Ciolacu: La mine în sufragerie, am jurat cu Grindeanu pe o icoană că nu am avut legături cu Securitatea

de Redactia     HotNews.ro
Joi, 5 noiembrie 2020, 18:57 Actualitate | Politic


Marcel Ciolacu
Foto: Captura video
​​Liderul PSD, Marcel Ciolacu, a relatat, joi, într-un interviu pentru Libertatea, cum el și Sorin Grindeanu ar fi jurat amândoi pe o icoană că nu au avut legături cu Securitatea. Ciolacu a susținut că episodul s-a petrecut la el în sufragerie.

"Nu. Niciodată nu am avut nicio… Legături de ce fel, să fiu ofițer? Este o prostie! (...)Eu sunt fiu de ofițer, tatăl meu a fost pilot militar. Era și în legislația comunistă, nu puteai să... Nu am avut nicio legătură, nici nu am înclinații cu Serviciile”, a susținut Ciolacu, întrebat dacă avut vreodată legături cu serviciile secrete.

El a mai susținut că a avut o relație instituțională, de respect, cu serviciile secrete: "Eu nu am văzut o implicare (a serviciilor în politică -n.r.), pe mine nu m-a sunat nimeni din serviciile secrete să îmi dirijeze vreo hotărâre politică. Nu mi s-a întâmplat. Dacă mi se întâmplă, vă anunț”.

Întrebat de ce şi-a întrerupt doctoratul început la Academia SRI, Ciolacu a afirmat că nu era o prioritate pentru el acest lucru.

Liderul PSD a susținut, din nou, că nu a avut nicio legătură cu Securitatea, iar ca argument a spus că poate jura și pe Biblie. Mai mult, el a relatat cum ar fi jurat împreună cu Grindeanu, pe o icoană, că nu au avut legături cu Securitatea.

"Eu am o prietenie neascunsă cu Sorin Grindeanu. Seara, ne mai întâlnim, stăm mult timp împreună, cred că stăm împreună mai mult timp decât stăm cu soţiile. Şi aveam această discuţie. Vreo două săptămâni au fost atacuri la mine că sunt securist, pe urmă au fost la Sorin că e securist. Și la mine în sufragerie, la apartament, am o icoană. Şi i-am zis: ‘Băi Sorine, hai să jurăm amândoi, că deja nu mai avem niciunul încredere (în celălalt – n.red.)’. Şi am jurat amândoi pe icoană”, a declarat Ciolacu.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















15885 vizualizari

  • +43 (51 voturi)    
    Reprezentantii (Joi, 5 noiembrie 2020, 19:00)

    NoFive [utilizator]

    Pai si ce, doar nu erau sa jure pe teoria relativitatii restrinse a lui Einstein.
    • +3 (27 voturi)    
      Hehehe, "nu au nicio legatura..." (Joi, 5 noiembrie 2020, 19:23)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui NoFive

      Hehehe, "nu au nicio legatura cu Securitatea". Sunt doar turnatori zelosi si executanti silitori, altfel, desigur, "nicio legatura".

      D-aia trebuie votat altceva decat PSD. Si ceilalti sunt controlati tot de Secu, dar macar nu neaga!
      • +5 (5 voturi)    
        Icoana avea emițător puternic. (Vineri, 6 noiembrie 2020, 8:38)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Că se auzea și la Kremlin.
        • +4 (4 voturi)    
          mai (Vineri, 6 noiembrie 2020, 11:57)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

          rezultă ceva. grindeanu e preot sub acoperire.
          Icoana a cui era? A lui lenin sau stalin? Ori că te pomenești, ucigă-l toaca, era chiar putin.
    • +29 (37 voturi)    
      baietii (Joi, 5 noiembrie 2020, 20:03)

      naenae [utilizator] i-a raspuns lui NoFive

      astia trebuie sa se intoarca in neolitic, acolo unde le este locul. Romania viitorului nu are loc pentru ei.
      • -10 (20 voturi)    
        "Romania viitorului"=neolitic (Joi, 5 noiembrie 2020, 20:38)

        newlook [utilizator] i-a raspuns lui naenae

        "Romania viitorului"=neolitic:
        Caluse, catuse, pupincurism la teuton, slugareala, securisme, 70% analfabeti functionali. Asta-i "Romania viitorului".
    • +5 (5 voturi)    
      Icoana avea microfon? (Vineri, 6 noiembrie 2020, 8:37)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui NoFive

