Băsescu, atac dur la adresa "iresponsabilului de la Cotroceni "şi "inconştientului vesel de la Victoria": "Împing lucrurile înainte, fără urmă de milă pentru nişte amărâţi care vor fi victime sigure"

de I.H.     HotNews.ro
Luni, 5 octombrie 2020, 19:23 Actualitate | Politic


Traian Basescu
Foto: Agerpres
Fostul președinte Traian Băsescu lansează un atac dur la adresa președintelui Klaus Iohannis și a premierului Ludovic Orban, spunând că sacrifică un popor, "în goana după popularitate şi voturi, fără scrupule, fără urmă de milă pentru nişte amărâţi care vor fi victime sigure". El susține că dacă "cei doi iresponsabili" ţin să desfăşoare alegerile parlamentare pe 6 decembrie, trebuie luate imediat măsuri precum închiderea grădiniţelor, şcolilor şi a universităţilor sau închiderea teatrelor, cinematografelor, restaurantelor mall-urilor și reducerea la maxim a transportului public.

Băsescu acuză, într-un mesaj postat luni seară pe Facebook, că, "în goana după popularitate şi voturi, cei doi iresponsabili din vârful statului împing lucrurile înainte, fără scrupule, fără urmă de milă pentru nişte amărâţi care vor fi victime sigure".

Fostul președinte spune că, în plină pandemie, au redeschis cinematografele, teatrele, restaurantele, şcolile şi organizează două rânduri de alegeri, iar în acest timp, SARS-COV-2 seceră zilnic zeci de vieţi, îmbolnăveşte zilnic mii de români care umplu spitalele şi secţiile ATI.

El arată că sistemul sanitar se află la limită și, oricâte echipamente s-ar cumpăra, nu sunt cadre medicale calificate, a început să se simtă lipsa medicamentelor necesare tratării COVID-19, iar personalul medical este epuizat fizic.

  • "Pentru ce toate acestea? Pentru că iresponsabilul de la Cotroceni şi inconştientul vesel de la Victoria, au impresia că sunt “pe val” de simpatie populară care trebuie valorificată, după mintea lor, chiar şi cu sacrificarea vieţii şi sănătăţii bătrânilor, a copiilor sau a celor care mai au şi alte boli.
  • Dacă cei doi iresponsabili ţin să desfăşoare alegerile pe 6 decembrie, foarte bine dar, trebuie luate imediat măsuri de limitare a răspândirii bolii", afirmă Băsescu.
În opinia sa, ar trebui luate următoarele măsuri:
  • închiderea imediată a teatrelor, cinematografelor, restaurantelor mall-urilor;
  • închiderea imediată a grădiniţelor, şcolilor şi a universităţilor;
  • cea mai mare parte a funcţionarilor din ministere, agenţii guvernamentale, primării, companii private, multinaţionale trec pe soluţia “lucrului la domiciliu”;
  • reducerea la maxim a transportului public;
  • portul măştii devine obligatoriu în mod egal în spaţii închise şi în aer liber;
  • interzicerea oricărei manifestări publice care implică mai mult de 6 oameni;
  • limitarea accesului în pieţele agroalimentare;
  • testare masivă a populaţiei, nu numai a acelora care au deja simptome.

  • "Dacă nu se iau urgent astfel de măsuri vom avea curând un sistem medical în colaps, iar pandemia va face ravagii în rândul populaţiei care va plăti factura pentru doi iresponsabili.
  • Iohannis şi Orban trebuie să ia urgent măsuri. Altfel, şi pentru Iohannis şi pentru Orban şi pentru PNL, data de 6 Decembrie va fi “un pod prea îndepărtat”. PS- Uneori, în situaţii de criză, liderii unei ţări trebuie să facă ce trebuie şi nu ce vrea populaţia. Liderii politici sunt pentru a-şi asuma soluţii în timp de criză. Când totul merge bine, aproape că nu este nevoie de ei. Asta e!", adaugă Băsescu.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















70743 vizualizari

  • +6 (84 voturi)    
    Inchiderea Matrozului legat de Flota (Luni, 5 octombrie 2020, 19:26)

    un domn [utilizator]

    Cand ?
    • +20 (58 voturi)    
      Caine cu scorbut! (Luni, 5 octombrie 2020, 20:24)

      Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Basescu a simtit un pic de sange cand a muscat din voturile lui Nicusor, iar acum si-o ia in cap!
      Gata nesimtitule! Ai avut doua mandate si guvernul lui Boc in buzunar! Ce ai facut? Nu mai ai dreptul moral de a-ti da cu parerea! Nici macar la aparare nu ai facut nimic fiind seful CSAT si capitan de nava care stie ce inseamna Marea Neagra!
      Acum incearca sa muste si din electoratul PSD format din batrani pensionari, poate prinde pragul electoral la parlamentare... Hua!
      • +11 (33 voturi)    
        Lol, asta face pe panicosu pt voturi (Marţi, 6 octombrie 2020, 0:43)

        UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui Beer-gummy-bear

        Masca la exterior, distantare, igiena si reguli speciale pt spatiile speciale...a, si amenzi.
        Astea ajung.
        • +11 (17 voturi)    
          caraghios batran si nesimtit (Marţi, 6 octombrie 2020, 11:25)

          revo [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecare

          Se leaga si de alegeri.
          Daca nu se tineau alegerile locale (la care a castigat un numar surprinzator de mare de voturi), ar fi zis exact invers: sunt iresponsabili ca nu se tin alegerile!
        • +12 (16 voturi)    
          cred (Marţi, 6 octombrie 2020, 11:30)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecare

          că băse n-a piocat la înțelegere cu Șică, Barna și Cioloș pentru înglobarea partidulețului lui, soluția imorală, în consiliul general al Capitalei și consiliile locale de sector.
          Un prim șut în c*r l-a luat atunci când a vrut să-l facă pe cealaltă hahalera, mihail neamțu, unul care i-a cântat în strună fierei 4 ani, viceprimar de Capitală.
          băsescule, urât îmbătrânești. La Parlamentare cred că nu reci pragul electoral.
          • +8 (12 voturi)    
            Amin (Marţi, 6 octombrie 2020, 12:33)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui nahir

