Nastase vrea sa candideze la presedintie impotriva lui Basescu

de Carla Antonescu     HotNews.ro
Luni, 25 februarie 2008, 7:01 Actualitate | Politic


Revenit in forurile de conducere ale PSD, Adrian Nastase a anuntat ca este dispus sa candideze la presedintie impotriva lui Traian Basescu.

El a explicat, la Realitatea Tv, ca acest lucru s-ar putea intampla daca altcineva din partid nu va dori sa-si asume o astfel de candidatura. Adrian Nastase sustine ca Traian Basescu trebuie oprit pentru ca ar face numai rau tarii. Si a exemplificat , in opinia sa cu izolarea Romaniei si scandalurile declansate de Basescu. Nastase a adaugat ca el a dat  " semnalul de mobilizare pentru un front anti-Basescu".

"Niciodată nu mi-a fost frica de Traian Basescu. Respect institutia statului, dar nu pe Traian Basescu", a spus  Nastase. El mai crede ca alegerile anticipate i-ar da lui Traian Basescu toate parghiile jocului.

Nastase a fost ales vineri presedinte al Consiliului National al partidului, devenind al doilea om in ierarhia PSD.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2530 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Bre Pardaiane... (Luni, 25 februarie 2008, 7:19)

    Uncle Sam [anonim]

    Cat tupeu poate sa aiba tiganul asta umflat cu pompa.
    Matusa Tamara trebuie sa fie tare mandra de puradelul asta.
    Pardaiane lasa-ne cu palatul tau cu tot din Zambaccian, daca si tu mai ai fata de candidat, poate la un loc in celula la Jilava, acolo chiar ca ti-ar sta bine
    Care stinge lumina la PSD(PCR) tare bine ar face, numai infractori la costume prin partidul ala.
    Geoana, Dancu si Rus ar face bine sa ii incoloneze pe tovarashii Ilici, Mitrea, Nastase, Hrebenciuc si Oprisan cu directia Jilava.
    Tot in coloana aia au loc si fruntasii de la PNL(PCR), cap de lista tovarashul Patriciu flancat de Razgandeanu, Orban, Norica(Purcica), Pacuraru, Chiuariu, Remes si restul de borfasi de drept comun.
    Da' pana cand o sa tot fie shmenarii astia la butoane?, poate se trezesc si restul de adormiti din RO sa voteze cum trebuie, nu de alta dar au mai ramas cateva milioane, inca putin si raman numai conducatorii...


    ps: Bombonel lasa-ne, lasa-neeeeeeee...
    • -1 (1 vot)    
      Nimic relevant (Luni, 25 februarie 2008, 17:35)

      Mircea [anonim] i-a raspuns lui Uncle Sam

      Post total aiurea, nici o info relevanta.
      • 0 (0 voturi)    
        lasa-ne (Marţi, 26 februarie 2008, 9:24)

        alien [anonim] i-a raspuns lui Mircea

        Domnule Nastase (vad ca semnati cu pseudonimul "Mircea", dar nu ne pacaliti), ramaneti pe blogul dvs., unde va citesc doar aplaudacii, si lasati forumurile, ca va faceti de minune.
  • +4 (4 voturi)    
    Stii cum arati Bombonel in fata lui Basescu? (Luni, 25 februarie 2008, 7:24)

    alin [anonim]

    Ca un copil care isi numara outele.
    Te spulbera marinarul la prima adiere de vint fazane
    • -3 (3 voturi)    
      s-a dus baselu (Luni, 25 februarie 2008, 17:36)

