VIDEO Ciolacu anunță depunerea unei moțiuni la jumătatea lui august: "Un haos mai mare decât este acum nu poate fi creat nici măcar de către PSD sau opoziție"

de I.H.     HotNews.ro
Joi, 30 iulie 2020, 17:30 Actualitate | Politic


Marcel Ciolacu
Foto: Hotnews
"Un haos mai mare decât este acum nu poate fi creat nici măcar de către PSD sau opoziție", a declarat joi liderul PSD, Marcel Ciolacu. El a spus că acesta este motivul pentru care social-democrații vor depune o moțiune de cenzură împotriva Guvernului Orban, la jumătatea lunii august.

Ciolacu a făcut aceste declarații la finalul ședinței Comitetului Executiv al PSD.

Principalele declarații ale liderului PSD:
  • Este inadmisibilă abordarea președintelui. (...) Nu înțeleg obsesia președintelui de a găsi vinovați în altă parte decât în datele statistice în ceea ce privește pandemia și economia.
  • Disperarea cu care atacă PSD confirmă că Guvernul său a pierdut controlul total în gestionarea pandemiei. Acesta este rezultatul unei guvernări interesate doar de alegeri, de furat (...) și de împărțit funcții politice.
  • Un haos mai mare decât este acum nu poate fi creat nici măcar de către PSD sau opoziție.
  • De aceea am decis depunerea unei moțiuni de cenzură în luna august.
  • Aștept de la Orban să vină în fața Parlamentului și să răspundă dacă poate organiza alegeri și dacă poate deschide școlile în siguranță în septembrie. Este exclusiv responsabilitatea premierului și a lui Iohannis, deoarece știm că deciziile sunt luate la Cotroceni.
  • Am propus depunerea moțiunii la jumătatea lunii august, iar la bază va sta Cartea neagră a guvernării PNL.
  • Dacă nu am avea voturi din alte partide, moțiunea nu ar trece, pentru că PSD nu are majoritate în Parlament, așa cum susține Iohannis. Fac apel la toată opoziția să voteze.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5503 vizualizari

  • +23 (27 voturi)    
    Gura pacatosului (Joi, 30 iulie 2020, 17:45)

    murangura [utilizator]

    deh, nici el nu-si dea seama ce spune.
    • +1 (5 voturi)    
      E o ordine (Joi, 30 iulie 2020, 22:50)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui murangura

      Primul lucru pe agenda e sa scapam de PSD. Urmatorul pe lista e PNL.

      Pe urma poate reusim sa avem sau sa facem un parid de dreapta normala la cap si pe urma unul de stanga normal la cap.

      Inca 30 de ani.
  • +24 (30 voturi)    
    Gura Ciolacului Grăiește ! (Joi, 30 iulie 2020, 17:45)

    un domn [utilizator]

    Spune ca Trei Decenii au fost catastrofale pentru Romania sub Oblăduirea P$D ! Da da !
  • -11 (15 voturi)    
    Haos ? (Joi, 30 iulie 2020, 17:48)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    e un eufemism?
    • +5 (13 voturi)    
      PSD se poartă dușmănește cu românii. (Joi, 30 iulie 2020, 20:35)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Când românii sunt la ananghie vine PSD și le dă brânci în loc să ajute.Sincer,la criza COVID care a provocat și criza economică,venirea unui guvern PSD ar fi un dezastru ,tănând cont de faima proastă a PSD în plan internațional-euroatlantic.PSD vrea liber la înmormântări.
      • -2 (6 voturi)    
        Poate ai uitat (Joi, 30 iulie 2020, 23:05)

        galeo [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

        Dar PNL e la conducere inca dinaintea pandemiei.
        Nu PSD
        • +3 (5 voturi)    
          Pandemia a început in Romania la (Vineri, 31 iulie 2020, 8:25)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui galeo

          20 05 1990, au fost N valuri de Contaminare a Banului Public, distrugerea pădurilor, sechestrarea Deltei Dunării și a Litoralului Marii Negre, distrugerea sistematica a industriei turismului, industria sării și derivatelor acesteia, jaful sistematizat al Bancorex și apoi cu un Bivolar al BRD, acestea fiind fără tăgada exemple clare a contaminării cu Ciuma Rosie !

