Gabriela Firea vrea să câștige un nou mandat cu sloganul "FIREA Oamenilor": "Mă aliez doar cu oamenii"

de Redactia     HotNews.ro
Joi, 23 iulie 2020, 14:44 Actualitate | Politic


Gabriela Firea
Foto: PMB
Primarul general al Capitalei, Gabriela Firea, și-a lansat sloganul de campanie pentru un nou mandat sub forma unui acronim al numelui său: "Forță, Iubire, Realitate, Eficiență, Adevăr Oamenilor" - "FIREA Oamenilor". Gabriela Firea susține că în această perioadă, când "se fac și se desfac alianțe politice electorale", ea se aliază "doar cu oamenii": "Partenerii mei sunt bucureștenii, nu politicienii de conjunctură".

Într-un mesaj postat joi pe Facebook, Gabriela Firea, care vrea al doilea mandat la Primăria Capitalei, susține că în aceste zile în care se întâlnesc politicieni și negociază posturi, calendare de alegeri, strategii, ea se aliază doar cu oamenii, "singura legătură care contează".




"De 30 de ani, sunt aproape de oameni. În presă, le-am apărat interesele. În Senat, am propus și votat legi pentru oameni. Pentru oamenii normali, nu pentru privilegiați. La primărie, am deblocat și rezolvat probleme pentru oameni. S-au făcut multe, chiar dacă mai sunt încă multe de făcut. Într-un oraș nu se termină niciodată problemele.

Important este să vrei și să poți să faci, pentru oameni, nu în avantajul tău. Pot și vreau să fac în continuare cât mai multe pentru oameni. Partenerii mei sunt bucureștenii, nu politicienii de conjunctură.

Spun de 4 ani că problemele noastre au nevoie de implicare, nu de catalogări că ar fi de stânga sau de dreapta. În ultima perioada observ că sunt și alții care mă copiază și afirmă cam la fel. Tardiv. Dotarea unui spital, construirea unui pasaj, deschiderea unei grădinițe sunt probleme pur și simplu.

Nu sunt de stânga sau de dreapta. Repet, îmi doresc o singură alianță, ca și până acum. Nu umblu după alianțe electorale care pun interesul politic mai presus de interesul oamenilor. Pe cei care gândesc la fel îi aștept lângă mine. Să fim împreună Alianța: FIREA pentru OAMENI! / FIREA OAMENILOR!", mai susține Gabriela Firea.

Gabriela Firea este susținută de PSD pentru un nou mandat la Primăria Capitalei și susținea își va retrage candidatura dacă "domnii de pe centru-stânga” au un scor în sondaje mai mare decât ea, referindu-se la Victor Ponta și Robert Negoiță. Recent, primarul susctorului 3 a plecat din PSD și și-a făcut partid. Liderul Pro România, Victor Ponta, a afirmat miercuri seară că "și-a unit forțele" cu Robert Negoiță și că săptămâna viitoare vor anunța candidații pentru București.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4166 vizualizari

  • +39 (41 voturi)    
    pe culmile penibilului (Joi, 23 iulie 2020, 14:48)

    mmmircea [utilizator]

    mai lipsea pandele in genunchi recitand inger-ingerasul meu.
    • +8 (10 voturi)    
      invers )))) (Joi, 23 iulie 2020, 15:55)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      ea in genunchi privind de jos in sus la Principele de Voluntari !
      • +1 (5 voturi)    
        indiferent (Joi, 23 iulie 2020, 18:41)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        de cum ar sta, nu-și dă seama că sloganul e unul jignitor, demn de CNCD, pt. că se trage lejer concluzia că cei care nu o vor vota nu sunt oameni.
        • +1 (5 voturi)    
          Foarte buna Ideea (Joi, 23 iulie 2020, 21:58)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui nahir

          Trimiteti la CNCD petitie in acest sens ! Toata Lumea !
    • +2 (4 voturi)    
      "Partenerii mei sunt" ...prostii si corupti (Joi, 23 iulie 2020, 20:37)

      UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      Asa suna de fapt sloganul
  • +33 (35 voturi)    
    nu e de stanga sau dreapta, fura cu ambele maini (Joi, 23 iulie 2020, 14:50)

    Gryphus [utilizator]

    in cazul in care credeati ca FIREA are principii, astazi v-a spulberat aceasta idee: ea nu e nici de stanga nic i de dreapta, ea poata sa ia cu ambele maini

    pt ea banul conteaza, nu dreapta stanga si alte aberatii ideologice
    • +6 (8 voturi)    
      Aici ai dreptate, (Joi, 23 iulie 2020, 15:30)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      gabriela be bad a fost total impartiala; a furat la fel si c stanga, si cu dreapta!
    • +3 (3 voturi)    
      de ce o subestimezi? sa-ti fie rusine (Vineri, 24 iulie 2020, 1:06)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      Cum adica ia doar cu mainile? :D
  • +19 (21 voturi)    
    Suntem (Joi, 23 iulie 2020, 14:54)

    Alexa.99. [utilizator]

    de mai mare jena.
    Chiar daca nu ia inca un mandat, tot am suportat rusinea ca asa fiinta a fost primar in Bucuresti si ca a aruncat pe toate porcariile banii de la buget.
    Faptul ca macar 100 de oameni putut vota cu cineva ca ea, arata la ce nivel sunt locuitorii din Buc. Jenant.
    • +5 (7 voturi)    
      Si nu uita(ti) (Joi, 23 iulie 2020, 15:27)

      BartSimpson [utilizator] i-a raspuns lui Alexa.99.

      Inca are intentie de vot de 15-20% minim !!! Dar, asa e cand buCURestenii se p...a pe el de vot. Se p..a altii pe ei, dar se pare ca lor le place. E si asta un fetis.
  • +18 (20 voturi)    
    FIEREA OAMENILOR (Joi, 23 iulie 2020, 15:01)

    camistef [utilizator]

    trebuie scoasa atungi cand iti face probleme!!!!!!!
    Tampit slogan si a gasit!!!!!
    Se crede si asta Mesia, o pupa aia in kurrr si isi inchipuie ca nu se poate fara kitschul, hotia si spoiala ei psd-ista!!!!!

    Mai lasa ne, fiereo si vezi ti de treaba ta! Ca nimic n ai facut in Bucuresti!
  • +20 (22 voturi)    
    FIREA-i a dracu' (Joi, 23 iulie 2020, 15:12)

    Ephemeris [utilizator]

    ... asta ar trebui sa fie sloganul nostru pentru ea
  • +15 (17 voturi)    
    firea otomanilor (Joi, 23 iulie 2020, 15:12)

    TrickyWicky [utilizator]

    la cati bani le da turcilor. cu romanii doar are nevoie de voturi
  • +20 (22 voturi)    
    Cata impostura (Joi, 23 iulie 2020, 15:13)

    Putinel [utilizator]

    Aceasta persoana ne crede chiar atat de prosti? Pai "duamna" Firea, daca esti asa de atasata de problemele noastre, de ce ti-ai delegat audientele la primarie, celorlalti acoliti: secretare, consiliere, city manager, etc? Daca te gandeste la binele oamenilor de ce nu rezolvi problema dosarelor de retrocedare ale cetatenilor? Daca te vrei un bun administrator al Cetatii, de ce ai infiintat atatea societati capuse cu banii din taxele cetatenilor in care au fost angajate numai rubedenii si prieteni? Tot ceea ce faci sa sti ca nu este in "FIREA" oamenilor cinstiti si cu frica de Dumnezeu!
  • +21 (23 voturi)    
    Firea turcilor (Joi, 23 iulie 2020, 15:16)

    feroviarul123 [utilizator]

    Cata șpagă și-a tras de la turci doar ea știe. A dat zeci de milioane pentru catedrala mântuielii neamului dar un spital nu a putut sa construiască. Ca e mai simplu sa iei șpagă pe echipamente decât sa construiești ceva.
  • +9 (11 voturi)    
    Oameni,feriți-vă ! (Joi, 23 iulie 2020, 15:22)

    asavreau [utilizator]