      Jurământul a fost înregistrat la Secu?Deci puteți lucra liniștit,nimeni nu va ști cine sunteți de fapt.Ce vă faceți când spuneți prostii și o faceți mereu?Dați vina pe icoană?
  • +26 (36 voturi)    
    Și dacă Ciolacu și Grindeanu sunt atei? (Joi, 5 noiembrie 2020, 19:01)

    Nyk1 [utilizator]

    Asta ar însemna că jurământul lor nu valorează nimic!
    • +13 (15 voturi)    
      de acord (Joi, 5 noiembrie 2020, 22:34)

      CuNume [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      daca ar fi oameni cu frica de dumnezeu... dar asa, juramintele lor au valoarea unui juramant pe coarnele unei vaci din India
    • +10 (10 voturi)    
      Nu sunt atei, icoana o reprezenta pe Firea (Joi, 5 noiembrie 2020, 23:34)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      .
      • +2 (2 voturi)    
        cică (Vineri, 6 noiembrie 2020, 11:59)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui kkciosuldelahamangia

        din oricare parte te uiți la ea, îl vezi pe varanul felix.
  • +31 (39 voturi)    
    Ce romantic ... (Joi, 5 noiembrie 2020, 19:04)

    Mileu [utilizator]

    ... ma duce cu gandul la personajele din "Brokeback Mountain"
  • +21 (33 voturi)    
    ... (Joi, 5 noiembrie 2020, 19:05)

    Andrei_Buc [utilizator]

    iar eu am jurat cu mana pe clanta. Ca are acelasi efect.
  • +23 (31 voturi)    
    LOOOL !!! (Joi, 5 noiembrie 2020, 19:06)

    Rarara [utilizator]

    psd=un partid 0,00 (si barat). Pe bune, in sufragerie? Nici in buda macar? Voi nici daca jurati pe Biblie de 10 ori, nu mai puteti fi crezuti. Un partid de ****t, iar cine voteaza psd cred ca e spalat pe creier sau nu se uita la TV, sau restu'. Ce vremuri de 0 bani pt. psd...
  • +28 (36 voturi)    
    Da? (Joi, 5 noiembrie 2020, 19:06)

    Jolly Roger [utilizator]

    Voi va inchipuiti ce public au astia? Si ce votanti?
    • +1 (1 vot)    
      da (Vineri, 6 noiembrie 2020, 12:00)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Jolly Roger

      și sunt mulți ..., vorba lui firea.
  • +15 (21 voturi)    
    Da (Joi, 5 noiembrie 2020, 19:06)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Si in America se jura lumea pe Biblie, dar tot comit sperjur unii.

    What's their point?
  • -3 (21 voturi)    
    Daca? (Joi, 5 noiembrie 2020, 19:13)

    Gigi Kent [utilizator]

    Daca era sufrageria lui Oprea atunci bine ...
    • -1 (3 voturi)    
      Eu cred... (Joi, 5 noiembrie 2020, 23:55)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Eu cred ca referitor la alegerile de pe 6 Dec, serviciile secrete le-au zis astora ... "ba de data asta pierdeti si voi alegerile! sa nu mai veniti cu prostii din alea programul - tomata sau alte aiureli si sa luati iar 45%!"

      Auziti, da gradul bate functia sau functia bate gradul? Ca asa pe functii Ciolacu e mai mare decat Grindeanu. O fi la fel si la grade? Alcoolice desigur ... nu vreau sa insinuez nimic.
  • +16 (26 voturi)    
    te-a facut Grindeanu (Joi, 5 noiembrie 2020, 19:16)

    mmmircea [utilizator]

    cand a jurat ti-a facut si cu ochiul.
  • +8 (14 voturi)    
    Un presedinte iconic (Joi, 5 noiembrie 2020, 19:57)

    benicio [utilizator]

    Catelus cu parul cret
    Fura rata din cotet
    Si se jura ca nu fura
    Dar l-am prins cu rata-n gura
  • +21 (27 voturi)    
    Sa va povestesc (Joi, 5 noiembrie 2020, 20:02)

    mircea112 [utilizator]

    Intr-o zi de sambata, Grindeanu se duce la Ciolacu, ca de obicei sa faca o carte, ca doar sunt niste culti, si se tot culturalizeaza.

