Firea iese din linia PSD și pledează pentru alegeri parlamentare / Spune că și-a preluat deja biroul de viitor senator

de I.H.     HotNews.ro
Miercuri, 28 octombrie 2020, 9:57 Actualitate | Politic


Gabriela Firea
Foto: Facebook
Primarul încă în exercițiu al Capitalei, Gabriela Firea, pledează pentru alegeri parlamentare, în contradicție cu ceilalți lideri ai PSD, care până acum au susținut amânarea alegerilor programate în 6 decembrie. Ea susține că votul este "singura soluție pentru a scăpa de miniștri incompetenți și inumani" și de "acest sistem guvernamental putred patronat de Orban". Mai mult, Firea a postat și o fotografie cu ea așezată la o masă, spunând că și-a preluat biroul de viitor senator de București.

Într-un mesaj postat marți seară pe Facebook, Gabriela Firea spune că de Sfântul Dimitrie Basarabov, considerat ocrotitorul Capitalei, și-a preluat deja biroul de viitor senator de București.
  • "Nu contează ce functii ocupam, ci doar ceea ce facem concret pentru semeni. De Sfântul Dimitrie Basarabov, ocrotitorul Capitalei, mi-am preluat biroul de viitor senator de Bucuresti, prin votul oamenilor dragi, carora le multumesc anticipat", a scris primarul încă în exercițiu.
Miercuri dimineață, ea a postat un nou mesaj, în care pledează pentru alegeri parlamentare, în contradicție cu ceilalți lideri ai PSD, care au susținut amânarea alegerilor până în primăvara anului viitor.
  • "Mā întreabă prieteni și cunoscuți ce rost mai are să meargă la vot pentru alegerile parlamentare, dacă la locale a văzut o țară întreagă ce s-a întâmplat și nimeni nu a luat vreo măsură. Răspunsul este simplu: tocmai de aceea! Pentru că nu pot ei fura cât putem noi munci și vota!
  • În plus, votul este singura soluție pentru a scăpa de miniștri incompetenți și inumani precum Cîțu, Tătaru, Anisie, Violeta Bau Alexandru etc. Cei care, prin măsurile luate, sfidându-i pe români, au compromis economia, sănătatea, educația, protecția socială.
  • Ei ne dovedesc zi de zi, prin deciziile eronate luate, că se poate mai rău azi decât ieri și mâine față de azi.
  • Iar Orban patronează vesel-inconștient tot acest sistem guvernamental putred.
  • Scopul parlamentarelor este un nou guvern. Un guvern care să fie format din oameni competenți, responsabili, cu grijă față de salariați, dar și pentru investitorii care creează locuri de muncă.
  • Acum, sfidarea conducătorilor față de români e maximă, pentru că s-a strâns toată puterea într-o singură “mânā” politică - președinte, premier, miniștri, instituții reprezentative. Un adevărat pericol pentru democrație!".







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















21818 vizualizari

  • +32 (44 voturi)    
    ))))) bis DUamna GF ))))) bis ))))) (Miercuri, 28 octombrie 2020, 10:03)

    un domn [utilizator]

    Tzociu si Palade au fost Oficial inlocuiti de “senatoarea” de la Penitenciarul Targusor!
    • +28 (32 voturi)    
      este clar (Miercuri, 28 octombrie 2020, 12:32)

      varavara [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      in parlamentul viitor dispar cativa cocalari si apar altii....
    • +12 (16 voturi)    
      fifi (Miercuri, 28 octombrie 2020, 18:12)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      abia așteaptă să depună jurământul. Speră să scape de DNA.
      • +3 (7 voturi)    
        exact (Joi, 29 octombrie 2020, 10:03)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        Imunitatea parlamentara este singurul ei scop. Altfel, ar sta linistita acasa, sa-si cheltuie banii dupa 4 ani de mandat dezastruos.
  • +26 (36 voturi)    
    A ocupat abuziv un spațiu. (Miercuri, 28 octombrie 2020, 10:08)

    asavreau [utilizator]

    Că nu i la făcut cadou Pandele,și acum,prostește,arată hoția la toată lumea.Asa sunt hoții,nu se mulțumesc că au furat,trebuie să se fălească arătând la alții //isprava//lor.
  • +51 (59 voturi)    
    Se grăbeşte (Miercuri, 28 octombrie 2020, 10:09)

    fokerul [utilizator]

