​Orban spune că PSD i-a făcut campanie distribuindu-i numărul de telefon: Pot comunica cu orice cetăţean

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 24 iulie 2020, 20:40 Actualitate | Politic


Ludovic Orban
Foto: Agerpres
Premierul Ludovic Orban a declarat, vineri, că a răspuns majorităţii cetăţenilor care l-au sunat la telefon, după ce PSD i-ar fi făcut public numărul personal de mobil.

„Cu mine poate comunica orice cetăţean. Ştiţi că mi-a făcut PSD o campanie. Mi-au distribuit numărul de telefon mobil personal pe milioane de conturi. (...) Asta e o formă de terorism, în speranţa că eu nu o să răspund la telefon şi că o să-mi fie blocat telefonul de campania pe care au dus-o. Aproape toţi cei care m-au sunat au avut surpriza să constate că răspund la telefon şi cei mai mulţi au fost extrem de uimiţi de faptul că răspund la telefon şi că pot să vorbească cu premierul”, a declarat Ludovic Orban, vineri, afla într-o vizită de lucru pe autostrada Sebeş-Turda, citează Agerpres.

Acesta a adăugat faptul că mulţi dintre interlocutori nu credeau că vorbesc chiar cu premierul.

„Trăim într-o ţară normală, vă răspund la telefon. Când pot, evident. E adevărat că am fost foarte ocupat, o perioadă. Au fost şi miniştrii în această categorie”, a mai precizat Ludovic Orban.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3691 vizualizari

  • +6 (14 voturi)    
    da, dar ii ofer un sfat (Vineri, 24 iulie 2020, 20:47)

    ..13 [utilizator]

    Sa isi puna un mesaj de intampinare de genul

    Declansare oricarei discutii cu PM in exercitiu inseamnca ca apelul Dvs va fi inregistrat si localizat.

    Acest mic mesaj de intampinare cred ca descuraja aruncatorii de porcarii in spatiul telefoniei mobile in speranta ca nu vor fi identificati si facuti responsabili

    Un ajutor nesperat oferit de adversar.
    • -1 (5 voturi)    
      ahahahaha (Vineri, 24 iulie 2020, 21:02)

      Gheorghe Pudila [anonim] i-a raspuns lui ..13

      Nu prea v-a iesit campania, pizidel. Cred ca saracuta pasqal se zvarcoleste de ciuda. Bad luck,.
    • -1 (1 vot)    
      dar.... (Sâmbătă, 25 iulie 2020, 15:59)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      orban asta , nu prea stie sa vorbeasca , ati vazut balbele de azi ,au ras toti cei din jur ,noroc cu ministru grinda ,il ajuta prin mimica si gesticulatii ! si inca ceva , a zis ca toata lumea poate acum sa vorbeasca cu premierul ! care premier , noi nu avem aceasta institutie ,noi avem functia de prim ministru ! nici nu stie pe ce lume traieste , vai de el .dar si de noi , ca avem un pampalau canit in fruntea guvernului ! rusine.
  • +6 (8 voturi)    
    A la pumni meii nu stie carte Palada (Vineri, 24 iulie 2020, 20:50)

    UnOarecare [utilizator]

    Si "bai panarama"

    Cocalari ...
  • -7 (11 voturi)    
    Campanie? (Vineri, 24 iulie 2020, 21:22)

    Criogenia [utilizator]

    La ce mai candideaza bufonul asta?
    • +4 (10 voturi)    
      Bufon”!!!? (Sâmbătă, 25 iulie 2020, 7:10)

      sipu [utilizator] i-a raspuns lui Criogenia

      Dancila ce a fost ?
      • +2 (6 voturi)    
        Bufoanca (Sâmbătă, 25 iulie 2020, 8:14)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui sipu

        :-)))))
      • 0 (2 voturi)    
        Dancila (Sâmbătă, 25 iulie 2020, 15:59)

        Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui sipu

        Ai impresia ca Dancila nu mai este...

        Retine un aspect: bufonii de teapa lor sunt asa tot timpul datorita caracterului personal, asa se comporta ei genetic.

        Asta nu este ca o boala in care bei pastile si trece...este permanenta treaba.