Orban, mesaj pentru USR: Să consume mai puţină energie în inventarea de conflicte cu PNL, să se concentreze pe bătălia cu PSD

de Redactia     HotNews.ro
Joi, 22 octombrie 2020, 18:18 Actualitate | Politic


Ludovic Orban si Dan Barna
Foto: Facebook
Liderul PNL, Ludovic Orban, le transmite celor din USR "să consume mai puţină energie în inventarea de conflicte cu PNL și să se concentreze pe bătălia cu PSD". Declarațiile au loc la o zi de la scandalul numirii lui Florin Iordache la șefia Consiliului Legislativ, în care PNL și USR s-au acuzat reciproc de blat cu PSD.
  • "Consumă prea multă energie, adversarul nostru este PSD, cu toate relele pe care le aduce pentru România. Obiectivul nostru este să câştigăm alegerile, să învingem PSD şi să scoatem PSD de la butoane. (...) Cred că am demonstrat că putem colabora, am câştigat împreună alegerile pentru Bucureşti, am câştigat împreună, de exemplu, la Vrancea (...) Îi sfătuiesc pe mai tinerii mei colegi să consume mai puţină energie în inventarea de conflicte cu PNL, să se concentreze pe bătălia cu PSD", a afirmat Ludovic Orban, joi, la Giurgiu, potrivit Agerpres.
El a susținut că nu există un "scandal" între PNL şi USR, adevărata problemă fiind promovarea lui Florin Iordache în această funcţie de către PSD.
  • "Nu este niciun scandal, atât noi cât şi USR am atacat alegerea lui Florin Iordache. Scandalul în sine este că o majoritate controlată de PSD şi de aliaţi a putut să ia o astfel de decizie ineptă de a pune în fruntea Consiliului Legislativ un personaj atât de rău famat şi de dubios precum Florin Iordache. Ăsta este lucrul cel mai grav care s-a întâmplat în Parlament. În rest, nu vreau să răspund unor comentarii care mi se par deplasate", a mai spus Ludovic Orban.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4164 vizualizari

  • +39 (59 voturi)    
    Haha (Joi, 22 octombrie 2020, 18:28)

    clint [utilizator]

    Cine mai crede ca adversarul vostru e PSD?
    Ce ati facut concret pentru a demonta ce a facut PSD in tara asta?
    • +14 (18 voturi)    
      Orbane, consuma mai putin alcool, te rugam! (Joi, 22 octombrie 2020, 18:49)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui clint

      Esti euforic cand spui ca USR ataca PNL cand este invers. Veti pierde imens la parlamentare. Ce s-a intamplat in Bucuresti, Timisoara, Brasov, Bacau, Alba iulia si Campulung Muscel este doar inceputul. Mai vorbim!
      • -11 (13 voturi)    
        - (Joi, 22 octombrie 2020, 20:35)

        tomlin [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        invata sa socotesti, cu voturile alea nu trece OSR-ul pragul.
      • +1 (3 voturi)    
        pe Șică (Vineri, 23 octombrie 2020, 12:35)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        îl dă în gât ciolacu cu a sa afirmație ”Eu nu cred că USR a votat cu Iordache. Nu au fost negocieri”. Corolar : au votat din cei cu care psd a avut negocieri, adică pnl.
    • +13 (19 voturi)    
      PNL e un PSD mai mic (Joi, 22 octombrie 2020, 19:18)

      emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui clint

      si atat. Niste ticalosi.
    • +15 (19 voturi)    
      +1 (Joi, 22 octombrie 2020, 19:26)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui clint

      Vedem bine ce aui facut concret pentru a incerca sabotarea demersurilor USR+ folosind metode pesediste.

      PNL adopta toxicitatea PSD de acum 4 ani.
    • +11 (15 voturi)    
      Pai demonteaza PSD-ul din interior (Joi, 22 octombrie 2020, 19:37)

      sile_v [utilizator] i-a raspuns lui clint

      Ca le-au luat vreo 300 de primari si cateva mii de consilieri. Le-au mai luat si vreo 15 parlamentari, din care 3 ministri de-i lui Ponta si Dragnea.

      Ce vrei demontare mai mare? Inca vreo 2-3 luni de lupta cu PSD-ul si nu mai ramane nimic din PSD, ii distrug prin absortie!
      • -3 (3 voturi)    
        - (Joi, 22 octombrie 2020, 21:15)

        tomlin [utilizator] i-a raspuns lui sile_v

        sau pesedeaua distruge peneleaua din interior ?
        • -1 (1 vot)    
          da (Vineri, 23 octombrie 2020, 1:50)

          srpc [utilizator] i-a raspuns lui tomlin

          cum a facut PDL cu PNL
    • +8 (14 voturi)    
      Nimic. (Joi, 22 octombrie 2020, 19:49)

      Tayen [utilizator] i-a raspuns lui clint

      Iar mai nou, vor reface USL-ul!!!
    • +8 (12 voturi)    
      well (Joi, 22 octombrie 2020, 19:53)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui clint

      "Ce ati facut concret pentru a demonta ce a facut PSD in tara asta?"
      l-au ajutat sa creaca in sondaje... oh...wait....
    • +7 (9 voturi)    
      luptatorii PNL (Joi, 22 octombrie 2020, 21:38)

      cici balerina [utilizator] i-a raspuns lui clint

      Pai cine a facut scandal acuzand USR ca l-a votat pe Iordache, cand e clar ca a obtinut voturile de la PNL?
      Florin Roman, USListul de serviciu care a initiat Legea de limitare a accesului la informatiile de interes public cot la cot cu PSD.

