PSD depune pe 17 august moțiunea de cenzură. Ciolacu: E timpul să plecați acasă sau la pușcărie. VIDEO

de C.D.     HotNews.ro
Miercuri, 12 august 2020, 14:11 Actualitate | Politic


Ciolacu, în Parlament
Foto: AGERPRES
Marcel Ciolacu a anunțat miercuri că PSD va depune moțiune de cenzură prin care speră dărâmarea Guvernului Orban. Șeful social-democraților a făcut anunțul în Parlament în timpul ședinței în care premierul Ludovic Orban a prezentat raportul privind măsurile luate pentru combaterea epidemiei de coronavirus, începerea școlilor și organizarea alegerilor.

„Gata, s-a umput paharul. PSD nu va mai permite ca România să se scufunde. Pe 17 august PSD va depune moțiune de cenzură. Considerăm că e timpul să plecați acasă sau la pușcărie, în funcție de faptele fiecăruia”, a spus Ciolacu la finalul intervenției sale în care a criticat fiecare măsură a Guvernului PNL pe care l-a acuzat că împreună cu președintele Klaus Iohannis „a distrus, în numai 9 luni, pas cu pas România”.

Liderul PSD a susținut că Guvernul a scăpat de sub control situația de gestionare a epidemiei, fiind interesat doar de alegeri.

„V-au interesat doar alegerile, furturile și cât mai multe funcții pentru clientelă. Nu v-a păsat nicio secundă de sănătatea românilor și traiul lor de zi cu zi. V-au interesat doar alegerile. în timp ce românii erau închiși în case ați devalizat bugetul României. Sute de milioane de euro au ajuns în buzunarele prietenilor de partid. Tot mecanismul infracțional a fost dezvăluit în raportul Curții de Conturi publicat ieri. (...) Orice achiziție a devenit o țeapă pentru stat, dar o mare afacere pentru clientela liberală”, a spus Ciolacu.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10282 vizualizari

  • +44 (68 voturi)    
    Citez: (Miercuri, 12 august 2020, 14:16)

    ember [utilizator]

    "Un haos mai mare decât este acum nu putea fi creat nici măcar de PSD"
    Ciolacu

    sa intelegem ca PSD vrea sansa sa ii depaseasca?!
    • +21 (29 voturi)    
      sunt invidiosi... (Miercuri, 12 august 2020, 15:12)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui ember

      vor sa ia de urgenta puterea si sa arate ca ei sunt cei mai buni (la furt, haos, minciuna etc) si nici un pardit ca pnl nu-i va depasi vreodata!
    • +16 (26 voturi)    
      calificative ! (Miercuri, 12 august 2020, 15:15)

      Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui ember

      PSD = Jigodii !
      PNL = Niste adormiti !
    • -15 (27 voturi)    
      Ember baci, fraza spune ca NU (Miercuri, 12 august 2020, 15:53)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui ember

      putea PSd sa faca asa ceva, PNL-ul este unic!
      • +6 (18 voturi)    
        Mircica ))))) lasa o Incurcata )))) (Miercuri, 12 august 2020, 17:27)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        P$D a spus prin vocea Ciolacului EXACT ce a scris @ember
  • +25 (49 voturi)    
    Aduceti Molotavele la Kisleff 10 (Miercuri, 12 august 2020, 14:16)

    un domn [utilizator]

    e limpede ca asta vrea Ciolanuu
  • +36 (60 voturi)    
    un asemenea om (Miercuri, 12 august 2020, 14:18)

    zigot [utilizator]

    are familie, are copii?
    ce fel de educatie vor avea copii lui si cum vor fi utili societatii copii cu asemenea educatie, invatati sa
    gandeasca una si sa faca altceva;
    mai multe beizadele care vor aduce tot ce e mai rau
    pentru Romania;
    rusine psd, cu adevarat ciuma rosie.
    • +25 (33 voturi)    
      pai uite ce familii si copii au (Miercuri, 12 august 2020, 16:28)

      Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui zigot

      https://comentacii.ro/fiul-lui-badalau-cu-daniela-crudu-pe-yacht-aici-sunt-impozitele-dumneavoastra/

      tu chiar crezi ca ii intereseaza altceva decat buzunarul propriu? crezi ca exista material mai gros decat obrazul de psdist?
    • +6 (16 voturi)    
      sunt tigani... (Miercuri, 12 august 2020, 17:25)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui zigot

      educatie din satra... nu din scoala.
  • +25 (45 voturi)    
    las-o lesinata ciolace! (Miercuri, 12 august 2020, 14:19)