      Mircea [anonim] i-a raspuns lui alin

      NU mai e ce a fost, incep sa iasa mizeriile pe care le-a facut la suprafata, ceea ce inseamna ca nu il mai agreeaza americanii.
    • 0 (0 voturi)    
      Cadou?! (Marţi, 26 februarie 2008, 12:11)

      odranoel [utilizator] i-a raspuns lui alin

      E ziua lu' basescu si nu stiam eu?!
      Cre' ca Nastase a vrut sa il faca pe basescu sa se simta bine si sa ii faca un cadou prin aceasta afirmatie.
      vreau sa ii reamintesc, pe aceasta cale, ca a incurcat "presedintii". pe 3 martie e ziua lu' iliescu, nu a lu' basescu! :)
      iar daca voia sa ii faca un cadou de ziua indragostitilor, a ratat-o si p-aia, ca s-a trezit tarziu. asa ca eu cred ca e un cadou de dragobete. dragutz, de altfel.
      domnu' basescu, multumeste aici, la domnu', ca asa-i frumos! :)
  • +2 (2 voturi)    
    Nastate, esti minuscul pentru Basescu (Luni, 25 februarie 2008, 7:49)

    sica [anonim]

    Mai amarastenilor, veniti cu un candidat pe masura lui Basescu!
    Nastase este un iepurash pe langa ursul Basescu!

    Abia astept confruntarea intre cei doi: unul lupta impotriva coruptiei, asa cum a anuntat in campania electorala, celalalt lupta pentru instaurarea coruptiei, dupa cum spun faptele (raposata Tamara, zambaccian, etc.)

    Nastase, nici nu stii cat de minuscul ai devenit!
    • -3 (3 voturi)    
      Base la apogeu (Luni, 25 februarie 2008, 17:37)

      Mircea [anonim] i-a raspuns lui sica

      ... a avut doar 200.000 de mii de voturi in plus.

      Imi e mila de bataia pe care o va incasa Basescu.
  • 0 (0 voturi)    
    Slabe sanse! (Luni, 25 februarie 2008, 7:51)

    Chris Chros [anonim]

    Nu cred ca Nastase va avea vreo sansa sa iasa presedinte. Cred ca PSD-ul greseste enorm daca va lasa pe d-l Nastase sa candideze! Imaginea dansului a avut de suferit...poate ca avea sanse mai mari nimeni altul de cat Geoana!
    • -2 (2 voturi)    
      Tremurati (Luni, 25 februarie 2008, 17:38)

      Mircea [anonim] i-a raspuns lui Chris Chros

      ... voi, toti fanii lui Basescu. NU aveti argumente, doar frica pura :)
      • 0 (0 voturi)    
        tremuram! (Marţi, 26 februarie 2008, 12:14)

        odranoel [utilizator] i-a raspuns lui Mircea

        mi-au placut argumentele pro-nastase! foarte tari, dar inexistente! :)
        stiam ca nenea nu are simtul ridicolului. asta e doar o confirmare! abia astept inca o confruntare intre cei doi. dupa ce oprescu isi facuse un obicei sa piarda in fatza lu' base, acum vad ca psdu' mai are un masochist :)
  • 0 (0 voturi)    
    ha ha ha (Luni, 25 februarie 2008, 7:58)

    dedeiu [anonim]

    ha ha ha
  • +1 (1 vot)    
    Asta e bine (Luni, 25 februarie 2008, 8:12)

    Catelu [anonim]

    Asta e bine pentru Basescu. Daca PSD vine cu borfasul asta nu vad ce alt partid i-ar mai putea pune probleme la alegeri. Deci ramane cum am stabilit: Baselu inca 5 ani la carma...
    • -2 (2 voturi)    
      Ati vrea voi (Luni, 25 februarie 2008, 17:39)

      Mircea [anonim] i-a raspuns lui Catelu

      Numai ca nu o sa fie chiar asa.

      Base inca 5 ani = dezastru.

      Nastase 5 ani - nu poate fi mai rau.