    ţaţa, vrea urgent imunitate parlamentară pt că altfel o mănâncă puşcăria.
  • +40 (50 voturi)    
    Disperare mare . (Miercuri, 28 octombrie 2020, 10:11)

    feroviarul123 [utilizator]

    Da, avea dreptate ala zicea ca puterea corupe. I-a luat mințile vrăjitoarei. Ce m-as rade s-o treacă Ciolacu pe linie moarta ca este prea nerăbdătoare la ciolan. De fapt pe ea o roade frica de pârnaie. Un mandat de senator ar însemna și imunitate . Dar și imunitatea poate fi ridicata.
    • +34 (36 voturi)    
      Onorate domn, (Miercuri, 28 octombrie 2020, 11:39)

      Rebecka [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

      imunitatea chivutei ot Voluntari va atarna de un fir foarte subtire!Increzuta cum e,crede ca parlamentul ce va fi votat,va fi tot rosu......Doar daca iesim masiv la vot,vom avea un parlament cu adevarat democratic.In caz contrar,ilustra fiica a Bacaului,timp de 4 ani,ne va zgaraia zilnic timpanele cu acutele iesite din goarna!
      • +12 (14 voturi)    
        in ideea ca (Miercuri, 28 octombrie 2020, 14:54)

        ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Rebecka

        Poate, odata si odata va deveni presedinte - ea asta ciseaza zi si noapte si deci parnaia trebuie atent pregatita...

        Sa fie iubita acolo de toate muierile de la Targusor!
    • +5 (7 voturi)    
      Ce ironic (Miercuri, 28 octombrie 2020, 21:07)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

      "Pentru că nu pot ei fura cât putem noi munci și vota".

      Sa nu uitam ca o parte din electoratul lor reprezinta bugetarii care stau cu mana intinsa ca sa rezolve ceva sau parazitii sociali si cei asistati "prematur" pe diverse boli imaginare.

      Nu stiu cata munca e la "ei". Dar e normal sa vorbeasca despre "furt" la cata experienta are PSD cu asta.
  • +31 (39 voturi)    
    ca raia (Miercuri, 28 octombrie 2020, 10:13)

    sentenced [utilizator]

    Unii-s ca raia, orice ai face, nu scapi de ei.
    • +11 (13 voturi)    
      Ba da (Miercuri, 28 octombrie 2020, 14:59)

      RoFa [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

      daca iese populatia la vot, scapam de ea!
  • +28 (38 voturi)    
    Defapt... (Miercuri, 28 octombrie 2020, 10:15)

    AdevaratulProfet [utilizator]

    ...vrajitoarea de Voluntari, nu poate sa stea pe tusa inca 4 luni de zile...Iese din prim plan...Si prefera acum(6 Decembrie) un scor mai mic pentru PSD fata de 14 Martie...Cred ca Ciolacu e cam satul pana peste cap de fitele ei si cam ar vrea sa ii ia suflarea...Desi Firea a avut sloganul : "Oamenii pe primul loc", esenta e in fapt : "Doar noi contam"...Acum nu mai e important riscul de infectare la alegeri(care e minuscul, sa fim seriosi), atat de mult trambitat de PSD, ci ocuparea unui loc in parlament de catre ea si altii care au ramas pe dinafara dupa alegerile locale...CURAT MURDAR PSD!!!
  • +23 (31 voturi)    
    hilar (Miercuri, 28 octombrie 2020, 10:15)

    RTK [utilizator]

    Cineva din PSD vorbeste despre furt.
  • +29 (37 voturi)    
    cum suna de fapt mesajul (Miercuri, 28 octombrie 2020, 10:17)

    pmct [utilizator]

    mi-am preluat biroul de viitor senator de Bucuresti, prin votul oamenilor IDIOTI, carora le multumesc anticipat
  • +26 (34 voturi)    
    Control psihiatric urgent (Miercuri, 28 octombrie 2020, 10:19)

    Ephemeris [utilizator]

    la DUamna fierea. Cat despre titlul articolului, e total aiurea, nu iese din nicio linie PSD, e chiar in linia PSD cea mai abjecta.
    • +11 (13 voturi)    
      de acord cu controlul (Miercuri, 28 octombrie 2020, 12:34)

      varavara [utilizator] i-a raspuns lui Ephemeris

      dar sa fie facut la spitalul inchisorii.
  • +18 (28 voturi)    
    Ciolane, Ciolane cat o sa mai ai de tras cu Fierea (Miercuri, 28 octombrie 2020, 10:21)

    Susufler0 [utilizator]

    in urmatorii trei ani !

