    transpenibilus [utilizator]

    Peeeseeeedeeeeee nici nu stiiiiiiiiiiiii
    Ce miiiiiiiicuuuuuuutz esti si deviiiiiiii !!!

    Jo napot, pesede!
  • +11 (21 voturi)    
    Zău? (Marţi, 17 noiembrie 2020, 19:53)

    Lake123 [utilizator]

    ”politruc de cea mai joasă speță”, președintele? Eroare, asemenea specimene se găsesc numai în actalul prlament.
    "...te cațeri pe cadavre fără rușine pentru a ține la putere guvernul MORȚII!”," 2 erori. Prima, voi criticați fără rușine, pe cei care se descurcăgreu cu ce ați făcut voi. Adoua, guvernul morții a fost demis recent. Acest guvern PNL, se zbate să repare ce a stricat celălalt guvern.

    Cum puteți fi așa de nedrepți? Credeți că nu se vede?Se vede de la o poștă și în curâmd o să vedeți și voi.
    • -7 (11 voturi)    
      KWI (Marţi, 17 noiembrie 2020, 21:41)

      atc [utilizator] i-a raspuns lui Lake123

      Va citez mirarea: ”politruc de cea mai joasă speță”, președintele? "
      Dar ce v-a deranjat in formulare? Ca insusi KWI s-a declarat, cu mandrie, "politruc" in direct la Tv, la o ora de varf. Sa-l contrazicem tocmai pe presedinte? Iar daca completarea lui Ciolacu " de cea mai joasa speta" e cea care nu va place, cu ce s-o inlocuim? Eventual "de cea mai inalta speta" v-ar satisface?
  • +7 (19 voturi)    
    Ciolacule (Marţi, 17 noiembrie 2020, 19:54)

    adrhc [utilizator]

    ai dreptate.
    Asta insa nu inseamna ca PSD e mai bun decat PNL, nu! Voi sunteti cam la fel cu diferenta ca PSD ar trebui tratat ca PCR. Sa nu uitam ca voi nu ati ezitat sa trageti in popor (10 Aug) asa ca nu-mi varsa lacrimi de crocodil de mila lui (a poporului) că stiu ce va poate piela, mizeriilor.
  • +17 (21 voturi)    
    Ce inseamna REACTIE DURA? (Marţi, 17 noiembrie 2020, 20:03)

    BibiAfricanul [utilizator]

    de la un ipochimen si de la un partid care este responsabil de 80% din dezastru.
    Reactiile sunt nesimtite, lipsite de fond si jignitoare la adresa oamenilor de bun simt.
    Acum cateva luni faceau pe desteptii si incurajau oamenii sa nu respecte regulile sanitare, iar acum, dintr-o data, nu mai pot de grija noastra.
    Ma uit pe add-urile psd care promoveaza in parlament toti primarii care au pierdut alegerile, in frunte cu firea care vrea acum un Bucuresti "sanatos, smart si european", adica exact pe dos de cata facut 4 ani. Lumea nu i-a mai votat in Bucuresti dar o sa ii voteze pentru Romania. Trebuie sa fim batuti in cap sa mergem pe fenta.
    Mi-a greata.
  • +13 (17 voturi)    
    Pe cadavrele celor ucisi de actiunile PSD (Marţi, 17 noiembrie 2020, 20:07)

    Ioan.Toma [utilizator]

    Da, nu e corect, ar trebui PSD sa se cocoate pe ele, ca doar lor li se datoreaza mare parte dintre morti. PSD-ului, care e majoritar in Parlament, si Curtii Constitutionale, pe care tot PSD o controleaza, institutii care au blocat aproape fiecare actiune a actualului guvern. Sau Ciolacu uita ca din 2012, adica de opt ani, partidul lui detine puterea legislativa, iar in sase dintre acesti ani a avut si Executivul?
  • +10 (12 voturi)    
    Cand am vazut poza cu 'NOUL PSD' (Marţi, 17 noiembrie 2020, 20:08)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    ni-am adus aminte de asta care era acum vre-un an. Cititi cu atentie si aduceti-va aminte:

    https://www.vice.com/amp/ro/article/wxee3m/de-ce-pnl-e-noul-psd
  • +13 (15 voturi)    
    Nu ca ar fi Johannis vreun geniu politic... (Marţi, 17 noiembrie 2020, 20:20)