            Doamne Ajuta sa Scapam de fetida grupare a Piratului !
            • +3 (7 voturi)    
              Parcă ar fi la PSD. (Marţi, 6 octombrie 2020, 15:56)

              asavreau [utilizator] i-a raspuns lui un domn

              Băsescu pare că face politica PSD.După ce în alegeri a rupt din voturile dreptei,acum trece fățiș de partea PSD,făcând jocurile lui Cioilacu și Firea.Poate-l pun cei de la PSD președinte,să știm cu cine avem de a face.După comportament,la PSD este locul lui Băsescu.
              • +3 (7 voturi)    
                A Spus Recenet ca Vrea Prim (Marţi, 6 octombrie 2020, 16:39)

                un domn [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

                Ministru, asa ca NU m ar mira ))))
      • +2 (2 voturi)    
        Base ... (Miercuri, 7 octombrie 2020, 7:55)

        prio [utilizator] i-a raspuns lui Beer-gummy-bear

        ...hai ca s-au prins oamenii ,degeaba zicea Udrea ca faci ppolitica "premium", esti previzibil , gata fa un pas in spate ca poate nu vei iesi sifonat.
    • +14 (48 voturi)    
      Un mafiot fara scrupule (Luni, 5 octombrie 2020, 21:02)

      Maspp [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Propunerile lui sunt o mostra de tembelism curat. Deci sa inchidem tot ca sa facem alegeri.
      • -16 (32 voturi)    
        Ce inseamna antenismul ! (Luni, 5 octombrie 2020, 23:30)

        FlorinG [utilizator] i-a raspuns lui Maspp

        E iar la moda sa dai in Basescu indiferent daca ai sau nu cu ce ! Mafiotule, nu ai citit cu atentie, omul a spus ca DACA, repet, DACA se doreste ca alegerile sa fie in 6 decembrie, atunci trebuie inchise cele enumerate. Nu ca e musai sa tinem alegerile in decembrie si sa inchdem tot pentru asta. A spus ca DACA. De ce ai tras o concluzie stramba, din greseala ?
        • +13 (19 voturi)    
          adica (Marţi, 6 octombrie 2020, 9:52)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui FlorinG

          inca 3 luni la ciolan.
          cu ce e diverit de ai din psd?!
          si apropos... vad ca uiti cand urla la latrina 3 impotriva lui kovesi
          uiti cum s-a bagat la capitala si riscam sa castige iar firea...

          imi pare rau... dar in ultimul timp basescu cam e cu psd

          also tu vrei alegeri in martie?! serios?! adica inca 3 luni cu psd... adica guvernul pe anu viitor sa-l faca psd?! eu zic sa ne declaram direct falimentul si scapam de o grija!
        • +8 (12 voturi)    
          prietene .... (Marţi, 6 octombrie 2020, 12:16)

          asada [utilizator] i-a raspuns lui FlorinG

          ...te dai rotund dar nu esti !!! Toate masurile insirate de excroc si la care te referi matale se pot lua numai prin decretarea starii de urgenta care automat ar amana alegerile pe toata perioada existentei ei (deci la sfantul asteapta )!! Ca deobicei excrocul reuseste sa va inbrobodeasca in continuare !!!!
        • +3 (7 voturi)    
          Da. dar are si multi adepti idioti (Marţi, 6 octombrie 2020, 15:05)

          Maspp [utilizator] i-a raspuns lui FlorinG

          Bai nene, alegerile nu au nicio treaba cu pandemia. Le faci si atat. Nu te-apuci sa inchizi tara ca sa faci tu alegeri. Nu intelegi acest lucru ? O tara trebuie sa functioneze indiferent ca sunt alegeri sau nu, indiferent ca e pandemie sau nu, indiferent ca e criza economica sau nu. Lucrurile astea trebuie decuplate. Nu veti ca tot ce sustii nu are logica ? Ala e doar un mafiot ecscroc. De ce sa inchizi tara 2 luni ca sa faci alegeri ? Care e argumentul uman, social, economic ? De ce 2 luni ? De ce nu 6-8 luni pana se gaseste un vaccin ? Ce relevanta au alegerile in raport cu situatia de zi cu zi a oamenilor din aceasta tara ?
        • +2 (4 voturi)    
          La cine te referi cu "antenism"? (Marţi, 6 octombrie 2020, 18:39)

          Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui FlorinG

          La Base? care a aparut in repetate randuri la Antene, mai-mai sa ajunga vedeta lor? :P
          • +3 (3 voturi)    
            Chiar Logo : (Marţi, 6 octombrie 2020, 19:53)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

            Unde e uiskian/ base e aici
      • +2 (12 voturi)    
        prestatiile .... (Marţi, 6 octombrie 2020, 12:08)

        asada [utilizator] i-a raspuns lui Maspp

        ....golanesti sant caracteristice acestei toape perfecte, care ia pacalit pe romani sa il sustina atat amar de vreme !!! Ce il omoara pe derbedeu este ca atat presedintele cat si premierul nu se coboara la nivelul lui si nu il baga in seama !!! Tipul lui de adresare arata lipsa bunului simt si felul de a face politica prin balacareala !! "Maretul " presedinte s'a simtit bine atunci cand cu ani in urma politistii au aruncat cu caschetele in el si ii strigau ..iesi afara javra ordinara !!!!
        • +1 (5 voturi)    
          Da, dar s-a grabit Orban sa faca alianta (Marţi, 6 octombrie 2020, 15:07)

          Maspp [utilizator] i-a raspuns lui asada

          cu el prin tara de parca nu se mai puteau conduce orase si judete fara jegul asta. Decat cu jigodia asta, mai bine faci intelegeri punctuale cu PSD pe proiecte.
          • -1 (5 voturi)    
            hai sa .... (Marţi, 6 octombrie 2020, 17:14)

            asada [utilizator] i-a raspuns lui Maspp

            ...nu fim penibili (valabila pentru dvs. ) care proiecte acelea cu care voi ii puserati la cascaval in 2016 si ale caror fonduri au fost ciordite ca deobicei in cei peste 30 ani de buzunarit Romania !!?? Pomenile la care santeti abonati au fost si sant tot di n fondurile acelor "marete" proiecte cu care va inecati mestecandu-le !!!
            • +2 (2 voturi)    
              La cine te referi cu "ciorditul"? (Marţi, 6 octombrie 2020, 18:41)

              Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui asada

              La clica lui Base? c u stadioanele si parcurile alea pe la sate? :P
              Numai EU cate stiu concret (adica vazute de mine, nu citite pe nu-stiu-unde)!
    • +8 (14 voturi)    
      anno domine 2003 sedinta guvernul Romaniei ... (Marţi, 6 octombrie 2020, 12:29)

      viziru [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      anno domine 2003 sedinta guvernul Romaniei … ministrul justitiei Rodica Stanoiu il intreaba pe primul-ministru Adrian Nastase " Ce facem cu dosarul flota, il bagam si pe Basescu ??? la care Adrian Nastase " Te-ai tampit, ce ai ar intra tot PSD-ul la puscarie in cazul asta…."
    • +4 (12 voturi)    
      Never ever! (Marţi, 6 octombrie 2020, 12:45)

      Zache58 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Urmele au fost sterse de ''oamenii de bine''din Romania.Asa cum au procedat cu dosarul Revolutiei sau cu cel al Pietei Universitatii!Sper sa nu mai intre in Parlamentul Romaniei,acest politician prefacut acum in iubitor de alegatori.
  • +27 (65 voturi)    
    Traian Basescu a Fost Intrebat Onest (Luni, 5 octombrie 2020, 19:28)

    un domn [utilizator]

    De Hotnews in legatura cu Degetul la Nas al Elenei Udrea

    Cand Raspunde ?
    • -20 (34 voturi)    
      Da da (Luni, 5 octombrie 2020, 21:07)

      VR007 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Cine esti tu sa-ti raspunda? :)))))))))
      • +8 (22 voturi)    
        Astept sa scrie el asta pe forum (Luni, 5 octombrie 2020, 22:31)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui VR007

        Ca sa ii spun ceva de Dulce
      • -7 (25 voturi)    
        Spre deosebire de tine (Marţi, 6 octombrie 2020, 0:58)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui VR007

        e un domn !
        • +1 (21 voturi)    
          Iar tu (Marţi, 6 octombrie 2020, 8:10)

          Cetateanu [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          Esti un troll imbecil:cand a fost petrov domn? Cand ii baga mana in sutien lu nuti, cand vroia sa se joace de-a doctoru cu jurnalista, cand o facea tiganca pe alta, cand plangea de "mila" lui "draga stolo" cand semna legea pt. mariri si trei luni mai incolo taia cu dublu totul cand se facea ca nu baga de seama ca dispare flota, cand... Sau cand il concura pe Nicusor ca sa se razbune ca psdei lui nu primesc primarii..
          • +5 (9 voturi)    
            măi (Marţi, 6 octombrie 2020, 11:33)

            nahir [utilizator] i-a raspuns lui Cetateanu

            amețeală, cred că nu știi ce postezi.
            @Susufle0 ți-a răspuns că @un domn e un domn, iar tu îi dai înainte cu petrov, adică băselu. Cine-i imbecilul?
          • +7 (11 voturi)    
            Esti dovada vie a analfabetismului functional ! (Marţi, 6 octombrie 2020, 12:34)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Cetateanu

            Mai mult ce sa iti spun ?

            PS. Poate doar ca singura mea temere in ceea ce te priveste este aceea ca tu vrei sa votezi mereu cu partidele de dreapta dar cand ajungi in cabina de vot te uiti la palma dreapta, te uiti la palma stanga : amandoua sunt la fel pt tine, asa ca votezi cu stanga !

            PS. Cu stanga politica, ca sa intelegi !

            PPS. Si uite-asa unii te confunda cu un "idiot util" cand tu nu esti decat un "analfabet functional."

            PPPS. HN, acesta este un pamflet, astfel ca te rog sa il tratezi ca atare !
            O zi buna tuturor
        • +1 (11 voturi)    
          ahahahaha (Marţi, 6 octombrie 2020, 9:53)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          basescu un domn?!

          daca basescu e un domn jensis kahn a fost un om iubitor care ura crima!
          • +6 (8 voturi)    
            O Ambuscada S a Creat (Marţi, 6 octombrie 2020, 10:49)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

            Nu era vorba de Basescu domn ! Cititi cu Mare Atentie !
          • +4 (6 voturi)    
            Nu-mi place sa raman dator (Marţi, 6 octombrie 2020, 14:34)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

            asa ca iti raspund (platesc) si tie, tot cash : raspunsul meu se referea la comentatorul @un domn, nicidecum la Basescu !

            PS. Pt, detalieri a se vedea comentariul meu de mai sus (de la ora 12:34) intitulat "Esti dovada vie a analfabetismului functional" !

            PPS. O zi buna !
      • +5 (7 voturi)    
        râzi (Marţi, 6 octombrie 2020, 11:31)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui VR007

        ca cdurca-n lemne.
  • +12 (60 voturi)    
    Cineva sa-l inchida pe Basescu la Obregia (Luni, 5 octombrie 2020, 19:29)

    emil bobu [utilizator]

    Vremea lui a trecut si nici atunci n-a fost asa bun, doar ca ceilalti au fost mai rai ca el, atat.
  • +34 (62 voturi)    
    Chiar... (Luni, 5 octombrie 2020, 19:39)

    ElDiablo [utilizator]

    ... asa? Cand era totul inchis, urlau toti (psd prin ciolacu, alde prin tariceanu, pro-romania prin ponta, av. poporului si ccr) sa se deschida, fara masca, fara spitalizare, fara amenzi, ingropam economia, guvernul nu sprijina, nu face, etc. Acum zice Marinelu' ca guvernul n-are mila si in concluzie, sa inchidem pravalia cu 7 lacate... Pana la urma, cum e bine. inchis sau deschis?
    • +15 (31 voturi)    
      Simplu (Luni, 5 octombrie 2020, 20:51)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui ElDiablo

      E corect asa cum favorizeaza pe cel ce spune. PSD vrea sa amane alegerile ca sa se ingreuneze situatia si sa fie cat mai multi bolnavi ca sa se declare iar stare de urgenta sa pice si mai rau in sondaje PNL. Nu zic ca PNL e Maica Tereza, dar macar incearca sa tina problema sub control. PSD-ului ii pasa doar de voturi, indiferent cati oameni mor.