    PS. Consilierii tai nu ti-au spus ca pt linistea ta (dar si a partidului) Gabitza trebuie sa fie dupa tine, nr 2, 3 sau 4 pe lista de Bucuresti pt Camera Deputatilor ?

    PPS. Cu ea nr 2 la Senat iei la fel de multe voturi si daca ar deschide lista !

    PPPS Trebuia lasata sa tremure nitel sau chiar asa de amarati sunteti incat nu sunteti siguri decat de un post de senator in circumscriptia nr 42 ! :)))))))
  • +18 (26 voturi)    
    tzatza de voluntari - vise de preamarire (Miercuri, 28 octombrie 2020, 10:22)

    mirceacr [utilizator]

    Liota de escroci de la voluntari ievacuata pe usa din dos a primariei se vrea la butoane in senat
  • +20 (28 voturi)    
    Hmmmm, (Miercuri, 28 octombrie 2020, 10:29)

    Rebecka [utilizator]

    s-o credem?Cucoana ne tine de prosti! Crede ca noi nu stim dece vrea,musai-trube,alegeri parlamentare in decembrie?Are maaaare nevoie de IMUNITATE PARLAMENTARA!Nu s-a asteptat sa piarda primaria,dar acum,ca a,,ramas fara coledz´´pardon:scaun de primar,este nevoita sa prinda cat mai repede manerul umbrelei salvatoare......E convinsa ca macar 4 ani scapa de fantoma DNA,pe urma se reorienteaza si cade tot in picioare ca pisica......Depinde de DNA!
  • +17 (23 voturi)    
    :))) (Miercuri, 28 octombrie 2020, 10:29)

    beeeeeenar [utilizator]

    ce femeie muncitoare si morala.
    ;upta pentru popor precum Cercel si Rafila
  • +26 (34 voturi)    
    Ostentativ (Miercuri, 28 octombrie 2020, 10:34)

    Jolly Roger [utilizator]

    Asa, grețos de ostentativ!

    Și are dreptate să se dea rotundă, pentru că pentru că bucureștenii o vor vota. Si de pe prima poziție la Senat are locul asigurat.
    Oricâte alianțe ar face restul, are publicul ei / al psd-ului - public care vrea sa fie biciuit si calcat in picioare cu ardoare bisericeasca!

    Să fi candidat într-un oraș normal - Cj,Tm - nu ar fi avut asemena ieșiri... ah, de fapt, nici nu ar fi avut tupeu sa candideze acolo!
    • +19 (19 voturi)    
      PS: Disperare dupa imunitate? (Miercuri, 28 octombrie 2020, 11:38)

      Jolly Roger [utilizator] i-a raspuns lui Jolly Roger

      Sau poate e disperare...
      Disperare după imunitatea de senator?
  • +7 (19 voturi)    
    A dat tonul nefericitul.. (Miercuri, 28 octombrie 2020, 10:35)

    Casazicu [utilizator]

    ...unul din capii nerecunoscuți din PSD, deci s-a hotărât să nu se mai "combată" alegerile!
    Probabil pentru că sunt pe creștere...
  • +14 (20 voturi)    
    La munca, doamna Pandele! (Miercuri, 28 octombrie 2020, 10:39)

    seb_h [utilizator]

    Pandele e baiat deshtept, a invatzat din nefericita experientza a domnului Firea....
    Tzine-tzi nevasta departe shi "dushmanii" aproape...
    • +8 (8 voturi)    
      Vrei sa spui ca acea cădere de Ca a lui (Miercuri, 28 octombrie 2020, 11:46)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui seb_h

      Ciolacu se datorează unei suctiuni aplicate de DUamna GF ?
  • +10 (18 voturi)    
    e bine ca si-a locul (Miercuri, 28 octombrie 2020, 10:44)

    mos ion roata [utilizator]

    dar dupa alegeri va trebui sa-l elibereze pentru cel caruia i se cuvine.
  • +10 (16 voturi)    
    veorica nu mai era incompetenta.. (Miercuri, 28 octombrie 2020, 10:54)

    qwerasdf [utilizator]

    senatoare in mahala
  • +21 (29 voturi)    
    Panarama crede ca... (Miercuri, 28 octombrie 2020, 10:55)

    matache [utilizator]