      Si Nastase e singurul care il poate infrange pe Base acum.
      • 0 (0 voturi)    
        da da (Marţi, 26 februarie 2008, 7:29)

        sadwank [anonim] i-a raspuns lui Mircea

        Cum naibii sa-l infringa Nastase pe Basescu? Crezi ca lumea a uitat ca se fofileaza de 3 ani cu termopanele? Ce naibii, parca e un licean care chiuleste prin wc-uri fiindca n-are nota la geografie.
  • +1 (1 vot)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 25 februarie 2008, 8:43)

    [anonim]

    • -1 (1 vot)    
      Vot uninomial (Luni, 25 februarie 2008, 17:40)

      Mircea [anonim] i-a raspuns lui

      ... al carui adversar a fost Base pentru mult vreme. Cata ironie :)
    • -2 (2 voturi)    
      Coruptie (Luni, 25 februarie 2008, 17:41)

      Mircea [anonim] i-a raspuns lui

      ... are si Basescu camarila lui evidenta prin:
      - casa Mihaileanu
      - dosarul Flota
      - salariile de mogul pentru ficele sale
      - bordurile si firmele de constructii
  • +1 (1 vot)    
    Candidatul de vis (Luni, 25 februarie 2008, 8:44)

    fan_adiNastase [anonim]

    Sa candideze!!!! Este candidatul perfect pentru Romania la momentul actual!!!!

    Te iubesc "bombonel"!!!!;)

    Serios, nici ca se putea mai bine pentru PSD!!!! ;-)
  • +1 (1 vot)    
    Tanase, Guvernarea ta PSD-PNL ne vinde tara (Luni, 25 februarie 2008, 8:57)

    Noul P.C.R. [anonim]

    si tu vinzi acum bomboane negre de ura, ca sa va acoperiti furaciunea
    PSD SI PNL AU FACUT RAU TARII INTR-UN SINGUR AN CAT IN 10

    Si daca PSD n-are cum sa critice tampeniile facute impreuna cu PNL la GUVERNARE (din cauza ca tot ei tin PNL-ul la PUTERE), PSD isi ajuta in schimb fratii aruncandu-ne noua cu praf in ochi : altii "fac rau", altii sunt "de vina", nu ei care sustin guvernul si guvernul care se sustine pe ei.

    Cititi in Curierul National de azi o jerba de minciuni publice debitate de Vosganian in legatura cu deficitul bugetar si inflatia din 2007.

    Si mai cititi pe CNBC.com ca supra-competentul vrea sa se imprumute pana la 1 MILIARD de euro in eurobonduri ca sa acoprere gaura facuta impreuna cu PSD in buget din cauza maririi pensiilor.

    "He said Romania still plans to go ahead with the issuance of between 500 million euros ($740 million) and 1 billion euros worth of Eurobonds on the international markets, but details of the issuance will be decided after the EU approves a strategy to reduce the budget deficit.
    “We want to use the Eurobonds issue not only to get money… but to give a signal of confidence in the Romanian economy,” Vosganian said. "

    Romania Will Weather Markets Storm: Minister
    By Antonia Oprita,
    CNBC.com
    21 Feb 2008
  • +2 (2 voturi)    
    fat-nastase (Luni, 25 februarie 2008, 9:03)

    ispirescu [anonim]

    cum se sacrifica el cand e vorba de aceasta condamnare care e tronul de presedinte :D cum apare el ca un fat frumos al politicii romanesti pentru a-l opri pe zmeul base wuoau =)) un moment induiosator.
    ps: astia au o obsesie cu fronturile (au preluat boala lui ion ilievci). uof bombo' cum sunashi u mobilizarea anti-base =)) penal! (ups)
  • 0 (0 voturi)    
    Dac-ar avea fie si numai 0,00000001bune intentii (Luni, 25 februarie 2008, 9:05)

    Ilia [anonim]

    ar candida impotriva PSD-PNL

    Adica, atunci cand furi cu PETROM-ul, trebuie sa dai dovada macar de un minim de bine intentii ca sa fii crezut

    Dar asta e pur si simplu nesimtit
  • -2 (2 voturi)    
    pt boci, tzulusi ,videni ,berceni si slugi (Luni, 25 februarie 2008, 9:33)

    DS [anonim]