          Asadar, ce ai voit a spune Povestitorule ?
  • +16 (20 voturi)    
    Nici macar de PSD? (Joi, 30 iulie 2020, 17:51)

    Martinezu [utilizator]

    Nu pot sa cred asta.
    pai daca nici PSD cine mai poate??
  • +20 (24 voturi)    
    Sunt convins (Joi, 30 iulie 2020, 17:52)

    Futurist Irefutabil [utilizator]

    Ca daca PSD se straduie, va crea un haos si mai mare.
  • +14 (16 voturi)    
    Nu e bine... (Joi, 30 iulie 2020, 17:54)

    Andreas1256 [utilizator]

    ...sa te bucuri de necazul altuia insa eu sunt tare fericit cand vad cum se duc tovarasii la vale :)
  • +13 (17 voturi)    
    Eu cred ca poate! Fi barbata gasca corupta! (Joi, 30 iulie 2020, 17:55)

    UnOarecare [utilizator]

    "Un haos mai mare decât este acum nu poate fi creat nici măcar de către PSD "
  • +13 (19 voturi)    
    "PSD sau opoziție" (Joi, 30 iulie 2020, 17:57)

    MG [utilizator]

    Gura pacatosului adevar graieste: PSD nu este in opozitie, PSD este la PUTERE!

    În opoziție sunt "ALȚII", ei sunt infipți bine în BANUL PUBLIC.
  • -1 (9 voturi)    
    miza motiunii e controlul alagerilor (Joi, 30 iulie 2020, 18:03)

    dessik [utilizator]

    Aici au gandit-o bine, din pacate. Pot sa puna alegerile intr-o singura zi, cu organziare proasta pentru diaspora, etc. De fapt le convine sa fie cat mai multe cazuri de coroana, ca mai putini votanti de dreapta vor iesi din casa.
  • +8 (10 voturi)    
    voturi (Joi, 30 iulie 2020, 18:04)

    nimrod [utilizator]

    Am inteles din maghiara tradusa in engleza de robotul de serviciu acu'vreo doua ore ca UDMR n-o sa voteze "pentru".
    • +1 (3 voturi)    
      Neah, au zis ca stau la maina/mola (Joi, 30 iulie 2020, 19:48)

      UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui nimrod

      In functie de cine da mai mult
  • +13 (17 voturi)    
    PSD sau opozitie deci? (Joi, 30 iulie 2020, 18:05)

    bogdan1477 [utilizator]

    Si can care ar fi opozitia, daca PSD nu e in opozitie? Si nu e, daca e sa ne uitam cine controleaza parlamentul. Doar si-a giasit niste fraieri care sa scoata castanele fiebinti din foc... foc intetit char de PSD (plus falanga CCR) prin mutilarea legislatiei.
  • +14 (20 voturi)    
    deci... (Joi, 30 iulie 2020, 18:12)

    exilatul [utilizator]

    imbecilul reunoaste ca si psd ul creeaza haos , dar mai..."mic" : ""Un haos mai mare decât este acum nu poate fi creat nici măcar de către PSD """...escrocul asta incult ar trebui sa stie ca nu exista haos "mic sau mare" ci simplu doar haos...
  • +18 (26 voturi)    
    hehe (Joi, 30 iulie 2020, 18:13)

    transpenibilus [utilizator]

    Ciolacul, acest Mazeta de la Psd :-)
    • +2 (8 voturi)    
      Jigneshti @Mazeta (Joi, 30 iulie 2020, 20:26)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

      Ciolacu nici 5% n are din Duhul Mazetei Sovietice de pe Hotnews
      • -2 (4 voturi)    
        buhuhuuu! (Joi, 30 iulie 2020, 21:57)

        miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        iti raspunzi singur la comentarii!
        care din voi sunteti clona?
        • 0 (2 voturi)    
          )))) stricata i branza )))) (Vineri, 31 iulie 2020, 10:56)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

          )))) carmaciul ii nebun )))))
      • +1 (5 voturi)    
        ehh (Joi, 30 iulie 2020, 23:16)

        transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Ti-ar placea tie, cetatene Stockholm.
        Mazeta si ciolacul sunt doar niste la*ar*.
        Betivi si "spirituali" in sensul ca vor sa lase impresia ca realitatea nu e chiar atat de pesedista, mai putem rade de ea.
        Poate voi, #ciumatiorrosii
  • +19 (21 voturi)    
    Sunt invidiosi (Joi, 30 iulie 2020, 18:14)

    cripop88 [utilizator]

    Vor sa vina la putere sa creeze si mai mult haos.
  • +8 (14 voturi)    
    Psd sub 10%. Oare se va sparge (Joi, 30 iulie 2020, 18:18)

    Brezan [utilizator]

    psd-ule....sunteti hoti inapti, din hoti cu clasa ati ajuns gainari, diletantilor.
    Voi vreti sa ne lasati fara guvern in plina pandemie! Huo..sub 10% veti lua.

