Nicușor Dan a mers la Cotroceni cu Ludovic Orban. Președintele Iohannis, mesaj de susținere: „Soluțiile lui sunt fezabile”

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 24 septembrie 2020, 11:19 Actualitate | Politic


Nicusor Dan, la Cotroceni
Foto: Hotnews
Premierul Ludovic Orban și Nicușor Dan susținut de PNL și USR la PMB, s-au întâlnit, joi dimineață, la Palatul Cotroceni, cu președintele Klaus Iohannis.

„Da. Pot să confirm acest lucru”, a declarat Nicușor Dan.

El a refuzat să spună care au fost subiectele discutate.

”Ce pot să spun este că președintele Iohannis, înainte de a fi președinte, a fost primarul de mare succes al unui mare oraș. A adus investitori și a pus Sibiul pe harta culturală”, menționează Dan.

Administrația prezidențială a confirmat întâlnirea.

„Administrația Prezidențială confirmă că Președintele României, preocupat fiind de problemele cu care se confruntă zilnic bucureștenii, s-a întâlnit astăzi cu Nicușor Dan. În cadrul discuțiilor, la care a participat și premierul Ludovic Orban, au fost abordate soluțiile necesare remedierii urgente a acestor probleme, precum și proiectele de dezvoltare a orașului pe termen mediu și lung. Președintele Klaus Iohannis a apreciat că soluțiile propuse de Nicușor Dan sunt fezabile și pot conduce la rezolvarea deficiențelor grave existente la nivelul Capitalei”, se arată într-un comunicat al Administrației Prezidențiale, remis HotNews.ro.

Nicușor Dan și Ludovic Orban au plecat împreună de la Palatul Victoria spre întâlnirea cu Klaus Iohannis.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3208 vizualizari

  • -1 (27 voturi)    
    Disperarea e prea mare (Joi, 24 septembrie 2020, 11:30)

    adi_69 [utilizator]

    daca s-a ajuns la astfel de jigodisme.
    Dar cea mai tare e declaratia de ieri a lui Orban: "Problemele Bucurestiului nu pot fi rezolvate fara implicarea guvernului". Sa vezi ce o sa-l toace "panorama" daca castiga. Si cam e 1 solist...
    • 0 (16 voturi)    
      l-a asigurat iohanis ca nu-l fura psd (Joi, 24 septembrie 2020, 12:06)

      cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui adi_69

      vegheaza sts pentru asta
      • -1 (11 voturi)    
        acum nu... (Joi, 24 septembrie 2020, 12:42)

        asada [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

        ..stiu ce sa cred !!?? Sa inteleg ca te bucuri ca borfasii PSD nu mai pot ciordi si voturi ,sau esti deranjat ca se poate termina cu ciordeala !!?? Lumineaza-ne simbol al inteligentii ce esti !!!!
  • 0 (24 voturi)    
    DUamna Gabi si a Vopsit in Roz (Joi, 24 septembrie 2020, 11:32)

    un domn [utilizator]

    Camera de la Tirgshor
  • -2 (14 voturi)    
    Vroia si Nicusor un moment de liniste (Joi, 24 septembrie 2020, 11:39)

    emil bobu [utilizator]

    Tacere... totala.
  • -4 (14 voturi)    
    nope (Joi, 24 septembrie 2020, 11:43)

    Ademordna [utilizator]

    Of, Nicusoare, ce om deosebit ești!
    E clar ca stofa ta n-are nimic de-a face cu a celorlalți candidați și politicieni. Ei ar fi știut ca în acest moment Iohanis e un mar otrăvit, după rateurile flagrante ale PNL care nu trebuia decât sa încerce, doar sa încerce să-și tina promisiunile.
    Iar el personal e vinovat pentru sugrumarea justiției prin numirea unor șefi de parchete servili și moi, în ciuda avizului negativ al CSM și al opoziției societății civile (aia cu care ieșea în piața pe ger contra ordonanței 13).
    Ar fi știut toți ca întâlnirea asta nu te ajuta cu nimic, dimpotrivă. Dacă voiai schimb de experienta între primari, puteai sa te întâlnești după ce câștigai alegerile. Asa, iți mănânci din șanse.
    Dă afară consilierul care te-a sfătuit sa te duci, ori e prost ori e cârtita.
    Baftă groasă, mi-e teamă ca o să ai nevoie!
  • +4 (16 voturi)    
    Prostii la Nicusor !: (Joi, 24 septembrie 2020, 11:45)

    Rahan5 [utilizator]

    ,,...Iohannis.... A adus investitori și A PUS Sibiul pe harta culturală".

    De fapt Iohannis a reusit sa faca Sibiul ,,Capitala Culturala Europeana" in 2007.
    Ca pe ,,harta culturala" Sibiul este cu mult inainte ,,sa ajunga Nicusor Dan in scoala primara".
    Pe la 1400 era un Conrad Haas, apoi pe la 1700 un Samuel von Brukenthal, apoi pe la 1860 un George Baritiu, dupa 1900 actorul Ion Besoiu s.a.m.d.
  • 0 (16 voturi)    
    Cei doi s-au dus sa ia lumina de (Joi, 24 septembrie 2020, 11:47)

    xrogo [utilizator]

    la Johann, el conduce si guvernul si PNL!
  • -1 (21 voturi)    
    Ce cauta (Joi, 24 septembrie 2020, 12:02)

    noi2013 [utilizator]

    un candidat la primaria Bucuresti in vizita la Cotroceni, iesind pe usa din dos?!

