Clotilde Armand spune că Dan Tudorache nu stie să numere: „PSD este istorie în Sectorul 1”

de D.D.     HotNews.ro
Luni, 28 septembrie 2020, 13:55 Actualitate | Politic


Clotilde Armand
Foto: Hotnews
​​Clotilde Armand îl contrazice pe Dan Tudorache care a susținut că are 200 de voturi în fața contracandidatei sale de la USR-PLUS.

„Aud că fostul primar al Sectorului 1 nu știe să numere. Nu-i nimic. Îl învățăm noi. Până atunci vă spun doar atât: PSD este istorie în Sectorul 1 și nu-i vine a crede. Oricum, suntem cu ochii pe ei până avem toate datele oficiale”, a scris Armand pe Facebook.

Dan Tudorache, candidatul PSD la primăria Sectorului 1, a scris pe Facebook, că a obținut mai multe voturi decât Armand. „Breaking news! După terminarea numărătorii paralele, am în plus 200 de voturi față de Clotilde Armand! Așteptăm rezultatele oficiale de la BEC!", a scris Dan Tudorache.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















15459 vizualizari

  • +17 (27 voturi)    
    BRAVO CLOTILDE !!! (Luni, 28 septembrie 2020, 14:06)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    BRAVO CLOTILDE !!!
    • +4 (12 voturi)    
      Dna Armand ar merita sa fie primarita sect.1 (Luni, 28 septembrie 2020, 14:46)

      animatron [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      Inteligenta, competenta, educata, romanca de suflet (ceea ce nu se poate spune inclusiv despre romani nascuti pe aici), cu opinii politice echilibrate (fara talibanisme neomarxiste, dominante la USR), ar fi un castig pentru acest Bucuresti care are mare nevoie de mai multi oameni ca dumneaei si mai putine mafii si nesimtiti 'sefi".

      Sper ca rezultatele oficiale sa confirme o victorie a dnei Clotilde Armand !
  • -23 (41 voturi)    
    aici are dreptate (Luni, 28 septembrie 2020, 14:06)

    cucuveauamov [utilizator]

    Clotilde stie sa numere, mai ales kilometri de autostrada Bechtel pe care goneste acum doaspora sa revina in tara condusa, in sfarsit, de intelectualii da dreapta (iti stiti voi, Anisie, Stefan s.a.)
    • +1 (9 voturi)    
      Se pare că ştie să numere (Luni, 28 septembrie 2020, 15:12)

      calincb [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      şi d-na Cucuveaua.
      Felicitări!
    • +6 (14 voturi)    
      nepoate! (Luni, 28 septembrie 2020, 15:23)

      mos ion roata [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      manipularea nu mai are sens-alegerile s-au terminat.
    • -1 (5 voturi)    
      tataie! (Luni, 28 septembrie 2020, 17:11)

      karryne [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Sa speram ca n-o sa fie calcata cucuveaua de vreunu care se intoarce cu prea mult entuziasm.
    • -1 (5 voturi)    
      cum? (Luni, 28 septembrie 2020, 17:33)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      L-a bătut pe dragnea care a inventat km = 800 metri?
      Nu pot să cred.
      I-a dat ea clasă lui bombonel, ”nevinovatul” prim ministru care a semnat ca primarul un contract de miliarde de dolari gaură în bugetul României? Wow!!!
  • +17 (29 voturi)    
    Ce greu le e pesedistilor sa recunoasca (Luni, 28 septembrie 2020, 14:14)

    Susufler0 [utilizator]

    infrangerile in alegeri !
    Parca il si vad pe Tudorache incepand sa conteste rezultatele la BEC, mergand apoi in instanta pt ca in final sa ramana un vesnic neinteles "invins-invingator !" :))

    PS. Ce nu intelegi Tudorache ? Ai infrant ! :))))
  • +13 (19 voturi)    
    SPER ASA SA FIE! (Luni, 28 septembrie 2020, 14:17)

    EQUANT [utilizator]

    ne-am saturat de ametitul de tudorache!!!!!
  • +4 (8 voturi)    
    Pai atunci dati voi numaratoarea voastra (Luni, 28 septembrie 2020, 14:18)

    Maspp [utilizator]

    Asa pe vorbe ... .ce pot sa spun. Oricare se poate face de ras.
  • +6 (8 voturi)    
    OK, dar ceva totusi difera (Luni, 28 septembrie 2020, 14:24)

    adi_69 [utilizator]

    In cazul sectorului 5, primarul dreptei si-a recunoscut infrangerea, pe baza propriei numaratori paralele.
    In acest caz, nicio referire la asa ceva. Doar generalitati. Deci, poate, undeva, le da si lor cu virgula...
    • +7 (13 voturi)    
      Nu (Luni, 28 septembrie 2020, 15:26)

      sile_v [utilizator] i-a raspuns lui adi_69

      Numaratoarea oficiala se apropie de final, mai sunt doar 11 sectii. USRPlus a numarat aceste sectii si rezultatul final e CLotilde Armand in fata cu peste 1000 de voturi.

