Ciolacu i-a dat afară din partid pe patru dintre parlamentarii PSD care au lipsit la moțiune. Carmen Dan, iertată pentru moment

de L.P.     HotNews.ro
Marţi, 1 septembrie 2020, 17:39 Actualitate | Politic


Ciolacu, în Parlament
Foto: AGERPRES
​Parlamentarii PSD Cătălin Rădulescu, Adrian Todor, Dan Ciocan și Roxana Paturcă au fost excluși marți din partid, după ce cu o zi înainte nu au participat la ședința privind moțiunea de cenzură inițiată de social-democrați. În cazul lui Carmen Dan nu s-a luat încă o decizie, au declarat pentru HotNews.ro surse din partid.

Liderii PSD s-au întâlnit marți la șediul din Kiseleff pentru a face o analiză a eșecului de cu o zi înainte din parlament. La finalul ședinței în care moțiunea de cenzură nu a mai fost dezbătută și votată din cauza absenteismului, Marcel Ciolacu a anunțat că va propune excluderea din partid a parlamentarilor PSD care au lipsit. Chiar dacă aceștia au invocat probleme de sănătate, liderul PSD a susținut că „nu sunt bolnavi”.

Mai mult, social-democrații au acuzat presiuni ale PNL astfel încât să nu fie atins cvorumul de prezență.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10944 vizualizari

  • +19 (29 voturi)    
    scandal in psd (Marţi, 1 septembrie 2020, 18:13)

    Rebecka [utilizator]

    Asa drace,asa!!!!!Continua ce ai inceput!!!!!Incaiera-i ca si lui Dumnezeu ii place!!!!!
    • +5 (7 voturi)    
      Daca nu sunt buni de prezenta trebuie dați afara! (Miercuri, 2 septembrie 2020, 3:03)

      Argon [utilizator] i-a raspuns lui Rebecka

      Este evident ca pe cei patru conducerea PSD nu poate pune nici o baza, de prezenta nu sunt buni, asta este clar, așa ca este mai bine fără ei.

      Citat:
      "Parlamentarii PSD Cătălin Rădulescu, Adrian Todor, Dan Ciocan și Roxana Paturcă au fost excluși marți din partid, după ce cu o zi înainte nu au participat la ședința privind moțiunea de cenzură inițiată de social-democrați."
  • +8 (24 voturi)    
    asta inseamna sa fii ciolac (Marţi, 1 septembrie 2020, 18:27)

    maiorulmura [utilizator]

    fa-ne un bine, da-i afara pe toti apoi da-ti demisia
  • +11 (19 voturi)    
    Papushea cu bateriile in sertar (Marţi, 1 septembrie 2020, 18:28)

    un domn [utilizator]

    Are ceva filme cu Ciolacuu Lebedelor ?
  • +9 (23 voturi)    
    Ciolacu nu vrea sa-l supere (Marţi, 1 septembrie 2020, 18:56)

    Rahan5 [utilizator]

    pe Putin !. Asa ca suporta orice obraznicie din partea lui Carmen Dan !.
    Pentru ca senatorul Carmen Dan putea fi data afara din PSD chiar si din motiv Oficial de: ,, Iresponsabilitate fata de Interesele Partidului".

    Carmen Dan, cu buna credinta, de 2 luni de cand s-a pregatit Motiunea de Cenzura, in mod normal trebuia sa aiba grija sa nu locuiasca cu maica-sa, sau (mai simplu) maica -sa sa nu fi iesit din casa !.
    Inbolnavirea mamei lui Carmen Dan exact inaintea Motiunii de Cenzura (cu Carmen Dan locuind in aceasi casa !) arata doua aspecte posibile:
    1) Ori prostie.
    2) Ori o siretenie KGB-ista din spatele lui Carmen Dan,
    adica planul KGB-ului in care trebuie ca Marcel Ciolacu sa fie lovit pentru a putea fi impins inainte Teodorovici la Conducerea PSD.
    • +10 (18 voturi)    
      Daca o banui pe Carmen Dan de inteligenta (Marţi, 1 septembrie 2020, 20:50)

      Sofis [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

      avand in vedere postul tau, atunci ma indoiesc si eu de tine... Singurele doua caracteristici ale lui Carmen Dan ce au facut-o sa fie shefa sunt:
      1) Docilitatea in fata lui Dragnea
      2) Ca a impartit un apartament cu Dragnea (si nu doar apartamentul). Practic, cele doua apartamente alaturate, locuinte de serviciu platite de contribuabili pentru Dragnea si Dan s-au transformat intr-unul singur. De o parte Mustaciosul de cealalta parte Mustacioasa. Ea i-a marit apartamentul lui Dragnea pana si-a facut Dragnea conacul, bazat evident pe venituri de bugetar local in cel mai sarac judet al tarii. Ca la noi asa e, promovam elitele ce vin din cele mai mizerabile, sarace zone (Teleorman, Vaslui, Vrancea, Mehedinti, Olt) si hulim pe ceilalti care au dovedit ceva. Ulterior, aceasta persoana, zeitate de Videle i-au zambit astrele si a avut o cariera fulminanta: prefect de teleorman sub psd, ministru de interne sub Dragnea, si altele sub Dragnea.

