Nicușor Dan o cheamă pe Gabriela Firea la trei dezbateri electorale în ultima săptămână de campanie

de C.D.     HotNews.ro
Joi, 27 august 2020, 16:14 Actualitate | Politic


Nicușor Dan și-a lansat sediul de campanie
Foto: PNL
Nicușor Dan i-a lansat Gabrielei Firea o invitație la trei dezbateri electorale în ultima săptămână de campanie pentru a le prezenta bucureștenilor soluțiile pe care fiecare dintre ei le au pentru Capitală.

„​Alegătorii trebuie să aibă ocazia de a face o comparație directă între candidații la Primăria Capitalei și în special între principalii doi candidați, conform tuturor sondajelor de opinie. Prin urmare, lansez o provocare directă către contracandidata mea Gabriela Firea: 3 dezbateri electorale, față în față, pe teren neutru, în ultima săptămână de campanie. Vă aștept ca să vorbim despre ceea ce bucureștenii trebuie să știe, despre ultimii patru ani din viața Capitalei, despre soluțiile pentru București, despre capacitatea fiecăruia dintre noi de a face ce trebuie pentru acest oraș”, a scris Nicușor Dan pe Facebook.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1735 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    nu poa sa vina... (Joi, 27 august 2020, 16:30)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... isi lustruieste sarma.
    dar nentu nicushoare, de ce nu-l chemi pe marinar? ti-e frica ca te baga sub masa daca vine cu palinca la el?
  • -3 (9 voturi)    
    Cine-i Nicusor Dan asta? (Joi, 27 august 2020, 16:37)

    holinessdani [utilizator]

    Adica sa se intalneasca unu care n-a facut nimic in viata lui cu cineva care a realizat mii de proiecte si face in fiecare zi lucruri la care asta nici nu viseaza ca exista.
    Binenteles ca persoana care facut ceva a facut si bune si poate mai putin bune, dar diferenta e ca totusi unul a facut si celalalt a stat pe margine si doar a fost contra mai tot timpul la toate si la orice.
    • +1 (3 voturi)    
      Care-i persoana aia... (Joi, 27 august 2020, 18:11)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui holinessdani

      ... care a realizat mii si mii de proiecte, ca nu m-am prins?!?
      Multumesc.
  • +7 (7 voturi)    
    grija mare (Joi, 27 august 2020, 16:40)

    asx [utilizator]

    Nicusorule, ai grija cum te prezinti in dezbaterile astea, ca asta e tata de meserie si da din gura de o mie de ori mai mult si mai tare decat tine... la fel si basescu (care e cel mai bun debater din dezbaterile electorale de pana acum), cred ca esti si sub Tariceanu cand e vorba de discutii libere.

    As fi zis ca era mai buna strategia lui Iohannis din campania Dancila, spunand ca n-are cu cine discuta, dar ar ramane atentia doar pe ceilalti in defavoarea ta, iar aici lupta e stransa. Deci... baga-te. Doar sa ai grija cum te pregatesti. Stai binisor in sondaje dar pe muchie, nu ai voie sa pierzi voturi dupa dezbaterile astea.
    • +3 (3 voturi)    
      Exact asa mi se pare si mie (Joi, 27 august 2020, 18:19)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui asx

      Intr-o dezbatere televizata fara reguli stricte si strict aplicate, ND n-are nicio sansa in fata Madamei. Asta o sa vorbeasca tare si cu aplomb tot timpul, iar asta, mai moale si cu bun simt cu e, o sa se jeneze s-o intrerupa... asa ca in final ea o sa ocupe 80% din timp. Cel putin.
      Iar marea masa a nehotaratilor, care oricum nu asculta atenti si nu se gandesc la fondul problemelor, la continut, o sa ramana cu impresia ca Madama l-a dominat net, "s-a vazut, dom'le, ca-cunoaste problemele, ala a tacut ca un mototol acolo... l-a facut praf, l-a calcat in picioare femeiusca aia... e data dracului, i-a s-o mai votam noi o data..."
      Nu m-as duce la o discutie cu o cotafana ca ea decat inarmat cu o clepsidra.
      • +1 (1 vot)    
        clepsidra (Vineri, 28 august 2020, 9:36)

