Croitoru (PNL) își retrage candidatura de la Sectorul 5: Liderii USR-Plus, cele mai ipocrite creaturi de laborator

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 31 iulie 2020, 14:43 Actualitate | Politic


PNL
Foto: Facebook/ PNL Dolj
Dan Iulian Croitoru, desemnat inițial de PNL candidat la Primăria Sectorului 5, a anunțat că se retrage, potrivit Mediafax. El afirmă că nu este „omul lui Vanghelie” și acuză liderii USR PLUS că sunt „cele mai ipocrite creaturi de laborator ale politicii românești care au revărsat asupra sa gunoaie”.

„Familia și prietenii mă sfătuiesc să renunț la cursa pentru obținerea candidaturii PNL la Sectorul 5. Gunoaiele revărsate asupra mea de cele mai ipocrite creaturi de laborator ale politicii românești – liderii USR-Plus (personaje incapabile să bată un cui, care nu-și merită electoratul formidabil, format din oameni informați, implicați și dornici de schimbare) – l-au afectat și dezamăgit. Și pe ei, și pe mine. (...) Mă retrag, așadar, deși am în spate votul și susținerea colegilor mei din PNL-Sector 5 (inclusiv al președintelui Cristian Băcanu), cărora le mulțumesc încă o dată pentru sprijin și pe care îi asigur de toată prețuirea și prietenia mea”, a scris pe Facebook Dan Iulian Croitoru.

El precizează că se retrage și pentru a se putea apăra public de „acuzațiile mincinoase” lansate de liderii USR-Plus.

„Până acum, am tăcut, <spre binele alianței>. Acum sunt dator față de mine însumi, față de ai mei și față de cei care mă cunosc, să mă apăr. Nu sunt omul lui Vanghelie. Sau sunt, în măsura în care Claudiu Năsui sau Vlad Voiculescu vin din familii de oameni obișnuiți, lipsiți de privilegii în comunism, și nu de foști securiști implicați în devalizarea României, în anii tranziției. Sunt omul lui Vanghelie în măsura în care Dan Barna ar fi un antreprenor capabil să reușească prin propriile forțe, și nu un parazit îmbogățit din contracte cu statul sau un lider confecționat la apelul bocancilor”, a comentat el.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2440 vizualizari

  • -1 (23 voturi)    
    Minciuni! (Vineri, 31 iulie 2020, 14:54)

    tahomir [utilizator]

    Cui poti sa spui ca Nasui si Vlad Voiculescu provin din familii de securisti care au devalizat Romania? Si ca Barna e un tip care s-a imbogatit din contracte cu statul reprezentat de primari PSD ?
    Ah, te-ai uitat pe google unde informatia e publica si usor de verificat?
    Pai la o simpla cautare vezi ca chiar asa e , Nasui e din familia Motorola, unchiul lui VV e general de securitate si tatal lui e turnator dovedit la securitate.
    Insa doar nu credeti ca secta USR+ se incurca sa caute pe google, ea stie doar ce le livreaza mediocritatile din conducerea lor.
    Asa e, multi impostori din gasca lui Barna si a lui VV au acaparat USR+ care e de fapt o alianta toxica pentru Romania.
    • +2 (6 voturi)    
      dar presupun ca nu ai verificat nimic? (Vineri, 31 iulie 2020, 15:49)

      murangura [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      Am cautat si eu, si am gasit ca in afara de nume, nu exista nicio legatura de rudenie intre Vlad Voiculescu si Vic Voiculescu.
      Exista in schimb multe siteuri rusesti care pretind asta, dar nu ofera nicio dovada. Tipic propagandistic.
      Deci hai du-te inapoi la stapanul tau.
      • 0 (4 voturi)    
        Te referi la siteul rusesc digi24.ro? (Vineri, 31 iulie 2020, 16:05)

        cenzuratul [utilizator] i-a raspuns lui murangura

        https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/vlad-voiculescu-recunoaste-ca-tatal-sau-a-colaborat-cu-securitatea-taica-miu-nu-e-perfect-si-sigur-a-facut-greseli-1269538
      • +3 (3 voturi)    
        asa a zis mama (Vineri, 31 iulie 2020, 16:26)

