Ponta: Mihai Tudose e europarlamentar că mi-a furat mie mandatul. L-a furat și a fugit

de C.D.     HotNews.ro
Marţi, 28 iulie 2020, 15:32 Actualitate | Politic


Ponta si Tudose
Foto: AGERPRES
​​Ironiile lui Mihai Tudose la adresa aliantei dintre Victor Ponta și Robert Negoiță nu rămân fără răspuns. „Deocamdată, Tudose e europarlamentar că mi-a furat mie mandatul”, a spus Ponta.

Declarația liderului Pro România vine ca reacție la postarea de pe Facebook a lui Mihai Tudose care scria: „Îmi pare tare rău de Robert (Negoiță - n.r.)... Avea un ceas frumos la mână... Nu o să-l mai aibă după ce va sta un pic cu Victor....”.

„Domnul Tudose este europarlamentar că mi-a furat mie mandatul. Tudose l-a furat și a fugit, dar să-i fie de bine, să fie sănătos cu ce-a furat”, a spus Ponta, la Digi 24.

Mihai Tudose a candidat pe poziția a treia pe lista Pro România la europarlamentare, listă deschisă de Victor Ponta. Partidul a obținut două mandate, iar Ponta s-a retras, astfel că Tudose a devenit eurodeputat.

Ulterior relația Ponta-Tudose s-a deteriorat. Tudose a plecat din Pro România și s-a întors în PSD.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7926 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    dotore (Marţi, 28 iulie 2020, 15:35)

    GoldenRatio [utilizator]

    Cum ai furat tu doctoratu, dar acum ai ramas fara, HAHA
  • +7 (11 voturi)    
    Asta-i intereseaza pe toti politrucii PSD/PNL (Marţi, 28 iulie 2020, 15:37)

    radu2077 [utilizator]

    Ce mandat primesc, ce bani primesc, ce privilegii.

    Nu le pasa de noi deloc.
    • +5 (7 voturi)    
      ia intreaba un votant psd (Miercuri, 29 iulie 2020, 0:27)

      ics_11 [utilizator] i-a raspuns lui radu2077

      intreaba tu un votant psd daca-i pasa sau nu psd-ului de el. sau incearca sa convingi un votant psd sa voteze pnl ca tot aia e. daca nu reusesti, inseamna ca psd-istii nu sunt tot una cu pnl-istii.
      si inca ceva : un votant psd nu se asteapta sa scada coruptia ! eventual chiar isi doreste contrariul.
      de aceea trebuie sa iesim masiv la vot la alegerile care urmeaza si sa votam orice altceva, dar nu psd.
      • 0 (0 voturi)    
        incearca sa convingi un chibit (Miercuri, 29 iulie 2020, 15:10)

        jorj_bv [utilizator] i-a raspuns lui ics_11

        ca echipa lui e mai proasta decat alta.
        Chiar daca nu are vedete, chiar daca retrogradeaza, el tot cu ai lui tine.
        • 0 (0 voturi)    
          vorbim de-o echipa care nu respecta regulile (Miercuri, 29 iulie 2020, 19:53)

          ics_11 [utilizator] i-a raspuns lui jorj_bv

          mai mult, isi face propriile reguli pentru a nu fi pedepsiti cand incalca regulamentul si apoi castiga premii dand la gioale .
          ea nu poate fi egala cu alta echipa (asa cum spune radu2077) penttru ca imediat modifica regulile in favoarea ei.
          in aceste conditii, ce fel de om este chibitul care sustine cu buna stiinta incalcarea regulamentului ?!
  • +10 (10 voturi)    
    Deocamdata, (Marţi, 28 iulie 2020, 15:44)

    Jar [utilizator]

    toti din PSD sau fosti PSD sunteti numa' unu' si unu'.
  • +9 (9 voturi)    
    Hotii PSDisti striga hotul! (Marţi, 28 iulie 2020, 15:45)

    UnOarecare [utilizator]

    tipic!
  • +5 (7 voturi)    
    S au Intalnit : (Marţi, 28 iulie 2020, 15:45)

    un domn [utilizator]

    Hotzul si Prostul
  • +8 (8 voturi)    
    In limbajul zilnic al PSD-istilor (Marţi, 28 iulie 2020, 15:54)

    John M. [utilizator]

    apare suspect de frecvent verbul "a fura" cu toate derivatele lui.
  • +11 (11 voturi)    
    Cunoscutele obraznicii de campanie ale lui Ponta! (Marţi, 28 iulie 2020, 15:54)

    Argon [utilizator]

    Când Victor Ponta este în campanie electorala începe sa facă tot felul de declarații obraznice ca aceasta:

    "Mihai Tudose e europarlamentar că mi-a furat mie mandatul. L-a furat și a fugit".

