Ultima mizerie de campanie în București. Panouri uriașe cu #traficdeinfluență și #câine vizavi de sediul de campanie al lui Nicușor Dan

de D.D.     HotNews.ro
Sâmbătă, 26 septembrie 2020, 9:58 Actualitate | Politic


Panouri publicitare anti-Nicusor Dan
Foto: Facebook - Nicusor Dan
Pe panourile publicitare de pe magazinul Cocor, vizavi de sediul de campanie al lui Nicușor Dan, au rulat vineri seară, în ultima zi de campanie, mesajele #traficdeinfluență și #câine, alături de siglele PNL și USR-PLUS. Acestea fac referire la înregistrările care au apărut în spațiul public, redând discuția dintre Nicușor Dan și consilierul primarului PSD al sectorului 4 pe tema demolării unui imobil din Parcul Orășelul Copiilor.

„Ăsta e PSD”, a comentat pe Facebook Nicușor Dan. „Ce mizerie ilegală!!! Firea, noaptea ca hoții. PSD joacă murdar până la capăt!”, a scris și Ciprian Ciucu, candidat PNL la primăria sectorului 6.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9762 vizualizari

  • -24 (42 voturi)    
    Well (Sâmbătă, 26 septembrie 2020, 10:09)

    xolv [utilizator]

    cand te preocupa mai mult sa lovesti in PNL si PMP decat in PSD...
  • +15 (49 voturi)    
    ramane cum am stabilit: (Sâmbătă, 26 septembrie 2020, 10:19)

    anginsan [utilizator]

    fierea adio primarie
    • +6 (24 voturi)    
      ramane cum am stabilit: (Sâmbătă, 26 septembrie 2020, 13:02)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui anginsan

      firea salut puscarie
      • -3 (9 voturi)    
        ÁTENȚIUNE, ÁTENȚIUNE! (Sâmbătă, 26 septembrie 2020, 16:33)

        anginsan [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        ”Hai române, hai la urnă, dacă vrei viața mai bună, votează cu-ncredere, Liviu Dragnea PSD!”
        • +2 (6 voturi)    
          Ha (Sâmbătă, 26 septembrie 2020, 19:41)

          imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui anginsan

          Daca mesajul venea de la PSD sau chiar de la Dragnea in sine, atunci sigur era vorba despre toti romanii, inclusiv cei decedati.
  • +12 (40 voturi)    
    !! (Sâmbătă, 26 septembrie 2020, 10:21)

    nlln [utilizator]

    Langa sediul de campanie al primarului in exercitiu sper sa apara pe un mare panou publicitar imaginea lui Forea la mitingul organizat de Dragnea in Bucuresti( cand voioasa intreba audienta daca au fost sau nu adusi cu autobuzele) si nu poate lipsi imaginea lui dragnea in drum spre sanatoriu pentru binemeritata odihna cel putin pentru cativa ani.
    • +2 (2 voturi)    
      De ce n-a apărut? (Duminică, 27 septembrie 2020, 9:22)

      Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui nlln

      Nicușor Dan a comis o eroare majoră încurcându-se cu inerlopul Mitrache-Câine. E normal ca PSD să stoarcă totul din chestia asta.

      Madam Pandele are j-de mii de bube între urechi. De ce nu le-a folosit camapania lui Nicușor Dan pe panourile publicitare? Nu e așa de dificil să faci mesaje simple și de mare impact care să o trăznească în moalele capului pe adversara ta și să-i amintească mereu publicului defectele sale...
  • +10 (46 voturi)    
    Nu trebuie să ne așteptăm la nimic bun de (Sâmbătă, 26 septembrie 2020, 10:32)

    Rescator [utilizator]

    la GIO PSD/PCR.Sunt o coterie bolșevică de rit
    stalinist ,care,acționează tâlhărește.
    • +8 (30 voturi)    
      Fara coruptia din institutiile statului (Sâmbătă, 26 septembrie 2020, 11:05)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      Pezdeul nu si-ar permite asemenea mizerii.
  • +1 (25 voturi)    
    sper (Sâmbătă, 26 septembrie 2020, 11:50)

    nicoR [utilizator]

    din tot sufletul ca bucurestenii sa aiba glagorea necesara si coloana dreapta si sa voteze Nicusor Dan si sa iasa din poza cu "micii si miticii". Daca nu le plac Nicusor, care este la ani lumina distanta fata de fierea, ca viziune si caracter, sa voteze Base. oricum, sa-i ia voturile pentru fierea.
  • +3 (29 voturi)    
    Jalnic (Sâmbătă, 26 septembrie 2020, 12:07)

