Iohannis: Orban rămâne prima variantă de premier

de C.D.     HotNews.ro
Miercuri, 21 octombrie 2020, 18:43 Actualitate | Politic


Iohannis si Orban
Foto: Facebook PNL
​Președintele Klaus Iohannis a declarat, miercuri, că Ludovic Orban rămâne prima sa variantă de premier după alegeri.

Șeful statului a calificat, în context, condiționările și amenințările dintre USR și PNL privind o viitoare coaliție de guvernare, drept „povești de campanie”.

Precizările șefului statului vin în contextul unei întrebări referitoare la o postare a vicepreședintelui USR Cătălin Drulă potrivit căruia Ludovic Orban a picat testul „onestității și loialității”.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1720 vizualizari

  • +3 (7 voturi)    
    Evident (Miercuri, 21 octombrie 2020, 19:02)

    vlad.pe [utilizator]

    PNL este in criza de ani de zile, nu au avut un om bun pentru Primăria București, așa se intampla când partidul este o treime foști membri PSD-ALDE-PRO care voteaza cum dicteaza PSD pentru terenuri in zona Expozitiei, ajutoare pentru sefii ASF sau titluri pentru Ciordache.
    • -4 (4 voturi)    
      Nu le purta tu de grija! (Miercuri, 21 octombrie 2020, 21:46)

      junshi [utilizator] i-a raspuns lui vlad.pe

      In criza de ani de zile? Esti client fidel ANTENE, ca numai de acolo puteai face o asemenea afirmatie!! Uite ca recent, la alegerile locale are mai multe consilii decat PSD!
  • +2 (4 voturi)    
    Si iata cum (Miercuri, 21 octombrie 2020, 19:25)

    mihaipricop [utilizator]

    s-a redus procentul pnl cu 5%.
  • +3 (7 voturi)    
    A doua varianta e... (Miercuri, 21 octombrie 2020, 19:40)

    consumator2 [utilizator]

    E Cîțu!!!! Ca sa poata renunța apoi :)
  • +2 (6 voturi)    
    Sluga (Miercuri, 21 octombrie 2020, 19:41)

    Ibit [utilizator]

    Mai prea plecata , nu gaseste !
    Iohannis dispune , Orban raspunde !
  • +1 (5 voturi)    
    Poate (Miercuri, 21 octombrie 2020, 19:48)

    nlln [utilizator]

    va ramane Orban premier.
    Sa asteptam totusi rezultatul alegerilor , PNL pleaca cu stangul.
    Promoveaza "clienti" vechi, face aliante nesanatoase, accepta pe liste persoane care pana nu demult actionau impotriva interesului public.
    Exemple?
    Cate vreti, pe toate listele din fiecare judet.

    Asa ca...asteptam rezultatul alegerilor.
    Nu toti avem memorie scurta.
  • -4 (6 voturi)    
    Cum să spui așa ceva înainte să vezi rezultatele? (Miercuri, 21 octombrie 2020, 19:51)

    Nyk1 [utilizator]

    Dacă iese USR pe primul loc (scenariu nu atât de improbabil precum ar crede Herr Präsident), cum să-l propui pe Orban?
    • -2 (2 voturi)    
      hehe (Miercuri, 21 octombrie 2020, 20:17)

      transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Yefreytor Nikola1, excelenta traba facet!
      Vrednic sunteti!!
    • +1 (3 voturi)    
      Vrabia malai viseaza!! (Miercuri, 21 octombrie 2020, 21:50)

      junshi [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Dupa castigarea catorva primarii locale si una de judet si citirea lui Praslea cel voinic si merele de aur cam pe acolo or fi ajuns!!