      Va tine un test la detectorul de minciuni cu membrii USR si PNL care au fost in sala la investirea lui Iordache? Asa, in spiritul bunei colaborari cu USR si pentru lupta cu "dusmanul" PSD.
  • +41 (47 voturi)    
    .... (Joi, 22 octombrie 2020, 18:36)

    _Sherlock_ [utilizator]

    Adica nu ne atacati, ca vrem noi sa fim la butoane!
    Adica, chiar daca suntem la fel de incompetenti ca
    PSDu, ne cheama PNL si suntem gigea :).
    Si voi USR oricum sunteti mici si va mancati intre voi,
    asa ca hai sa nu mai facem atata zgomot...
    Doamne fereste, il mai trezim si pe domn presedinte
    din somn ... :)))))

    Fiecare partid, in lumea civilizata, isi face propria strategie, ba Orbane :))))
    Nu mai da tu sfaturi, tu ai grija de guvernu ala, ca ar trebui sa iti umple tot timpul :D
  • +38 (42 voturi)    
    hehe (Joi, 22 octombrie 2020, 18:41)

    transpenibilus [utilizator]

    Asta e zicere de la uselistul Roman Florin?
    Ca nu prea suna a Ludovic Orban.
  • +32 (40 voturi)    
    Ai stiut tu Orbane vreodata (Joi, 22 octombrie 2020, 18:46)

    galeo [utilizator]

    Sa faci echipa cu cineva?
    Ai stiut sa dai ordine altora, nu sa lasi de la tine si sa accepti pareri adverse.
    • +9 (11 voturi)    
      Mda (Joi, 22 octombrie 2020, 18:52)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      Poate ne explica episodul de la Timis... si daca s-a exagerat acolo.
    • +3 (11 voturi)    
      - (Joi, 22 octombrie 2020, 19:57)

      tomlin [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      Orban a facut intotdeauna echipa cu cei de la padure, aia comandau si el executa (sarea = cine nu sare face inchisoare) !
  • +10 (12 voturi)    
    Care PSD? (Joi, 22 octombrie 2020, 18:53)

    Dan_Nemes [utilizator]

    Cel din interiorul PNL-ului?

    Eu nu vad nici o deosebire dintre PSD si PNL.
    Singura deosebire ar fi ca in PNL sunt mai multi prosti. PNL-ul e format doar din gunoaiele plecate din PSD si incompetentii care nu sunt primiti in PSD.
  • +9 (11 voturi)    
    ciocu mic (Joi, 22 octombrie 2020, 19:02)

    costal [utilizator]

    ne deranjati blaturile cu PSD
  • +9 (13 voturi)    
    ce poti sa mai zici... (Joi, 22 octombrie 2020, 19:06)

    ..13 [utilizator]

    Dupa ce conflictul a fost si este in continuare intretinut de PNL vine el ca o floricica sa spuna ceea ce spune...

    Pai sa ii arat conturile de pe FB ale PNListii care tipau ca din gura de sarpe la adresa USR-ului si cum la Timisoara nu au ajuns la un consens atat de util timisorenilor si in general celor din TImis???

    Rusinica!

    A privi realitatea asa cum este este prima datorie a unui PM - daca vrei sa aplici cosmentice, aplica neicusorulue ca poate la unii o sa tina dar cu siguranta ca la altii nu tin deloc.

    Am zis si o sa o mai zic - scoruri si mai mici ii asteapta pe PNListi. Pacat!
  • +9 (11 voturi)    
    Zdrangane in falsh Mandolina ! (Joi, 22 octombrie 2020, 19:06)

    Plagarus [utilizator]

    Atarnat politic 30 de ani,fara nici o realizare si cu tupeu de politruc harsit in combinatii oneroase.
  • +12 (14 voturi)    
    ce misto (Joi, 22 octombrie 2020, 19:08)

    sucaa [utilizator]

    tu ataci ieri usr-ul si acum dai lectii de consum de energie.
    sica, nu ti-e rusine frate cand vorbesti?
    va pregatiti pentru usl 2.0? zau spune-o inainte de alegeri sa nu avem surprize.
  • +10 (12 voturi)    
    ...care... (Joi, 22 octombrie 2020, 19:10)