      Iar haosul fortat de ei prin motiuni in plina pandemie, amanarea amenzilor, faptul ca pacientii nu mai sunt oblgiati sa stea in spitale cand sunt infectati si tot asa desi face rau populatiei, aduce procente in sondaje ciumatilor.

      Dupa atatea cereri si aluzii la "deschis", acum urmeaza "inchis", asa ca pun eu pariu cu tine pe o bere ca dupa ce depasim 3000 de cazuri pe zi si ajungem al 200k de bolnavi PSD va sari sa spuna ca nu e normal, ca PNL-ului nu ii pasa, ca nu ia masuri ca de ce nu inchide selectiv samd.

      Politicienii zic ceva azi, opusul maine, dar sunt aplaudati de aceleasi persoane in ambele zile. De ce le iese? Pentru ca e populatia amnezica. Li se dau suficiente cancanuri si manele la TV ca sa li se distraga atentia. Si functioneaza.
    • +8 (22 voturi)    
      deschis dar (Luni, 5 octombrie 2020, 22:48)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui ElDiablo

      Cu masca pe fata si cu joc mic de glezne la TB.

      Dansul nu poate sa vada, ca un comunist mic ce este, ca problema este legata de responsabilitatea individuala si nu are legatura cu Presu si cu guvernul.

      Se leaga de purtatul corect la mastii, de distantarea sociala care nu se respecta prea tare in restaurante si de spalatul pe maini si nu numai.

      PS
      Bine ca imi curge apa calda si nu calaie pe conducta ca incepusera durerile de sale de la dusurile alea prea racoroase...
    • +1 (7 voturi)    
      in functie de interese (Marţi, 6 octombrie 2020, 9:54)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui ElDiablo

      atat pmp cat si psd cred ca in martie o sa castige mai multe voturi.
      simplu!
      • +4 (6 voturi)    
        Din contra! (Marţi, 6 octombrie 2020, 12:52)

        Zache58 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Socu cel mare a trecut.Eu zic ca timpul va aduce voturi la PNL.Daca au obtinut atatea procente acum,dupa lock downul care a suparat multa lume,cu cat trece vremea oamenii sunt mai calmi si mai putin speriati.Deci tragerea de timp nu-i foloseste PSD-ului.
    • +3 (7 voturi)    
      pentru (Marţi, 6 octombrie 2020, 11:36)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui ElDiablo

      băse cred că e mai bine închis. Dar dacă el a fost suficient de șmecher și nu au avut cu ce să-l prindă, măcar pe udrea s-o bage la ”beciul domnesc”, că poate așa, închisă în colivie, începe să ciripească și nu mai are motiv să-și ducă degetul la nas.
  • +18 (46 voturi)    
    Ia uite cine face jocul lui Ciolanu' ?! :))) (Luni, 5 octombrie 2020, 19:46)

    Susufler0 [utilizator]

    PMP e coleg cu PNL in Partidul Popular European dar Base e din Partidul Populist European ! :))
    • -9 (23 voturi)    
      ? (Luni, 5 octombrie 2020, 21:08)

      VR007 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Ce-are sula cu prefectura? Esti pe langa...aflat de-aiurea in treaba!
      • +11 (17 voturi)    
        Vericule (Luni, 5 octombrie 2020, 22:32)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui VR007

        Baiul este ca Este Un Comentator Avizat de minim un deceniu pe acest Forum

        Dar

        Scuze ca te intreb : tu esti intre prefectura si s..a ? Ce ti se potriveste ?
        • +3 (5 voturi)    
          el (Marţi, 6 octombrie 2020, 11:38)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          e agentul sub acoperire Vajnicul Român 007, că Jems Bond era luat de Daniel Craig.
      • +12 (26 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Luni, 5 octombrie 2020, 22:54)

        [anonim] i-a raspuns lui VR007

      • +2 (4 voturi)    
        @VROO7: (Marţi, 6 octombrie 2020, 14:41)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui VR007

        Corect e " Ce are Sulla cu Prefectura" !

        PS. E cam acelasi lucru cu ce ai tu si cu comentatul pe forumurile HN ! :)))))
  • +23 (59 voturi)    
    ce scoala de securist ai mai bese mai (Luni, 5 octombrie 2020, 19:49)

    rov [utilizator]

    si tu si piezedeu...
    Cum sunt restrictii....VAI NU EXISTA COVID...
    Cum se relaxeaza....VAI IRESPONSABILI...

    Apropo ce face uderea? E bine?
    Ai grija sa nu ajungi si tu la alcoolemia lui moliceanu...si mai detestat ca ilici
    • +13 (21 voturi)    
      Udrea ca udrea, tot cu degetul (Luni, 5 octombrie 2020, 22:54)

      muvis [utilizator] i-a raspuns lui rov

      Eu l-aș întreba ce face Kovesi. Cred că l-ar durea mai tare.
      • +4 (6 voturi)    
        Codruta se pregateste (Marţi, 6 octombrie 2020, 12:54)

