Grindeanu, după ce Firea a fost invitată să candideze la parlamentare în Bacău: ”Va deschide lista la București”

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 7 octombrie 2020, 15:49 Actualitate | Politic


Gabriela Firea dupa alegeri
Foto: Hotnews
Gabriela Firea va deschide lista la București și este normal să fie așa, fiind liderul organizației PSD din Capitală, spune prim-vicepreședintele partidului Sorin Grindeanu, după ce Dragoș Benea i-a oferit primarului general în funcție posibilitatea de a candida în Bacău, transmite Mediafax.

„Doamna Firea, din câte știu eu, e din Bacău. Dna. Firea, discutând azi cu Dragoș, s-a implicat mult în campania de la Bacău. Sigur că dna Firea e președinte PSD București a și fost anunțată că va deschide lista la București. Nuanțele, oferta, cum am văzut-o eu, era una în care îi mulțumea dnei Firea pentru implicarea de la Bacău. (...) Va deschide lista la București și e normal să facă acest lucru”, spune Sorin Grindeanu.

Gabriela Firea, fostul primar al Bucureștiului, a fost invitată de filiala PSD din Bacău să deschidă lista social-democraților pentru alegerile parlamentare din noiembrie, potrivit liderului filialei, Dragoș Benea.

”Aș fi onorat, în calitate de președinte al PSD Bacău, ca echipa de parlamentari ai organizației județene, la apropiatele alegeri generale, să fie deschisă de băcăuanca Gabriela Firea!






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2464 vizualizari

  • +13 (17 voturi)    
    Votez altceva, "vreau o tara ca afara!" nu USL (Miercuri, 7 octombrie 2020, 15:58)

    UnOarecare [utilizator]

    Ati distrus destul Romania 30 de ani, nu va mai ajunge coruptilor incompetenti?
  • -6 (10 voturi)    
    Avem mari asteptari de la Firea (Miercuri, 7 octombrie 2020, 16:07)

    Sparafucile [utilizator]

    Care? Din prima zi sa-si dea demisia ca sa nu incaseze pensie speciala.

    Astfel il va umili in ultimul hal pe Nicusor Dan.
  • +10 (10 voturi)    
    ”Va deschide lista la București...” (Miercuri, 7 octombrie 2020, 16:07)

    silviust [utilizator]

    ... şi n-o să-şi găsească numele în ea.
    • +1 (1 vot)    
      Stimate domn, (Miercuri, 7 octombrie 2020, 18:38)

      Rebecka [utilizator] i-a raspuns lui silviust

      nici nu indraznesc sa.mi inchipui de ce ar fi in stare sa faca turbata daca nu e pusa prima pe vreo lista!Nu conteaza unde,dar sa fie pe lista!De frica ei,colegii ii cauta disperati mai multe posibilitati.Ala de la Bacau i-a,,oferit´´un loc,frustratul asta ii da si el tarcoale ca dulaul pomului si cati or mai pregati osanalele vom urmari si vom vedea.......
  • +12 (14 voturi)    
    Ce bataie pe ciolan (Miercuri, 7 octombrie 2020, 16:11)

    feroviarul123 [utilizator]

    Toti vor sa si-o tragă cu ea pe liste ca prostii votează dupa cum arata o panarama nu dupa ce a făcut.
  • +7 (9 voturi)    
    ca bine zicea andrisanta (Miercuri, 7 octombrie 2020, 16:17)

    mos ion roata [utilizator]

    in sprijinul unei cusatorese mediocre-"je suis panarama".
    Succesul de la Primaria Capitalei se va repeta fara indoiala.
  • +2 (6 voturi)    
    Sansa ca Romania sa revina (Miercuri, 7 octombrie 2020, 16:22)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    Cat de cat la o normalitate ca inainte de WWII este ca si pezde si penelezde( sa nu-mi spuneti ca actualul penelezde este urmasul vechiului PNL care a disperut in penitenciarele si lagarele de munca exterminatorii)) sa revina la aceleasi procente, undeva la 5-6%.
    • +4 (6 voturi)    
      Problema e ca lumea nu voteaza partidele (Miercuri, 7 octombrie 2020, 17:03)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui kkciosuldelahamangia

      Ci pensiile si ajutoarele... Cine da, ia vot.
  • +1 (1 vot)    
    Si cu ,,onoarea nereparata´´ (Miercuri, 7 octombrie 2020, 18:16)

    Rebecka [utilizator]

    al psd la Timisoara cum ramane?Pesemne ai de gand s-o,,repari´´tu,loaza!Intrebarea e:ai curaj sa candidezi in orasul de pe Bega?Din mila crestineasca iti dau un sfat:stai ascuns si nu iesi in oras!Banatenii(cei adevarati,nu cei de ,,import´´)sunt oameni mandri,dar aprigi!Dupa cum ai facut Timisoara de pomina si de rasul lumii,nu te mira daca vei primi niscaiva calde felicitari......Cei care au sfidat comunistii stand in fata gloantelor in89 nu uita si nu iarta!Nu o lua drept amenintare:e doar un sfat.