    Hai ochii_pe_voi and co, sariti sa spalati purcelul.
  • +7 (11 voturi)    
    concluzia (Joi, 30 iulie 2020, 18:19)

    daldepsd [utilizator]

    etalonul starii de haos este PSD.
    Asadar, haosul se masoara in psd-ei si doamna Dancila are vrednici urmasi, progreseaza frumos chiar si in starea de pandemie. Hai ca puteti mai mult (atentie, argou).
  • +12 (16 voturi)    
    Ce cioban tupeist! (Joi, 30 iulie 2020, 18:27)

    sfarleaza [utilizator]

    Afara cu cioatele si cozile de topor la urmatoarele alegeri, sper ca nu mai are nimeni indoieli !
    ...in afara de mazete, of course :D
  • +8 (12 voturi)    
    scurt si.... (Joi, 30 iulie 2020, 18:28)

    asada [utilizator]

    cuprinzator !!!! Hai sictir !!!!!
  • +18 (22 voturi)    
    ciolacule, (Joi, 30 iulie 2020, 18:29)

    nahir [utilizator]

    deci recunoști că ești la putere : ”Un haos mai mare decât este acum nu poate fi creat nici măcar de către PSD sau opoziție".
    Acel ”sau” spune tot.
    Deci recunoști că v-ați bătut joc de toată populația prin șuntarea la greu a activității penaliștilor (nu că ar fi excelat în vreun minister, dar oricum e mai bine decât cu voi), de frică ca nu cumva să câștige teren politic.
    Cât despre moțiunea de cenzură, să vă văd cum dublați alocațiile și cum măriți pensiile cu 40% fără să vă împrumutați și fără să beliți complet de bani alte ministere.
  • +15 (19 voturi)    
    Nu fii (Joi, 30 iulie 2020, 18:43)

    Mitrica [utilizator]

    modest, Ciolanule. La populismul vostru acum aveam vreo 4-5000 zilnic. Plus mii de morți.
  • +11 (15 voturi)    
    hai mai (Joi, 30 iulie 2020, 18:46)

    anginsan [utilizator]

    modestule
  • -3 (7 voturi)    
    PSD-ul e partas la asa zisul haos (Joi, 30 iulie 2020, 19:12)

    adrian_83 [utilizator]

    Iohannis nu ar fi trebuit niciodata sa desemneze un premier care nu poate guverna din cauza lipsei sustinerii parlamentare.

    Nici PSD-ul insa nu ar fi trebuit sa voteze un astfel de guvern. Au facut-o insa pentru ca le convenea din punct de vedere electoral. Nu stiu daca se va repeta istoria din 2016 cand PSD a castigat detasat datorita unui alt Guvern al "meu" (adica al lui Iohannis) insa probabil ca PSD-ul si va mai reveni din cadere.

    Trebuie modificata insa Constitutia astfel inccat premierul sa fie ales de Parlament ca sa nu mai avem astfel de situatii in care este numit un executiv doar pentru interesele politice ale unora. In cazul de fata interesele sunt ale lui Iohannis de a avea Guvernul lui si cele ale PSD ce are nevoie de putina opozitie pentru a-si reveni din punct de vedere electoral.
  • +5 (7 voturi)    
    Pregatiti va (Joi, 30 iulie 2020, 20:10)

    Costi888 [utilizator]

    De alti 4 ani pesedisti, in al 5 alea vor fi facut atatea rele incat iar vom avea un guvern fantoma pregatind terenul altor 4 ani pesedisti si tot asa.
    • 0 (0 voturi)    
      Pai si cine e vinovat (Joi, 30 iulie 2020, 23:08)

      galeo [utilizator] i-a raspuns lui Costi888

      Nu Penelistiii fripturisti si cretini ce inghit momeala PSD-ului?
  • +4 (6 voturi)    
    of of of (Joi, 30 iulie 2020, 22:17)

    DurAndrei [utilizator]

    Gura bate ....
    Sau din ciclul: "Si noi furam, dar ei fura mai mult!"
    Vai de sufletul vostru cu facatura aia de partid!
  • 0 (0 voturi)    
    Auzi, da' de ce n-o depuneți mâine? (Joi, 30 iulie 2020, 22:38)

    hic sunt leones [utilizator]

    de ce mai lăsați acest guvern malign să administreze țara?
  • +1 (5 voturi)    
    O criza nu este completa (Joi, 30 iulie 2020, 22:51)

    Bradisor [utilizator]

    daca la cea snitara si economica nu se adauga si o criza politica . Sa speram ca Parlamentul in ansamblul sau n-a decazut asa de mult incat sa lase tara fara un guvern cu puteri depline ,o buna perioada de timp ,in plina criza sanitara si economica.
  • 0 (0 voturi)    
    Din pacate (Vineri, 31 iulie 2020, 7:26)

    coor [utilizator]

    impotenta mentala n-are leac !