Orban: M-am săturat de PSD la butoanele Bucureștiului. Nu vă irosiți votul

de C.D.     HotNews.ro
Duminică, 16 august 2020, 18:32 Actualitate | Politic


Dan Barna, Nicusor Dan, Ludovic Orban
Foto: Captura video
​Nicușor Dan a lansat un atac la Gabriela Firea, contracandidata sa la Primăria Bucureștiului, acuzând-o din nou că a băgat orasul în faliment și nu și-a onorat nicio promisiune. Candidatul dreptei a fost susținut de liderii PNL și USR-PLUS, Ludovic Orban și Dan Barna.

​„Mă întreb cum poți să vii să ceri un nou mandat când ai dus orașul în faliment, când ai cheltuit în patru ani banii pe 5 ani. (...)
Cum poți să vii să ceri un nou mandat când 1000 de blocuri nu au apă caldă, și ar dura 400 de ani ca rețeaua de termoficare să fie modernizată, Când patru ani n-ai fost în stare să modernizezi o linie de tramvai?”, a declarat Nicușor Dan, duminică, după depunerea candidaturii.

„Bucureștenii vor ca doamna Firea și tot ce reprezintă firea greșită a lucrurilor să părăsească butoanele și managementului acestui oraș”, a spus și Dan Barna.

La rândul său, președintele PNL, Ludovic Orban, și-a declarat „susținerea totală pentru Nicușor Dan.

„Personal, m-am săturat de PSD la butoanele Bucureștiului. PSD a adus minciună, corupție, prostie, incompetență, si o lipsă crasă de respect față de bucureșteni. De 12 ani, Bucureștiul e făcut praf de oameni care n-au nicio legătură cu ce trebuie să însemne guvernarea Bucureștiului, care au fost aleși pe impresie artistică, care n-au făcut nimic”, a spus Orban, promițând parteneriatul Guvernului cu o administrație condusă de Nicușor Dan.

„Nu vă irosiți votul”, a adăugat Orban, cerându-le bucureștenilor să voteze cu candidatul dreptei.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3145 vizualizari

  • -19 (31 voturi)    
    De cand aveti buletin de Bucuresti? (Duminică, 16 august 2020, 18:43)

    Nissan [utilizator]

    Nu ma intereseaza nici Firea dar l-as intreba pe Dl. Nicusor Dan: La Slatina are vreo sansa la primarie un bucurestean? Nicaieri nu se voteaza decat localnici. Nu e cursa politica este mai mult o legatura cu locul de nastere. Ce stiti de cartiere in afara problemelor administrative? Mai usor cu tupeul de a te impune intr-un oras cu care n-ai nici o legatura spirituala. Bucurestenii in schimb din mitici in provincie nu sunt scosi. Prosti mai suntem.
    • -3 (13 voturi)    
      Corect (Duminică, 16 august 2020, 19:52)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Nissan

      Ultima propozitie.
    • +9 (9 voturi)    
      Sorin Oprescu e bucurestean (Duminică, 16 august 2020, 22:24)

      Remarque [utilizator] i-a raspuns lui Nissan

      Si chiar a fost primar, poate unii l-au votat din aceleasi considerente...geografiice. Un mandat dedicat aducerii de fonduri la partid din afaceri dubioase, din care el isi tragea comision 20%. Si-a sfarsit cariera politica anchetat de procurori.
  • -15 (29 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 16 august 2020, 18:46)

    [anonim]

    • +10 (24 voturi)    
      E un pas urias ca (Duminică, 16 august 2020, 19:53)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui

      "ai ajuns sa gandesti". Pana la a si gandi corect e cale lunga.
      • -5 (17 voturi)    
        .... USR-ist ? ..... (Duminică, 16 august 2020, 21:06)

        cbogdan [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

        Esti USR-ist banuiesc pentru ca arati aroganta specifica.
        • -8 (10 voturi)    
          Gresit, (Duminică, 16 august 2020, 23:32)

          lnicolae1587873340950 [utilizator] i-a raspuns lui cbogdan

          nu e USR-ist, e doar idiot
  • +10 (22 voturi)    
    A bagat Bucurestiul in faliment (Duminică, 16 august 2020, 19:51)

    lenty [utilizator]

