Firea, cinci întrebări la adresa Guvernului PNL

de Redactia     HotNews.ro
Luni, 2 noiembrie 2020, 10:42 Actualitate | Politic


Gabriela Firea
Foto: Facebook
Prim-vicepreședintele PSD Gabriela Firea continuă atacurile la adresa Guvernului, susținând că "în ultima lună de guvernare, Orban pustiește economia și îi sărăcește pe oameni” și le adresează cinci întrebări liderilor PNL.

"În ultima lunā de guvernare, Orban pustiește economia si îi sărăceste pe oameni. Face calcule cu cat să majoreze TVA-ul, nu dacă. Majorarea TVA îi afecteaza direct pe românii cu venituri mici si medii. Refuzul PNL de a prezenta Bugetul confirmă cu certitudine ceea ce am aflat de la oameni care lucreaza în guvern. Si care au vāzut ce vor sā facă", a scris Firea.

Ea are cinci întrebări pentru liderii PNL:
  • "Dacă nu au nimic de ascuns față de români, de ce nu publicā proiectul de buget?
  • De ce nu pun bugetul în transparență decizională așa cum prevede legea?
  • Ce au de ascuns?
  • De ce le e frică să vină cu bugetul înainte de alegeri?
  • Ce nu trebuie să afle alegătorii despre intențiile PNL pentru anul viitor?".







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1691 vizualizari

  • +15 (21 voturi)    
    Control psihiatric urgent pt Fierea! (Luni, 2 noiembrie 2020, 10:45)

    Ephemeris [utilizator]

    ....
    • +8 (8 voturi)    
      >>>> (Luni, 2 noiembrie 2020, 11:08)

      GemstonePig [utilizator] i-a raspuns lui Ephemeris

      Sa fie cat mai in fata cat mai agresiva sa fie portavocea psd pana la alegeri, sa nu lase e nimeni altcineva de la psd sa emita o idee.
  • +5 (9 voturi)    
    intrebare (Luni, 2 noiembrie 2020, 10:52)

    Arl [utilizator]

    De ce mai este bagata in seama madam Firea? Cum spune ceva, cum se repede presa „de calitate, serioasa„ sa o puna pe prima pagina.
  • +7 (11 voturi)    
    ne auzim peste o lună, pisi (Luni, 2 noiembrie 2020, 10:52)

    MG [utilizator]

    o lună ți-a luat să-ți iei catrafusele din primărie. Nimeni nu-ți datorează vre-o explicație. Poate pandele.
  • +6 (10 voturi)    
    si voi? (Luni, 2 noiembrie 2020, 10:55)

    andimi [utilizator]

    si voi de ce o bagati in seama? E ca orice PSD-ist acum, daca ati prelua ceea ce spun toti PSD-istii atunci nu ati mai avea rubrica pentru alte stiri. Nu e reprezentativa, poporul si-a spus cuvantul la vot, dupa mine merge un mare IGNORE!
  • -4 (12 voturi)    
    in ianuarie FMI e la Buc... (Luni, 2 noiembrie 2020, 11:00)

    demaGOGU [utilizator]

    ...declansand jihadul bugetar-fiscal ptr romani: e motivul ptr care nu se va publica niciun buget pana dupa alegeri
  • +7 (9 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 2 noiembrie 2020, 11:09)

    [anonim]

  • +3 (9 voturi)    
    Pe Firea a inceput sa o manance... (Luni, 2 noiembrie 2020, 11:12)

    Susufler0 [utilizator]

    Are limbarita din nou !

    PS. Bine ca Orban nu isi pune mintea cu ea !
  • +2 (4 voturi)    
    Raspunsul final (Luni, 2 noiembrie 2020, 11:44)

    ipolitic [utilizator]

    de aia
    • 0 (2 voturi)    
      forma sau fond? (Luni, 2 noiembrie 2020, 15:43)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      Trecand peste cine a pus intrebarile, ele sunt legitime si ar trebui sa le puna oricine. Pentru tine e ok raspunsul tau la intrebarile alea, daca o scoti pe firea din ecuatie?
      • -1 (1 vot)    
        asa cum au raspuns guvernele PSD? (Luni, 2 noiembrie 2020, 18:36)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        care veneau cu bugetul prin februarie in ani fara alegeri si cand aveau o majoritate confortabila in Parlament?
        Nu te-am auzit pe tine sau pe Firea punand intrebari atunci
        • +1 (1 vot)    
          legatura fiind? (Luni, 2 noiembrie 2020, 19:43)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

          A pus careva din opozitie intrebari ca astea si m-ai vazut comentand ca de ce le pune? Sa stii ca 1+1=2 indiferent de cine spune. Da un mail la usere, sa le puna ei. Voi avea acelasi comentariu la gandirea de turma de aici. In caz ca n-ai observat, il laud si pe nasui, cu toata motorola famigliei, pentru propunerile legislative ok pe care le-a avut. Eu judec in rem, nu in personam. Da, stiu, greu pentru turme.
  • +2 (4 voturi)    
    6. ati imbunatatit conditiile in ”tabara” targsor? (Luni, 2 noiembrie 2020, 11:46)

    Antenistontel [utilizator]

    !
  • +1 (3 voturi)    
    cine stă să-i răspunde ăsteia? (Luni, 2 noiembrie 2020, 13:19)

    nick24 [utilizator]

    a uitat când tăia mucrofoanele USR -ului în ședințele primăriei?
    cine o va mai vota la senat?
  • +3 (3 voturi)    
    Chivuta Firea (Luni, 2 noiembrie 2020, 17:00)

    Amariei [utilizator]

    Loveste din nou, exact unde ar fi tb sa loveasca cand Veorica Dancila era prim ministru. Dar sa avem pardon, acum suntem in opozitie si trebuie sa parem ca ne intereseaza bunastarea natiunii. Pandele, fa ceva!