Ultimele calcule ale PSD înaintea alegerilor locale de duminică. Cum stă Firea în sondajele partidului

de Luminita Pirvu     HotNews.ro
Miercuri, 23 septembrie 2020, 17:27 Actualitate | Politic


Conducere PSD, miting
Foto: Facebook
Cu doar câteva zile înainte de alegeri, social-democrații sunt optimiști. Surse din conducerea partidului susțin că, potrivit ultimelor sondaje interne, PSD ar putea câștiga mai mult decât a estimat până acum. De altfel, în contextul epidemiei de coronavirus, PSD se așteaptă la o prezență redusă la vot, sub 40%, situație care l-ar avantaja la rezultatul final al scrutinului.

În contextul epidemiei se așteaptă ca procesul electoral să fie unul îngreunat de măsurile de igienizare. Conform sursele citate, în sondajele interne, PSD este cotat undeva între 27-29% cu o ușoară creștere în ultima săptămână. PNL are între 32-34% procente iar USR -PLUS undeva între 15-17%. În urmă cu două săptămâni, diferența dintre PSD și PNL era de 8 procente.

"Vom pierde fiefuri importante ca cele de la Constanța, Neamț, dar pe calculele interne, cu actualele sondaje în fată avem șanse să câștigăm 18-19 județe. La București, Gabriela Firea este cotată cu prima șansă, dar nu putem să-i subestimăm pe liberali. De fapt oamenii din PDL, Vasile Blaga coordonează campania PNL în țară și sunt buni. Vor câștiga evident, dar nu atât de mult cum cred", au explicat sursele citate pentru HotNews.ro.

Totodată, pe București, în sondajele PSD Gabriela Firea are între 2-4 procente înaintea lui Nicușor Dan, susțin sursele social democrate.

"Campania slabă și gafele făcute de Nicușor Dan se văd în sondaje. În plus și prezența mică la vot va influența rezultatul în favoarea noastră. Noi mizăm pe faptul că pensionarii se vor prezenta în număr mare la urne, în timp ce sondajele arată că familiile cu copii vor fi precauți și vor prefera să stea acasă", explică sursele social democrate.

Potrivit sondajelor interne ale PSD prezența la vot în București va fi undeva sub 40%, aceștia estimează între 37 - 39%.

La ultima ședință a PSD, sondajele interne arătau că PNL avea între 8-10 procente înaintea social-democraților care erau cotați cu un scor între 26-28%. De asemenea, social democrații se temeau că pierd definitiv Moldova și estimau că ar câștiga undeva la 15 județe.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















32677 vizualizari

  • -20 (44 voturi)    
    Ieșim la vot (Miercuri, 23 septembrie 2020, 17:34)

    Mazeta [utilizator]

    Mai bine covid galben decât ciuma roșie!
    • +19 (25 voturi)    
      Votam si de Mazete scapam! (Miercuri, 23 septembrie 2020, 19:43)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      E tot ce trebuie sa facem!
    • +25 (33 voturi)    
      Mi se rupe de ciuma rosie sau galbena (Miercuri, 23 septembrie 2020, 20:08)

      Maspp [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Singurul lucru care ma intereseaza e ca individa aia cu clanul ei de distrusi sa dispara de la conducerea PMB.
  • +4 (20 voturi)    
    Neconcludent (Miercuri, 23 septembrie 2020, 17:52)

    tontu [utilizator]

    Prezenta la vot va fi slaba spre foarte slaba mai ales in marile orase ceea ce inseamna ca nu prea te poti baza pe sondaje. Teoretic cei in varsta vor fi mai putin prezenti la vot ca in trecut, dar...
  • -30 (46 voturi)    
    100% (Miercuri, 23 septembrie 2020, 17:53)

    Vyr [utilizator]

