Ponta, mesaj pentru Firea: Sper că știe foarte bine cine a “înjunghiat-o” cu premeditare chiar din PSD

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 29 septembrie 2020, 13:31 Actualitate | Politic


Victor Ponta
Foto: Facebook
După Călin Popescu Tăriceanu, și Victor Ponta i-a răspuns Gabrielei Firea, care a sugerat că a pierdut competiția pentru Primăria Capitalei pentru că partide precum ALDE sau Pro România nu au sprijinit-o.

”Eu îmi recunosc greșelile - învăț din ele - și încerc să le îndrept! Nu am dat niciodată vină pe alții”, a scris Ponta pe Facebook.

”Experiența mea politică în PSD mi-a dovedit că întotdeauna loviturile au venit chiar din interior, chiar de la cei mai apropiați, chiar de la cei care îmi zâmbeau și îmi declarau public prietenia. Gabriela Firea e de prea mult timp în PSD ca să nu fi învățat această regulă (mai ales de când l-au exclus din PSD pe Premierul Sorin Grindeanu și pe noi cei care nu am vrut să dăm jos Guvernul PSD)! Dincolo de declarațiile publice politicianiste sper că știe foarte bine cine a “înjunghiat-o” cu premeditare chiar din PSD”, afirmă liderul Pro România.

”Să dai vină pe PRO România sau pe Călin Popescu Tăriceanu (chiar cu voturile noastre adunate tot pierdea) este doar o continuare a iluziilor și autoamăgirilor care au dus la înfrângere!”, a mai spus Ponta.

Ce a spus Firea: "Dreapta s-a unit, avem trei partide - PNL, USR şi PLUS - care au susţinut acelaşi candidat (...) În zona centru-stânga nu s-a reuşit această coagulare a forţelor, au fost dezbinaţi - şi nu din vina mea - şi tocmai de aceea oameni care ar fi putut să pună umărul astfel încât echipa mea să-şi poată continua proiectele (...) au făcut tot ceea ce a ţinut de ei - acei oameni din centru şi centru-stânga - astfel încât să mă lovească, cot la cot cu adversarii mei. Dacă de la inamici accepţi mai uşor anumite critici, (...) atunci când cei din familia ta te lovesc, de multe ori pe la spate (...), e mai dureros. (...) Unele dintre aceste personaje politice - şi aseară, şi azi dimineaţă - se plimbau prin platouri de televiziune, pe la partide, făceau declaraţii nonşalante.”







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















11546 vizualizari

  • +5 (7 voturi)    
    Soparla de la " doctorul " malpraxis in toate cele (Marţi, 29 septembrie 2020, 13:36)

    Plagarus [utilizator]

    Sa-si faca analiza stransurii sale politice !
  • +3 (5 voturi)    
    Dezbină-i, drace! (Marţi, 29 septembrie 2020, 13:42)

    Tayen [utilizator]

    Că și mie-mi place!
  • +7 (9 voturi)    
    ahahahaha (Marţi, 29 septembrie 2020, 13:43)

    liviu_ [utilizator]

    ce scuze are firea...
    nu au sprijinit-o niste partide care au luat sub 5% din vboturi IMPREUNA !

    nu ai castigat pentru ca ai facut praf bucurestiu fufa!
  • +5 (7 voturi)    
    psdeii hoti sufera... (Marţi, 29 septembrie 2020, 13:44)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    psdeii hoti sufera... singura sansa ca dreapta sa bata PSD este sa fie uniti. In orasele unde nu au lucrat impreuna, PSD a castigat.
  • +2 (4 voturi)    
    asa-i ponteo, (Marţi, 29 septembrie 2020, 13:46)

    yellowdog [utilizator]

    ca si tu la randul tau ai "injunghiat" asa-i traditia printre laturile pzd-iste.
  • +2 (4 voturi)    
    stimabile Mickey Mouse ... (Marţi, 29 septembrie 2020, 13:53)

    @Dem [utilizator]

    De ce nu zici in clar cine din PSD a "lucrat-o" pe Gabi?

