Candidatul USR-PLUS la Piatra Olt spune că, deşi a votat alături de soţie şi copii, pe procesul verbal de la secție apar 0 voturi: "Cu alte cuvinte, nici eu nu m-am votat?"

de Redactia     HotNews.ro
Marţi, 29 septembrie 2020, 20:33 Actualitate | Politic


Sandu Craciun
Foto: Facebook
Sandu Crăciun, candidatul USR-PLUS la Primăria Piatra Olt, prezintă pe Facebook procesul verbal din secţia de votare unde au votat el, soția și cei doi copii, documentul arătând că a obținut 0 voturi în acea secție de votare: "Cu alte cuvinte, nici eu nu m-am votat?".
  • "Rezultatul votului de la Piatra Olt poate fi uluitor, din păcate!
  • Eu, candidat la funcția de primar al orașului Piatra Olt și respectiv la funcția de consilier local din partea Alianței USR-PLUS, am fost arondat pentru a-mi exprima votul la secția nr. 101 din Piatra Olt. La aceeași secție de votare au fost arondați și soția mea împreună cu fiul și fiica mea. Rezultatul pentru alegerea consilierilor locali, înscris pe procesul verbal, semnat și ștampilat de membrii comisiei împreună cu locțiitorul și președintele de secție: Alianța USR-PLUS: 0!!!!
  • Cu alte cuvinte, nici eu nu m-am votat????
  • Felicitări Biroului Electoral Local pentru munca depusă!!!
  • Domnule judecător Arabela Fănel, vi se pare normal ce s-a întamplat????", este mesajul transmis de Sandu Crăciun, candidatul USR-PLUS la Primăria Piatra Olt, care prezintă și procesul verbal din secţia de votare unde au votat el, soția și cei doi copii, potrivit căruia a obținut 0 voturi.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7491 vizualizari

  • +33 (39 voturi)    
    Furt masiv marca PSD (Marţi, 29 septembrie 2020, 20:35)

    emil bobu [utilizator]

    Numai asa se mentine PSD la putere.
  • +27 (33 voturi)    
    Poate acum intra cativa oameni la puscarie (Marţi, 29 septembrie 2020, 20:38)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Ca sa se inteleaga ca daca faci jocurile ilegale ale unui partid, nu te scapa nimeni de pedeapsa, nici macar partidul.

    Ce dovada mai buna poate fi ca la noi SE FURA VOTURILE si ca e valabila, inca, zicala lui Stalin: nu conteaza cine voteaza, conteaza cine numara...
    • +1 (1 vot)    
      Nu stiu de tatuca Stalin (Miercuri, 30 septembrie 2020, 9:14)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      Nu stiu de I.V. Stalin, a fost putin "before my time", dar imi amintesc foarte bine de declaratia lui Bombo: in noiembrie 1992, noi strigam "Vom vota si veti pleca!"

      La care Nastase Saptecase ne-a replicat foarte calm:

      "Votati voi, dar le numaram NOI!"

      SI exact asa a fost, circa un milion jumatate de voturi ale Conventiei au fost anulate ...
  • +21 (27 voturi)    
    Uau (Marţi, 29 septembrie 2020, 20:56)

    gogu52 [utilizator]

    Just wow!

    În așa hal se fură acum, când e internet peste tot?!?
    Nici nu vreau să-mi imaginez cum se fura înainte de 2000...

    La pușcărie!!!
  • -10 (14 voturi)    
    Poate nu s-a găsit pe listă (Marţi, 29 septembrie 2020, 21:30)

    Soarele [utilizator]

    ... că era pe ultima pagină!
    • +2 (2 voturi)    
      crezi (Miercuri, 30 septembrie 2020, 10:47)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Soarele

      că toți sunt bătuți de soartă, ca tine?
  • +9 (11 voturi)    
    Puscarie pe viata! (Marţi, 29 septembrie 2020, 22:26)

    dandra [utilizator]

    Pentru cei care ne fura viitorul!

    Am fost prea dur cu batranii din tara asta; ei chiar nu voteaza cu aceste lepre.

    In schimb leprele fac ce stiu mai bine, fura pana nu se mai poate.

    Pana cand nu se dau sentinte grele, sportul asta national va fi practicat mereu.
  • +6 (8 voturi)    
    in trecut (Marţi, 29 septembrie 2020, 23:01)

    Wheelwright [utilizator]

    Pe vremuri aveam o gramada de observatori straini la alegerile din Romania, care ne aratau zeci si sute de incercari de frauda. Apoi am devenit democrati si ne pazim doar noi de frauda.
    Am fost acum 4 ani cred, la doua scrutine din partea unui partid (pe care nu l-am votat niciodata, doar am inlocuit pe cineva din familie) intr-o sectie de votare.
    Am observat cateva posibile greseli (nu stiu daca era incercare de frauda sau doar prostie), dar am avut grija sa nu se faca nici o greseala. La sfarsit am fotografiat procesul verbal cu telefonul si l-am trimis pe whatsapp la un numar de la acel partid. Dar putand ulterior sa verific si pe internet procesul verbal inregistrat la sectia respectiva, am fost curios, si nu a fost nicio frauda. Stiu ca se fac multe inselaciuni, dar daca partidele isi trimit oameni buni in sectii si apoi verifica inregistratile proceselor verbale, nu au cum sa fure, efectiv nu au cum.
  • +8 (8 voturi)    
    Dle Craiun , (Miercuri, 30 septembrie 2020, 2:06)

    Bradisor [utilizator]

    trebuie sa faceti plangre la parchet .Cu postarea dvs nu rezolvati nimic.
    • 0 (0 voturi)    
      Crezi că se va respecta legea în Olt? (Miercuri, 30 septembrie 2020, 9:15)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Bradisor

      Poate când nu va mai fi PSD.Oltenia a fost ocupată de austrieci.Aceștia au părăsit Oltenia după 30 de ani,de bună voie.Merită să afli de ce.
  • +1 (1 vot)    
    PENTRU CA PUTEM! (Miercuri, 30 septembrie 2020, 9:10)

    Jegul Cristian Ioan [utilizator]

    Indiscutabli, acest furt are trademark-ul pedesereului.

    Neregulile nu sunt apanajul partidului lui Draknea, dar altii ar frua mai subtil, mai cu fererala: a avut USR 10 voturi, dar treci doar 5.

    Dar chiar asa, pe fazta, adica nici macar cele doua voturi ce sunt absolut certe sa nu le treci, asta numai pedesereul putea sa faca!