Tăriceanu, după închiderea urnelor: Rezultatele - motiv de dezamăgire profundă

de R.M.     HotNews.ro
Duminică, 27 septembrie 2020, 22:06 Actualitate | Politic


Calin Popescu Tariceanu
Foto: Agerpres
Preşedintele ALDE, Călin Popescu-Tăriceanu, a declarat duminică, după închiderea urnelor, că rezultatele obţinute de formaţiunea sa la alegerile locale din Capitală sunt "un motiv de dezamăgire profundă", potrivit Agerpres.

"Se pare că se conturează ca ALDE să nu fi reuşit să atingă pragul electoral de 5% la Bucureşti şi în celelalte sectoare, dar trebuie să aşteptăm rezultatele exit-poll-urilor de la ora 23,00, care probabil vor fi mai cuprinzătoare. Până atunci, trebuie să vă spun că aceste rezultate reprezintă pentru mine un motiv de dezamăgire profundă, este o decepţie pe care cred că o împărtăşesc împreună cu colegii mei, candidaţii de la cele şase sectoare ale Bucureştiului", a afirmat Tăriceanu, la sediul ALDE.

Călin Popescu-Tăriceanu a candidat pentru funcţia de primar general al Capitalei şi, potrivit rezultatelor exit-poll-ului realizat de CURS - Avangarde, liderul ALDE a fost creditat cu 1,6% din voturile bucureştenilor.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10139 vizualizari

  • +21 (35 voturi)    
    CAC-PT, la coșul de gunoi al istoriei.. (Duminică, 27 septembrie 2020, 22:09)

    Kwisatz Haderach [utilizator]

    ... alături de Firea-Sârmă și Băsău-Petrov
  • +34 (42 voturi)    
    locul tau (Duminică, 27 septembrie 2020, 22:11)

    cristi_an [utilizator]

    e pe platourile de filmare "The walking dead"
    • +5 (7 voturi)    
      fear the walking dead (Luni, 28 septembrie 2020, 2:52)

      ras-putin [utilizator] i-a raspuns lui cristi_an

      no more
  • +31 (39 voturi)    
    sictir, ma (Duminică, 27 septembrie 2020, 22:11)

    moka [utilizator]

    mai si comentezi?
  • +28 (38 voturi)    
    Tariiii....ai expiraaat! ce nu intelegi? (Duminică, 27 septembrie 2020, 22:11)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    du-te langa "tzaaap" (Emil C), langa Iliescu, apartii unui alt secol tu, zii mersi ca ai putut rezista atat!!!
    Logic ca nu te mai voteaza nimeni, ce sa votam...populismul acela gretos din anii 2007-2008, cand "economia duduia" si de fapt ne-am dus drept in zid si au platit multi cu multa suferinta dupa? Sau asocierea gretoasa cu Ponta si Dragnea din ultimii 5 ani...
    Te duci si tu si ALDE, unde va e e locul, la lada de gunoi a policitii, altaturi de expiratii aia din PNL , PRM, etc...
    Lumea a mai avansat, ai ramas in urma...

    Zii mersi ca ai ditamai averea, bucura-te de ea si de tinerele neveste pe care le tot schimbi anual si de batraneti pana mori si sa speri ca nu iti vor gasi astia ceva de bagat la zdup (cum ar fi tradarea si cedarea Insulei Serpilor si altele...dar probabil, spre norocul tau, s-au prescris)...
  • +25 (33 voturi)    
    Hai cu desfiintarea , (Duminică, 27 septembrie 2020, 22:11)

    kokos [utilizator]

    ne-am saturat de voi!
  • +23 (29 voturi)    
    :)))) (Duminică, 27 septembrie 2020, 22:15)

    spirache [utilizator]

    Sper sa nu fie doar un motiv de dezamăgire rezultatul de sub 2% pentru reîncălzitul ăsta arogant, ci și o trezire la realitate.
  • +17 (25 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 27 septembrie 2020, 22:15)

    [anonim]

  • +16 (24 voturi)    
    Problemele tale (Duminică, 27 septembrie 2020, 22:17)

    TheFreeOne [utilizator]

    Ma fac sa zambesc !
  • +22 (30 voturi)    
    Mai... (Duminică, 27 septembrie 2020, 22:19)

    ElDiablo [utilizator]

    ... pe scurt, Taricene, ce a mai ramas din partiduletul tau, in frunte cu tine, ati ajuns unde va era locul, in the Recicle Byn.
    • +18 (24 voturi)    
      Hei! (Duminică, 27 septembrie 2020, 22:43)

      Barosanu_nr1 [utilizator] i-a raspuns lui ElDiablo

      Eu sper totuși să fi fost shift+delete direct, că din Recycle Bin s-au mai întors gunoaie.
  • +23 (31 voturi)    
    ehehehe (Duminică, 27 septembrie 2020, 22:22)

    Sofis [utilizator]

    1,5%

    cum e sa ai mai putine voturi decat neveste, Fat Frumos de Jilava ce esti tu?
  • +22 (30 voturi)    
    completare (Duminică, 27 septembrie 2020, 22:24)

    cristi_an [utilizator]

    HOIT, hoituri, s. n. 1. Cadavru (mai ales al unui animal) intrat în descompunere; mortăciune, stârv, leș1. 2. Fig. (Pop.) Om mare, gras și greoi în mișcări. – Din magh. dial. holt (= halott).
  • +14 (24 voturi)    
    Ce vorbesti ma?? (Duminică, 27 septembrie 2020, 22:32)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Tu, Basescu si restul dinozaurilor expriati trebuia sa iesiti din politica acum mult timp. Sunteti atat de depasiti de vremuri incat ma intreb ce mai cuatati aici... locul vostru este in paginile de istorie aruncate la gunoi, alaturi de reusitele lui Putin, Erdogan si restul de "zei" exceptionali care nu stiu ca suntem in 2020.
    • +6 (8 voturi)    
      nu la gunoi (Luni, 28 septembrie 2020, 0:54)

      fl0rin [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      In veceurile din fundul curtii de care inca e plina Romania din cauza lor.
  • +20 (24 voturi)    
    Nu se poate!!! (Duminică, 27 septembrie 2020, 22:54)

    robert.b [utilizator]

    Si eu sunt profund dezamagit. Cum au putut 1 din 100 de oameni sa greseasca in asemenea hal si sa-l nimereasca tocmai pe nemernicul asta!? Daca duduia firea ar fi investit intr-un program pentru cumpararea de ochelari pentru pensionari, nu cred ca ar fi luat nici jumatate din voturile astea...