    Francisc 1 [utilizator]

    aveati motiunea trecuta cand a inceput criza ai uitat ? Acum nu mai are rost vreo motiune ca nu rezolva nimic , schimbati prostii lor cu prostii vostri ? tataru cu pintea? arafat cu arafat?
  • +16 (38 voturi)    
    aceste je.... (Miercuri, 12 august 2020, 14:20)

    exilatul [utilizator]

    guri umane sunt reprezentative pt poporul ala...si ma refer la toate gastile de hoti si escroci care se numesc "partide politice"....
  • +26 (44 voturi)    
    Ciolacu (Miercuri, 12 august 2020, 14:24)

    comentatordiletant [utilizator]

    visează să plece la pușcărie cu alai, ptrecum predecesorul său, de lansează îndemnul?
    • +1 (7 voturi)    
      Cilacul din Simileasca Buzăului,interlop (Joi, 13 august 2020, 8:27)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui comentatordiletant

      și prieten cu teroristul Haissam,nu are altă cale,va
      ajunge curând la pușcărie.Îl vor urma toți baronii,
      baroneții și ciumeții coteriei GIO PSD/PCR.
      Indivizii s-au pus cu topoarele pe România.AJUNGE!
  • +28 (46 voturi)    
    sigur (Miercuri, 12 august 2020, 14:25)

    nellino [utilizator]

    nu s-a adresat colegilor de partid?
    • +10 (20 voturi)    
      Eu... (Miercuri, 12 august 2020, 14:50)

      Andreas1256 [utilizator] i-a raspuns lui nellino

      ...asa cred.
  • +29 (47 voturi)    
    asa baieti (Miercuri, 12 august 2020, 14:32)

    Captain Obvious [utilizator]

    a terminat viorica zacusca, o scoateti din nou in prima linie ?
  • +29 (47 voturi)    
    circ ieftin (Miercuri, 12 august 2020, 14:33)

    mache [utilizator]

    ... inainte de alegeri...

    Stiu foarte bine ca daca nu prind din nou ciolanu' la locale pot sa piarda masiv la parlamentare...
  • +17 (33 voturi)    
    Ciolacu spune cat e de invidios pe PNListi (Miercuri, 12 august 2020, 14:33)

    emil bobu [utilizator]

    ca s-au imbogatit in pandemie. PSDistii vroiau sa fure ei banii aia!
  • +35 (55 voturi)    
    Cat de ipocrit sa fii (Miercuri, 12 august 2020, 14:35)

    rtibv [utilizator]

    Cat de ipocrit si josnic sa fii...
    Daca era Dancila prim minsitru acum ne scufundam .

    Asa i-au lasat pe altii sa faca treaba si acum vin sa arate cu degetul ipocrit si mincinos pe altii...

    Oricum, la cat de incompetenti si hoti sunt cei de la psd vor doar mai-ul sa poata sa fie in control la alegeri
    • -1 (1 vot)    
      Cat de ipocrit sa fii (Joi, 13 august 2020, 16:41)

      gillda_47 [utilizator] i-a raspuns lui rtibv

      rtibv *Cat de ipocrit, josnic, mincinos si nenorocit sa fii....
  • +24 (50 voturi)    
    Ceasul al12lea (Miercuri, 12 august 2020, 14:39)

    Anonym [utilizator]

    Pt acest popor se joaca in august-septmebrie
    Daca acest popor sustine miscari de genul 100% alocatii, 40% pensii si guvern demis plus alegeri amanate, atunci aici e Belarus.
    • +22 (32 voturi)    
      Renuntarea la cheltuielile nesimtite (Miercuri, 12 august 2020, 16:15)