    Ca Tudose a fugit este adevarat dar mandatul nu i l-a furat lui Ponta ci l-a primit cadou de la el.
  • +2 (6 voturi)    
    Ponta bate campii ! (Marţi, 28 iulie 2020, 15:55)

    Rahan5 [utilizator]

    Ponta nu are nici o dovada ca procentajul obtinut de
    Pro Romania nu a fost facut si cu ajutorul prezentei lui Tudose in
    Partidul Pro Romania.
    In plus Ponta nu e de loc de origine romaneasca, si Tudose este roman get-beget.
    In cazul asta, domule Ponta, despre ce ,,Pro Romania" vorbim ?
  • +6 (6 voturi)    
    :)))) (Marţi, 28 iulie 2020, 16:04)

    Soljenitin [utilizator]

    Cam cum a furat dottore doctoratul. L-a furat si a fugit. Inca s-a mai operat si la genunchi in turcia, ca sa fuga mai abitir. :)))))))
  • +5 (5 voturi)    
    aham (Marţi, 28 iulie 2020, 16:04)

    coor [utilizator]

    si tu mi-ai furat mie doctoratul !
  • +7 (7 voturi)    
    Ponta e dus cu pluta (Marţi, 28 iulie 2020, 16:11)

    alexman1 [utilizator]

    Bai Ponta, ne crezi tampiti? Pai daca te-ai retras cum adica ti l-a furat? Fiti mai barbati de Stat, nu mincinosi. Inainte erai mai corect, cerebral si patriot...Acum unde te indrepti?Cum esti?Cine esti tu?Mai uita-te seara si in oglinda, ca noi te vedem, asa cum esti...
  • +8 (8 voturi)    
    observam generozitatea lui Ponta, (Marţi, 28 iulie 2020, 16:25)

    __alex__ [utilizator]

    ii ureaza 'sa-i fie de bine cu ce a furat', ca unul care stie mai bine decat oricine cum e cu furatul.
    Apropos, hotul asta a dat banii inapoi pe care i-a incasat ca si fals doctor in drept? Salarii, sporuri, etc?
  • +7 (7 voturi)    
    buna de ..... (Marţi, 28 iulie 2020, 16:33)

    asada [utilizator]

    ...nu se mai poate poanta !!!!Emotionant cu se gratuleaza hotii intre ei !!! Fiecare cu domeniul lui ,Ponta cu ciordeala din plagiatura ,Tudose ii ciordi locul in parlamentul european !!!! Licheaua de Ponta nici nu isi mai da seama cand devine de un ridicul monumental !!!
  • +6 (6 voturi)    
    >>>> (Marţi, 28 iulie 2020, 16:43)

    GemstonePig [utilizator]

    ''Mi-a furat mandatul. A castigat nemeritat aproape cati bani am castigat eu cu doctoratul plagiat.''
  • +7 (7 voturi)    
    Acesti doi prim ministri ai Romaniei (Marţi, 28 iulie 2020, 16:57)

    Martinezu [utilizator]

    In alta ordine ar fi ajuns sudori, macelari, sau borfasi
    Azi in noua ordine Iliesciana conduc tara.
  • +7 (7 voturi)    
    E SINGURA DATA (Marţi, 28 iulie 2020, 17:25)

    @Dem [utilizator]

    ... cand ii dau dreptate acestui papagal politic Victor Viorel, ca se plange ca a luat tzeapa cu braileanul.
    Te-a furat Tudose fiindca cu asa moneda se raspunde caracterelor urat mirositoare de genul tau VV Ponta.
  • +1 (1 vot)    
    Și cine-i mai hoț bă Ponta? (Miercuri, 29 iulie 2020, 8:27)

    asavreau [utilizator]

    Victor ori Mihai?Că în PSD ,se pare că acesta este principiul de promovare...la locale,la parlamentare,la europarlamentare!Cei aleși corespund principiului că-i mai hoț?