    Akylas [utilizator]

    Asta este nivelul discursului PSD (PCR).... Ciuma rosie nu este capabila de mai mult sau mai bine, doar de golanii ieftine de mahala, de genul acesta. Iesiti maine la vot sa scapam o data de blestemul asta !!!
  • +7 (29 voturi)    
    sa fie la ei (Sâmbătă, 26 septembrie 2020, 12:45)

    comentacu [utilizator]

    Revin in Bucuresti special ca sa votez impotriva PSD.
    Ma costa 100 lei benzina + timpul. Dar merita...
  • +1 (29 voturi)    
    Ce tie nu iti place (Sâmbătă, 26 septembrie 2020, 12:52)

    vodatepes [utilizator]

    Ce tie nu iti place altuia nu ii face. Mesajele sunt elegante si cum spune tov Johannis exprima un punct de vedere politic fata de MuIe PSD bine ca nu au scris MuIe nicusor
    • -11 (21 voturi)    
      De zeci de ani... (Sâmbătă, 26 septembrie 2020, 15:02)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui vodatepes

      De zeci de ani de zile asistam la mesajele #rezistentilor (fosti #tinerifrumosisiliberi samd.) care nu contin decat acuzatii de coruptie in 99% din cazuri fara dovezi.

      Chiar in aceasta campanie Firea a fost acuzata de catre personajul de trista amintire T Basescu dar si de Nicusor Dan de "coruptie". Fara absolut nici o dovada.

      E greu digerabila insa iregistrarea - dovada a traficului de influenta - in care apare dl Nicusor Dan. Ii inteleg frustrarea si lui si PNL-USR-PLUS-ului. E din ciclul "el se jura ca nu fura /
      si l-am prins cu rata-n gura".
      • -2 (14 voturi)    
        inregistrarea (Sâmbătă, 26 septembrie 2020, 16:37)

        nicoR [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        a fost facuta special ca sa-l traga jos, sau sa-l aiba la mana. nu reprezinta nimic. nu a promis nimic contra bani sau avantaje materiale proprii. NIMIC. e pentru prosti ...
        - un om care e matematician de elita mondiala, care sta in gazda cu toate ca e prof univ (cum fac de fapt mai toti in occident, cand predau pe o perioada de ani in alta parte), pai omul asta are cu totul alte coordonate in viata ... INTELEGI ?
        - daca va fi ales si sper, dar nu pot sa-l votez, ca nu sunt de capitala, va schimba totul, gen Funeriu. va pune administratia pe linii normale. si va fi un lucru ENORM. nu ma astept sa faca si sa dreaga nu stiu proiecte, dar sa puna administratia pe linii normale, digitalizata si fara tanti mita si fita si fini si pile de tot felul. tot de-i va sta in putere va face ca in vest.
        - acum e intrebarea: vrem ca in vest sau visam ca vrem ca in vest dar mai bine e ca in turcia ...
        • +1 (9 voturi)    
          In principiu (Sâmbătă, 26 septembrie 2020, 18:31)

          Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui nicoR

          Orice parlamentar al statului roman care se ocupa cu orice altceva in afara de legi si comisii speciale e pasibil sa savarseasca o infractiune. Nicusor a "cazut pe tehnica" pentru ca el vrea sa fie si cu fundatia si parlamentar. Ori esti onegist ori esti parlamentar. Nu tine vrajeala ...

          Traficul de influenta inseamna folosirea unei pozitii detinute (in cazul asta parlamentar sau persoana publica cu notorietate, candidat la primaria capitalei) pentru obtinerea pentru sine sau pentru altii (in cazul asta pentru altii, respectiv dl. Caine) foloase necuvenite (respectiv incetarea demolarii, a actiunilor in instanta etc. ale primariei sectorului patru).