      Cozmin30 [utilizator] i-a raspuns lui Anonym

      Acest popor vrea majorarea pensiilor cu 40%, dar nu prin cresterea deficitului, nu prin imprumuturi, ci prin renuntarea la alte cheltuieli nesimtite si nejustificate, adica :
      – sa desfiinteze sau sa impoziteze imediat cu 90% pensiile speciale si nesimtite
      – sa reduca imediat salariile nesimtite si nemeritate ale parlamentarilor, primarilor, consilierilor, celor ce la ANRE, ANCOM, ASF etc
      – sa desfiinteze indemnizatiile falsilor revolutionari
      – sa desfiinteze indemnizatiile falsilor academicieni, de la falsele academii (de fapt, niste obscure ONG-uri sau SRL-uri)
      – sa desfiinteze subventinarea de la buget a partidelor
      – sa desfiinteze finantarea asa-zisei case regale
      – sa desfiinteze Institutul Tapului Levantin
      – sa reduca masiv sumele din PNDL, din care primarii risipesc banii pe lucruri inutile, din care iau comisioane sau platesc clientela de partid
      – sa confiste averile marilor corupti si marilor infractori, care au devalizat tara (conform legii confiscarii extinse).
      • +1 (7 voturi)    
        Perfect de acord cu ce ați scris. (Joi, 13 august 2020, 8:40)

        Rescator [utilizator] i-a raspuns lui Cozmin30

        Indivizii de la Agențiile numite,atunci când sunt
        întrebați de salariile supernesimțite,declară senini,că ei se autofinanțează.Este o minciună
        sfruntată,fiecare leu se regăsește în facturile
        noastre,că doar nu tipăresc companiile de utilități
        euroi și leuți jigăriți.Asta se întâmplă prin legile
        de funcționare a ANRE,ANCOM,ASF,etc.
        Aceste legi strâmbe au fost produse de Mafia Roșie,Cupola Ciumei Roșii pentru numeroasa și
        prea lacoma clientelă politică.Cazul Grindeanu
        este unul școală,pentru modul cum suntem jefuiți,cu zâmbetul pe buze.În plus Grindeanu nu are nicio pregătire în domeniul reglementat,este
        un pafarist.Acum se înțelege mai bine foamea dementă a Ciolacului și găștii sale ,pentru
        putere.
  • +14 (34 voturi)    
    bagarea motiunii.... (Miercuri, 12 august 2020, 14:41)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    PNL a gresit amarnic pentru ca nu si-a dat demisia guvernul inca din aprilie si sa va lase pe voi,spagari notorii, sa scoateti tara din rahat !Bagand acum motiunea,va veti scufunda si voi in rahat,cu tot congresul vostru !Pacat.
    • +3 (15 voturi)    
      stai rau cu memoria (Miercuri, 12 august 2020, 17:08)

      Bocu' lu'Ioha [utilizator] i-a raspuns lui acasa1284285656193

      cand a fost demisorban, klaus l-a pus pe citu, apoi a renuntat citu si klaus l-a pus tot pe orban.
      de astanu a venit psd, nu pt ca nu a vrut
  • +16 (30 voturi)    
    "Considerăm (Miercuri, 12 august 2020, 14:48)

    ElDiablo [utilizator]

    că e timpul să plecați acasă sau la pușcărie, în funcție de faptele fiecăruia" declamă tunător-sforăitor șăful la clanu' leprelor pesediste. Și voi unde ar trebui să ajungeți? Câteva luni la guvernare, să mai dați niște tunuri, nu-i asa? La pușcărie e locul vostru în primul rând, "măi animalelor" ca sa-l citez pe tătucul vostru Ion Ilici Iliescu.
    • +1 (1 vot)    
      La puscarie cu ciuma galbeno-portocalie (Duminică, 16 august 2020, 18:36)

      salvatore [utilizator] i-a raspuns lui ElDiablo

      La puscarie cu toti liberalii basisti si cu sustinatorii lor securisti din usr.
  • +11 (23 voturi)    
    Dar de ce nu face si plangere penala ? (Miercuri, 12 august 2020, 14:51)

    Alex2009 [utilizator]

    Nu cumva orice cercetare IN REM duce la PSD ?
    Nu cumva super clanul mafiot PSD se deconspira si mai tare ?
    Nu cumva Ciolacu amicul lui Haysam striga "Hotii ! Hotii ! Mi-au furat chilotii !" doar de fatada, asa, sub "imunitate parlamentara", fara responsabilitatea celor afirmate ?