    Cataleya [utilizator]

    ...dar de fiecare data se vede clar ca Ciolacu este depasit de situatie si prea prostanac ca sa faca fata cu abilitate discursului anti-PSD al lui Johannis. (discurs care, fie vb intre noi, n-a fost niciodata ascuns, nici macar sub o minima diplomatie)
    Imi amintesc de "tonomatul" lui Basescu:
    Bagi fisa si astepti.
    Exact asta face Johannis acum.
    Baga fisa in tonomatul PSD-ist, iar apoi asteapta valul de invective si dejectii din partea ciolacului.

    Problema PSD-istilor e ca nu-si dau seama ca fiecare acuza pe care ei o aduc lui Johannis, PNL-ului sau USR-ului, e de fapt un pomelnic al tuturor faradelegilor comise de ei insisi de-a lungul celor 30 de ani de existenta a PSD.

    Spor, ciolacule!
  • +12 (16 voturi)    
    ciolacu (Marţi, 17 noiembrie 2020, 20:24)

    cpan [utilizator]

    un jalnic mestecator de maro, acelasi tupeu nesimtit.
    intreaba-l pe prietenul tau arsene cum a cheltuit 21 mil euro pe investitii in sanatate la neamt ? Cat a ciordit de acolo , cat a fost paraindarat la psd ?

    ai uitat asa de repede ca atunci cand ati plecat de la guvernare ati lasat spitalele fara fonduri si cu stocuri aproape de zero ?
    sa va fie rusine
  • +14 (18 voturi)    
    Ce asteptati de la un tembel (Marţi, 17 noiembrie 2020, 20:28)

    John M. [utilizator]

    care vorbeste asa despre presedintele tarii sale?! Comunistii au ramas aceiasi marlani analfabeti si badarani pe care i-am stiut din 45 pana azi.
  • +12 (16 voturi)    
    Ciuma rosie nu se dezminte (Marţi, 17 noiembrie 2020, 20:32)

    midufi [utilizator]

    Vorba aceea: rade ciob de oala sparta.
    Ca un vajnic psdist ce este, minte si injura.
  • +9 (13 voturi)    
    Bah asta-i (Marţi, 17 noiembrie 2020, 20:36)

    Observatory [utilizator]

    prost ? Sau doar joaca teatru ? Suntem la moda : politicieni fac actorie de proasta calitate și actorii de asemenea , proasta politica !
  • +10 (14 voturi)    
    6 ani presedinte (Marţi, 17 noiembrie 2020, 20:37)

    Mistrelutz [utilizator]

    nu rege. guvernul tot al vostru al fost ,asa ati invatat mereu electoratul ala ... al vostru..vai presedintele e de vina mereu. cand de fapt,puterea la voi a fost chiar daca el a fost presedinte. de asta nu v-ati inteles cu nici un presedinte,parsivilor
  • +5 (7 voturi)    
    Disperare mare in capul ciolacului , (Marţi, 17 noiembrie 2020, 21:16)

    kokos [utilizator]

    cred ca a primit vreun sondaj de opinie in care psd e pe locul 3 cu vreo 20% si isi da seama ca va ajunge la tomberon , o sa-l linseze baronii lui locali.
  • +8 (10 voturi)    
    Un limbaj de mahala din partea unei (Marţi, 17 noiembrie 2020, 21:22)

    kokos [utilizator]

    scursuri a politicii romanesti.El vorbeste de coafeze si cioclii la conducerea spitalelor cand la Piatra Neamt baronul arsene ciorapel si-a numit omul la conducerea spitalului? El vorbeste ,dupa ce a publicat pe facebook asa-zise acte care cica demonstrau ca sectia ATI de la Piatra Neamt avea avizul DSP , o minciuna demontata a doua zi?
  • +7 (9 voturi)    
    Daca asta este noul PSD, eu nu imi dau seama (Marţi, 17 noiembrie 2020, 21:25)

    CezarN [utilizator]

    Ma scuzati, insa nu va deosebiti de vechiul PSD care, la randul sau, nu se deosebea de stravechiul PSD.