        tahomir [utilizator] i-a raspuns lui murangura

        "Într-un comentariu la această postare, mama liderului PLUS a precizat că Nic Voiculescu este vărul său. „Nic Voiculescu nu este unchiul lui ci vărul meu .Vlad nu l-a văzut decât de câteva ori în copilărie și aproape deloc de când s-a întors de la Viena”, a explicat aceasta. "
        Tot la digi24, post rusesc, se stie.
        Hai, nu mai faceti pe imaculatii, fosti colegi de la USR+, ca am vazut eu cata prostie si nesimtire e si pe la voi. Sunt si oameni buni dar nu sunteti prea diferiti de altii, mai multa modestie!
    • 0 (6 voturi)    
      Are dreptate Croitoru! (Vineri, 31 iulie 2020, 16:48)

      MihailescuDavid [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      Are dreptate, omul stie bine, un om de nota 10! Bine le-a zis!
  • +6 (20 voturi)    
    cat venin (Vineri, 31 iulie 2020, 14:58)

    DSS [utilizator]

    daca mai aveam vreo indoiala ca a fost omul lui Vanghelie, acum nu mai am. Ma rog, vine din ALDE, la ce sa te astepti?
  • +3 (5 voturi)    
    ;__; (Vineri, 31 iulie 2020, 14:58)

    Toate nickname-urile erau luate [utilizator]

    Buhuhuu
  • -5 (23 voturi)    
    USR e tradat de propria lor masa critica (Vineri, 31 iulie 2020, 15:00)

    cenzuratul [utilizator]

    Ce rusine mai mare pt USR decat ca dna transgender de la sectorul 2 sa candideze independenta, nu pe listele USR?
  • -1 (19 voturi)    
    nu stiu cine este Croitoru (Vineri, 31 iulie 2020, 15:04)

    gic [utilizator]

    dar ma tem ca spune niste adevaruri...

    nu stiu de ce USR trebuie sa defileze cu Barna si cu Ghinea
  • 0 (2 voturi)    
    Aproape ca l-as crede... (Vineri, 31 iulie 2020, 15:32)

    gugurila [utilizator]

    ... daca n-ar fi membrul partidului care l-a racolat pe pesedistul Chirica sa candideze pentru ei la primarie la Iasi.

    Dupa figura asta da, nu m-ar mira de loc ca un PNL-ist sa fie proxy pentru Vanghelie.
  • +1 (3 voturi)    
    Si-a dat masura prin acest comentariu (Vineri, 31 iulie 2020, 15:39)

    Adi_rus [utilizator]

    A dovedit cum nu se poate mai clar prin cuvintele si atitudinea din acest post/comentariu. Nu avem nevoie de mai multe dovezi. Ce-a scris confirma cu varf si indesat stilul Vanghelie. Multumim pt confirmare.
    • +1 (3 voturi)    
      adevarurile, (Vineri, 31 iulie 2020, 17:02)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Adi_rus

      dor?
    • 0 (2 voturi)    
      "parazit îmbogățit din contracte cu statul" (Vineri, 31 iulie 2020, 17:07)

      MamboNoFaiv [utilizator] i-a raspuns lui Adi_rus

      ASF, ANCOM, CEC, ANAF - pline de paraziti
      sa cheltuiesti fonduri ue si sa fii platit conform nu mi se pare sa fii parazit.
      dar ce stie comisionarul lui Vanghele
  • +1 (5 voturi)    
    Croitoru era cel mai bun candidat (Vineri, 31 iulie 2020, 16:50)

    MihailescuDavid [utilizator]

    Omul stia administratie, ceilalti habar nu au unde e sectorul, nu sunt capabili sa mearga in Ferentari fara sa nu si-o ia in freza de prosti ce sunt, acolo e alta lume pe care Croitoru o cunostea. Usr e un rahat de partid...
  • +2 (2 voturi)    
    declaratia de avere (Vineri, 31 iulie 2020, 17:04)

    MamboNoFaiv [utilizator]

    unde e declaratia de avere, ca nu e ...
    si-a vandut oltcitul ala? tot cu clio umbla?