Gafă a premierului Orban, în Banat: Sunt convins că județul Timișoara va avea de câștigat

de I.B.     HotNews.ro
Vineri, 21 august 2020, 22:08 Actualitate | Politic


Ludovic Orban
Foto: Guvernul Romaniei
Gafă a premierului Ludovic Orban la Timișoara. Șeful Guvernului a vorbit în fața candidaților PNL despre județul Timișoara, în loc de județul Timiș. Premierul Ludovic Orban s-a întâlnit vineri cu candidații PNL Timiș la alegerile locale din 27 septembrie.

În discursul său, în care i-a îndemnat pe candidați să lupte în confruntarea electorală, Orban a făcut referire la „județul Timișoara”.

„Băteţi, să câştigaţi, pentru că dacă dumneavoastră câştigaţi localitatea în care veţi ajunge primar va avea de câştigat şi în mod evident sunt convins că judeţul Timişoara, în ansamblul său, va avea de câştigat din victoria lui Alin Nica la funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean”, a spus Ludovic Orban, potrivit Mediafax.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2433 vizualizari

  • -2 (10 voturi)    
    Poate s-o cante la mandolina: "In judetul Timisoa" (Vineri, 21 august 2020, 22:13)

    newlook [utilizator]

    Poate s-o cante la mandolina:
    "In judetul Timisoara, pai In judetul Timisoara,
    In judetul Timisoara
    In judetul Timisoara
    In judetul Timisoara "

    Oups, deja a compus patru versuri! Mare artist!
  • +3 (11 voturi)    
    hai, ba (Vineri, 21 august 2020, 22:16)

    cucuveauamov [utilizator]

    ne mai luam de la asta? economia duduie, autostrazile se construiesc singure dorind sa participe la bucuria de a avea o asemenea conducere, elevii si profesorii zambesc prin masca, parintii canta flierand imnul liberal spre job ... si voi va luati de asta?
  • +4 (12 voturi)    
    Dacă era Viorica (Vineri, 21 august 2020, 22:18)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    era furtună pe media...
  • 0 (6 voturi)    
    Nu e o gafa mare. (Vineri, 21 august 2020, 22:23)

    Rahan5 [utilizator]

    Timis--- Timisoara. E clar la ce se referea.
    Mai grav era sa zica: Arad din judetul Timisoara.
  • +6 (6 voturi)    
    Alina de Tecuci (Vineri, 21 august 2020, 22:24)

    un domn [utilizator]

    Senatoare de Timis, locuieste in Bucuresti si promoveaza Argesul...daca asta nu i traseism social, nimic nu e ...
  • +2 (8 voturi)    
    O Romanie Normala (Vineri, 21 august 2020, 23:40)

    Je__ [utilizator]

    Referendumul fara penali:
    https://www.youtube.com/watch?v=d9qnIvWjsOM

    Banui ca Dl. Orban i-a amintit si lui Robu si altor penalisti temele aprobate cu patos de tefelime. Asa-i?

    sau acum ipocrizia e maxima, si nici usturoi n-am mancat si nici a penali nu putim, ca nu mai e vorba de Pe See Dee?
    • 0 (0 voturi)    
      "romanie normala"!!!!!!!!!!!!! (Sâmbătă, 22 august 2020, 2:33)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Je__

      asta e ro : ""https://www.dw.com/ro/podiumul-politicienilor-analfabe%C8%9Bi/a-54645941"""....o tara frumoasa locuita de un popor de ra-at!!!....