    Slugile basiste au inceput sa tremure pt ca numai
    maine nu-i poimaine si vin decontarile pt base si sleahta portocalie de dreapta care au dus tara asta
    in mizerie ,frica si izolare europeana ,nu se mai uita la noi nici dracu din 2005 incoace parca suntem
    ciumati .N-o sa mai auziti nici de base ,nici de boc nici de mocirla portocalie care n-au facut altceva decat sa se certe si sa fure ţot ce lea cazut in fata...
    Frica de AN este asa de mare incat nu mai gandesc ,nu mai judeca in aceste comentarii demente ....Ciocu mic si "NICI NU STITI CE MICI ATI INCEPUT SA FITI ,bocilor !!!!!
    • +1 (1 vot)    
      PSD si PNL la PUTERE: (Luni, 25 februarie 2008, 12:45)

      Sa terminam Opozitia asta ! [anonim] i-a raspuns lui DS

      PSDPNL, ai totul in PUTEREA ta sa vii cu decontarile ACUM

      De ce n-o faci?

      "Decontarile" astea nu sunt valabile si acum ?

      Mai ales ca ESTI LA PUTERE ?

      Sau sunt valabile doar daca PSDPNL desfiinteaza DNA, singura institutie care nu depinde numai de PUTERE ci si de Comisia Europeana, si de aceea PSD-istii n-au desfiintat-o inca

      PSDPNL trebuie sa se gandeasca ca aceste cuvinte ii costa electoral de pe acum - pentru ca sugereaza ca astazi cu DNA - singura institutie iindependenta in justitie - ei nu pot face nimic impotriva adversarilor politici din Opozitie, DESI PSD si PNL SUNT LA PUTERE.
    • +1 (1 vot)    
      ati inceput sa-l reinviati pe Budai Deleanu...? (Luni, 25 februarie 2008, 13:12)

      judex [anonim] i-a raspuns lui DS

      Iar vreti Tiganiada la conducerea Romaniei, magraonolor ?!
    • +1 (1 vot)    
      Trezeste-te, tati (Luni, 25 februarie 2008, 13:31)

      ApH [utilizator] i-a raspuns lui DS

      Cand oare o sa intelegeti ca nu voi faceti decontarile, ci alegatorii? Cat de debil poti fii sa ai asemenea vise, gen "frica de AN"? Te trezesti vorbind in numele tarii, dar de fapt reprezinti numai partidul din care faci parte, impreuna cu cei 20% de fraieri pe care inca ii pacaliti cu 3 mici si un pahar cu bere. Mars cu Nastase al tau de-aici, mai vedeti voi presedentia cu astfel de oameni cand ne-om lovi cu totii la cap!
  • -2 (2 voturi)    
    Felicitari (Luni, 25 februarie 2008, 9:40)

    sico [anonim]

    E admirabila hotararea. Sper sa aibe intelepciunea si puterea de a mai lasa din maniere avand in vedere mitocania dovedita de base precum si afinitatea unei importante ponderi a electoratului catre dispret, suburbanism, anarhie.
  • +2 (2 voturi)    
    Tupeu maxim (Luni, 25 februarie 2008, 9:54)

    Sofer [anonim]

    Chiar daca inca justitia n-a fost lasata sa se pronunte, pentru orice om normal Nastase e vinovat. Nu zic ca toti cei acuzati sunt sigur vinovati, dar cativa sigur sunt, gen Nastase, Remes, etc. Pentru ei coruptia aratata public e asa, un mic dezavantaj. Stai doi ani pe banca si lumea uita. Pentru mine, si sper ca pt cat mai multi dintre cei ce merg la vot, va fi un criteriu eliminatoriu.
  • +1 (1 vot)    
    Lasa-i (Luni, 25 februarie 2008, 9:56)

    Mao [anonim]

    Eu cred ca este perfect nastase (intentionatat cu n), astfel PSD-ul va deveni in sfarsit o religva dupa viitoarele alegeri. Sa scapam odata de securitate.
  • 0 (0 voturi)    
    Lasa-i (Luni, 25 februarie 2008, 9:57)

    Mao [anonim]

    Eu cred ca este perfect nastase (intentionatat cu n), astfel PSD-ul va deveni in sfarsit o religva dupa viitoarele alegeri. Sa scapam odata de securitate.
    • -2 (2 voturi)    
      Securitate (Luni, 25 februarie 2008, 17:42)

