Primarul din Sângeorz-Băi și-a filmat fiica dezbrăcată, în genunchi și cu mâinile ridicate, în timp ce el o certa / Ogâgău dă vina pe PSD că folosește filmarea în campania electorală

de N.O.     HotNews.ro
Miercuri, 16 septembrie 2020, 18:23 Actualitate | Politic


Traian Ogagau
Foto: Captura video
Traian Ogâgău, primar al orașului Sângeorz-Băi și candidat pentru un nou mandat, susținut de PNL, nu numai că își umilește fiica, dar a și filmat în timp ce o pedepsește ținând-o dezbrăcată, în genunchi, cu mâinile deasupra capului. În replică, edilul dă vina pe PSD pentru apariția filmului în spațiul public.

Într-o înregistrare video realizată de Ogâgău și apărută în spațiul public, fetița sa repetă, printre suspine ”Nu mai sunt obraznică și nu mai supăr pe mama și tata”, în timp ce Traian Ogâgău îi spune ce să mai zică: O să fac exerciții și o să învăț”, ”Ce-am făcut astăzi e ieșit din comun”, ”Sunt cea mai obraznică fată din hotelul ăsta” ,”Și de acum îs cuminte” ”Și nu mai sunt dezordonată”

Ogâgău continuă cu noi propoziții pe care fata trebuie să le repete: ”mă fac fată cuminte”, nu mai sunt o figurantă”.

Ogâgău recunoaște într-un mesaj video postat pe pagina sa de candidat că filmarea a fost făcută chiar de el în timp ce se afla cu copiii la schi, dar spune că este viața lui personală și că filmarea ”nu poate fi folosită în campanie, cu atât mai mult copiii”.

Potrivit acestuia, PSD ”terfelește imaginea copilului”, dar nu spune nimic despre comportamentul său, ci mai degrabă pare să își justifice comportamentul avut față de fiica sa.

”Cine cruță nuiaua, își urăște fiul, dar cine îl iubește are grijă să îl disciplineze, spune un proverb din Biblie”, spune Ogâgău într-un comunicat.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















52344 vizualizari

  • +47 (55 voturi)    
    Asta e ABUZ, se pedepseste PENAL (Miercuri, 16 septembrie 2020, 19:00)

    Radoh [utilizator]

    daca am avea si politie in tara asta (nu doar d-aia care se intalnesc noaptea cu infractorii) ar trebui sa se autosesizeze
  • -29 (41 voturi)    
    O fi fost obraznica fata, trebuie educata (Miercuri, 16 septembrie 2020, 19:14)

    patrunjel [utilizator]

    O fi fost obraznica fata, trebuie educata
    • +18 (26 voturi)    
      Iti educi copilul asa cum il iubesti. (Miercuri, 16 septembrie 2020, 19:46)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui patrunjel

      Bataia de joc nu este educatie. ̶O̶m̶u̶l asta isi bate joc de propriul copil.
      • -5 (15 voturi)    
        Cred ca faci diferenta (Joi, 17 septembrie 2020, 0:01)

        Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui alibaba_zeul_meu

        Dintre sarcasm si adevar. Sau ai si tu nevoie de educatie?!? Se preda la scoala. Cum se preda?!?! Cum se predau oamenii: cu ambele maini ridicate, ai vazut tu sa se predea altfel?!?
      • -2 (6 voturi)    
        o ironie fina la base :) (Joi, 17 septembrie 2020, 10:13)

        justin [utilizator] i-a raspuns lui alibaba_zeul_meu

        O fi zis ceva pixelu albastru :)))
  • +22 (26 voturi)    
    wow.... (Miercuri, 16 septembrie 2020, 19:16)

    micul_licurici [utilizator]

    Banuiesc ca politia este deja la usa...dansului.
    • +14 (22 voturi)    
      nu cred (Miercuri, 16 septembrie 2020, 20:11)

      robyzs [utilizator] i-a raspuns lui micul_licurici

      primarul este din PNL si nu se va atinge nimeni de el, la fel cum este protejat Mihai Chirica din Iasi care are 5 vile desi de 15 ani lucreaza la stat.
      • +3 (7 voturi)    
        nu era Chirica PSDist de frunte? (Joi, 17 septembrie 2020, 9:35)

        Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui robyzs

        nu era Chirica PSDist de frunte? dar ca nu mai asculta de Ciolacul si Dragnea... gata, nu mai este de-al nostru.
        • 0 (0 voturi)    
          asta primar ! (Vineri, 18 septembrie 2020, 16:30)

          muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

          asa primar . mai zic si eu , face " conced" la ski in austria , isi bate joc de propriul copil si pe deasupra mai si posteaza filmarea , prost , tipic galbejitilor de la pnl ! Satenii ,ce-or zice , il mai voteaza , sau cine se aseamana , se aduna , te pomenesti ca toti au tendinte pedofile , ca asta !
          • 0 (0 voturi)    
            zmeu (Duminică, 20 septembrie 2020, 7:58)

            CristianDirnu [anonim] i-a raspuns lui muscha mbanana

            ar trebui sa se ascunda individul si sa nu mai apara in spatiu public. Sa iti pedepsesti copilul nu e ceva rau dupa cum ii spune Biblia dar sa arati unei tari intregi cat de putin te duce capul umilind copilul si apoi dand vina pe PSD..... e grav.
  • +27 (31 voturi)    
    deci (Miercuri, 16 septembrie 2020, 19:54)

    sucaa [utilizator]

    daca asta nu dispare MAINE din pnl sa fiu eu al dracului care mai votez vreodata PNL. sau vreun candidat propus de ei.
    deci pe langa faptul ca umileste efectivv un copil, il mai si filmeaza...
    este inacceptabil si asa ceva nu tolerez!
    asta nu are voie sa fie parinte, si el candideaza sa conduca un oras?
    ma doare in cur ca vor pierde un oras, desi cred ca nici aia de acolo nu-l mai voteaza dupa faza asta, acest individ nu are ce sa caute pe o lista de vot!!!
    in alte tari ramanea fara copii in secunda doi,
  • -7 (29 voturi)    
    e mai bun gino iorgulescu (Miercuri, 16 septembrie 2020, 20:19)

    Cib Ara [anonim]

    el isi iubeste copilul mai mult decat natangu asta. il acopera il trimite in tarile calde cand face omor . il apara cu trup si buzunar (pardon-suflet)

    cum si-a permis uratul asta din sangiorz sa -si faca fata figuranta? ? doamne fereste !! nu se egzista asa ceva decat in filme si in occident, la noi n-ai sa vezi figuranti doamne fereste!!
    • +8 (12 voturi)    
      ... (Joi, 17 septembrie 2020, 10:30)

      Ecce_Homo [utilizator] i-a raspuns lui Cib Ara

      Mie mi se pare fascinant cum aperi un om care isi pune copilul dezbracat si intr-o ipostaza penibila pe net.
      Ce hal de parinte ai fi? Tu ai face asta copilului tau???
      • +3 (9 voturi)    
        nu chiar (Joi, 17 septembrie 2020, 11:30)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Ecce_Homo

        Nu a pus el filmarea pe net, i-a trimis-o lui ma-sa (sunt despartiti din ce am vazut). A "aparut" pe net ;)
  • +21 (25 voturi)    
    !!! (Miercuri, 16 septembrie 2020, 20:36)

    nlln [utilizator]

    Mizerie umana acest individ candidat PNL.

    Sper sa dispara de pe lista PNL pana maine si sa treaca cu succes pe lista politiei pentru cateva intrebari dupa care cumva sa se bucure de compania lui Dragnea.

    Copilul are nevoie de psiholog.
    • +1 (3 voturi)    
      PNL are (Joi, 17 septembrie 2020, 18:44)

      Mironescu Valeriu [anonim] i-a raspuns lui nlln

      destule bube, dar asta nu i se poate imputa! Indiferent de partid asa ceva nu trebuie permis!
  • +20 (24 voturi)    
    Nu conteaza partidul din care face parte (Miercuri, 16 septembrie 2020, 21:12)

    TheFreeOne [utilizator]

    Este absolut oribil ceea ce a facut, este mai presus de politica.
    Nu cred ca fara individul asta pierde pnl majoritatea in tara asta.

    Ma astept ca din clipa in clipa sa il scoata politia incatusat din casa...
    • +3 (7 voturi)    
      Ba contează (Joi, 17 septembrie 2020, 13:18)

      marie-cu-palarie [utilizator] i-a raspuns lui TheFreeOne

      Sigur, într-o lume ideală nu contează partidul din care face parte. Dar nu suntem într-o lume ideală - ci în asta.