        Zache58 [utilizator] i-a raspuns lui muvis

        sa puna'' la rece'' infractorii din RO!Sper...
  • +29 (51 voturi)    
    Eu consider ca . . (Luni, 5 octombrie 2020, 19:58)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    , , ,, Domnul Basescu este politicianul care stapaneste cel mai bine aceasata ,,afurisita de arta" care este politica din Romania. Are dreptate in tot ce spune in acele propuneri. Consider insa ca tonul folosit si mai ales epitetele de ,, iresposabilul de la Cotroceni" si ,,inconstientului vesel de la guvern" nu ii fac deloc cinste, ba mai mult ii muta comportamentul si limbajul in raionul lumpenilor si agramatilor. Nu cred ca atunci cand trona la Cotroceni, ii facea placere, caind i se striga pe sub ferestre ,,iesi afara javra ordinara! si cum ce ti se face tie sigur, nu place,nici altuia nu face, Domnule Basescu! Si da,alegerile trebuie tinute pentru ca nu este cazul sa platim timp de trei luni de zile salarii de 35000 de lei/ capita si/luna celor aproape 500 de senatori si deputati pentru a nu face nimic!
    • -12 (20 voturi)    
      Da (Luni, 5 octombrie 2020, 21:10)

      VR007 [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

      Bingo! E singurul politician pur sange roman! Dar...cine sa se mai increada in el ca om dupa cele ce-a facut?
    • -4 (18 voturi)    
      o parere pertinenta... (Luni, 5 octombrie 2020, 21:31)

      young_e [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

      ...pe care o apreciez. este nevoie de alegeri repede nu pentru ca nu s-ar putea altfel, ci pentru ca Iohannis nu este capabil sa-i cheme pe toti astia - S&P, Moody's, Fitch, plus FMI si BM si sa le explice ca isi asuma el personal ca o sa iasa bine daca il lasa pana in Martie. Cine, clown-ul asta de Orban si cu panaramele Barna-gen, iti inspira incredere ca ii pun cu botul pe labe pe PSD?! Citu iti pare ca are habar ce se intampla in jurul lui? as merge pe mana lui Base in vremurile lui bune - nu acuma cand l-a ajuns trecutul din urma.
  • +11 (47 voturi)    
    Tov. Base (Luni, 5 octombrie 2020, 19:58)

    ABBV [utilizator]

    Nu ar fi minunat sa nu iti iei pensia si salarul de europarlametar? Daca e totul inchis cum traiesc oameni aia?
    Si dumneata si pomi aia din parlamet si guvern ....daca avea vreun sentiment pentru popor ....nu plimbau infectati dupa acte pt concediu medical ... Si ar mai fi ceva chestii de bun simt dar ma opresc aici ....
    Oricum poporul are ce a votat, plante nesatule.
    • -12 (24 voturi)    
      ? (Luni, 5 octombrie 2020, 21:11)

      VR007 [utilizator] i-a raspuns lui ABBV

      Ma intreb uneori din ce planeta vin astia ca tine care au ochelari de cal?
      • +10 (20 voturi)    
        Ai o mancarime la tastatura (Luni, 5 octombrie 2020, 22:42)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui VR007

        Care poate fi ajustata de Admin Hotnews pentru repetate jigniri
  • +23 (37 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 5 octombrie 2020, 19:59)

    [anonim]

    • -4 (14 voturi)    
      Cu asa clasa politica (Luni, 5 octombrie 2020, 20:56)

      PowerIon [utilizator] i-a raspuns lui

      vai de fundul nostru!
      Pandemia s-ar putea stopa prin instituirea starii de urgenta, caz in care sparlamentul ar vota prelungirea mandatelor!
      Acum platim cu viata pentru cadourile otravite primite de la oamenii de bine.
  • +6 (46 voturi)    
    Pentru Petrov- Basescu (Luni, 5 octombrie 2020, 20:07)

    Rahan5 [utilizator]

    mai sunt 62 de zile pana in 6 Decembrie.
    Ceasul ticaie: tic ... tic ...tic ...si la 6 decembrie 2020- BUM !
    Caderea lui Basescu Petrov o sa fie tocmai in capitala
    Tatarstanului: Kazan.
    Pe lada / ,,cosciugul" de transport a lui Basescu - Petrov o sa crie: ,,Marfa Returnata-- Rebut la Export ".
    • -7 (21 voturi)    
      La subiect (Luni, 5 octombrie 2020, 21:14)

      VR007 [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

      Stimabile, subiectul e altul! Tu tre sa fii dintre aia care considera ca daca unul e sifilitic, de ex, nu mai are nicio sansa sa spuna adevaruri clare si sa ceara masuri civilizate de protectie!
      • +2 (6 voturi)    
        Rober 007 Turcescu (Marţi, 6 octombrie 2020, 14:40)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui VR007

        avea asa stil editorial
  • -14 (44 voturi)    
    He he... (Luni, 5 octombrie 2020, 20:08)

    Nyk1 [utilizator]

    Iată că în sfârșit se găsește un politician care să spună lucrurilor pe nume! E exact cine ne-am fi așteptat!
    • +4 (24 voturi)    
      Băsist=Putinist=Trumpit (Luni, 5 octombrie 2020, 21:50)

      Kwisatz Haderach [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      De ce nu e de mirare că îți plac tătucii/führer-ii populiști?
      • -4 (12 voturi)    
        Recunoaște că și ție îți plac figurile mesianice (Luni, 5 octombrie 2020, 22:57)

        Nyk1 [utilizator] i-a raspuns lui Kwisatz Haderach

        Altfel ai fi avut alt nickname.
        • +3 (7 voturi)    
          Yefreytor Nykola1 (Marţi, 6 octombrie 2020, 14:14)

          Kwisatz Haderach [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

          În primul rând, nu-mi plac figurile mesianice.
          În al doilea rând, Kwisatz Haderach are și alt înțeles.
          În al treilea rând, Paul Atreides este un personaj fictiv.
          În al patrulea rând, dacă tu crezi că Băsescu, Putin și Trump sunt figuri mesianice, ori ești nebun ori ești plătit să scrii așa ceva. Cum nebun nu prea pari a fi, cam rămâne ultima variantă...
  • -9 (51 voturi)    
    De data asta (Luni, 5 octombrie 2020, 20:10)

    PowerIon [utilizator]

    Are dreptate. L-am injurat eu ca s-a bagat sa ia voturi de la Nicusor, dar acum sunt perfect de acord cu el.
    Astia chiar vor sa ne omoare, fire-ar Horeca sa le fie!
    • +13 (19 voturi)    
      Cand era totul (Luni, 5 octombrie 2020, 20:52)