    Gabi Firea castiga sigur
    • +3 (3 voturi)    
      100% (Joi, 24 septembrie 2020, 12:48)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Vyr

      ai in IQ de 2 cifre si prima e mai mica de 5!
    • +3 (3 voturi)    
      ce? (Joi, 24 septembrie 2020, 13:23)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Vyr

      locul III?
  • +16 (38 voturi)    
    Minciuni de panarame! (Miercuri, 23 septembrie 2020, 17:54)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Eu cunosc cateva persoane in varsta care nu vor veni la vot, desi au votat mereu, cu PSD. Deci este o minciuna aruncata pe piata, ca sa dea bine la prostii care ii mai voteaza, tot mai putini.
    Votam si castigam!
  • +12 (20 voturi)    
    Oamenii lui Blaga coordoneaza .... (Miercuri, 23 septembrie 2020, 17:54)

    Maspp [utilizator]

    Tampenii. De parca se mai face campanie ca acum 10 ani.
  • +4 (20 voturi)    
    posibil sa avem miscari de strada (Miercuri, 23 septembrie 2020, 17:54)

    un domn [utilizator]

    daca DUamna Gabi se bucura
    • +4 (4 voturi)    
      se (Joi, 24 septembrie 2020, 13:25)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      apucă fierea de dans?
      Asta înseamnă că după conga, dansul pinguinului și brașoveanca (sau cum s-o mai fi numit), o să avem și dansul sârmei din colon?
  • 0 (18 voturi)    
    *Dragul* nostru Csolacs Bacs,cetățean de (Miercuri, 23 septembrie 2020, 17:56)

    Rescator [utilizator]

    *Onoare* al Budei(ăia din Pesta nu te vor),cu
    domiciliul temporar în celebrul cartier Simileasca
    Buzăului ai reușit să pui România pe butuci,la ordinul
    unor puteri străine.Desigur că ai fost consiliat de
    *economiștii* de Bălți-Ciordache ,Pricolicea,Volguța,
    Șerban N. &Comp,.toți din GIO PSD/PCR.Așa că
    o să luați praful de pe tobă.
  • -5 (29 voturi)    
    PNL o sa fure voturi pentru Firea (Miercuri, 23 septembrie 2020, 17:56)

    voxpopulix [utilizator]

    Sper ca USR-ul este constient de lucrul asta si sper ca au invatat ceva din alegerile trecute, vezi cazul Clotilde Armand.

    "Totodată, pe București, în sondajele PSD Gabriela Firea are între 2-4 procente înaintea lui Nicușor Dan, susțin sursele social democrate."

    Sa spunem ca de fapt, Nicusor Dan are 3-5% peste Firea, tot o sa fie la limita datorita fraudei electorale.

    Daca nu iesim masiv la vot putem sa ne luam la revedere de la orice sansa de un viitor decent pentru Bucuresti.

    Pe de alta parte este absolut sinistru sa vezi ca mai sunt oameni care o voteaza pe Firea dupa cat a furat, dupa toate licititatiile, dupa toate mizeriile cu companiile municipale, dupa ce si-a adus in institutiile publice toata mafia, cu amantele si intelorpii cu tot.
    • +9 (13 voturi)    
      Deci nu stii cat pompeaza Firea in reclame (Miercuri, 23 septembrie 2020, 20:11)

      Maspp [utilizator] i-a raspuns lui voxpopulix

      la televiziuni cu banii PMB. Nu exista zi in care sa nu vad reclame de 20 min la ore de varf cu spitalele, pasajele, parcurile facute de PMB. Cel putin pe partea cu spitale, sunt interviuri cu medici, asistente, pacienti care toti sunt fericiti ca lucreaza , se refac in spitalele dotate de PMB. Mare minune daca Nicusor castiga la mai mult de 2-3% distanta.
  • +21 (31 voturi)    
    Vorbiti cu toti prietenii si cunoscutii sa voteze (Miercuri, 23 septembrie 2020, 18:07)

    mbratianu [utilizator]

    Tara nu mai rezista patru ani cu astia vechi din '90.
    • +5 (5 voturi)    
      Am iesit in strada, acum la vot putem scapa de PSD (Joi, 24 septembrie 2020, 0:30)