    ...fotoliul de senator o va scapa de puscaria meritata pentru potlogariile facute ca primar. Pe cine crede ea ca abureste cu ideile despre competenta PSD-ului, cand se stie ce (nu) a facut la primaria capitalei si traim cu totii in relitatea produsa de "competenta" PSD-ului in ultimii 30 de ani. Nu stiu de ce mai publicati ce zice si ce face panarama asta...
    • +9 (11 voturi)    
      Aștept ca Speranța Cliseru (Miercuri, 28 octombrie 2020, 11:48)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui matache

      Sa declare participarea DUamnei GF in managementul zilei 10 08 2018
  • +17 (23 voturi)    
    Asta se voteaza singura (Miercuri, 28 octombrie 2020, 10:55)

    Martinezu [utilizator]

    daca nu o votati voi. De ea nu se scapa ca de raie cu pacura.
    Asta treuie ascunsa in spatele gratiilor pt o luuunga vreme.
  • +11 (17 voturi)    
    la cat de disperata e... (Miercuri, 28 octombrie 2020, 11:03)

    vindicomvs [utilizator]

    nu poate sa astepte pana atunci. O da si afara pandele din casa ca nu e buna de nimic,
  • +18 (28 voturi)    
    Repede cu imunitatea! Firea e speriata! (Miercuri, 28 octombrie 2020, 11:04)

    emil bobu [utilizator]

    Repede cu imunitatea parlamentara, e singurul lucru care o poate tine pe Firea departe de puscarie.
    • +3 (7 voturi)    
      hehe (Miercuri, 28 octombrie 2020, 11:40)

      transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      Ati intors armele in Kiselef, postacule #ciumarosie?
  • +11 (19 voturi)    
    E FOAME FRATE... (Miercuri, 28 octombrie 2020, 11:09)

    tudormed70 [utilizator]

    e foame mare... nu-i timp de stat pe bara
  • +21 (29 voturi)    
    Nu mai poate planta panselute cu 3 lei (Miercuri, 28 octombrie 2020, 11:12)

    cris333 [utilizator]

    Numai creiere spalate si numai tampenii scoateti voi astia de la ciuma rosie.
    O da si asta in science-fiction cu Statul Paralel.
    Oricum ati furat destul si sunteti fumati destul. Epoca PSD incepe sa apuna, asta e chiar cursul natural al lucrilor, nimic nu dureaza o vesnicie.
    Pana si dictatura din Coreea de Nord o sa cada sau o sa se dea pe brazda sa devina regim ca in China.
    Voi astia de la PSD fara facebook nici nu puteti exista, ca Donald Trump.
    Uite de aia nu folosesc facebook ca sa nu dau peste scursuri sociale pesdiste cu 7 conturi care debiteaza numai aberatii demne de analizat de catre un doctor psihiatru. Numai paranoicii si dictatorii cred ca cineva sau ceva vor sa faca numai rau in jurul lor si ar crede intr-un stat paralel, ca Ceausescu.
  • +11 (13 voturi)    
    pai normal, tipic pesedist (Miercuri, 28 octombrie 2020, 11:24)

    bogdan1477 [utilizator]

    Daca ii intrebi pe aia care-s acu parlamentari si nu mai prind loc, iti spun ca alegerile "e" caca, ca se infecteaza tot poporul, etc, etc.
    Daca ii intrebi pe astia fara serviciu care urmeaza sa prinda loc calduts in parlament, alegerile se pot desfasura fara probleme (si nu vorbim doar de Firea, Rafila zice fix la fel). Iar daca il intreebi pe Ciolacu, zice fiecaruia ce vrea sa auda. Poporului PSD care inghite orice. Initial i-a spus ca virusul e o raceala si ca ciuma galbena impune dictatura medicala calcand in picioare dreptul sfant al romanului sa faca ce-l taie capul. Dupa care a acuzat acceasi dictatura ca face alegeri si omoara oameni. Iar acu, dupa ce si-o fi facut calcule ca tot mai bine e sa scape de lotul Dragnea, merge pe burta.