      Mircea [anonim] i-a raspuns lui Mao

      Si Base e securist
      - capitan de nava inainte de 89
      - colaborare recunoscuta cu securitatea
  • +2 (2 voturi)    
    rusine justitiei (Luni, 25 februarie 2008, 10:01)

    Anonim [anonim]

    Se pare ca intradevar nu mai exista legi in Romania.
    Nastase trebuia sa candideze eventual pentru patul de deasupra intr-o celula din puscarie. Se pare ca banii matusii Tamara l-au ajutat sa-si cumpere atat libertatea cat si PSD-ul
    • -2 (2 voturi)    
      Si banii Flotei (Luni, 25 februarie 2008, 17:43)

      Mircea [anonim] i-a raspuns lui Anonim

      l-au ajutat pe Base sa va cumpere pe voi, aplaudaci?
  • -2 (2 voturi)    
    eu sper (Luni, 25 februarie 2008, 10:01)

    matey [anonim]

    Totusi, daca deschidem ochii mai bine, vom putea vedea si greselile lui Basescu. Prea il laudam si il ridicam in slavi. In fond, pe timpul domniei lui Euroconstruct si-a marit profitul de 800 (opt suute) ori, el si-a atribuit ilegal o casa, fiica lui a luat parca vreo 10.000 euro pe luna de la Luxten pe un contract de colaborare care s-a bazat doar pe faptul ca tati le acordase contractul gras de la primaria capitalei si multe altele. La primaria capitalei tot el dicteaza, Videanu e un papitoi. Daca viitorul primar nu va mai fi din pd, o sa vedem si noi ce contracte "corecte" a facut Basescu.
    Chiar credeti ca l-ar fi iertat pe Nastase daca ar fi avut vreo dovada impotriva lui?
    Nastase e singurul candicat care poate sa-i puna probleme lui Basescu. Numai sa nu se repete istoria din 2000 cand pd si pnl s-au anihilat propunand fiecare cate un presedinte.
    Imi cer scuze daca nu va impartasesc parerile si sper ca, daca reprosati, sa nu o faceti cu injurii ci cu arcumente logice.
    Multumesc!
    • +2 (2 voturi)    
      aiureli PSDPNL-iste LA PUTERE (Luni, 25 februarie 2008, 12:52)

      Noul P.C.R. [anonim] i-a raspuns lui matey

      Citat:
      "Daca viitorul primar nu va mai fi din pd, o sa vedem si noi ce contracte "corecte" a facut Basescu."

      PSD si PNL sunt la putere, deci, ceea ce ar putea sa faca dupa ce ar fi oficial la putere impreuna, pot sa faca la fel de bine si astazi.

      Corpul de control al primului ministru poate sa-l controleze pe Videanu si astazi, asa cum il controla Nastase pe basescu pana in 2004 si nu a gasit nimic.
      La fel, curtea de conturi. La fel ca si mona Musca in 2004, care a depus plangerea penala impotriva lui nastase pentru casa din Zambaccian.

      Iata ce se poate face cand NU ai interesul sa faci doar valuri si scandaluri, si vorbele tale au greutate:
      Citat, Curentul :
      "Cioloş îi sponsorizează cu zeci de milioane de euro pe Felix şi Culiţă
      Vicepreşedintele Uniunii Popular Creştine (UPSC) Paul SARBU A DEPUS IERI LA PARCHETUL ÎNALTEI CURTI DE CASATIE SI JUSTITIE O PLANGERE PENALA IMPOTRIVA MINISTRULUI AGRICULTURII, DACIAN CIOLOS, PENTRU ABUZ IN SERVICIU CONTRA INTERESELOR PUBLICE."
    • +1 (1 vot)    
      si ce castiga Romania, daca.... (Luni, 25 februarie 2008, 13:17)

      judex [anonim] i-a raspuns lui matey

      Nastase ii face probleme lui Basescu? Dar noi, oamenii cinstiti din aceasta tara? Probabil ca pe tine si altii ca tine nu te intereseaza, dar eu unul m-am saturat de mocirla in care ne-a tinut Iliescu si PSD 11 ani si voi faec tot ce tine de mine sa nu le mai vad mutrele pe la palatele Victoria sau Cotroceni. Au posibilitatea sa fie minoritari in noul parlament si chiar si asa va fi prea mult pentru acesti ticalosi.
    • +1 (1 vot)    
      "ce contracte" n-a controlat Tanase (Luni, 25 februarie 2008, 13:36)

