Pandele, despre eșecul Gabrielei Firea: Cauza principală a fost echipa de miniștri pe care a avut-o PSD-ul din 2017 până când au pierdut alegerile

de I.B.     HotNews.ro
Duminică, 27 septembrie 2020, 22:29 Actualitate | Politic


Florentin Pandele si Gabriela Firea
Foto: Facebook - Gabriela Firea
Florentin Pandele, soțul Gabrielei Firea și primarul din Voluntari, pune eșecul Gabrielei Firea pe seama echipei de miniștri a PSD din 2017 și până la pierderea alegerilor. Acesta acuză ELCEN și pe foștii miniștri ai Energiei care au lăsat ca vina lipsei apei calde din București să cadă asupra primarului general.

"Am să vă spun şi trei cauze care au generat pierderea Primăriei Capitalei. Cauza principală a fost după părerea mea echipa de miniştri pe care a avut-o PSD-ul din 2017 până când au pierdut alegerile. Gabi a făcut numeroase adrese ca să primească ELCEN-ul. A doua cauză este Victor Ponta. Gabi Firea a luptat singură", a menţionat acesta.

Pandele l-a mai acuzat pe Dragnea care nu a susținut-o pe Firea și pe Victor Ponta care și-a anunțat intrarea în cursa electorală.

"Vreau să vă spun faptul că dacă Gabi va pierde alegerile, pentru mine nu va fi o mare pierdere. Îmi voi câştiga soţia şi mama copiilor. Începând din ianuarie până în iulie, Gabi a suferit trei intervenţii chirurgicale. I s-au tăiat 30 de centimetri din colon prima dată şi alţi 29 după altă intervenţie. A stat trei luni de zile cu o pungă", a declarat Florentin Pandele.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















63412 vizualizari

  • +51 (59 voturi)    
    Cica numai vina lu' Firea nu e, (Duminică, 27 septembrie 2020, 22:37)

    emil bobu [utilizator]

    e vina oricui, numai Firea e sfanta.

    Ma lasi...
    • +11 (17 voturi)    
      Marlania a pierdut! (Luni, 28 septembrie 2020, 7:44)

      Leo55 [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      Ce zice Pandelica despre cele 3 panarame. Eu spun ca se potriveau perfect cu nevasta-sa.
      Un lucru bun aratat de aceste alegeri la Bucuresti, daca esti tzatza/marlan pierzi.
      La Voluntari mai merge inca pe stil vechi.
      • -2 (2 voturi)    
        Corect, (Luni, 28 septembrie 2020, 16:13)

        Mironescu Valeriu [anonim] i-a raspuns lui Leo55

        Firea l-a facut pe Dan "panarama". Sau e invers?!
    • +12 (14 voturi)    
      o sa aiba timp sa dea cu subsemnatul (Luni, 28 septembrie 2020, 8:41)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      despre PRAPADUL FACUT DIN BANII NOSTRI.
  • +46 (50 voturi)    
    Hai Pandele, fii BarbatA (Duminică, 27 septembrie 2020, 22:38)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Draga, BarbatA, cand era Dracnev zeu absolut de ce nu ai zis nimic? Cand se ciondanea cu ea sau cand o lua Carmen Dan peste picior, de ce nu sareai in ajutor?

    Nu frate, acum te-ai gasit...

    Dupa razboi, multi viteji s-arata.

    Hai mars... zi mersi ca mai ai Voluntari. Hai sa vedem cat timp.
  • -28 (36 voturi)    
    Ruga către Cel de Sus (Duminică, 27 septembrie 2020, 22:49)

    spirache [utilizator]

    Sa se roage la ce s-or ruga ei USR București și PNL București că până pe 06 decembrie la parlamentare sa fie vremea caldă, sa nu fie nevoie de căldură. După ce vor sta bucureștenii a căror memorie funcționează pe termen ultrascurt cu primar nou (Nicușor Dan) fără apă caldă și căldură, se va vota în masă PSD. Este evident ca Firea dacă ar fi putut sa amâne cumva treaba asta cu defecțiunile o făcea, dar nu a putut, este prea groasă treaba. Pe de alta parte, din 2016 încoace au fost bani suficienti sa se înlocuiască țevile, dar banii s-au dus pe catedrale, programe pt ,, seniori" , turcisme etc. Sper ca Nicușor Dan sa continue si ce a fost bun la Firea referitor la sprijinirea natalității: vouchere pt analize medicale gravide si progr de fertilizare.
    • +6 (8 voturi)    
      prietene (Luni, 28 septembrie 2020, 10:11)

      varavara [utilizator] i-a raspuns lui spirache

      nu mai spera ca psd-ul tau se intoarce cunva. Este in cadere libera iar alegerile locale sunt numai antrenamentul pentru cele parlamentare. Sa vezi acolo cadere a mafiei psd.
      • 0 (2 voturi)    
        Nici nu trebuie, (Luni, 28 septembrie 2020, 16:16)

