Teodorovici îl acuză pe Ciolacu că vrea să fure alegerile din partid: „Dacă acceptați ca reforma PSD să înceapă cu un jaf ... noapte bună”

de D.D.     HotNews.ro
Joi, 6 august 2020, 11:02 Actualitate | Politic


Eugen Teodorovici
Foto: Hotnews
​Candidat anunțat la șefia PSD, Eugen Teodorovici acuză conducerea interimară a lui Marcel Ciolacu că vrea să fraudeze alegerile din partid.

Fostul ministru al Finanțelor spune că Ciolacu, pe care îl numește „președinte pretins fondator, fără prestanță și lipsit de coloană vertebrală", a anunțat o nouă formulă de organizare a alegerilor pentru conducerea PSD, prin moțiune, dar „nu s-a grăbit (în cele 9 luni!) să adopte această modificare a Statutului partidului prin votul majorității, adică al Congresului PSD, ci doar prin decizia Comitetului Executiv Național, și aceasta luată pe fugă abia acum câteva zile, în data de 30 iulie”.

Teodorovici spune, de asemenea, că numărul membrilor conducerii a fost modificat, iarăși prin încălcarea statutului.

„Mai aveți sentimentul că #opinia voastră contează și că vă simțiți cu adevărat reprezentați de un “președinte” interimar pe post de marionetă în mâna unui ventriloc politic? (...) Dacă acceptați ca reforma PSD să înceapă cu un jaf ... noapte bună❗️ Vreau să cred că sunt mult mai mulți cei care vor avea curajul să spună nu organizării unui congres nestatutar de către o “conducere” interimară ilegitimă”, scrie pe Facebook fostul ministru.

Teodorovici mai precizează că-și va depune candidatura numai în condițiile prevăzute se statut.

Congresul PSD pentru alegerea noii conduceri ar urma să aibă loc pe 22 august.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4324 vizualizari

  • 0 (8 voturi)    
    :-) (Joi, 6 august 2020, 11:07)

    Godzillagrrr [utilizator]

    ��
  • +22 (26 voturi)    
    Luati aminte de la clanurile interlope (Joi, 6 august 2020, 11:10)

    Martinezu [utilizator]

    Si vedeti cum transeaza aia conflictele.
    Nu folositi arme albe ca interlopii.! Aveti si alte metode mult mai rafinate. De exemplu o mitraliera,.
    Vedem noi cine e vinovat , dupa.
  • +17 (21 voturi)    
    hehe (Joi, 6 august 2020, 11:12)

    transpenibilus [utilizator]

    Ciolacu vrea sa fure tot, nu numai alegerile de partid.
    Ca doar e pesedist si inca sef.
    Nu stiu de ce pare asa mirat Horlando kiparusul..
    PSD #penali
  • +14 (20 voturi)    
    As fi impresionat.. (Joi, 6 august 2020, 11:26)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    daca nu as sti cine este autorul acelor randuri...
  • +21 (25 voturi)    
    Senzational! ... (Joi, 6 august 2020, 11:26)

    ElDiablo [utilizator]

    ... Terifiant! Socant! Razboi total intre clanurile pesediste! Pe 22 august se intruneste marele stabor pentru a dezamorsa situatia.
  • +13 (17 voturi)    
    Foarte bine! (Joi, 6 august 2020, 11:37)

    Cataleya [utilizator]

    Ori Ciolacu ori Ghiorlando, tot un drac.
    Sunt facuti amandoi din aceeasi plamada sulfuroasa, unul mai prost ca celalalt.
    Totusi nu cred ca PSD-istii sunt chiar atat de tampiti incat sa-l aleaga pe Ghiorlando sef.
    Cred ca in afara de Codrin nimeni nu-l voteaza pe discotecar.
  • +18 (22 voturi)    
    *Dragul* nostru Orlando,pesedisto-bolșevic (Joi, 6 august 2020, 11:47)

    Rescator [utilizator]

    din tată în fiu,bugetar perpetuu,fără prea multă muncă,protector al unor pițipoance promovate în posturi înalte pentru diverse *calități*manageriale ,
    iată că acum vrei să fii șef al Marelui Stabor
    Oare ce părere are Clanul Sportivilor!?
    Ai fost cel mai nociv și vorbete degeaba ministru de
    finanțe,cu sarcina venită de undeva să bagi Romania
    în incapacitate de plată.
    Desigur că Ciolacul din Simileasca Buzăului va fura
    funcția,dar,dacă ai răbdare ,data viitoare o vei fura
    tu,potrivit tradiției bolșevice a PSD/PCR.
    • -5 (5 voturi)    
      pnl (Joi, 6 august 2020, 15:47)

      atc [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      Totusi, trebuie sa ai mult umor sa-ti bati joc de Teoddorovici ca bugetar..., cand il ai pe Orban Prim Ministru!
  • +14 (18 voturi)    
    Aliatul lui Daddy (Joi, 6 august 2020, 11:55)

    sipu [utilizator]

    vb de corectitudine in psd ................ Hahaha
  • +13 (17 voturi)    
    Bulversant! Teribil! Eclatant! Vezuvian!! (Joi, 6 august 2020, 12:03)

    fdaniel [utilizator]

    Dar ... stai, e vorba de grupul infractional organizat pesede!
    Cum adică "sa înceapă" cu un jaf?! Să "continue" jaful poate.
  • +6 (10 voturi)    
    Hoții intre ei (Joi, 6 august 2020, 12:40)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Corb la corb nu isi scoate ochii
    S-a schimbat ceva?
    • +4 (8 voturi)    
      Se pare ca da, (Joi, 6 august 2020, 12:59)

      ABBV [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      a crescut factorul de prostie in partid. Cu fiecare zi fara fiii de frunte Ilici, Bombo, Daddy, etc devin din ce in ce mai prosti. Dar na doar cu "almanahe"......citite e greu.
  • +5 (9 voturi)    
    intarata'i drace ! (Joi, 6 august 2020, 13:09)

    sfarleaza [utilizator]

    Poate reusesc sa se extermine reciproc sa scapam de ei prin selectie naturala :))
  • +5 (9 voturi)    
    "Intarata-i drace, ca si mie-mi place " (Joi, 6 august 2020, 15:04)

    Susufler0 [utilizator]

    Parca asa spune vorba aia din batrani !

    PS. Iar la final, cand si unul si celalalt si PSD au pierdut parca mai era o vorba (amintire din copilarie) : "Pace, pace intre doua dobitoace..."
  • +2 (2 voturi)    
    faceti (Vineri, 7 august 2020, 6:47)

    daldepsd [utilizator]

    si voi doar ceea ce stiti mai bine si chiar va iese.
    "... ca reforma PSD sa inceapa cu un jaf…"A cata reforma, al catelea jaf interlopi ai lumii politice?