      Dacă Ogâgău era de la PSD, acum imaginile astea erau pe toate televiziunile în loop. Așa, fiind de la PNL, subiectul e cel mult marginal.

      La fel și dacă Trump ar fi vândut secrete Chinei așa cum o face Partidul Democrat - atunci subiectul ar fi fost interesant și pentru CNN și pentru HotNews. Așa,... e subiect marginal.

      În lumea reală contează partidul. Și contează și invers. După cum vedeți, chiar aici pe HN sunt destui care îl apără pe candidat. Sigur și precis nu l-ar fi apărat dacă era de la ”ciuma roșie”. Dar de la ebola galbenă? Eh...e okay. Partidul iartă tot.

      Tot PNL îl are și pe ăla lângă Iași care făcea sex cu minore traficate (!!) în Primărie (!!!). PNL îl susține în continuare fără nicio greață.
  • +11 (15 voturi)    
    :-/ (Miercuri, 16 septembrie 2020, 21:41)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Biata copila.
  • +21 (23 voturi)    
    Va dati seama ca aceasta “corectie” (Miercuri, 16 septembrie 2020, 21:42)

    fat.cat [utilizator]

    Nu a fost o premiera. E modus operandi pentru gretosul asta. Individul are apucaturi de pedofil sadic. Evaluare psihologica. Ancheta penala. Si zburat din orice functie publica. Omul are nevoie de tratament psihiatric, daca nu chiar de o sesiune la racoare, nu de alegeri la primarie.
    Bineinteles ca nimic din toate astea nu se va intampla. Nemernicul va fi reales en fanfare. Asta e Romania reala. Unde comunitatile aproba si sustin asemenea specimene si comportamentele lor deviante.
    Bine ca ne-a tinut si o predica din jiltul capitonat, de taran prost, de la primarie. O asociere memorabila intre imaginea institutiei primarului si veleitatile de abuzator sexual ale acestui neterminat. Vai de capul nostru.
    • +6 (6 voturi)    
      Exact pedofil sadic cred ca este (Joi, 17 septembrie 2020, 12:59)

      UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui fat.cat

      E singura explicatie
  • +9 (13 voturi)    
    Oribil (Miercuri, 16 septembrie 2020, 22:04)

    anya_2 [utilizator]

    Doamne păzeste și apăra de asemenea specimene sinistre!
    Credeam ca țara asta a mai evoluat cât de cât și in privința educației, dar se pare ca lucrurile se rezolva tot cu pumnul, nuiaua, umilința....
    Vai de sufletul copiilor, viitori adulti care își duc cu ei rănile copilăriei.
    Nu ma interesează din ce partid face parte individul, nu asta e relevant.
  • +8 (14 voturi)    
    Fata are nevoie de protectie! (Miercuri, 16 septembrie 2020, 22:41)

    Alui [utilizator]

    Cine are curajul sa o ia din familie?
  • -8 (18 voturi)    
    pesedeul e de vina (Miercuri, 16 septembrie 2020, 23:17)

    maiorulmura [utilizator]

    ca si la nicusor
  • +13 (17 voturi)    
    Subiect?! (Joi, 17 septembrie 2020, 0:41)

    Şorop Constantin [anonim]

    Mai poți să te mai și enervezi uneori cu un copil, dar când copilul tău este fetiță și o umilești în halul ăsta, în pielea goală și mai faci și publică filmarea, trebuie să fii un mare imbecil. Prin urmare, acest foarte mare dobitoc mai există în viața publică?! Nu a fost deja demis din toate funcțiile publice, politice și altele de acest gen? Nu a fost pus la stâlpul infamiei? Nu a fost deja scos din drepturile părintești? El însuși nu a fugit deja din fața societății? Nu s-a ascuns deja? Nu i-e jenă că există? Mai jos scrie că „Autorul comentariului va fi singurul responsabil de continutul...”. Dar animalul ăsta nu pățește nimic? Chiar e corect (legal, moral, penal, GDPR...) ce a făcut?
    • +10 (10 voturi)    
      Este vorba despre un copil (Joi, 17 septembrie 2020, 7:51)

      anya_2 [utilizator] i-a raspuns lui Şorop Constantin

      Ce importantă are dacă este sau nu fetița? Un băiat nu ar fi fost afectat???
      • +5 (7 voturi)    
        Nu. (Joi, 17 septembrie 2020, 13:21)

        marie-cu-palarie [utilizator] i-a raspuns lui anya_2

        Adevărul este că pentru majoritatea oamenilor suferința băieților nu contează. Și nu a contat niciodată.