    ALTAN [utilizator]

    ...PNL?!...ca majoritatea sunt "transfugi" pesedisti!
    • +1 (3 voturi)    
      corectie (Vineri, 23 octombrie 2020, 1:51)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui ALTAN

      pedelisti, cei mai toxici politruci din istoria tarii
  • +10 (14 voturi)    
    Adversarul (Joi, 22 octombrie 2020, 19:23)

    Ibit [utilizator]

    PNL-ului si al lui Iohannis sunt ROMANII , sa fie clar !
    Singura preocupare a lor este sa acapareze cat mai multa putere .
    Dar pentru CE ?
    Din pacate , din experienta ultimelor aproape 12 luni , sunt atat de incompetenti incat nu stiu ca sa faca cu puterea in mana .
  • +11 (11 voturi)    
    Hahaha (Joi, 22 octombrie 2020, 19:29)

    titirica [utilizator]

    Între timp PNL lucrează asiduu la destructurarea PSD prin primirea tuturor membrilor PSD in PNL :))

    Cât de ipocrit sa fie și Orban asta? Se pare ca nu are limite
  • +7 (11 voturi)    
    vai de voi (Joi, 22 octombrie 2020, 19:42)

    Francisc 1 [utilizator]

    ce paduchi sunteti!
  • +9 (15 voturi)    
    sa recapitulam (Joi, 22 octombrie 2020, 19:52)

    liviu_ [utilizator]

    1 - orban (si pnl) ataca USR FARA nici o dovada.
    2 - usr se apara
    3 - orban (si pnl) acuza usr ca ar trebui sa se razboiasca cu psd, nu cu ei...

    orbane... tu esti pretin cu ciotacu, nu cu barna... se vede de la o posta . doar sa ne uitam unde nu e votu secret cine voteaza cot la cot cu psd (Hint: si pnl)
  • +12 (18 voturi)    
    Nu-i adevarat (Joi, 22 octombrie 2020, 19:57)

    Luk [utilizator]

    Scandal e ca ati fost in sala si ati asigurat cvorumul de sedinta ca sa iasa idiotul ala de Iordache. USR nu putea face asa ceva, nu au destui parlamentari, dar PNL a putut si a facut-o. Se numeste BLAT, nene Orban si n-ai ce sa ne explici.

    E urat ce faci, Orbane, foarte urat.
  • +9 (11 voturi)    
    prostia, incompetenta, lichelismul, (Joi, 22 octombrie 2020, 20:06)

    yotta [utilizator]

    n-au culoare politica, buhey, presedinte ,,pnl"!
  • +3 (7 voturi)    
    Sapte ape! (Joi, 22 octombrie 2020, 20:35)

    Edmond_Nicolaus [utilizator]

    Tovarase Orban, dupa alianta USL nu te mai spala sapte ape. Nici pe tine, nici pe cei ce au promovat via Grivco.
  • +4 (6 voturi)    
    Orban să-și țină... (Joi, 22 octombrie 2020, 20:45)

    rsumy_ [utilizator]

    ... povețele pentru PNL, că nu e el tata USR-ului!
  • +8 (8 voturi)    
    Imi pare rau sa o spun dar Orban tine (Joi, 22 octombrie 2020, 20:48)

    Susufler0 [utilizator]

    cu tot dinadinsul sa arate ca este un nataflet (ca sa nu zic natarau) !

    Pai cum il propui tu pe Zegrean pt functia de Presedinte al Consiliului Legislativ stiind ca respectivul nu are nicio sansa sa fie ales si apoi dupa ce acesta esueaza cu brio si incepe sa aiba reprezentarea faptului ca v-ati batut joc de el, incepi sa arunci vina pe USR ?

    PS. Mie mi se pare ca Ludo a facut o magarie !
  • +2 (8 voturi)    
    Dusmanul meu e virusul (Joi, 22 octombrie 2020, 21:13)

    Mihai_P1 [utilizator]

    Nu PSD sau alti dusmani pe care ii numesc unii dar nu sunt sigur ca se lupta cu ei.

    Lasa PSDul ca nu el ucide acum, ci virusul. In carantina ati putut fi duri si sa obtineti controlul epidemiei. Apoi ati pierdut avantajul cistigat de o tara intreaga cu greu. Acum nu mai faceti eforturi serioase sa controlati. Oare de ce, pentru ca nu va intereseaza asta, va intereseaza doar ciolanul?

    O sa dati vina iar pe PSD. Dar voi erati la butoane (unde v-ati bagat singuri inaintea prapadului). Era treaba voastra sa va ginditi si sa fiti pregatiti. Datul cu vina pe altii nu rezolva nimic.

    Iar eu nu va votez. Nu suport PSDul, dar nu va suport nici pe voi. Aceeasi politichie de 2 bani, de fatada, sa va vada lumea ca dati din maini, dar fara rezultate. E simplu, dar cind nici nu vrei...