      Costi888 [utilizator] i-a raspuns lui PowerIon

      Inchis, ca de ce ne tin fascistii in casa. Acum cand totul e deschis, tipa toti ca vezi doamnee criminalii.
      Cel mai bun exemplu ca politica e o cu...
    • +3 (13 voturi)    
      nu e dom'le... (Luni, 5 octombrie 2020, 21:33)

      young_e [utilizator] i-a raspuns lui PowerIon

      ...nu vrea sa te omoare, vrea sa se aleaga si ei...sa se faca oameni
  • +7 (25 voturi)    
    teama de pragul electoral (Luni, 5 octombrie 2020, 20:22)

    Francisc 1 [utilizator]

    ii tulbura pe multi
  • -10 (16 voturi)    
    Macar face cineva opozitie (Luni, 5 octombrie 2020, 20:51)

    galeo [utilizator]

    Caci cei de la PSD nu vor sa atace guvernul lui Werner.
    • +12 (20 voturi)    
      In CGPMB au votat intr o frenezie (Luni, 5 octombrie 2020, 23:25)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      Toate Inepțiile Voluntaresei
      Inclusiv prada celor 400 milioane euro in 22 sinecuri
  • +5 (21 voturi)    
    hai la munca (Luni, 5 octombrie 2020, 21:03)

    mmmircea [utilizator]

    nu mai folositi virusul ca pe o scuza sa mai chiuliti de la scoala sau de la munca. De infectat ne vom infecta toti, cei cu sistem imunitar bun resimt o raceala care trece in cateva zile.
  • +14 (24 voturi)    
    Si aduceti tu, Udrea si Bica banii furati la buget (Luni, 5 octombrie 2020, 21:07)

    CezarN [utilizator]

    Si Cocos, si dom' profesor, si Videanu, si Dan-Ioan Popescu, si Tariceanu, ....
  • +6 (20 voturi)    
    vrajeala...dar atentie la vrajeala (Luni, 5 octombrie 2020, 21:23)

    ijohn [utilizator]

    Cu mult inainte de a fi vorba de carantina generala, a iesit Basescu si a dat indicatii..ca ar fi bine, ca e necesar, ca trebuie carantina...desi era foarte greu de crezut cand a deschis el gura, s-a ajuns la carantina generala.
    Deci atentie la ce indicatii da Basescu, poate arunca si 1-2 indicatii la "sto", dar in mare parte are informatii.

    In ceea ce priveste politica (acuzatiile asupra presedentiei si gurvernului cum ca acestia fac un joc politic) sa ne mai slabeasca, el a vandut prosperitatea bucurestenilor in cel mai josnic mod....a preferat sa slabeasca candidatul de dreapta si sa candideze singur, a luat 7% din voturile opozantului lui Firea doar pentru a avea cu ce sa negocieze acum aliantele politice in consiliile primariilor/judetene.

    Acum face acelasi joc politic cu scopul de a obtine cat mai mult la viitoarele alegeri ... sa aiba cu ce negocia in viitorul parlament.

    El este primul care vinde prosperitatea/sanatatea romanilor doar pentru manevrele lui politice.
  • -4 (22 voturi)    
    Sa ne reamintim... (Luni, 5 octombrie 2020, 21:30)

    Zero_Kelvin [utilizator]

    13 martie 2020: Slovacia inchide granitele
    14 martie 2020: Basescu iese public si propune masuri de combatere a pandemiei printre care si inchiderea granitelor.
    Uitati-va voi cati morti are Slovacia, cati Romania.

    Basescu are experienta si instinctul de conservare al comandantului de nava inconjurat de ape. Stie clar cum sa gestioneze situatiile de criza. In mod cert cu Basescu premier/presedinte situatia era alta.

    Nu cred ca a fost om in tara asta mai injurat ca Basescu ! Pai, tovarasi, sa ne reamintim:
    https://youtu.be/g76venlIl5I

    PS: am votat in ultimele 3 randuri de alegeri cu PNL-ul. La parlamentare votez PMP
    • +6 (16 voturi)    
      mortii (Luni, 5 octombrie 2020, 23:00)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Zero_Kelvin

      Sunt generati de alte cauze si din pacate unele dintre ele nu pot sa fie asa de usor remediate.

      Numarul mai mare de morti tine si de sistemul de sanatate existent, de calificarea personalul din acest sistem, de cunostiintele noi pe care pot sa le absoarba acestia si capacitatea de finantare existenta.

      sigur ca intre numarul de morti si total infectati exista corelatie dar facem abstractie de primul set de cifre - adicalea discutam numai despre unul dintre defectele structurale ale RO.
    • -6 (16 voturi)    
      Acum se duce naibii și Slovacia (Luni, 5 octombrie 2020, 23:03)

      Nyk1 [utilizator] i-a raspuns lui Zero_Kelvin

      Practic întreaga Europă e compromisă.

      Singurii care gestionează bine pandemia sunt asiaticii (R.P.Chineză, Taiwan, Japonia, Coreea de Sud, Thailanda, Vietnam, Malaezia, poate chiar și Laos) și, dintre albi, Australia și Noua Zeelandă. Restul sunt praf.
    • +9 (23 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Luni, 5 octombrie 2020, 23:13)

      [anonim] i-a raspuns lui Zero_Kelvin

      • +4 (8 voturi)    
        Basescu . . . . (Marţi, 6 octombrie 2020, 12:54)

        Vali Cel Batran [utilizator] i-a raspuns lui

        , , , are acumulatam in el o cantitate imensa de ura! Ura indreptata inspre cativa politicieni, procurori, judecatori si politisti! A lasat ceva sa se inteleaga atunci cund incampanie fiind a spus ,, credeti ca o pot eu ierta pe Firea pentru ce i-a facut fiicei mele Ioana" Nu, nu poate si nici pe procurorii care au deschis in mod fals dosarul penal nici pe judecatorii care au tarat-o prin tribunale nevinovata fiind, samd! S-a inscris sa candideze tocmai pentru ai incurca pe ceilalti in tentativa lor de a castiga fotoliul de primar desi stia ca nu are cum sa castige si nici nu cred ca si-ar fi dorit aceasta. Din pacate cred ca i-a ajutat exact pe cei pe care ar fi vrut sa ii vada la pamant! Si asta datorita liberalilor care se vedeau deja pe cai mari si albi drept mari favoriti in alegeri ( pentru ca asa le spunea mereu Rares Bogdan!) si l-au exlus din alianta! Boii! Cele 11 procente castigate de PMP a fost dusul recepe care l-au primit!
        • +3 (7 voturi)    
          Un Motiv Suplimentar ca PMP (Marţi, 6 octombrie 2020, 15:18)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

          in 2020 sa NU intre in Parlament !

          cine voteaza PMP in 2020 = Vot dat la P$D !