          Coruptia nu se rezuma, din pacate, doar la dare si luare de mita, la a promite ceva cu bani. Uneori e pe baza de "tu imi faci un serviciu si eu iti fac un alt serviciu". Habar nu am ce donatii a facut dl Caine la fundatie. Sau ce alte servicii. Nici nu ma priveste. Nici nu trebuie dovedit. Motivatia lui Nicusor Dan nu trebuie sa apara explicit in inregistrare. Ar fi interesant de aflat de ce un asa zis aparator al spatiilor verzi il ajuta pe un interlop care a construit ilegal pe spatiul verde, mergand practic impotriva propriilor principii, dar nu e esential.
          • -1 (5 voturi)    
            uite (Sâmbătă, 26 septembrie 2020, 22:06)

            nicoR [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

            pt tot tambalaul asta m-am documentat scurt aici
            https://www.riseproject.ro/audio-operatiunea-caine/
            - este o mocirla, practic nu trebuia sa se bage, teoretic trebuia, ca sa ajute pe unul (nu conta cine) impotriva mafiei din administratie.
            - nu putem merge pe insinuari, de genul daca mi-ai facut un serviciu ti-am dat inapoi ceva, pe sub masa. nu apare NIMIC de felul asta in tambalaul asta. singura chestie este de ce a ajutat un om catalogat ca interlop, dar cu cazier alb, cu o constructie dubioasa intr.un spatiu verde. pai e vreo unul care nu poate fi catalogat ca interlop care are buticuri sau / si restauante, baruri ? deci pactic nu e trafic de inflienta, este o evaluare morala gresita.
            - pentru traficul de inflienta m-am documentat rapid aici, https://ziare.com/stiri/justitie/ce-e-traficul-de-influenta-si-cand-risti-sa-fii-acuzat-interviu-1310862
            - cred ca i-a fost de lectie. trebuia sa se documenteze mai bine.
            - acum, cate mii de astfel de cazuri sunt in Bucuresti, daca nu toate viloaiele, spatii comerciale, buticurile, chioscurile si mai stiu eu ce ? cine ajunge primar trebuie sa interpoleze pe toate. trebuie sa lucreze cu oameni ca astia. astia sunt Romania de azi, nu olimpici la mate sau fizica
            - IMPORTANT este sa nu o faca in folos propriu, adica sa ia ceva direct sau la contraseviciu. cum ND nu a facut-o, nu vad unde este buba.
            - as vrea ca macar o zecime din angajatii din administatie sa fie ca ND, sau el sa-i schimbe pe sefii mari dupa calapodul lui.
            - ar fi un progres EXTRAORDINAR
            - pentru situatia ca e in ong si totodata parlamentar, nu vad unde e dihotomia, din contra ii da o interfata practica uriasa de lucru efectiv cu diverse entitati si indivizi
            - inca o data, totul este OMUL, adica caracterul, pe care il vezi din ce a facut, cum a ajuns, ca a fost olimpic, doctorat unde, sau a condus vapor de 300000TDW incarcat plin la 40 grade celsius si nu barbologia gen bombo, geoana sau toti astia din psd cu doctorate la mamaia si tataia, sau guzgani rozalii
        • +3 (3 voturi)    
          Evident că înregistrarea era cu motiv (Duminică, 27 septembrie 2020, 9:31)

          Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui nicoR

          Foarte posibil că chiar Mitrache-Câine cel apărat de Nicușor să-i fi ajutat pe PSD-ei la capcana asta. Problema e că Nicușor Dan nu trebuia sub nicio formă să muște din momeala aia de 2 bani.

          Dacă e naiv așa cum spui tu, de câte ori îl vor duce șmecehrii din primărie de nas?! Acolo e șerpărie curată și interese financiare gigantice. Unul „naiv” e mai periculos ca un ticălos cu acte în regulă când e pus să administreze un buget de 1 miliard de euro pe an.
          • 0 (2 voturi)    
            pai si atunci (Duminică, 27 septembrie 2020, 9:45)

            nicoR [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

            sa punem tot timpul primari de-alde astia invatati sa innoate pe langa rechini, pt ca la randul lor ajung numai daca ei insisi sunt rechini mai mari ?
  • +1 (7 voturi)    
    Mizeria (Sâmbătă, 26 septembrie 2020, 17:29)

    Ibit [utilizator]

    Apartine mizerabilului .
  • 0 (8 voturi)    
    de miine (Sâmbătă, 26 septembrie 2020, 20:28)

    ggogu [utilizator]

    eu cred ca i simplu! de miine magazinul acesta sa fie exclusiv dedicat psd-ului.
    cine intra....e psd!