    Hai sa vedem cine are dreptate.
    Dar nu in parlamentul actual dominat de Mafia PSD, unde talharii se declara cinstiti ---- "Pe cinstea mea de pesedist dă nu spun adevaru'... 'caţi-aş" mai spuse Ciolacu la finalul interventiei din plen.
  • +15 (27 voturi)    
    cine a guvernat de fapt? (Miercuri, 12 august 2020, 14:53)

    Bokila [utilizator]

    toate legile au fost facute in parlamentul rusinii cu care ne-am ales in 2016. Toate ordonantele de urgenta au fost picate in cateva zile de aceeasi majoritate toxica din parlament.
    In teritoriu, in 9 din 10 deconcentrate au ramas nederanjati aceiasi pesedisti si aldisti care jefuiesc in continuare si isi consolideaza pillele si rudele in posturi.
    Nu vorbesc din auzite ci din fapte cunoscute, asta fiind situatia in Prahova unde locuiesc dar cam peste tot.
    Mai concret, la APIA a ramas acelasi sef pe tara si automat aceiasi pesedisti incompetenti in teritoriu. Pesedistul corupt si incompetent din fruntea APIA Prahova, Dilirici, nu numai ca si-a pastrat postul dar si-a angajat in aceasta perioada si nevasta si fiica una la APIA central, cealalta la Ilfov. Pot continua cu nenumarate exemple, asa ca nesimtirea si ipocrizia ciolacilor sunt mai mult decat evidente oricui gandeste....
  • +16 (26 voturi)    
    Obraznic peste poate Ciolanu ! (Miercuri, 12 august 2020, 15:05)

    Susufler0 [utilizator]

    PS. Dar si natarau ! Se face ca nu vede ca cei care "calaresc" puscaria sunt tot de-ai lor, fie din Kiseleff, fie din teritoriu ! :)))
    • +5 (13 voturi)    
      crezi ca CNCD s ar supara daca (Miercuri, 12 august 2020, 17:29)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      pe ANUME puscarii ar scrie asa :
      "Aici Salasuiesc pentru Iertarea Pacatelor Penalii Pamantului ( nume, prenume...lista penalilor ) de la P$D

      de ce ?

      apai sunt Statui si Parcuri care au tablita indicativa..Acest Parc, sau aceasta Statuie a fost "ctitorita" de....numitii fiind P$Disti sadea
      • +2 (10 voturi)    
        Nuuuu... !! (Miercuri, 12 august 2020, 20:02)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Ar fi chiar educativ ! :)))))
  • +11 (21 voturi)    
    vesnic penibilul (Miercuri, 12 august 2020, 15:07)

    nahir [utilizator]

    si mirobolantul ciolan.
    Ar trebui sa aiba mare grija cand vorbeste de funie in casa spanzuratului, apropo de trimiterea la puscarie.
    In rest, ne vedem la vot.
  • +7 (19 voturi)    
    tupeu de infractor (Miercuri, 12 august 2020, 15:10)

    liviu_ [utilizator]

    "E timpul să plecați acasă sau la pușcărie" ,

    da...
    vrea sa organizeze el alegerile cand si cum vrea muschiu lui si vrea sa desavarseasca distrugerea justitiei

    ei speca ca pe la jumatatea lui august infectarile sa inceapa sa scada in mod natural si sa culeaga laurii ca doar asta stiu infractorii din psd sa faca...
  • +7 (17 voturi)    
    Un joc ieftin, policianist (Miercuri, 12 august 2020, 15:13)

    AdevaratulProfet [utilizator]

    Ce face acest Ciolacu este doar un joc ieftin politicianist, sa multumeasca hoardele de pesedisti, vand in vedere alegeriel interne din PSD....Consecinta va fi una catastrofala...in timp ce numarul de cazuri zilnice e pe trend crescator, el e dispus sa lase tara fara un guvern care sa poata actiona pentru a mai tempera avantul pandemiei...Mortii de care zice ar trebui sa ie dispus sa si-i asume de pe acum..cel cu deviatie de sept dar si de logica elementara....Sanatea natiei e mult mai putin importanta decat calculele lui electorale...Vom avea din nou o premiere negativa : Demiterea unui guvern cu doar 3 luni inainte de alegerile generale in plina pandemie...PSD -CRIMA!!!
  • +8 (18 voturi)    
    !!! (Miercuri, 12 august 2020, 15:23)

    nlln [utilizator]

    Ciolacu, cel mai "sters" lider PSD, fie si interimar, si-a gasit vocea!

    A lecturat , in viteza, articolele scrise impotriva PSD, de-a lungul guvernarilor ( cititi dictatura) a incercat sa memoreze cateva expresii si acum le arunca , una cate una , sau grupate ,pe piata insetata de cancan.

    Maestrii in manipulare, PSD/ALDE , isi continua activitatea de improscare cu noroi sperand ca astfel mocirla in care ei se afla sa nu mai para atat de adanca ( nu suntem numai noi corupti sunt si ceillalti, nu ne promovam numai noi rudele, o fac si ceilalti, nu mergem numai noi la puscarie, merg si ceilalti).

