VIDEO Robu, după ce a pierdut în fața lui Dominic Fritz: De oricâtă calomnie voi beneficia, voi rămâne extrem de fericit pentru ceea ce am făcut pentru Timişoara

de I.H.     HotNews.ro
Luni, 28 septembrie 2020, 10:50 Actualitate | Politic


Nicolae Robu
Foto: Agerpres
Primarul Timişoarei, Nicolae Robu, care a pierdut duminică alegerile locale, după două mandate, în fața candidatul USR-PLUS Dominic Fritz, susține că, "indiferent de calomniile care continuă să fie lansate" la adresa sa, va rămâne "extrem de fericit" pentru ceea ce a făcut pentru oraş.


  • "Sunt mândru de ce-am lăsat în urma mea, atât la Universitatea Politehnica Timişoara, cât şi la primărie. Doar timpul va aşeza lucrurile la locul lor, în mod corect. Le mulţumesc timişorenilor care m-au votat. Le mulţumesc colegilor din primărie, veniţi în instituţie o dată cu mine sau după, tineri valoroşi cu care, alături de foarte puţini moşteniţi - din păcate, cu foarte puţini -, am făcut toate lucrurile care au schimbat radical oraşul, de care beneficiază în egală măsură cei ce m-au votat şi cei ce nu m-au votat, lucruri cu care mă mândresc şi mă voi mândri mereu.
  • De oricâtă calomnie voi beneficia în continuare - şi ştiu bine că voi beneficia -, eu, ca idealist ce sunt, voi rămâne nu fericit, ci extrem de fericit pentru ce-am făcut pentru oraşul meu. Le mulţumesc, de asemenea, colegilor din PNL, cu care chiar am făcut echipă foarte bună. Fie ca Timişoara să aibă un viitor fericit!", a scris Nicolae Robu pe Facebook.
După două mandate de primar, Nicolae Robu a fost surclasat în alegerile locale de duminică de candidatul USR-PLUS Dominic Fritz, cu aproape 20%, conform numărătorii paralele făcute de filialele timişene ale PNL şi USR-PLUS.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3770 vizualizari

  • -1 (3 voturi)    
    partidul l-a tras in jos! (Luni, 28 septembrie 2020, 11:03)

    wweesstt [utilizator]

    Daca ar fi candidat independent ar fi avut mai multe sanse. lumea nu mai intelegea care-i pnl si cre-i psd! faptul ca nu au taiat pensiile speciale si au protejat bugetarii si specialii, nu au faut reforme, nu au luat nici-o masura cu adevarat de dreapta trebuia taxat!
  • +2 (2 voturi)    
    Limbajul prețios (Luni, 28 septembrie 2020, 11:05)

    war4peace [utilizator]

    Limbajul prețios te mulcă de popou, domnule Robu.
    De calomnie nu „beneficiezi”, ci ai parte.
  • +5 (5 voturi)    
    mizeria umana este monumentala... (Luni, 28 septembrie 2020, 11:07)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    mizeria umana este monumentala...
  • +4 (4 voturi)    
    a fost un mandat mediocru (Luni, 28 septembrie 2020, 11:30)

    t_beriu [utilizator]

    Ca si investitii totul a fost realizat cu incetinitorul. Lipseste pasajul Solventul (asteptat ca sfintele moaste de timisoreni), parcarile promise in locul garajelor, podurile, pistele de biciclete, centrul orasului renovat pentru Capitala Europeana a Culturii (care e un semi-esec, deocamdata), sala polivalenta, bazinele promise.
    In rest, o comunicare foarte proasta cu publicul, izolarea pe facebook (la adapost de critici), unele tendinte dictatoriale de a tine totul sub control, jignirile aduse jurnalistilor critici.
    Nu am fost in situatia disperata de a avea primar pe cineva ca Firea, dar sunt sigur ca e loc de mai bine.
  • +2 (2 voturi)    
    aceste (Luni, 28 septembrie 2020, 11:33)

    dcotoara9 [utilizator]

    alegeri au demonstrat ca pentru unii canditati nu a contat culoarea politica!
    Sa le fie de inteles tuturor ca trebuie sa se faca ceva in tara asta, icepand de la infrastructura, educatie, sanatate,....... si alte multe lucruri. Trebuie oameni competenti, nu baroni si punct!
  • 0 (2 voturi)    
    Alunecare placuta! (Luni, 28 septembrie 2020, 11:47)

    comentacu [utilizator]

    Si nu uita sa nu murdaresti vasul inainte de disparitie!
  • 0 (0 voturi)    
    Domnul Robu este un lord! (Luni, 28 septembrie 2020, 15:46)

    Mihai1985 [utilizator]

    Dar acum occidentul are alti preferati. Veti vedea ca nu este vinovat de retrocedarile celor doua aparatamente. A fost doar un pretext de a-l murdari.
    Foarte multi postaci il ataca pe dl Robu. Dar acestea sunt vremurile in care traim: Klaus Johhanis, Orban,Dominic Fritz, Renata Weber, Helving etc.