        asx [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

        Pot sa fie toate clepsidrele din lume si sa se vorbeasca doar 30 secunde, ea tot o sa vorbeasca mai tare, mai raspicat si mai dur in alea 30 de secunde, moderatorul o va intrerupe mereu si tot asa, impresia ramane.
        Lui Nicusor ii vine randul, isi cauta replicile fiindca nu are arta de a le emite cum trebuie pe loc, iti trebuie o anumita personalitate sau ani de antrenament pentru asta (vezi Dragnea cu echipa lui din Israel ce orator a devenit, si tot nu i-ar face fata oricui).
        Ea a fost antenista de meserie si are si ticalosia in sange.
  • +3 (5 voturi)    
    ... (Joi, 27 august 2020, 16:51)

    Andrei_Buc [utilizator]

    parca vad, sa vezi, fix atunci o sa gaseasca alte sarme duamna... la naiba! si ea chiar vroia.. dar deh,sarme.
    • 0 (2 voturi)    
      sarme.. (Vineri, 28 august 2020, 8:50)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Andrei_Buc

      .. sau sarmale?
  • +1 (7 voturi)    
    Ii plang (Joi, 27 august 2020, 16:53)

    unins [utilizator]

    de mila lui Nicusor! Nu stie in ce se baga. El si multi naivi ca el, cred ca daca va ajunge in locul lui Firea, va face mare lucru. El nu intelege ca in primarie va ramane o armata de corupti, care vor face si cu el ceea ce au facut cu Firea, Oprescu, Basescu si alti primari. Dupa 4 ani, Nicusor va rosti celebra propozitie: "M-a invins sistemul!"
    • +3 (3 voturi)    
      Un punct de vedere valid, as zice. (Joi, 27 august 2020, 18:23)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui unins

      Dar, pe langa faptul ca totusi ramane o sansa sa nu-l invinga sistemul, riscul asta e al lui, personal. Iar daca el e dispus sa si-l asume, nu vad de ce n-am incerca sa-l ajutam... macar cu votul.
      Asta ca sa nu fiu cinic si sa spun ca toti primarii aia invinsi de sistem sunt bine merci, ba unii inca mai vor o tura (sau doua, sau trei, sau...), semn ca nu e chiar asa de rau ;-)
  • +1 (5 voturi)    
    Propuerile lui n.dan (Joi, 27 august 2020, 17:09)

    Theros [utilizator]

    Bai tinere ",matimatician" tu nu vezi cum de gangurest ca sa indrugi ceva!! esti la fel ca plavanul !! Dar cel mai important aspect este ca acesta Firea a trecut prin viata si , cu toata invidia noastra trebuie sa-i dam cezarului ce a cezarrului!! Este desteapta si a facut multe lucruri bune in viata ei!! tu ce-ai facut mai biete!! Firea ii baga sub masa si pe basescu si pe Tariceanu la un loc!!STAI IN BANCA TA!! INCEARCA MAREA CU DEGETUL SINGUR!!
    • +1 (1 vot)    
      Sunteti rau (Vineri, 28 august 2020, 0:49)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Theros

      Vreti s-o faceti de ras pe d-na Firea. Cred ca nici barbat-su nu crede asa ceva.
  • +1 (3 voturi)    
    Nicusor Dan (Joi, 27 august 2020, 22:40)

    Ibit [utilizator]

    A facut ceva in viata , in afara de a contesta ce fac sau au facut altii ? Exemple .
    • -1 (1 vot)    
      Cititi-i CV-ul (Vineri, 28 august 2020, 0:49)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Ibit

      E public.
      Pe urma cititi-l si pe-al doamnei Firea, daca exista.