      Sa terminam Opozitia asta ! [anonim] i-a raspuns lui matey

      contractele pe care le-a cautat nastase timp de 4 ani, la PMB, si n-a gasit nimic
      Credeai ca l-a lasat Nastase pe Basescu ne-controlat ?
      Nu, ne-controlata si ne-atinsa de nastase a ramas doar propria lui clientela din PSD si PNL :

      Basescu se declara "optimist"

      Guvernul nu va descoperi nimic la Primarie
      -- "Cheia mare a coruptiei din administratia locala este traficul de influenta", considera edilul-sef

      Traian Basescu, presedintele PD si primarul general al Bucurestilor, a declarat, sambata, la Conventia Nationala a Studentilor Democrati, ca prin controlul pe care il va efectua Corpul de control al Guvernului la Primaria Capitalei nu se va descoperi traficul de influenta, pentru ca "totul pare legal". "Cheia mare a coruptiei din administratia locala este traficul de influenta, iar acesta nu se scrie nicaieri in contracte, mai ales ca acest control este de tip administrativ, din care va rezulta ca acele contracte sunt in regula", a spus Basescu. El a afirmat ca i-a cerut primului ministru "sa-i ia acasa pe consilierii corupti", convins fiind ca acesta poate "sa curete Consiliul General de influenta politica ticaloasa care exista in alocarea de plati din bugetul local", dar acesta s-a facut ca nu intelege si a ordonat un control administrativ. "Eu l-am invitat pe Nastase la un exercitiu politic si l-am pus in fata unei realitati pe care nu vrea sa o recunoasca. Sigur, nu le poate cere celor care au afaceri cu municipalitatea sa plece din Consiliul General al Capitalei, pentru ca asa ar pune in alerta toti consilierii corupti ai partidului", a reclamat Basescu.
      Ziua, 22 oct 2001
  • +2 (2 voturi)    
    cata nesîmtîre (Luni, 25 februarie 2008, 10:02)

    ioji [anonim]

    Cat tupeu si nesimtire pe Nastase.
    Nastase, din postura de mare corupt ai ajuns de te exonerezi datorita tupeului tau fara limita si sigur a celor cu ajutorul carora ai furat pe rupte (evident PSD, FSN, PDSR, PCR). Ca doar nu ai facut asta singur.
    Joci la cacialma si o sa cazi de sus.

    Iti urez sa iti rupi gatu si picioarele.
    Si noi te urîm Adrian.
  • -2 (2 voturi)    
    Bravo Nastase! (Luni, 25 februarie 2008, 10:10)

    Voice [anonim]

    Cred ca zilele marinarului sunt numarate! Pentru toti cei 5 milioane de sustinatori. Imi va parea rau pentru ceilalti, dar asta-i viata. Prefer sa avem, ca natiune un presedinte care sa ne reprezinte cu succes pe plan international, nu unul de care trebuie sa ne fie rusine.
    Oricum Nastase este ( doar el ) singurul de care basescu se teme.
  • 0 (0 voturi)    
    Nastase travestit (Luni, 25 februarie 2008, 11:09)

    mona [anonim]

    http://www.flickr.com/photos/23918665@N02/2283942901/
  • +1 (1 vot)    
    nastase catindat (Luni, 25 februarie 2008, 11:10)

    directia 5 [anonim]

    eu ma mir cu cata lejeritate se trece peste decizia CCR care in cazul in care decide ca nu este nevoie si de avizul parlanentului pentru inceperea urmariri penale in dosarul Zambaccian,Nastase are toate sansele sa faca campanie pe strazile din jurul DNA
  • -2 (2 voturi)    
    Succes! (Luni, 25 februarie 2008, 11:14)