    Padure fara uscaturi nu exista, doar ca in PSD /ALDE nu sunt uscaturi sunt putregaiuri.
  • +10 (18 voturi)    
    La fix (Miercuri, 12 august 2020, 15:59)

    bcsb [utilizator]

    Vine PSD in septembrie, dubleaza alocatiile, mareste pensiile cu 40%. Ei au zis ca maririle sunt sustenabile si ca sunt bani. As fi bucuros sa fie asa, insa fara sa ne imprumutam mai mult decat pana acum. Sau ei cred ca cei 80 miliarde de la UE se transfera in Trezorerie la 1 septembrie :))
    • +2 (10 voturi)    
      ))))) Ii ia Codrutza ca din Oala )))) (Miercuri, 12 august 2020, 17:30)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui bcsb

      ar fi cel mai tare dosar : deturnarea a 80 miliarde EURO de catre GIO de la P$D..nici nu trebuie sa le fie ascultate telefoanele...doar BNR poate furniza traseul banilor pana la buzunarul final )))))

      Mistoooo ))))
  • +7 (21 voturi)    
    Teribilism electoral ! (Miercuri, 12 august 2020, 16:49)

    IosifGuias [anonim]

    Declaratiile teribiliste, lipsite de orice fundament, adresate Guvernului de catre presedintele interimar al PSD, Marcel Ciolacu facute in preajma congresului partidului sau, sunt destinate mai degraba propriului partid.
    • +5 (13 voturi)    
      Kaput (Miercuri, 12 august 2020, 18:56)

      Ccoto [utilizator] i-a raspuns lui IosifGuias

      Daca cineva poate sa distruga PSD, nimeni n-o poate face mai bine decat tractoristul. Lasati-l pe Ciolacu sa-si termine treaba.
  • 0 (14 voturi)    
    Relax baieti (Miercuri, 12 august 2020, 18:10)

    Criogenia [utilizator]

    Cum se vorbeste despre motiune cum cresc brusc cazurile de covid-19...pana pe 17 sa fiti siguri ca Sica si Geaca de Piele plus Arafatu va baga iar la puscarie la domiciliu de data asta fara hartia comunista pe proprie raspundere...o sa va sudeze usile ca in China numai sa nu miscati spre proteste.

    Va vor baga in carantina permanenta pana isi vor trece alegerile in dreptul lor apoi va vor mangaia parinteste pe crestet si va vor spune ca totul e ok si ca trebuie sa mergeti la munca iar sa produceti ca sa poata astupa gaurile produse evident de Covid.
    • -5 (9 voturi)    
      Tare asta! (Miercuri, 12 august 2020, 21:35)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui Criogenia

      Minciuni rasucite marca Sputnik.
  • -3 (9 voturi)    
    Nu exista motivatie reala pentru motiune (Miercuri, 12 august 2020, 20:55)

    Gica Georgescu [anonim]

    alta decat necesitatea PSD de a interveni in afacerea 5G pentru a-i proteja pe tovarasii orientali.
    Dezbaterea publica lansata de guvernul Orban pe tema 5G se incheie tot pe 17 august.
    Pesedistilor (si lui Ponta) ar trebui sa le fie rusine dupa ce au alimentat o vreme buna teoria ca virusul nu exista, ducand la inmultirea cazurilor.
    Sa nu uitam ca si la inceputul pandemiei tara a fost in impas si a pierdut timp pretios din cauza motiunii depuse tot de PSD pe motiv ca PNL a incercat sa revina la alegeri locale in 2 tururi.
    Inca o dovada ca PSD (partidul lui Ponta: PRO Romania este tot PSD) actioneaza fara scrupule si nu se opresc pana nu vand tot din tara asta.
  • +1 (7 voturi)    
    Cui se adresa? (Miercuri, 12 august 2020, 23:44)

    CristianG [utilizator]

    Colegilor sau adversarilor? Sau ambilor: adversarii acasa si colegii la brutarie?
  • -4 (6 voturi)    
    Deschiderea scolilor va genera haos (Joi, 13 august 2020, 4:30)

    AndyXXX [utilizator]

    Trebuie sa vina un guvern de uniune nationala sau un guvern tehnocrat care sa-si asume inchiderea scolilor pentru inca un semestru, cel putin. Sau pana cand vom avea un vaccin impotriva coronavirusului.