      Zimbru [utilizator] i-a raspuns lui mbratianu

      Am iesit in strada de la OUG 13 in coace ca sa scapam de PSD, insa alegerile locale si parlamentare sunt cele mai importante. E crucial sa iesim acum la vot, daca vrem sa scapam de PSD, ALDE, UDMR, Pro Romania si alte mafii deghizate in partide politice. Degeaba am iesit in frig daca nu mergem la vot, acolo se face diferenta. In plus daca PSD pierd alegerile locale le va fi greu sa le castige pe cele generale.
  • +3 (29 voturi)    
    va iesi Firea (Miercuri, 23 septembrie 2020, 18:07)

    cristi_an [utilizator]

    nu din cauza lui Basescu, sau Barna sau PNL sau mai stiu eu ce alta scuza penibila.
    Din cauza aceluias motiv pentru care a fost aleasa si in urma cu 4 ani...din cauza penibililor de burcuresteni care nu dau doi bani pe simtul civic.
    • +11 (11 voturi)    
      In 2016 poate ca era alta situatia (Miercuri, 23 septembrie 2020, 21:59)

      sile_v [utilizator] i-a raspuns lui cristi_an

      PSD-ul parea ca sta cat de cat in banca lui, iar Firea parea o psd-ist de aparea mai des la televizor. Votantii poate ca nu intelegeau prea multe.

      Dar azi, dupa 4 ani de PSD la putere total, dupa chestiile horror facute de Dragnea, Iordache, Nicolicea, Mitraliera si compania, dupa sutele de zile de protestele in Bucuresti impotriva guvernului PSD, dupa miile de oameni batuti si gazati de guvernul PSD in 10 august 2018, dupa ce Firea a falimentat RADET-ul si a tinut sute de blocuri in frig sau fara apa calda, dupa toate astea, CE SCUZA MAI AVEM NOI, BUCURESTENII, SA NU MERGEM LA VOT?

      Ce scuza am avea sa ii lasam pe Firea, Mitica Dragomic si Petre Roman sa iasa duminca seara, ranjind fericiti ca au castigat iarasi Bucurestiul ?

      Nu mai avem nicio scuza, e dovada ca suntem chiar ultimii oameni din tara asta. .
      • -1 (7 voturi)    
        Nu știu dacă era alta situația (Miercuri, 23 septembrie 2020, 23:15)

        Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui sile_v

        Cei ce știu acum câte parale face coana lui Pandele știau și atunci foarte bine. Ne e deloc vorba de neștiință ci de interes. Bucureștiul a votat masiv opoziția PSD-ului până pe la mijlocul deceniului trecut. După aceea cu început să realizeze că PSD-ul e adevăratul apărător al tuturor miliuiților bugetului. Iar Bucureștiul are cea mai mare proporție de oameni ce depind de buget din țară, prin însuși calitatea sa de capitală.

        O grămadă de oameni din economia privată depind de asemenea de bugetul de stat. Toate astea atârnă greu în balanță în favoarea lui madam Pandele. Să nu uităm de asemenea că Bucureștiul l-a votat de două ori masiv pe un găinar ca Oprescu. Iar dacă nu era arestat era votat liniștit și a 3-a sau a 4-a oară

        Cei ce au votat-o atunci „de al dreaqu” o vor vota și acum la fel. Bugetarii, pensionarii, asistații, etc. vor continua și acum să o voteze, orice ar fi făcut și orice ar face de acum înainte. Să nu ne facem iluzii că potlogăriile ei ar putea eroda cu ceva electroatul PSD-ist.

        Singura sanșă de doborâre a ei e participiarea masivă la vot ca la prezidențiale.
      • +7 (7 voturi)    
        Singura solutie e sa votam (Joi, 24 septembrie 2020, 0:33)

        Zimbru [utilizator] i-a raspuns lui sile_v

        Firea are sanse sa castige tocmai pentru ca unii din cei care au iesit la proteste, nu merg acum la vot. Avem sansa sa scapam de mafie. Iesiti la vot!!
  • +6 (16 voturi)    
    Ce vrajeala! (Miercuri, 23 septembrie 2020, 18:09)

    EuSiCuMine [utilizator]

