Dăncilă se cere pe listele PSD: Prezenţa mea va arăta că Liviu Dragnea nu mai are nicio influenţă în PSD

de C.D.     HotNews.ro
Marţi, 13 octombrie 2020, 15:41 Actualitate | Politic


Dancila
Foto: Stirile ProTV
Dată la o parte de filiala Teleorman, fostul premier Viorica Dăncilă spune că preznța ei pe listele PSD pentru parlamentare va arăta că „Liviu Dragnea nu mai are nicio influență” în partid. Mai mult, ea spune că, din închisoare, fostul lider al social-democraților trage sforile ca ea să nu fie pe liste.

​„Am spus că încă mai are influenţă Liviu Dragnea în Teleorman că a vorbit cu unii lideri judeţeni pentru a nu mă regăsi pe liste. (...) Nu ştiu dacă la nivel central, refuz să cred că la nivel central cineva păstrează legătura cu Liviu Dragnea. Eu cred că nu şi cred că tocmai prezenţa mea pe liste va arăta că Liviu Dragnea nu mai are nicio influenţă în PSD”, a spus Dăncilă, la Digi 24.

Fostul premier a precizat că ar putea să candideze pe listele din alt județ, dacă la Teleorman nu-și va găsi locul.

„Iau în calcul orice variantă, dar având în vedere declaraţiile preşedintelui PSD Marcel Ciolacu nu cred că va da satisfacţie celor care efectiv s-au opus să fiu pe lista la parlamentare şi aici mă refer la Liviu Dragnea. Nu am vorbit cu nimeni, nu mi-a spus nimeni că nu trebuie să candidez la alegerile parlamentare. Am vorbit cu domnul Ciolacu despre eventualitatea candidaturii la Parlamentul României, de altfel subliniat şi de preşedintele PSD, domnul Marcel Ciolacu”, a mai spus Dăncilă, întrebată dacă ia în calcul să nu se regăsească pe lista PSD la parlamentare.

Întrebat la începutul săptămânii trecute, dacă Viorica Dăncilă se va regăsi pe listele partidului la alegerile parlamentare, Marcel Ciolacu a răspuns: „ţinând cont că a fost prim-ministrul României, cred că da, dar e decizia organizaţiei de la Teleorman”.

La ultima şedinţă, Consiliul Politic Naţional al PSD a decis ca şefia organizaţiei PSD de femei să fie preluată de senatoarea Doina Federovici, în locul Vioricăi Dăncilă, care conducea filiala.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4963 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    interesant (Marţi, 13 octombrie 2020, 15:47)

    sitizan [utilizator]

    A evoluat Veorica, foloseste o exprimare impecabila in milogeala pentru coledz. Marile proiecte mobilizeaza intelectul.
  • +8 (8 voturi)    
    La Videle In Senatul Liceului de Acolo ! (Marţi, 13 octombrie 2020, 15:48)

    un domn [utilizator]

    Acolo Da !
    • +4 (4 voturi)    
      Ba nu! (Marţi, 13 octombrie 2020, 17:19)

      D.M.A.Gogu [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Ce ai cu bietii copii... da-le o sansa pentru viitor, nu e vina lor ca pe la liceul lor a trecut si viitorul premier din perioada teleormanizarii Romaniei!
  • +7 (7 voturi)    
    e o tragedie ca o asemenea persoana a fost PM (Marţi, 13 octombrie 2020, 15:59)

    rov [utilizator]

    Cand pui o molusca...prima femeie Prim-ministru a Romaniei e dureros.
    Dar pentru acea molusca e si mai dureros, vezi ca ingenuncheza lumea sa-ti pupe mana si capeti ciuda pe oglinda, cand tu te vezi deja ca Afrodita si cu Hercule drept sclav...
  • +7 (7 voturi)    
    Ce dreapta stateai tu (Marţi, 13 octombrie 2020, 16:35)

    Martinezu [utilizator]

    cand ala te mana de la spate.
    Si ce muta pareai tu! Ala vorbea in calitate de prim ministru iar tu tuta taceai in calitate de impostoare.
    Un hot cu un prost facut gramada, Ce mai cuplu faceati voi!
    Si acum ne zici ca Dragnea nu mai are influenta?
    Pai mai astepata sa iasa sa vezi cum te guduri din nou si iti inghiti oficial tot ce ai debitat.
    • +5 (5 voturi)    
      Exact (Marţi, 13 octombrie 2020, 17:04)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      Si ce mdoalitate mai buna de a arata ca nu mai ai legaturi cu Dragnea? Pui fostii lui oameni.

      Ce logica... are IQ-ul unui pantof...
  • -7 (11 voturi)    
    Sa se inscrie in PNL (Marţi, 13 octombrie 2020, 16:40)

    Skipper_The_Pinguin [utilizator]

    Este loc pentru toata lumea si mancare e ca lumea.
    • +4 (4 voturi)    
      Doamne fereste! (Marţi, 13 octombrie 2020, 16:51)

      Rebecka [utilizator] i-a raspuns lui Skipper_The_Pinguin

      Stimate domn,pentru numele lui Dumnezeu,nu-i dati idei!Multumesc!
      • +1 (1 vot)    
        La cati PSD-isti... (Miercuri, 14 octombrie 2020, 9:20)

        Skipper_The_Pinguin [utilizator] i-a raspuns lui Rebecka

        ... au recrutat cei de la PNL, mai conteaza o imbecila in plus?
  • +4 (4 voturi)    
    Vio-i disperata! (Marţi, 13 octombrie 2020, 17:50)

    Mrrr [utilizator]

    ...si cred ca urmeaza si altii, ca-s locuri putine!
    Dragi concetateni, va doresc stoc suficient de popcorn si timp de urmarit circul!
    In rest, la vot, ca-i o ocazie unica sa-l umilim pe "iliesciu und satra lui"
  • +2 (2 voturi)    
    Viorica a iesit la cersit, (Marţi, 13 octombrie 2020, 18:48)

    Dilematic [utilizator]

    neavand simtul ridicolului !
  • +1 (1 vot)    
    Esti cea mai desteapta din PSD (Marţi, 13 octombrie 2020, 20:24)

    neagoe [utilizator]

    Veorico, fara misto, ceilalti palesc in fata ta! Poate ... doar Teodorovici sa-ti ameninte pozitia...
    :-)))))