    Asa-zisa "reactie dura" pare o jale mare ca Iohannis le-a tras cadavrele de sub picioare.

    Or fi cazuri mai multe in zonele galbene, dar doar in zonele rosii au luat bolnavii foc.

    Unde sunt spitalele promise de PSD in 2016?
  • +6 (8 voturi)    
    Stil suburban, (Marţi, 17 noiembrie 2020, 21:43)

    Dilematic [utilizator]

    nepermis la nivelul unui pesedinte de partid. politic.
  • +6 (8 voturi)    
    Adevarata fata a Ciolacului (Marţi, 17 noiembrie 2020, 22:04)

    Amariei [utilizator]

    Cum adica, autoritatile locale PSDiste, atat de capabile si de macinate de iubirea de patrie, care s-au ostenit cu atata daruinta sa doteze spitalele, sa aiba grija de medici ... au construit spitale noi unul dupa altul mai repede ca in China...tot ei sunt de vina? Klaus, pana aici ti -a fost, ai atins Ciolacul la pulpa sensibila, vei fi combatut strasnic , tovaraseste, pe toate canalele de comunicare si criticat aspru pentru neadevarurile spuse atat de lent. Pasol von Klaus, PSD este partidul mama si tata, jos mainile altfel o activeaza pe Veorica si te lasa fara imunoglobina!
  • +3 (3 voturi)    
    Iata la ce se pricepe PSD (Miercuri, 18 noiembrie 2020, 5:16)

    radu222 [utilizator]

    Daca mai facem prostia sa alegem PSD, iata ce ne asteapta, pentru ca au tradarea si minciuna in sange.

    https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/autonomia-tinutului-secuiesc-adoptata-tacit-de-camera-deputatilor-ce-prevede-proiectul-1299077
    Traseul legii
    23.12.2019-prezentare în Biroul Permanent al Camerei Deputatilor
    15.01.2020-aviz negativ de la Consiliul Economic si Social
    07.02.2020-aviz negativ de la Consiliul Legislativ
    10.02.2020-prezentare in Biroul Pemanent al Camerei
    26.02.2020-aviz pozitiv de la Comisia pentru drepturile omului, culte şi problemele minorităţilor naţionale
    04.03.2020-aviz negativ de la Comisia pentru administratie publica si amenajarea teritoriului
    09.03.2020- inscrisa pe ordine de zi a Camerei Deputatilor
    16.04.2020-Punct de vedere al Guvernului-aviz negativ
    23.04.2020-adoptata de Camera Deputatilor (stenograma-prezentare dl. Ciolacu-Propunerea legislativă privind Statutul de autonomie al Ţinutului Secuiesc; Pl-x 670/2019; lege organică; primă Cameră sesizată.
    (Nu se dezbate pentru ca s-a depasit termenul de 25.03.2020, se adopta tacit)

    https://adevarul.ro/news/politica/exclusiv-Inca-lege-bomba-fost-adoptata-tacit-limba-maghiara-putea-deveni-limba-obligatorie-ardeal-comisia-juridica-dat-aviz-pozitiv-1_5eabfc2e5163ec4271518ed0/index.html
    Traseul legii
    Pe 13.11.2019-aviz negativ de la Consiliul Economic şi Social.
    Pe 16.12.2019-aviz pozitiv, ”cu observaşii şi propuneri”, de la Consiliul Legislativ.
    Pe 4.03.2020-aviz negativ de la Comisia de Muncă.
    Pe 30.03.2020-aviz pozitiv şi de la Comisia Juridică a Senatului, condusă de Şerban Nicolae şi dominată de PSD.
    Pe 8.04.2020 a fost adoptat tacit de Senat, unde PSD are singur majoritate.
  • 0 (0 voturi)    
    are dreptate (Miercuri, 18 noiembrie 2020, 23:46)

    D.Gabriel [utilizator]

    desi e un pesedist in buzunarul americanilor