    Tipic PSD.
  • +15 (17 voturi)    
    Biroul de la Rahova! (Miercuri, 28 octombrie 2020, 11:27)

    BIM15 [utilizator]

    Numai asa vom scapa de tzoapa din voluntari! Am dat-o afara pe usa la locale, si ne intra pe geam la parlamentare! Astept cu interes niste anchete despre afacerile necurate din cei 4 ani de mandat.
  • +14 (16 voturi)    
    imi este un pic gretica (Miercuri, 28 octombrie 2020, 11:37)

    Alex_100 [utilizator]

    Asta mai lipseste sa ajunga senator de Bucuresti
  • +15 (17 voturi)    
    Toapa de voluntari (Miercuri, 28 octombrie 2020, 12:02)

    Bunelul [utilizator]

    Eu ma intreb ...Cum a putut face asa ceva ? """"Nu contează ce functii ocupam, ci doar ceea ce facem concret pentru semeni. De Sfântul Dimitrie Basarabov, ocrotitorul Capitalei, mi-am preluat biroul de viitor senator de Bucuresti"""" Este patroana cladirii, Sful statului ,,ce plm este toapa ?
  • +17 (19 voturi)    
    Sper ca bucureștenii (Miercuri, 28 octombrie 2020, 12:04)

    nick24 [utilizator]

    să se trezească și pzdul să nu obțină niciun loc de senator!
  • +14 (16 voturi)    
    Incompetenta care vorbeste despre "incompententi" (Miercuri, 28 octombrie 2020, 12:31)

    MakeRoGreatAgain [utilizator]

    Gabita vad ca face stand-up comedy, vorbeste despre incompetenta dupa ce a stat 4 ani la guvernarea Bucurestilui, timp in care n-a facut nimic bun in afara de a cheltui banii inutil.
  • +9 (11 voturi)    
    Are mintea cat o nuca goala (Miercuri, 28 octombrie 2020, 12:48)

    FFlorin [utilizator]

    "strâns toată puterea într-o singură “mânā” politică - președinte, premier, miniștri, instituții representative"

    Pai defapt sunt mai multe maini.

    Ii ingroapa madam Firea la cat abereaza.
  • +12 (14 voturi)    
    mda (Miercuri, 28 octombrie 2020, 12:51)

    SoulSearcher [utilizator]

    a terminat gabitza treaba la primarie...

    a terminat de ars dosare, documente, hdd-uri etc.. :DDD

    a angajat permanent pe concurs toate pilele care le-a adus la primarie

    a incasat spagile restante, a facut niste contracte secretizate...

    de acu pleaca linistita la parlament, sa se alaturi troacei parlamentare.

    sa tot traiesti in romania pe spatele prostilor :DDDD
  • +11 (13 voturi)    
    Parafrazandu-l pe Codrin... (Miercuri, 28 octombrie 2020, 13:46)

    OmniStudio [utilizator]

    Pandele, te rugam. fa ceva!
  • +8 (10 voturi)    
    Bă,ce ''m-am mai ras'' (Miercuri, 28 octombrie 2020, 14:21)

    persuasiv [utilizator]

    ''Pentru că nu pot ei fura cât putem noi munci...''
  • +6 (8 voturi)    
    Circuite cerebrale dislocate (Miercuri, 28 octombrie 2020, 15:55)

    Amariei [utilizator]

    Clar are nevoie de ceva controale psihiatrice duduia. Ea se crede inca primarita si deja senatoare, maine probabil va fi prim ministra si poimaine secretar general NATO. Lumea a luat o razna si chivuta Firea deschide balciul...
  • +3 (5 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 29 octombrie 2020, 3:04)

    [anonim]

  • 0 (0 voturi)    
    Multe felicitari! (Joi, 29 octombrie 2020, 15:02)

    Jegul Cristian Ioan [utilizator]

    Multe felicitari preafrunoasei noatre senatoare, fosta Primaritza!

    Acum se vede clar de ce MERITA pe deplin: este un mo cu totul doesebit.
    Muchushor Dan nu a fost in stare sa-is ocupe postul de primar o luna DUPA alegeri, in vreme ce duamna senator isi ocupa locul in biroul parlamentar cu mai bine de o luna INANTE de alegeri, care in cel mai bun caz se vor tine pe 6 decembrie - pedesereul vrea sa le amane.
    Cinste dumneaei, si multe felcitari celor care au votat-o, atunci in 2016 si acum in decembrie!
    Sa ne traiasca!