    Presedintele nu mai are niste obligatii, nu mai trebuie sa fie apolitic?

    Nu au auzit de zoom, de ceva videocall daca au chef de vorba, macar sa mentina niste minime aparente..... probabil ca nu cand nu te intereasza nimic si mai ai si legea "ta"
    • -1 (3 voturi)    
      KWI (Joi, 24 septembrie 2020, 18:08)

      atc [utilizator] i-a raspuns lui noi2013

      Din "presedinte" a mai ramas doar "pres". Al 'serviciilor" ce vor sa mai aduca un santajabil in fruntea bucatelor.
  • 0 (6 voturi)    
    Sunt semnale "de imagine" catre electori (Joi, 24 septembrie 2020, 12:22)

    animatron [utilizator]

    Asocierea dlui Nicusor Dan cu premierul si presedintele se doreste a-i conferi acestuia o mai mare "greutate" in fata alegatorilor indecisi (sunt numerosi).

    Se vrea de asemenea si mobilizarea acelei parti din electoratul de dreapta care nu a agreat deloc ideea ca USR-PLUS ar fi partid "de dreapta" (e o miscare a stangii "progresiste").

    Liderii USR-PLUS au dovedit fie amatorism, fie o incredibila aroganta, respingand cu dispret o alianta completa a "dreptei" in Bucuresti, alaturi de PMP.

    Au fost absolut siguri ca pot castiga si fara dl Basescu, pe care l-au insultat in fel si chip, batandu-si joc public de un partid de "sub 5%" ceea ce arata ca dumnealor faceau o grava confuzie intre ce poate PMP si ce poate dl Basescu ca politician.

    Numai ca dl Basescu e cotat in intentia de vot cu cel putin 9-10% (asta nu inseamna automat "vot", poate fi mai putin sau mai mult), pt ca o parte a dreptei nu accepta sa fie injurata permanent de USR-PLUS si apoi somata sa voteze cu cine vrea USR-PLUS.

    Acum s-a ajuns la situatia penibila in care dl Nicusor Dan, un om cu merit si onestitate net deasupra competitorilor, e nevoit sa faca aproape orice pentru a castiga 1-2 procente salvatoare pt ca scorul domniei sale e cu mult mai slab decat scorul cumulat PNL-USR-PLUS.

    Dl Basescu, cu toate pacatele dumnealui in politica "nationala", a avut despre Bucuresti un discurs clar, precis, coerent, are o imensa experienta cu administratia, cunoaste perfect mafiile din Primaria generala, e clar contra dnei Firea si nu cred ca exista cineva care sa-l considere "naiv" (asa cum il cred multi pe dl Nicusor Dan, dupa dezvaluirea cu interlopul "Caine").

    Peste tot in Bucuresti, electoratul de dreapta sa voteze cu candidati de dreapta (PNL sau PMP), stanga "progresista" a declarat in repetate randuri ca in Capitala poate castiga si "singura", nu are nevoie de voturile "conservatorilor".
  • -1 (9 voturi)    
    asta arata ca toti politicienii (Joi, 24 septembrie 2020, 12:29)

    alfa1 [utilizator]

    sunt la fel si nici unul nu merita votat !! mai bine stati acasa decat sa votati urmatorul bogatas pe 4 ani....
  • 0 (8 voturi)    
    emotionanta .... (Joi, 24 septembrie 2020, 12:48)

    asada [utilizator]

    ...concentrarea "slujbasilor"de servici ai PSD !!!! Ce naiba baieti ,in disperarea voastra pentru ca vine 27 sept. si maui este putin pana la 6 dec. ,ati ajuns sa va calcati in picioare !!!
  • 0 (12 voturi)    
    Neconstitutional (Joi, 24 septembrie 2020, 12:59)

    D.A.M.R. [utilizator]

    Oricat a fost injurat Basescu ca se implica in politica, deja Iohannis incalca constitutia fara sa clipeasca. Cum sa te intalnesti cu un candidat in plina campanie? Candidat al aceluiasi partid care te sustine? Unde e impartialitatea politica a presedintelui?
  • -3 (11 voturi)    
    Eu cred ... (Joi, 24 septembrie 2020, 13:07)

    Gigi Kent [utilizator]

    Ca a fost un fel de premiu de consolare dupa absenta de la inaugurarea metroului din Drumul Taberei. Avea si Nicusor sansa sa se laude cu prima lui mare realizare si fix in ziua respectiva a aparut Dana Budeanu cu pixelul albastru (un trucaj ordinar pentru ca oricum PSD-istii sunt singurii corupti).
  • -1 (3 voturi)    
    s-a dus sa se judece cu presedintia (Joi, 24 septembrie 2020, 20:55)

    maiorulmura [utilizator]

    ca au pus palatul cotroceni pe spatiu verde