          PMP a Coabitat ( expresie favorabila Piratului ) cu P$D in Bucuresti ! Prada celor 400 milioane euro este IMPUTABILA PMP pentru ca a APROBAT toate Mashinatziunile Voluntaresei !
  • +6 (12 voturi)    
    Pacat de limbajul (Luni, 5 octombrie 2020, 21:54)

    Bradisor [utilizator]

    folosit.
    • +6 (14 voturi)    
      isi pericliteaza sanatatea (Luni, 5 octombrie 2020, 23:03)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Bradisor

      Atunci cand se enerveaza TB, pe bune sau nebune, automat ii creste tensiunea si chestia asta poate sa il coste sanatatea sau chiar viata. de la o anumita varsta nu mai merita anumite derapaje - damage control!

      Nu stiu de ce nu se menajeaza pe sine si, in acest fel, implicit pe auditoriu.
  • -1 (31 voturi)    
    competentul (Luni, 5 octombrie 2020, 22:33)

    clujanu [utilizator]

    Traian Basescu si-a demonstrat competenta, cinstea si atasamentul fata de "amarati" cand era presedinte si a taiat salariile PETROV a manipulat atunci, Acum incearca sa-si salveze partidul..
    • -1 (25 voturi)    
      Nici acum, dupa atata timp ? (Luni, 5 octombrie 2020, 23:47)

      FlorinG [utilizator] i-a raspuns lui clujanu

      ...n-ai inteles ca masura cu salariile a fost cea mai potrivita pe timp de criza ? Neplacut pentru bugetari, cred si eu, la noi, la privati, situatia se degradase cu un an si jumatate inainte, de la bugetari s-a taiat doar cand nu s-a mai putut altfel, neplacut, dar necesar. Injuri doctorul care te-a taiat ca sa te scape de tumoarea canceroasa ? Inteligent, ce sa zic...
      • +1 (7 voturi)    
        Incearca Sa Separi Cele Rele (Marţi, 6 octombrie 2020, 10:50)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui FlorinG

        De Cele Bune
      • +2 (10 voturi)    
        Las-o balta (Marţi, 6 octombrie 2020, 13:10)

        Zache58 [utilizator] i-a raspuns lui FlorinG

        cu doctorul Petrov.In timp ce taia salarii si crestea TVA-ul ,prietenii lui devalizau Romania.Voi uitati de Bica,Topliceanu,Ritzi,Udrea,Popoviciu pentru care justitia si-a spus cuvantul.Prostimea suferea in timp ce camarila basista chefuia....Cred ca si tu ai beneficiat de tratamentul lui Base,aplicat bineinteles camarilei.Vad ca se exagereaza mult: sa-l compari pe Base cu Putin sau Trump e o mare tampenie;el este in alta galaxie,nici macar in alta divizie.
      • 0 (0 voturi)    
        opinie (Marţi, 6 octombrie 2020, 23:16)

        clujanu [utilizator] i-a raspuns lui FlorinG

        Au fost o multime de alte solutii. Din ignoranta nu au fost aplicate. Este adevarat ca prima lovitura a fost data producatorilor de bunuri prin impozitul forfetar si alte masuri neinspirate care au redus PIB. Am inchis SRL care aducea in anii precedenti profit ca sa nu lucrez in pierdere. Echipa condusa de Basescu a a produs debandada in economie si a condus la incapacitate de plata a bugetarilor. Azi incearca sa ne sfatuiasca. Este un personai expirat.
        • +3 (3 voturi)    
          Expirat spre Toxic (Miercuri, 7 octombrie 2020, 9:32)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui clujanu

          Sper sa nu fie si pentru familia lui
          Desi
          Se pare ca n are scrupule
          • +3 (3 voturi)    
            Sotia lui, Maria e o sotie eroina ! (Miercuri, 7 octombrie 2020, 12:48)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

            Singura persoana de acolo, demna de tot respectul !
            • +2 (2 voturi)    
              sa te uiti (Miercuri, 7 octombrie 2020, 14:22)

              un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

              lla pagina Kamikaze )))) am comis o ))))
            • +4 (4 voturi)    
              reper (Miercuri, 7 octombrie 2020, 14:23)

              un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

              "Făceam acel semn unei persoane dragi mie, partenerului meu de la vremea aceea. Era un gest stabilit cu mult înainte. Era copiat de la Celine Dion. Am stabilit să procedăm la fel. M-am întors să-i fac acel semn ca să-i transmit că sunt bine în tot haosul acela."

              Aha, deci nu de la milioanele lui Cocos, asa cum am crezut initial. Scuze, m-a luat mintea pe dinainte. Era de la dragoste, nu de la bani. Era un fel de make love, not puscarie.
              • +1 (1 vot)    
                Am vrut eu sa-ti spun ca nu are cum (Joi, 8 octombrie 2020, 0:50)

                Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

                sa fie Cocos pt ca la acea epoca el nu-i mai era decat partener de afaceri lu' Nutza !