      Faptul ca Carmen Dan nu a fost data afara arata angajamentul lui Ciolacu fata de Dragnea. Ceea ce prinde la acei oameni care in loc sa isi spele ciorapii, ii miros pe toti si ii aleg pe cei mai putin mirositori. Si apoi schimba stangu cu dreptu sau ii intorc pe partea cealalta.

      PSD a devenit un partid fara inteligenta, un partid de mediocri. Chiar daca ar gasi pe cineva cu inteligenta, nu ar trece testul corectitudinii. Sa fie la ei. De ce insa 30% din romani ii voteaza, naiba mai stie. Efectele stalinizarii si comunismului balcanic le vom resimti inca 30 de ani.
      • -4 (4 voturi)    
        Corect (Marţi, 1 septembrie 2020, 22:33)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Sofis

        Complet Scris !
      • +2 (4 voturi)    
        Dar atunci cum se explica? (Miercuri, 2 septembrie 2020, 9:54)

        Mortaciune ambulanta [utilizator] i-a raspuns lui Sofis

        Inteligenta poate este mult spus, dar cu sigurnata a dat dovada de SIRETENIE, ca nu a fost prezenta la votarea motinunii!
  • +11 (17 voturi)    
    carmen dan (Marţi, 1 septembrie 2020, 19:01)

    Rebecka [utilizator]

    afost,,iertata,,......Dar cu,,onoarea cum ramane?Onoarea dumneaei va fi,,reparata de domn Mitica,,(vorba lui Caragiale)adica dl Dragnea......cand o putea.Deocamdata d-na Dan ramane cu,,onoarea nereparata,,
  • +10 (22 voturi)    
    acum,că sunt liberi de contract (Marţi, 1 septembrie 2020, 19:23)

    Fu Thien Zbang [utilizator]

    se pot transfera la pnl!
  • +1 (9 voturi)    
    Dan Ciocan (Marţi, 1 septembrie 2020, 19:52)

    BernierC [utilizator]

    Este o pierdere serioasa...o fi contractat gripa porcina?
    • 0 (4 voturi)    
      dl Ciocan (Miercuri, 2 septembrie 2020, 10:54)

      Rebecka [utilizator] i-a raspuns lui BernierC

      balacindu-se in laturile din troaca psd era previzibil ca se va contamina cu gripa porcina......Din cate bag seama,molima se extinde cu siguranta in toata cocina.Un lucru ma bucura:a inceput epurarea stalinista in psd......Doamne-ajuta!
      • -1 (3 voturi)    
        Nu stiu dece ma mir. (Miercuri, 2 septembrie 2020, 12:40)

        Rebecka [utilizator] i-a raspuns lui Rebecka

        Avandu-se in vedere zona de unde vine individul,era ceva firesc in ce troaca si laturi s-a balacit.........
  • +8 (16 voturi)    
    mascarada .... (Marţi, 1 septembrie 2020, 21:01)

    asada [utilizator]

    ...continua !!!Borfasii astia parca aveau prevazut, in asa zisul statut al "maretului" partid ,ca excluderile sant facute numai de organizatiile teritoriale din care fac parte !!??? Acum sa nu credeti ca mor de grija PSD si a liotei de hoti ce bantuie prin el !!! Ar trebui sa ramana atatia .... cati am botezat eu !!!!
  • +7 (15 voturi)    
    Ciolacu ar trebui sa le multumeasca celor 4 (Marţi, 1 septembrie 2020, 21:37)

    ty [utilizator]

    pentru ca i-a impiedecat sa-si duca prostia pana la capat.
    • 0 (6 voturi)    
      Degeaba (Miercuri, 2 septembrie 2020, 10:58)

      Rebecka [utilizator] i-a raspuns lui ty

      ii spui si demonstrezi prostului ca e prost,ca tot nu te crede.Lasa-l sa se convinga singur!
  • +5 (7 voturi)    
    Felicitari pentru intrasigenta! (Miercuri, 2 septembrie 2020, 9:51)

    Mortaciune ambulanta [utilizator]

    Un astfle de om, ferm, intregru si foarte hitarat, ar trebui sa avem la Cotroceni!
    Plus ca este si muult mai vorbareat decat ficusul, si are un nume neaosh romanesc ...

    O nedumeriere totuis: deuptatul Mitraliera, in numele cui va mai trage in noi daca iesim la proteste??
    • +1 (5 voturi)    
      in cine trage? (Miercuri, 2 septembrie 2020, 11:21)

      Rebecka [utilizator] i-a raspuns lui Mortaciune ambulanta

      Poate-i da Dumnezeu macar atata minte sa ,,intoarca armele,,si sa traga in cine trebuie!
  • +1 (1 vot)    
    Vor intra in pnl (Vineri, 4 septembrie 2020, 11:03)

    jackalphonse [utilizator]

    Lipsa de ideologie face ca totul sa fie foarte flexibil.