    Care sunt sondajele? 2-4%? Pai are 2% sau 4%, sau asa va doriti voi sa fie? Pensionarii vor iesi la vot? Pai daca e vorba de covid ei sunt cei mai loviti, nu familiile cu copii!
    • +5 (23 voturi)    
      daca PSD le mareste pensiile cu 40% (Miercuri, 23 septembrie 2020, 18:49)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui EuSiCuMine

      sa vezi cum ies toti pensionarii la vot. Eu stiu si oameni seriosi, care toata viata au fost de dreapta, insa care imediat ce au iesit la pensie, au votat cu PSD=ul.
      • +7 (13 voturi)    
        pezede nu are treaba doar cu stanga (Miercuri, 23 septembrie 2020, 19:52)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        ei apuca tot ce prind cu ambele maini, de obicei de prin buzunarele noastre...
    • +8 (22 voturi)    
      Panarame! (Miercuri, 23 septembrie 2020, 18:50)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui EuSiCuMine

      Sunt disperati, toata lumea ii injura si ei se bazeaza ca nu vin oamenii la vot, ca in 2016, uitand ce potlogarii au facut cu tara asta (schimbarea legilor justitiei, eliberarea de criminali, violatori, proxeneti si interlopi, mafionalizarea intregului aparat executiv, etc). Nimeni n-a uitat, vor pierde la scor mare, in Bucuresti si in aproape toata tara. Dupa parlamentare PSD se va dezintegra.
      Totul este sa mergem la vot, ca la europarlamentare, cand au fost maturati! Votam si castigam!
    • +2 (12 voturi)    
      Uiți un lucru: (Miercuri, 23 septembrie 2020, 19:10)

      comentatordiletant [utilizator] i-a raspuns lui EuSiCuMine

      Pensionarii care votează Firea (PSD) nu cred în COVID - sau cred că l-a adus PNL / USR.
  • -13 (25 voturi)    
    Succes PNL (Miercuri, 23 septembrie 2020, 18:09)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Continuati cu taiere pensiilor si a alocatiilor pentru copii, continuati sa mintiti si sa ii mentineti in functie pe alde Tataru, Cîtu, Arahat, Alexe, Anisei si veti castiga din parti,
    • +4 (14 voturi)    
      Oau, ce genial (Miercuri, 23 septembrie 2020, 20:18)

      Maspp [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Voteaza tu PSD ca da pensii cu 40% mai mari, dublari de alocatii, bonusuri de covid la profesori (dupa 6 luni de stat acasa si acum predat online). Voteaza-i tata pentru pomeni dar nu toti vrem asta. Eu vreau o scoala in care copiii mei sa nu mai invete in 3 schimburi, sa poata sa stea la scoala sa-si faca temele dupa scoala, sa manance acolo o masa calda, sa se joace acolo cu alti copii si sa faca si alte activitati , vreau un oras mai putin poluat, vreau sa traiesc intr-un cartier in care am locuri de joaca si parcuri langa locuinta, vreau sa pot sa ma duc la tara unde am o casa pe un drum asfaltat, sa am acolo conditii civilizate de trai dupa ce ies la pensie, etc.
    • +1 (1 vot)    
      ba (Joi, 24 septembrie 2020, 12:46)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      ori "voi" postacii psd sunteti aceeasi persoana, ori sunteti alesi pe spranceana sa ganditi fix la fel!

      vezi ca sa nu maresi pensiile si/sau alocatiile NU inseamna taiere, dar nice try....

      pe bune... for once, incercati si voi sa va adresati unuia cu un IQ mai mare de 50 in postarile voastre!

      also "Arahat" era bun cand era la psd, nu?! IPOCRITILOR!!!
    • +1 (1 vot)    
      PS: (Joi, 24 septembrie 2020, 12:47)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      stiu ca am sanse mai mari sa inteleaga un perete decat tine (tine de inteligenta really). dar sa stii ca o marire cu 40% cand sunt probleme economice inseamna o marire cu vreo 20% in realitate si o micsorare pentru toti ceilalti cu 10-15% doar ca idee....
  • +17 (29 voturi)    
    Mergeti la vot! (Miercuri, 23 septembrie 2020, 18:25)

    Remarque [utilizator]

    Prima conditie sa scapam de psd este o prezenta mare la vot. Ei au in jur de 30% electorat fidel, mai mult n-au avut niciodata.