    Dar a imbogatit camarila din Voluntari.
  • +8 (32 voturi)    
    Votez Nicusor Dan (Duminică, 16 august 2020, 20:02)

    keres [utilizator]

    cine nu voteaza cu el voteaza mafia PSD.
    • +11 (17 voturi)    
      PSD a adus minciună corupție prostie incompetență (Duminică, 16 august 2020, 21:34)

      UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui keres

      Pentru asta voteaza cine voteaza Firea si candidatii PSD
  • -9 (15 voturi)    
    Sah in trei (Duminică, 16 august 2020, 21:46)

    Zero_Kelvin [utilizator]

    Sper sa va traga marinarul o scatoalca peste aroganta, ca-n faza cu pixelul albastru ! Sondajele cred ca deja devin ingrijoratoare pentru USR...In cazul in care USR-ul a gresit calculele, exista 2 variante posibile ca bucurestenii sa scape de Firea/PSD :
    1. Basescu se retrage in ultima zi, dupa ce ii face muci pe Nicusor si Firea si-i lasa pe sustinatori sa voteze cu cine vor (varianta fair-play)
    2. PNL-ul evalueaza bine sansele si comuta la Basescu ( e pur fantezie, dar e varianta)
    3. Castiga Basescu, in acest moment e putin probabil, vedem pe parcurs.
    PNL-ul sa se gandeasca bine! Daca pierd si de data asta Bucurestiul, nu-i vad bine la parlamentare ! Acolo nu vor merge cu Nicusor si Barna de mana !
    • -4 (12 voturi)    
      PNL rar a castigat ceva in Bucuresti (Luni, 17 august 2020, 4:36)

      Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui Zero_Kelvin

      Nu vedeti ca nici nu are candidat la Capitala? Iar la sectoare merge pe niste no name-uri gasite prin organigrama USR...

      La sectorul 2 Cristi Popescu sta cel mai bine in sondaje chiar daca este academician SRI...a fost membru doar al PNL de cand era mic si a fost debarcat de Sica&compania aiurea pentru a impinge un alt no name din USR...dupa ce ca au negociat o luna pozitia la sectorul 2, cand Popescu candideaza sustinut de PSD brusc devine pesedist mascat cu intreaga organizatie sector 2 si huliti in presa in frunte cu Kill Bill...

      Parca traim in filmele cu...Sica!

      PNL incearca doar sa profite in urma asocierii in Bucuresti cu USR care stau bine dar in rest in tara sunt practic inexistenti (n-au primarii).

      Nucusor nu are nevoie de USR care l-a debarcat rusinos sau de PNL care doar incearca sa profite.

      Simpla existenta a lui Firea 4 ani la "conducerea" primariei era suficienta pentru a castiga alegerile, nu-i mai trebuia asocierea cu borfasii profitori minjiti de spagi din cap pana in picioare si nici cu cei care l-au abandonat umilitor.

      Dar asta este...probabil caracterele lor sunt pe aceeasi lungime de unda...
  • -7 (15 voturi)    
    Nicusor-un pinguin trist (Luni, 17 august 2020, 1:53)

    Sutekh [utilizator]

    o mizerie de partide, PNL si PSD se succed in prostii si isi voteaza legile unii altora. USR un grup ce imbratiseaza occidentul , luandu-l cu totul, cu tot cu rahatul lor. Fiecare isi doreste o societate mai spicuita, civilizata dar asta nu presupune parade gay si cine are un punct de vedere diferit inseamna ca este dusmanul tuturor..
  • 0 (6 voturi)    
    EU M-AM SATURAT ... (Luni, 17 august 2020, 8:57)

    jidanul [utilizator]

    ... sa te vad pe tine Orbane cu tot cu guvernul asta, la conducerea acestei tari. Chiar ajunge ! Cred ca aproape orice guvern ar fi in locul acestui guvern, oricum ar administra Romania cu mult, mult mai bine decat catastrofa asta de guvern PNL-pdl.