                PS. Dar cine era totusi dragutul ? :))
              • +1 (1 vot)    
                Off topic: (Joi, 8 octombrie 2020, 1:42)

                Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

                @un domn, spune-i te rog lui Scara ca sunt blocat 100% pe g4 si nu stiu cand o sa mai pot intra acolo sa beau o cafea, daramite sa comentez !
                Multumesc !!
                • +1 (1 vot)    
                  Receptionat (Joi, 8 octombrie 2020, 7:09)

                  un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                  Incearca succesiv sa accesezi de pe tel si apoi de pe o statie fixa
    • -2 (10 voturi)    
      A avut curaj (Marţi, 6 octombrie 2020, 12:08)

      Bradisor [utilizator] i-a raspuns lui clujanu

      sa ia masurri nepopulare dar necesare pt scoaterea tarii din criza .
  • +5 (21 voturi)    
    Amara e infrangerea- nu, barosane? (Luni, 5 octombrie 2020, 22:41)

    Astazi [utilizator]

    Mai lasa-i si pe altii ca asa e in viata frumos. Nu imbatrani urat.
  • +5 (19 voturi)    
    Base se simte pe val, cu narile in vant, (Luni, 5 octombrie 2020, 23:58)

    revo [utilizator]

    freza falfaind si hahaind vesel nevoie mare. Ce mare e! Ce grozav e! Cum ii mai are el la mana pe toti! A prins glas dupa ce a tremurat luni de zile, cand a crezut ca nu trece pragul.
    Imi aduce aminte de Dragnea. Si ala se repezise flamand, scaparand scantei si scotand flacari pe nas, ca un balaur, dornic de putere absoluta.

    Acum e randul lui Base sa se simta mare si tare, in stare sa faca si sa desfaca, sa rastoarne lumea si sa distruga tot ce-i iese in cale, sa se razbune pe toti. O sa-i treaca. E de ajuns o singura piedica pusa la glezna grasuta a lui Udrea, si le trece la amandoi.
    • 0 (10 voturi)    
      Vorbește groparul unor spitale și a flotei (Marţi, 6 octombrie 2020, 8:44)

      Greu_de_Cap [utilizator] i-a raspuns lui revo

      Mai bine tăcea, căci e vinovat de lipsa paturilor de spital în momentul când sosise Covidul. Ca de exemplu la Țăndărei http://www.n24plus.ro/stiri-social-economic/locuitorii-din-tandarei-nu-sunt-de-acord-cu-desfiintarea-spitalului-din-localitate.html și multe altele.
      • 0 (6 voturi)    
        Da asa este! (Marţi, 6 octombrie 2020, 14:56)

        Zache58 [utilizator] i-a raspuns lui Greu_de_Cap

        Petrov a desfiintat o groaza de spitale in Romania,nu a tinut cont ca raman copii si batranii fara asistenta spitaliceasca.O adevarata catastrofa,marca Baselu.El se trata oricum in strainatatea,prostimea putea muri cu zile.
  • +7 (13 voturi)    
    n-am inteles faza! (Marţi, 6 octombrie 2020, 5:45)

    Codruta N [utilizator]

    Adica daca mergi cu autobuzul sau in piatza, in caz ca sunt alegeri in 6 decembrie risti sa te infectezi - dar daca NU mai sunt alegeri (se amana pana in primavara) si mergi cu autobuzul sau in piatza, NU mai risti sa te infectezi? >:
    Oare CAT o fi baut Base ca sa fie atat de incoerent?
    • +7 (15 voturi)    
      Alcoolemia mai mare ca procentul lui Tariceanu :) (Marţi, 6 octombrie 2020, 8:51)

      CezarN [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

      :)
      • +3 (9 voturi)    
        Asta este Axioma (Marţi, 6 octombrie 2020, 10:51)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

        Dupa 27 Septembrie 2020
  • +4 (6 voturi)    
    asta ar insemna "stare de necesitate" (Marţi, 6 octombrie 2020, 8:59)

    mongolul [utilizator]

    adica exact de ce are nevoie Parlamentul abuziv, pentru a prelungi mandatul.....
    hmmmmm
  • +4 (10 voturi)    
    Petrov, mergi la pensie! (Marţi, 6 octombrie 2020, 9:26)

    MirceaIo [utilizator]

    Sa ne spui daca ai fost prieten cu fratii rusi! Cei care au facut parjol in aceasta tara !!! sau cu prietnii lui Brucan Slviu!
  • +8 (12 voturi)    
    basescule... (Marţi, 6 octombrie 2020, 9:50)

    liviu_ [utilizator]

    ce-ai fost si ce-ai ajuns

    doveesti ca nu esti decat ca orice politician care ti cu dintii de ciolan. ATAT!

    alegerile pe 6 dec sunt foarte ok.
    1 - tre sa scapam de psd
    2 - psd ca parlament nu a facut NIMIC , dar NIMIC de cand a inceput pandemia

    dar pe tine te intereseaza doar faptul ca risti sa nu mai intrii in parlament
    si apropos... pmp e cu psd sau anti-psd... ca din vorbe ziceti ca sunteti anti-psd... sin discursurile tare (si alea publice si alea anti-kovesi de la latrina 3) aratati ca sunteti cu psd...
    • 0 (0 voturi)    
      reflectie (Marţi, 13 octombrie 2020, 16:14)

      muvis [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Cred ca el a fost tot timpul asa. Noi ne-am mai schimbat.
  • +3 (11 voturi)    
    ICCJ (Marţi, 6 octombrie 2020, 12:05)

    Zero_Kelvin [utilizator]

    Hai mai repede cu definitiva ! Sa stim dracului cum e cu Petrov, ca vad ca se antepronunta astia p-aici ! De Voiculescu, de Tariceanu nu mai zice nimeni un cuvant...
    • +5 (11 voturi)    
      Odioasa Treime (Marţi, 6 octombrie 2020, 12:37)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Zero_Kelvin

      Petrov - Felix - Adesgo
  • +4 (6 voturi)    
    alegeri 6 decembrie 2020 (Marţi, 6 octombrie 2020, 17:02)

    gurka [utilizator]

    poate fi tsunami,cutremur,razboi mondial...alegerile trebuie sa fie tinute in acest an.
    • +5 (9 voturi)    
      la PMP + P$D + ALDE (Marţi, 6 octombrie 2020, 17:17)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui gurka

      va fi Fukushima - Dauna Totala !

      NU PUPA PARLAMENTUL CHIAR DACA ISI DAU CU MIR INAINTE DE ALEGERI !