        Sigur, într-o lume ideală, n-ar trebui să stea lucrurile așa. Dar în lume asta fix așa stau: nimeni nu dă doi scuipați pe băieți. Pe bărbați nici atâta.

        Nu mă credeți? Comparați nivelul de ”outrage” de pe cazul ăsta (sau altele similare, că au mai fost - și fără politicieni) versus cazurile în care victimele sunt băieți. Cele cu victime băieți ABIA dacă apar în vreun ziar local obscur cu 50 de cititori. Nicidecum pe HotNews.
  • +8 (12 voturi)    
    O mizerie de om (Joi, 17 septembrie 2020, 10:28)

    Ecce_Homo [utilizator]

    O mizerie de om care se mai ascunde si in spatele 'proverbelor' din Biblie.
    Pacat ca nu suntem in Norvegia sa ii ia copilul.
  • +8 (10 voturi)    
    Retarzii inca mai cred in metodele brutale. (Joi, 17 septembrie 2020, 10:36)

    clint [utilizator]

    Daca pe mine m-au batut/umilit parintii si totusi am ajuns "bine", toti credem ca suntem bine cumva, inseamna ca asta e calea pe care trebuie sa o urmam cu copiii nostri. In Africa se practica mutilarea genitala in ciuda eforturilor statului, pentru ca acolo mamele, care au trecut prin acelasi tratament, cred cu tarie ca nu exista alta cale...

    Si daca nu e asa? Daca se poate fara bataie/umilinta/tortura/mutilare ? Daca traumele acelea din copilarie ne urmaresc toata viata si ne transforma in niste co-dependenti ce in final ajungem sa credem cu tarie in metodele abuzatorilor si sa le perpetuam transformandu-ne la randul nostru in abuzatori, in procese de gen "trauma bonding", co-dependenta sau Sindromul Stockholm?

    Nu exista copii care sa isi venereze parintii mai tare decat cei care au fost abuzati, multi nici macar nu inteleg asta si li se pare ca au avut parinti normali sau chiar niste sfinti care s-au sacrificat pentru ei si i-au batut "fiindca le voiau binele" sau alte rationalizari de 2 lei...

    Ne-am ofensat cand am aflat ca in Norvegia statul ia copiii celor care ii abuzeaza fizic sau emotional. Nu stim insa si cealalta realitate, in Norvegia nu prea mai exista "clienti" pentru puscarii, oamenii lasa casele descuiate, etc.
  • +10 (10 voturi)    
    As vrea sa-i vad (Joi, 17 septembrie 2020, 10:42)

    Incomod3 [utilizator]

    fata jivinei asteia peste vreo 20-25 de ani, cand fata de care si-a batut joc o sa aleaga azilul in care-l interneaza... pun pariu ca n-o sa fie unul foarte scump... la boschet... Oricum, pana atunci, pedofilul asta, ca asta e, ce sa ne mai ascundem dupa deget, numai unul cu tendinte pedofile putea sa faca de-a facut asta, ar trebui internat in alta parte..
  • +3 (11 voturi)    
    pentru leberalo-joianisti (Joi, 17 septembrie 2020, 11:37)

    srpc [utilizator]

    problema lor nu e ce a facut individul, ci de ce a folosit PSD inregistrarea
  • 0 (2 voturi)    
    educatie (Vineri, 18 septembrie 2020, 7:49)

    jos [utilizator]

    asa ceva numai un oooo-gagau poata face! mai primare de sangeorz ce nume mai e si asta al tau!
  • 0 (0 voturi)    
    dupa aia (Sâmbătă, 19 septembrie 2020, 11:25)

    hanu [utilizator]

    se mira ca il parcheaza direct la azil ieftin sau il impinge pe scari cand il ia dementza :))
    Valabil pentru multi "parinti".