    Vergu [anonim]

    Va doresc mult succes domnule Nastase. Trebuie sa inlaturam cat mai repede marlania din politica romaneasca , a carei lider este atualul presedinte.
  • +1 (1 vot)    
    :)) (Luni, 25 februarie 2008, 11:25)

    keanutza [anonim]

    Nastase asta are tupeu nu gluma :)) el chiar nu se asteapta sa se faca de ras. io cred ca a ras toata tara la stirea asta...
  • +1 (1 vot)    
    bombonel (Luni, 25 februarie 2008, 11:45)

    Sebi [anonim]

    Inseamna ca pesedeii au pierdut din start sansa de a instala vreun presedinte, hahaha. Eu nu il vad in stare nici pe Bombonel, dar nici pe Prostanac sa-l bata pe marinar la alegeri. Pt asta le trebuie mai multa creativitate
    Bombonel nu-l bate pe marinar nici daca-si schimba sexul!
    Bombonele, esti varza, fraiere!
  • +1 (1 vot)    
    Presedinte (Luni, 25 februarie 2008, 11:48)

    Berku [anonim]

    Gloata isi merita Liderul!
    Si in stanga si in dreapta, politicieni "Curve" cu aere de "Fata mare".
    Lupta cu marea coruptie este praf in ochii prostimii!!!
    Romania are nevoie, mai mult ca oricand de "Oameni de Stat", la care pe primul plan sa fie binele poporului,
    nu interesul de partid si gasca cu singur scop hotia din punga statului!!!
    Politica se face cu bani de acasa.
    • +1 (1 vot)    
      "praf in ochii prostimii" (Luni, 25 februarie 2008, 13:14)

      Nesimtire PSd-ista [anonim] i-a raspuns lui Berku

      dar problema Numarul 1 PSD-PNL-PRM-UDMR, daca se chinuie atata sa omoare orice lege anti-coruptie in parlament

      daca era doar praf in ochi, trebuia sa aratati asta si sa lasati legile sa treaca
  • -2 (2 voturi)    
    Succes! (Luni, 25 februarie 2008, 12:27)

    Misu [anonim]

    D-ul Nastase are toate sansele sa-l bata pe "marinar'. Este sprijinit financiar de Patriciu este foarte apropiat de rusii lui Putin este un tip popular si are in jurul sau o echipa profesionista (Mitrea, Cosmanca si Miki). Beneficiaza in plus de tot suportul lui Iliescu omul cel mai respectat in Romania. Este anti-UE si anti-american ceea ce intruchipeaza idealurile romanilor. Este suficient de bogat sa nu mai fure precum Base. Multa bafta!
  • +2 (2 voturi)    
    pt. DS aka sico (Luni, 25 februarie 2008, 12:29)

    Vali [anonim]

    "...nu se mai uita la noi nici dracu din 2005..."
    Si zici matale ca infactori precum nastase fac mult bine imaginii Romaniei, nu ?
    ...
  • -1 (1 vot)    
    Cata inversunare demna de o cauza mai buna ! (Luni, 25 februarie 2008, 14:35)

    arlechino [anonim]

    Mai bine un politician profesionist decat un iresponsabil ! Nu am dat nici un nume, rumegati-o si apoi calmati-va !
    • +2 (2 voturi)    
      profesionistu spagii recunoscut pe plan mondial (Luni, 25 februarie 2008, 14:55)

      Porcino [anonim] i-a raspuns lui arlechino

      Ambasadorul Marii Britanii despre averea lui Nastase: „Cum e posibil?”