    Grindeanu vine cu un vin de buturuga de la tara, Ciolacu aduce o bericioaica la 2L si se incing la septic.

    La un moment dat incinsi de vinisor dres cu bericioaica castiga Ciolacu, Grindeanu sara ca ars, ba ai furat, de ce sunt 7 septari in joc, Ciolacu ba nu! am furat, tu ai furat,de ce ai 10 Asi in mana? Si asa din una in alta, au vazut icoana cu Arsenie Boca pe perete, haide jurate ca nu ai furat? Tu jurate ca nu ai ... pe Carmen Dan, jurate tu ca nu ai .... pe Dancila securistule! Si aici ia fost lu' Ciolacu, a zis, toate ca toate dar securist nu sunt, a luat icoana de pe perete, a cazut pe jos si busuiocu, a pupat-o si a zis, ma jur pe Arsenie ca nu sunt securist!

    Deci asa a fost! E adevarat!
    • +14 (16 voturi)    
      Deci la beție! (Joi, 5 noiembrie 2020, 20:46)

      nick24 [utilizator] i-a raspuns lui mircea112

      Excelent!
      și când s-au trezit, n-au mai recunoscut nimic!
  • +16 (24 voturi)    
    discutie Grindeanu si Ciolacu (Joi, 5 noiembrie 2020, 20:11)

    CNBC [utilizator]

    Asta este nivelul la care s-a ajuns in PSD. Marii lideri ai PSD se "jura".
    Nu vad diferente intre aia care joaca barbut si astia 2.
    PS: Macar icoana era de la inalb preasfintitul ?
  • +16 (22 voturi)    
    ia stai un pic (Joi, 5 noiembrie 2020, 20:15)

    Incomod3 [utilizator]

    "La mine în sufragerie, am jurat cu Grindeanu pe o icoană"... pe ce icoana era Grindeanu???!!!
    • +6 (10 voturi)    
      Icoana... (Joi, 5 noiembrie 2020, 21:42)

      Canadian13 [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

      ..era de la IPS Laurentiu (Liviu , se scrie la dosar) Streza.
      Baietii de la seminar stiu de ce. :P
  • +3 (7 voturi)    
    "Sa nu juri nici pe capul tau, (Joi, 5 noiembrie 2020, 20:25)

    Namaste [utilizator]

    pe nimic!" ...
  • +9 (15 voturi)    
    Oare ? (Joi, 5 noiembrie 2020, 21:06)

    Akylas [utilizator]

    Exista un nivel si mai scazut decat acesta cu juratul pe icoane ? Nea colacu' isi bate joc de inteligenta noastra ? Presedinte de partid care se vrea si reformat, pe deasupra.... La biserica cu tine, colacule, poate o sa fii mai reusit pe post de popa, sa te joci de-a pupat icoanele cu enoriasii. O sa va intelegeti de minune, sunt in majoritatea lor votantii PCR-ului deghizat.....
  • 0 (8 voturi)    
    Degeaba (Joi, 5 noiembrie 2020, 21:10)

    ac [utilizator]

    Era icoana de la Valcov, si alea nu-s sfinte. Numa cele sfinte nu se spurca.
  • +6 (12 voturi)    
    Erati treji? (Joi, 5 noiembrie 2020, 21:19)

    ranuhasu [utilizator]

    Ba, da’ pe rosu ati jurat? A zis din voi vreunul “sa moara mama!”? Altfel mancati rubarba
  • +10 (14 voturi)    
    Doi piosi, o icoana (Joi, 5 noiembrie 2020, 21:33)

    n.dumiritu [utilizator]