    O prezenta slaba la vot inseamna victoria firei, votata de o minoritate undeva la 250,000 de voturi. O prezenta crescuta, undeva peste 40% garanteaza ca scapam de clanul firea.

    Nu pot ei fura cat putem noi vota!
  • -1 (17 voturi)    
    >>>> (Miercuri, 23 septembrie 2020, 18:25)

    GemstonePig [utilizator]

    Cine crede ca pensionarii vor rupe sectiile de votare?! Pensionarii se uita la antene si rtv dar aud si ei ca mor in fiecare zi 50 de insi si toti au ceva comorbiditati, tensiune, obezei, astm, fumatori etc...eu cred ca psd va avea un mare soc duminica seara, o sa fie pe la un 17-19%.
  • +6 (20 voturi)    
    Grija fata de batrani (Miercuri, 23 septembrie 2020, 18:35)

    Misu202 [utilizator]

    Pentru a-si manifesta deplina grija fata de pensionarii patriei, conducerea PSD roaga insistent si serios pensionarii sa nu se expuna pericolului de contaminare cu COVID-19 si sa astepte linistiti la ferestre sosirea postasului cu pensiile marite cu 40 %
    Vor fi asteptati la vot in conditii de siguranta deplina in anul 2028!
  • +11 (21 voturi)    
    Nu stati acasa, mergeti la vot! (Miercuri, 23 septembrie 2020, 18:54)

    Zergy [utilizator]

    Asa cum va duceti zilnic/aproape zilnic la magazin, parc etc. asa mergeti si la vot. Am familie cu 2 copii si voi vota in siguranta, cred ca sunt mult mai periculoase parcurile si locurile de joaca decat sectiile de votare. Este singura ocazie de a scapa de Firea si firmele ei capusa, sansa de a ajunge Oradea si Clujul la absorbtiile de fonduri europene. MERGETI LA VOT!
  • +7 (21 voturi)    
    Treaba e fiarte simplă (Miercuri, 23 septembrie 2020, 18:59)

    Amerlocu [utilizator]

    La o prezență la vot undeva sub 45%-50% cucoana lui Pandele are șanse enorme. La o prezență mai mare la vot ea e istorie.Bucureștiul e un oraș de bugetari și de firme private ce depind de stat. Deci procentele ei vor fi ceva mai mari decât spun sondajele.Nu e deloc fancy să admiți chiar într-un sondaj că o votezi pe cucuoana lui Pandele, dar în cabina de vor omul e singur :)

    Figura se va repeta în toată țara. Cu sau fără molimă electoratul PSD e foarte disciplinat și va fi pe baricade. Ceilalți nu se șite niciodată.

    Deci cine s-a săturat de madam Găbiță & Co. știe ce are de făcut...
    • +6 (6 voturi)    
      50% la Bucuresti? (Miercuri, 23 septembrie 2020, 19:58)

      jorj_bv [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

      Nu au atatia mutatie pe Bucuresti ... Asta e marea problema la locale si parlamentare
    • +1 (7 voturi)    
      Nu asta e motivul (Miercuri, 23 septembrie 2020, 20:27)

      Maspp [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

      Foarte multi din agajatii la stat au votat PNL si USR. Motivul pentru care Firea are atat de mult in sondaje este pentru ca are un aparat de propaganda fantastic, e sustinuta in permanenta de 2 televiziuni, toaca banii pe reclame de zeci de minute ( adica milioane de euro)
      • +1 (1 vot)    
        Uimește-mă! (Joi, 24 septembrie 2020, 13:09)

        Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui Maspp

        De ce ar vota bugetarii orice altceva afară de PSD?! Ca să riște să piardă viața veselă de frecat menta și ciordit?!

        Sunt poate cazuri izolate ce nui votează PSD, dar grosul lor vor vota PSD cu ambele mâini.
  • +5 (9 voturi)    
    Dupa 30 de ani (Miercuri, 23 septembrie 2020, 19:32)

    adrian_83 [utilizator]

    O foarte mare parte a electoratului se imparte in Pro si Anti-PSD.

    Probabil ca majoritatea celor care nu voteaza cu PSD fac lucrul asta nu pentru ca sustin asa de tare partidul pentru care voteaza ci pentru a vota anti-PSD.

