Ludovic Orban, despre PMP: „Nu există negocieri eșuate. Noi avem disponibilitatea de a coopera”

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 3 august 2020, 12:39 Actualitate | Politic


Ludovic Orban
Foto: Agerpres
Președintele PNL, Ludovic Orban, a declarat, luni, referindu-se la faptul că PMP nu a fost cooptat în alianțe cu USR, că nu există negocieri eșuate și că liberalii au disponibilitatea de a coopera cu formațiunea condusă de Eugen Tomac în consiliile județene și locale, transmite Mediafax.

„Nu există negocieri eșuate. Noi avem disponibilitatea de a coopera, așa cum cooperăm la guvernare, de a coopera în consiliile județene, în consiliile locale, în CGMB, la nivelul sectoarelor”, a declarat Ludovic Orban, întrebat dacă Guvernul mai are susținerea PMP în Parlament după ce această formațiune nu a fost cooptată în alianța PNL-USR.

El a spus că, în cele mai multe circumscripții, fiecare partid merge pe liste proprii.

„Într-un fel este normal, fiecare partid are proprii candidați. Nu ne atacăm în campanie și ne vom sprijini reciproc în consiliile județene și în consiliile locale”, a mai spus Orban.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2143 vizualizari

  • -1 (11 voturi)    
    Orban (Luni, 3 august 2020, 12:42)

    BomboIsBack [utilizator]

    saliveaza la primariile pmp-istilor corupti din teritoru. Toti baronii sa vina la peneleu !
  • -1 (7 voturi)    
    prea multe explicatii pentru niste Scafandrii (Luni, 3 august 2020, 12:43)

    un domn [utilizator]

    Esuati !
    • -1 (9 voturi)    
      Ai dreptate (Luni, 3 august 2020, 13:06)

      Putinel [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Scafandrii au esuat in incercarea de salvare a epavei PNL! Acum s-a lipit de PNL meduza USR; sa vedem cat timp vor pluti impreuna!?
      • +3 (3 voturi)    
        caracatita (Luni, 3 august 2020, 14:24)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Putinel

        nu meduza.
  • +10 (12 voturi)    
    toti sunteti de stanga! (Luni, 3 august 2020, 12:46)

    wweesstt [utilizator]

    Numai despre trocuri politice se discuta.... dar despre adevaratele probleme cand? de ex: Anul acesta pe litoral in statiunile Mamaia si Eforie majoritari sunt bugetarii, specialii, copiii de primari si baroni, etc; acestia isi permit! la toate hotelurile se platea cu tikete, din aceasta cauza preturile sunt mari, cei din privat (productivii) nu-si permit! In timp ce bugetarii cu tikete de anul acesta si cu tiketele de anul trecut prelungite (asa a vrut pnl) 'fac legea' pe litoral! nu mai vb ca bugetarii au si salarii mult mai mari decat cei din privat... in ce tara traim?! Sunt multe familii in care si sotul si sotia sunt bugetari de lux (tikete cat cuprinde pe banii sclavilor) La alegeri cap de lista la intrebarea cu cine votam trebuie sa fie taierea pensiilor speciale si diminuarea anvelopei salriale a bugetarilor, restrucurarea primariilor! Daca nu,atunci suntem pierduti DEFINITIV!
  • -1 (3 voturi)    
    Orban vrea, dar nu vrea stapanul cu colan UTC+ (Luni, 3 august 2020, 13:09)

    xolv [utilizator]

    .
    • 0 (0 voturi)    
      orban este piesa sacrificata (Luni, 3 august 2020, 16:11)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui xolv

      conduce guvernul de tranzitie.
      scremutele alegeri anticipat amanate ar urma sa aduca guvernul sau, adevarata noua dreapta ioropeana, formata din oameni noi, noua clasa politica si condusa de noul xsolosi julien, deja experimentat.va fi guvernul unu, dupa zero.
      deja fostul viceu al guvernului zero a fost trimis de catre psd la incalzire. tov. dincu.
      doamna pruna se pregateste si ea sa preia o justitie cu capul intre urechi. ghinea, probabil ca borno va primi fondurile europene la care se pricepe sa umble, nasui va primi ceva de nasul sau, vejnica tzurcana va lua si ea ceva, poate mediul, la munca ramane izoleta.
      s'ar putea ca generalul harafat sa preia internele, a a dovedit. sau, poate nou infiintatul minister al pandemiei.
      sa vedeti atunci guvern si guvernare.
      ca vor avea treaba sa se ocupe de op'zeci de miliarde ...greu de numarat....
  • +2 (10 voturi)    
    ... (Luni, 3 august 2020, 13:13)

    sentenced [utilizator]

    Dupa ce am votat la ultimele doua alegeri cu usr, pentru urmatoarele alegeri planuiesc sa fac switch-ul catre pmp.
    Oricat de mult m-au atras unele teme useriste, nu pot tolera progresismul de tip BLM.
    Unde mai pui ca caramitru m-a blocat pe pagina lui de facebook pentru ca nu am fost o data de acord cu el, desi in general rezonam cu ce spunea. Sorry, dar daca asta este stilul patidului si suntem prieteni cat timp suntem de acord si la prima opinie contrara ne blocam, cenzuram etc, nu pot fi cu voi.
  • -1 (1 vot)    
    PNL-USR (Luni, 3 august 2020, 15:30)

    atc [utilizator]

    Exista vre-o explicatie pentru 3-3 la sectoarele Buc., alta decat hotararea "serviciilor"? Pentru ca, cel putin in sondaje, PNL>USR de vre'o trei ori si ceva.
  • 0 (0 voturi)    
    Asta este politicianul roman ajuns la cunducere! (Luni, 3 august 2020, 21:43)

    constatator [utilizator]

    Daca nu zice si face ca mine nu ma sustine, slabe sanse pt Romania cu asa politicieni!