    (apartament, inserat, 2 strategi politici in intrunire de taina, "Statul paralel" curge molcom din iRealitatea.tv)
    - Ciolacu (tulburat): Sorine, am votat ca sa iesi de la guvernare ca m-a terorizat Dragnea. Manda si Olguta mi-au zis ca esti securist. Sint sef de partid si de parlament, mi se filfiie daca te simti jignit, dar am adus icoana asta, fa un pustiu de bine si marturiseste daca esti caraliu ca sa stiu cine imi e tovarasul care imi bea whiskiul.
    - Grindeanu (simulind nepasarea): bunule prieten si sef al partidului meu, de ce lasi in loc in inima ta astor otravitoare indoieli? Nu te-a invatat Dragnea pe barca, in timp ce trageai de visle, ca una le spunem mocofanilor ca sa-i tina ocupati si alta tinem pentru noi ca sa ne aduca foloase? Adu, dara, acea icoana, si sa marturisim amindoi pe ce avem mai sfint - partidul si puterea.
    • +2 (2 voturi)    
      @n.dumiritu (Vineri, 6 noiembrie 2020, 12:20)

      Godzillagrrr [utilizator] i-a raspuns lui n.dumiritu

      Superb ��
  • +4 (10 voturi)    
    Și securitatea zice: (Joi, 5 noiembrie 2020, 21:50)

    tddrg [utilizator]

    Mai răsfirați maică, mai răsfirați.... Nu mai stați doi într-o singură sufragerie...
    Și ca o curiozitate: mâna aialaltă o țineai la spate?
  • +3 (9 voturi)    
    juraminte (Joi, 5 noiembrie 2020, 21:54)

    thebblack [utilizator]

    cu o mana pe fundita
    si cu alta pe olita
    jur sa cresc mare si voinic
    fara sa mananc nimic
  • +9 (9 voturi)    
    Divin (Joi, 5 noiembrie 2020, 22:44)

    Malone_M [utilizator]

    Pe astia daca ii cauti sub haine, dai de aripi, zau asa! Ingeri, nu alta. Le miroase gura a mir si tamaie, iar calcatura lor vindeca pamantul de crapaturi si umflaturi. Inca o seara ca aia cu juratul si cerul va fi mai bogat cu inca doi luceferi, unul mai arzator ca celalalt si rosii ca para focului!
    • +5 (5 voturi)    
      Stimate domn, (Vineri, 6 noiembrie 2020, 10:22)

      Rebecka [utilizator] i-a raspuns lui Malone_M

      imi permit sa va intregesc gandul:Si,candva in viitor,doua moaste numai bune de pupat!Doamne-ajuta!
  • +4 (4 voturi)    
    au facut si ei un prank pe tictok (Vineri, 6 noiembrie 2020, 0:06)

    Coco Whistle [utilizator]

    nu v-ati ars bai?
  • +4 (4 voturi)    
    sufrageria ca sufrageria (Vineri, 6 noiembrie 2020, 1:15)

    Filbert [utilizator]

    Ne spui si ce-ati facut in dormitor, nebunaticilor?! Poze, video aveti???
  • +4 (4 voturi)    
    Ce bășcălie (Vineri, 6 noiembrie 2020, 5:05)

    Observatory [utilizator]

    una vorbiți pe HN ai alta votați !
    Tot “preteni” sunteți din 1947 , nu se schimba nimic, tot băieții de la Secu câștiga , restul sunt baliverne ....
  • 0 (0 voturi)    
    Ciolacu-securist (Sâmbătă, 7 noiembrie 2020, 9:21)

    truiad [utilizator]

    Caraghios !
    Ciolacu a jurat pe o icoana (in renumita sufragerie !?) in fata lui Grindeanu !
    Psdistii nu se dezmint: nici la varf nu se gasesc persoane normale ca intelect...
  • +1 (1 vot)    
    Juratul (Sâmbătă, 7 noiembrie 2020, 11:57)

    Rebecka [utilizator]

    este o atitudine tipica ,,brunetilor´´.....Acestia se jura pentru orice fleac:,,pa viata mea´´,,,sa moara mama´´´,,sa n-am noroc´´,,pa copiii mei´etc.Va suna cunoscut?,,Brunetului´´barbos,mai ,,subtirel´´fiind,nu-l mai aranjeaza juratul pe familie:a luat o icoana oarecare drept martora a cinstei dumisale!De dl Grindeanu ce sa mai pot zice?Doar atat:Cine se aseamana,se aduna!Buna treaba!Dati-i inainte!