    Atat tu (dovedit a 3-a oara ca papagal politic) cat si (ne)stimabilul dl Tariceanu valorati in marile orase bine informate 2% si respectiv 1,6%. Te lauzi ca in teritoriu ai si 10%. Da, dar dintr-o mana de oameni tractati de o figura politica zonala care nu are nici-o treaba de fapt cu Ponta si ProRomania. Sunt "legende vii ale zonei"
    Sfat: de urgenta amandoi impacati-va cu Ciolacu si faceti alianta INAINTE de alegeri altfel veti disparea din peisaj
  • +1 (3 voturi)    
    Deci, mai nou (Marţi, 29 septembrie 2020, 13:54)

    TrueBlue [utilizator]

    Ne spune madam Firea, o sti ea de undeva), ALDE (liberalul Tariceanu) e de stanga (centru)!!! El ce zice?
  • +3 (5 voturi)    
    Voi (Marţi, 29 septembrie 2020, 13:58)

    Contrache [utilizator]

    astia 3 luzeri, care va ciondaniti intre voi, mai bine va gasiti o groapa in care sa compostati politic in liniste.
  • +3 (5 voturi)    
    Cum mincinosii isi dau lectii intre ei (Marţi, 29 septembrie 2020, 13:59)

    IarbaVerdeDeAcasa [utilizator]

    E hilar cum isi dau lectii intre ei.

    Sunt toti vechi de zeci de ani in politica, fosti mici pe langa dulaii mari care au pradat, minitit si jefuit Romania la fiecare 4 ani...
  • +1 (3 voturi)    
    Mincinos si porc mai mare decat Ponta (Marţi, 29 septembrie 2020, 13:59)

    Ibit [utilizator]

    Nu exista .
    Sa-ti dai demisia din functia de primministru prin reteaua de socializare , inseamna lipsa totala de respect pentru
    tara si colaboratori .
    Base , avea dreptate in privinta lui .
    Platit de servicii , pentru servicii , mitoman , sluga ...
    Intrebarea este : cine ii sunt stapanii ?
    Base nu stie ?
    Sau au acelasi stapan amandoi ?
  • +2 (4 voturi)    
    Sarmana de ea (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:01)

    Victtor [utilizator]

    Are impresia ca intelege care sunt partidele de stanga, centru sau dreapta.
  • +3 (5 voturi)    
    dottore (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:18)

    piticu_enigmatic [utilizator]

    a ajuns sa dea el explicatii...pisicutu :)) haidi bre...inca nu e gata misiunea?
  • +4 (6 voturi)    
    alt film (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:22)

    gogu654321 [utilizator]

    Nu pretind ca as fi expert in politica, nici ca as detine informatii esentiale, secrete, dar cred ca doamna Firea a vazut alt film si de aceea cred ca a si pierdut primaria, tot timpul a vazut alt film, in timpul mandatului.
    Realitatea, pe care o vad eu, este ca Base i-a dat un ajutor nesperat doamnei Firea. Din cele 10-11% ale lui Base, cred ca majoritatea mergeau la candidatul dreptei, deci, ca o simpla concluzie, este ca daca intr-adevar dreapata se coaliza, pierdea si mai rau.
  • +5 (7 voturi)    
    ce logica imbecila (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:28)

    Ecce_Homo [utilizator]

    Daca si-ar fi facut treaba si n-ar fi sifonat bani prin companiile municipale oamenii ar fi votat-o indiferent de mizeriile care se fac in partid. Dar e mai simplu sa o dai pe texte din astea de telenovela...
  • +5 (7 voturi)    
    Mars cu totii la lada de gunoi a istoriei (Marţi, 29 septembrie 2020, 14:37)

    UnOarecare [utilizator]

    Hoti, mincinosi, plagiatori, incompetenti