      Adrian Nastase, pe vremea in care averea sa era inca in posesia matusilor, si Quinton Quayle, unul dintre cei mai influenti membri ai corpului diplomatic de la Bucuresti

      „Cum e posibil ca oamenii politici sa fie necorupti, dar rudele devin foarte bogate fara explicatie?”
      Quinton Quayle,
      ambasadorul Marii Britanii la Bucuresti
      • -2 (2 voturi)    
        de acord (Luni, 25 februarie 2008, 15:58)

        dodo [anonim] i-a raspuns lui Porcino

        Dar de averea fam. Basescu, ca despre ei e vorba, ce parere ai?
  • +2 (2 voturi)    
    mare om, mare caracter (Luni, 25 februarie 2008, 16:06)

    zvezda [anonim]

    A stat el cuminte cat a stat, dar nu se poate abtine. Acest vierme umflat, sclifosit si penibil crede ca mai are ce cauta pe scena politica? Ce o sa mai rad cand il pune Basescu pe ultimul loc si a doua oara... Nastase n-are nici o sansa.
  • +3 (3 voturi)    
    Mausoleu pt Matusa Tamara (Luni, 25 februarie 2008, 16:14)

    Mihai [anonim]

    D-le Nastase , eu te aleg Presedinte doar daca ii faci un Mausoleu pentru Matusa Tamara, altfel nu am incredere in tine, asta inseamna ca i-ai furat banii Matusii Tamara, care saraca a muncit o viata pentru ei si tu ti-ai tras Palate.
  • -2 (2 voturi)    
    Rupe-l buldogule! (Luni, 25 februarie 2008, 17:12)

    Electricianu [anonim]

    Rupe-l buldogule... Pa el, scoatei spanacu din cap!
  • -2 (2 voturi)    
    Pastrati acest mesaj (Luni, 25 februarie 2008, 17:44)

    gogu [anonim]

    Veti fi surprinsi, dar nastase chiar va avea sanse.
    Multe sanse.

    Problema lui Basescu e ca prin felul sau de a conduce a izolat complet pedeul.

    Vom avea surprize.
    • +1 (1 vot)    
      Pastrati-l si pe al meu (Marţi, 26 februarie 2008, 7:47)

      sadwank [anonim] i-a raspuns lui gogu

      V-ati dat dracu' daca dupa ce cistiga Basescu presedintia cistiga si PDLul alegerile! Stiti cine vine la Justitie, da? Exact, Monica Macovei!
      Si apoi, dati-o incolo de treaba. Voi ati avut 3 mandate, noi am avut doua, dintre care unul, al lu' Emil, a esuat lamentabil iar asta, al lu' Basescu, l-ati sabotat cum v-a convenit voua.
      Si inca o chestie: sintem in 2008, in curind se implinesc 20 de ani de cind trebuia sa ne apucam de treaba. N-ar fi cazul sa incepem acum? Ati furat, ati scapat, Iliescu a omorit oameni, a scapat, dar ajunge, pina cind?
  • +2 (2 voturi)    
    bombonel (Luni, 25 februarie 2008, 19:04)

    ioan martinas [anonim]

    Inteleg ca tziganii vor sa devina majoritari,dar asta
    nu inseamna ca trebuie sa ne gindim din nou la emi-
    grare in Congo!!!!!!
    Bombonel ,stai cuminte ,ca la Jilava mai sunt locuri
    libere,abia a plecat Cozma-pacat...
  • +1 (1 vot)    
    ofensiva hotilor (Marţi, 26 februarie 2008, 9:59)

    cristian [anonim]

    Cel care a instrainat pe subsolul Romaniei
    pentru ca liota de matusi sa-i lase lui mostenire fiecare cateva milioane de euro cand isi vor da obstescul sfarsit are un tupeu nemarginit. Acest tupeu este izvorat in primul rand din frica. El stie ca daca in Romania se va instaura un stat de drept este un om sfarsit. De aceea hotii de toate culorile politice isi strang randurile. Problema este a noastra, a cetatenilor de rand, a "pulimii" cum cum cu dispret ne numesc. Vom reusi sa vedem clar printre nenumeratele fumigene?
  • 0 (0 voturi)    
    :))))))))))))))))))))))))))) (Marţi, 26 februarie 2008, 22:19)

    mi3rla [anonim]

    :)))))))))))))))))))))))))))