        Mironescu Valeriu [anonim] i-a raspuns lui varavara

        cu Ciolacu in frunte! Ca daca era presedinte Dragnea sau Plesoianu, va mai ramaneau de impartit restul de 52% cu celelalte partide, restul de 48% il lua din nou PSD!
  • +31 (33 voturi)    
    De fapt (Duminică, 27 septembrie 2020, 22:56)

    mitg [utilizator]

    Cauza principala a fost asta si cretinul de badulescu.
  • +33 (37 voturi)    
    Nea Pandele, nu e chiar asa (Duminică, 27 septembrie 2020, 22:56)

    Sparafucile [utilizator]

    Nu e chiar asa negru dracu', voi sa spun. De'acu' o sa ai si mata o ciorba calda pe masa, proaspat turnata din oala. Si nu mai e nevoie sa stai mata la cratita, are cine. Moldovencele gatesc bine.

    Si acuma sa lasam zeflemelele de autobaza: nevasta matale in loc sa faca administratie in Bucale a facut doar PR si politica pe la partid. Nimic altceva. De aia i-au administrat bucurestenii un sut in fund.

    Misiunea matale e s-o convingi sa nu candideze si la prezidentialele din 2024. O sa fie greu dar merita.
    • 0 (2 voturi)    
      Daca (Luni, 28 septembrie 2020, 16:18)

      Mironescu Valeriu [anonim] i-a raspuns lui Sparafucile

      nu a facut nimic atunci cum au aparut 400 de reclamatii din partea lui Dan? Sa-l vad acum cum le rezolva, ca acum e si reclamat, nu numai reclamant!
  • +30 (32 voturi)    
    Ura (Duminică, 27 septembrie 2020, 23:18)

    PedaGogu [utilizator]

    Gaudeamus igitur,
    Mi-a intrat o sârmă....
    Pandelică, nu e toți proști ca voluntarii.
  • +35 (39 voturi)    
    Motivele sunt putine: (Duminică, 27 septembrie 2020, 23:34)

    Mrrr [utilizator]

    Sunteti niste jeguri, niste lipitori care nu se mai satura de furat; nu faceti nimic bun si durabil, motiv ptr a mai “repara “ prost si in anul urmator!
    Este de durata, insa incep alegatorii sa va vada cum sunteti in realitate!
    Poluati tot ce atingeti cu mizeria voastra ideologica, v-as compara cu deseurile nucleare ca grad de poluare si dificultate de a fi distrusi, insa, suplimentar, mirositi si urat!
    Sila eterna!
    • +5 (7 voturi)    
      corect (Luni, 28 septembrie 2020, 9:10)

      1980 [utilizator] i-a raspuns lui Mrrr

      f adevarat...toate licitatiile sunt aranjate, materialele si manopera nu mai sunt de calitate, nimic nu se mai face cu simt de raspundere. ca de, vrei sa falimentam prietenii/neamurile...
      romani treziti-va si haideti sa luam atitudine!
  • +8 (10 voturi)    
    mars la numarat banii din vanzarea flotei! (Luni, 28 septembrie 2020, 8:17)

    comentacu [utilizator]

    Nene Pandele, ai vandut flota, s-a intamplat sa iasa licitatia aia cu autobuzele turcesti care peste 5 ani vor fi bune de casat, ai avut ghinion ca nu ai avut noroc si cu tramvaiele turcesti, asa e domne', ministrii PSD sunt de vina.
    • -2 (2 voturi)    
      De ce (Luni, 28 septembrie 2020, 16:20)

      Mironescu Valeriu [anonim] i-a raspuns lui comentacu

      ii furati licenta lui Basescu? Mai o flota , mai o casa...Ultimii doi presedinti le au pe astea cu casele...