      Au si confirmarea celor de la PMP, care au facut si ei numaratoarea paralele.

      Tudorache fabuleaza pentru victimizarea de dupa.
      • +4 (10 voturi)    
        Masluiri (Luni, 28 septembrie 2020, 16:02)

        Just2019 [utilizator] i-a raspuns lui sile_v

        Tudorache a castigat alegerile din 2016, prin frauda electorala. 4 ani in care a sifonat banii contribuabililor pe afaceri oneroase si clientelara nu-s de ici de colo. Normal ca are tot interesul sa fraudeze inca odata. Doar fraudarea alegerilor, noaptea, e o practica obisnuita PSD-ului.
    • +3 (9 voturi)    
      E mica diferenta (Luni, 28 septembrie 2020, 16:11)

      copci [utilizator] i-a raspuns lui adi_69

      Inca un exit poll complet ratat. In acest moment, avem 34427 Armand la 33133 Tudorache. Cat pe ce sa iasa Tudorache din nou...
      Avem poate cele mai slabe exit-polluri facute vreodata, la Bucuresti sunt diferente importante, in timp ce la Cluj avem probabil cel mai mare fail avut de vreun exit-poll vreodata!
  • +6 (14 voturi)    
    Dar stie sa fure... (Luni, 28 septembrie 2020, 14:25)

    rov [utilizator]

    Asta-i meseria lor de baza.
    Apoi vine specializarea, minciuna, dezinformare, etc
  • +6 (14 voturi)    
    Nu-i de mirare că nu știe să numere. (Luni, 28 septembrie 2020, 14:29)

    asavreau [utilizator]

    Acest Dan Tudorache,de când este prin politică o face pe fantele de București.Își dă ochii peste cap ca o cocotă,zâmbește galeș și nu știe să lege două vorbe într-o propoziție.Sectorul 1 și fără Tudorache ,era la fel.Chiliman a făcut din sectorul 1,un exemplu de organizare.De la Tudorache nu am nimic de reținut.Poate că,a reușit să facă mizerie.Nu prea multă,locuitorii fiind civilizați din administrațiile anterioare.
    • +1 (5 voturi)    
      eronat. (Luni, 28 septembrie 2020, 16:26)

      Just2019 [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Tudorache e "pupilul" lui Chiliman. A crescut in administratia lui Chiliman(USL-ul 2012) si i-a preluat naravurile printre care, de sifonarea banilor publici, cu afaceri dubioase si clientelare. Problema e, ca a defrisat multe spatii verzi, a taiat copaci si a permis clientelei imobiliare sa construiasca si sa betonifice, oriunde au avut chef.
  • +3 (7 voturi)    
    excelent (Luni, 28 septembrie 2020, 14:32)

    iondelaafumati [utilizator]

    felicitari !
  • +8 (18 voturi)    
    bravo frantuzoiaco (Luni, 28 septembrie 2020, 14:33)

    alexman1 [utilizator]

    Asta da stire. Va rog nu mai publicati orice aberatii spun vechii primari psd,pentru ca speriati electoratul si va scade credibilitatea. Unul se bese si voi repede o publicati....Nici chiar asa. Bravo Clotilde, fai sa clocoteasca de furie...
  • +2 (8 voturi)    
    Eu cred ca sunt dintre....... (Luni, 28 septembrie 2020, 14:39)

    gigiN [utilizator]

    ...alea 800 care au disparut in buzunarele pesedeilor.
  • +5 (11 voturi)    
    D-na Armand, (Luni, 28 septembrie 2020, 15:23)

    Levellers [utilizator]

    aveti o sansa uriasa, impreuna cu Nicusor Dan, sa mai curatati de mizerii (propriu si figurat) nu numai sectorul 1, dar tot acest oras atat de rau abuzat, agresat si mahalgizat !
    • 0 (6 voturi)    
      impreuna cu noi cetatenii, (Luni, 28 septembrie 2020, 16:09)

      Just2019 [utilizator] i-a raspuns lui Levellers

      ca sa-i sustinem in tot ce fac bun si daca avem idei, sa le propunem si sa ne si implicam in realizarea lor.
  • -3 (11 voturi)    
    Azi madam Clotilde a numarat bine si este (Luni, 28 septembrie 2020, 15:36)

    xrogo [utilizator]

    chiar ironica, dar, exista un dar, madam nu-si aminteste de scrutinul trecut, s-a culcat primarita si numaratoare bat-o vina i-a facut festa, s-a trezit somera!
    • 0 (2 voturi)    
      @xgroho, dupa cele intamplate azi (Luni, 28 septembrie 2020, 19:08)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Clotilde are tot dreptul sa se gandeasca la faptul ca Tudorache i-a furat mandatul de primar acum 4 ani si se pregatea sa repete figura si acum !

      PS. Vezi ce nasol e sa te pronunti prea devreme ?