    USR a aparut pentru ca, in opinia unora, PNL-ul a inceput sa devina si el un fel de PSD. Probabil ca majoritatea celor care voteaza cu USR fac lucrul asta pentru a vota impotriva PNL.

    Deci anti-PSD-istii voteaza cu PNL si anit-PSD-PNL-istii votraza cu USR. :)

    Cred ca PSD-istii au cel mai mare numar de votanti care, intr-un fel sau altul, chiar ii sustin.
  • +2 (2 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Miercuri, 23 septembrie 2020, 21:12)

    nu conteaza cine zice [utilizator]

    hehehe ... cred dumnealor cumva c-o fi rost de jucat Jerusalema in fata sediului psd din bucuresti ... ???
  • +8 (14 voturi)    
    Mai bine mor decat sa nu vin la vot (Miercuri, 23 septembrie 2020, 22:28)

    matali [utilizator]

    Trebuie sa facem orice fel de sacrificiu pentru a scapa de cel mai dezastruos primar din istoria Bucurestiului. Daca doamne fereste castiga Firea, cu sarmulita ei pe undeva pe la baza coloanei, veti vedea mii de apartamente la vanzare prin Bucuresti a doua zi si zeci de mii de Bucuresteni pregatiti sa paraseasca capitala. Eu sunt 100% pregatit sa parasesc definitiv Bucurestiul, oras in care m-am nascut si am trait o viata in cazul in care castiga Firea. Efectiv nu se poate locui in Bucuresti cu o asemenea creatura la primaria capitalei. Sa mai vorbim si de campania ei mizerabila facuta cu prostituate gen Lovin.
    Nicusor Dan este ultima speranta a noastra.
    • +7 (7 voturi)    
      Corect! (Miercuri, 23 septembrie 2020, 23:07)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui matali

      Doar sa mergem la vot, ca la magazin. Ne ia cateva minute si conteaza cat o viata, cateodata!
    • +2 (2 voturi)    
      Merg (Joi, 24 septembrie 2020, 14:51)

      Rebecka [utilizator] i-a raspuns lui matali

      la vot chiar de-ar cadea foc din cer!N-am lipsit de la niciun scrutin,si nu voi lipsi nici deacum incolo!,,Dumnezeu da,dar nu baga si in traista``spune o vorba de la noi din Ardeal.Nu putem scapa de loaze decat MERGAND la vot!In,,traista``trebuie sa ne bagam singuri!,,CE``bagam in traista depinde numai de noi!Duminica ne intalnim la urne!Doamne-ajuta!
  • +3 (3 voturi)    
    Acelasi PSD, aceeasi tactica mizera (Joi, 24 septembrie 2020, 10:02)

    subcultura [utilizator]

    sa nu vina lumea la vot. La fel ca in 2016. Cum ar putea iesi macar 1% bun cu astia, cu asa tactica.

    Iesiti la vot si indemnati pe toti sa faca la fel!

    Toate magariile pesediste au fost facute sub deviza "noi avem majoritatea, am castigat alegerile, ne-a votat lumea" desi in realitate doar o minoritate din totalul populatiei i-a votat. Asta e regula jocului "Nu votezi, nu existi"
  • +1 (1 vot)    
    daca si in sondajele psd, (Joi, 24 septembrie 2020, 12:44)

    liviu_ [utilizator]

    psd pierde e grav pentru ei (si bine pentru noi)

    evident asta NU inseamna ca trebuie sa ne culcam pe o ureche!
    noi TREBUIE sa mergem sa votam!!!

    asta daca vrem in urmatorii 4 ani apa calda si chestii d-astea de lux :P
  • +4 (4 voturi)    
    Indiferent cine castiga (Joi, 24 septembrie 2020, 16:15)

    Luk [utilizator]

    Indiferent cine castiga sper sa fie o prezenta de peste 50% la vot. Cred ca Firea are mai putine sanse daca lumea voteaza si mai cred ca daca jumatate dintre bucuresteni voteaza, atunci primarul ala o sa fie asumat de toti.
    Daca ies 50% la vot si iese Firea, macar stim cum stam cu capitala :))