Orban: Nici Marcel Ciolacu nu a purtat mască la Parlament, nici Victor Ponta, nici liderul Grupului PSD

de N.O.     HotNews.ro
Joi, 20 august 2020, 23:28 Actualitate | Politic


Ludovic Orban
Foto: Guvern
Premierul Ludovic Orban i-a criticat joi seara, la Realitatea Plus, pe liderul PSD, Marcel Ciolacu, liderul Pro România, Victor Ponta, dar şi pe liderul Grupului PSD din Camera Deputaţilor, Alfred Simonis, că nu au purtat mască, când a fost convocat la Parlament pentru citirea moţiunii de cenzură, relatează Agerpres.

"Am fost convocat la Parlament. Nici Marcel Ciolacu nu a purtat mască, nici Victor Ponta nu a purtat mască, nici liderul Grupului PSD, domnul 'Minimis', pardon, Simonis, nu a purtat mască - aşa îi spunem ca poreclă 'Minimis'. (...) Deci, nu poartă mască pentru că ei probabil consideră că nu trebuie să respecte regulile. După aceea am fost foarte mirat de o altă chestiune - conducerea PSD a Camerei a avut grijă de Guvern şi la masa Guvernului în Parlament a lăsat distanţarea fizică de protecţie sanitară, în schimb pe parlamentari i-a lăsat să stea unul lângă altul. Nu a dispus luarea măsurilor pentru asigurarea distanţării fizice între parlamentari. Înseamnă că, conducerea PSD are grijă de Guvern dar conducerii PSD nu îi pasă de parlamentari", a afirmat premierul.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3055 vizualizari

  • -5 (11 voturi)    
    mai sicā... (Joi, 20 august 2020, 23:30)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... si ce treaba ai tu cu aia? daca-ti zicea Ponta sa iti arunci mandolina in fantana, tu asta faceai?
  • -5 (11 voturi)    
    Ce ipocrit de 2 bani, Orban asta... (Joi, 20 august 2020, 23:45)

    filosoful.roman [utilizator]

    Uita cand a fost pozat de ziua lui band si fumand, fara masca?

    Se apropie alegerile, in loc sa vedem o dezbatere pe idei, planuri, ideologie, vedem un circ ieftin.

    Prost e cine mai voteza si cu PNL-ul, si cu PSD-ul. Aceeasi mancatori de rahat, dar cu alta denumire.
  • -5 (11 voturi)    
    S-a trezit Mandolină (Vineri, 21 august 2020, 0:34)

    Lovercraft [utilizator]

    care respectă distanțarea la el în birou cu wisiki, trabucuri și gașca de să tot iei exemplu de la el...
  • +10 (12 voturi)    
    ... (Vineri, 21 august 2020, 0:50)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    mda ... pretentii mari de la niste cocalari de Bucuresti.
  • +6 (14 voturi)    
    demascati (Vineri, 21 august 2020, 0:56)

    PaiataNationala [anonim]

    Sunt deja demascati ca fiind bolnavi de ciuma rosie! Trebuiesc doar izolati...
  • -2 (4 voturi)    
    Consecințe (Vineri, 21 august 2020, 7:24)

    Za [utilizator]

    ”Nici Marcel Ciolacu nu a purtat mască la Parlament, nici Victor Ponta, nici liderul Grupului PSD ”. Deci politicienii de toate culorile nu cred în propriile lor hotărâri. S-a infectat cineva în urma acestor nerespectări ? Și atunci de ce toată această mascaradă ? Da, există viruși (nu numai Covid). Menirea medicilor este să fie tratați ȘI VINDECAȚI cei bolnavi și lăsați oamenii să-și vadă de viața lor. Se aude d-le Arafat ?
    • -1 (3 voturi)    
      am plătit 40 de ani (Vineri, 21 august 2020, 9:02)

      di livio [utilizator] i-a raspuns lui Za

      asigurări de sănătate pt spitale și armatele de medici și conțopiști din sistem...tocmai ca să trateze bolnavii, nu să umblu io cu botniță