    Ce atinge Firea se ofilește.Moare.Atingerea lui Firea este mai rea ca moartea.Te ucide lent în chinuri.Nu permiteți lui Firea să vă atingă.
  • +8 (10 voturi)    
    Firea (Joi, 23 iulie 2020, 15:22)

    dandantheman [utilizator]

    Fire-ar ea a dracu'...
  • +8 (10 voturi)    
    Fara apa calda (Joi, 23 iulie 2020, 15:31)

    Relaxat [utilizator]

    Multumiri d-nei Firea ca se opreste apa calda cate 3 zile cand ti-e lumea mai draga si evident fara nici un anunt.
    Termoenergetica d-nei nesimtire maxima.
    Pe site-ul lor e alba neagra cu apa calda fara nici o legatura cu realitatea. Se poate vedea chiar acum, sector1.
    Acum mai vrea si voturi.....
  • +8 (10 voturi)    
    bun slogan (Joi, 23 iulie 2020, 15:38)

    Erwin [utilizator]

    Sloganul asta e atat de inspirat de parca ar fi fost facut de o firma a primariei. Sau de un prieten al unei rude care a vazut multe reclame intre telenovelele turcesti.
  • +9 (11 voturi)    
    Asa-i Firea lui Pandele (Joi, 23 iulie 2020, 15:44)

    Mag@ [utilizator]

    Firea mai castiga un mandat doar in bucatarie la Pandele. E timpul ca Bucurestiul sa aiba in sfarsit un Primar General.
  • +8 (10 voturi)    
    Imprumuturi (Joi, 23 iulie 2020, 16:11)

    n.dumiritu [utilizator]

    Autobuze si tramvaie au fost achizitionate prin contractare de imprumuturi. Reparatii la conducte de termoficare au fost facute iarasi din imprumuturi. Administratia care consuma pentru propria existenta toate veniturile proprii din taxe este o administratie inutila. Cetateanul nu este dator sa hraneasca administratia fara nici un beneficiu din asta. O administratie care nu poate dovedi ca din venituri din taxe a intors un procent semnificativ in bunuri si servicii celor care o platesc, este o administratie cel putin ineficienta, daca nu corupta.
  • +8 (10 voturi)    
    Gabriela Firea sau Gabriela Pandele? (Joi, 23 iulie 2020, 16:38)

    Mamyca [utilizator]

    este absolut fenomenala femeia asta propulsata de un partid bolnav, cat este de avida de putere! nu a facut absolut nimic pentru bucuresteni, acum pe ultima suta de metri s-au apucat de borduri si de asfaltat printre blocuri- Militari sect.6- apa calda e de doua ori pe saptamana- Platim taxe si impozite ca sa acoperim pierderile Radet.In 4 ani de mandat a schimbat ..6-7% din conductele RADET......A avut guvern PSD si nu a facut nimic: statui/vestitele companii municipale/ donatii biserici...Intr-un oras cu un buget de 1.3 mld...FRATE!!UNDE SUNT BANII??
    • +2 (4 voturi)    
      Ce intrebare ? Monaco, Costa-Rica, (Joi, 23 iulie 2020, 19:25)

      Kecske [utilizator] i-a raspuns lui Mamyca

      Brazilia, Seychelles etc, etc.
  • +10 (12 voturi)    
    Penibila pana la capat (Joi, 23 iulie 2020, 16:49)

    dandra [utilizator]

    F oarte multe concerte si donatii la biserici
    I ncompetenta
    R ebuturi de autobuze turcesti
    E vlavie extrema si daunatoarea intereselor contribuabilor
    A varitie

    cam asta este duamna gabrielea firea si sa mor eu daca nu ma mut din orasul asta daca este votata din nou.

    noapte buna Romania
    • +3 (5 voturi)    
      Comentariul Zilei (Joi, 23 iulie 2020, 19:10)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      Ar trebui Promovat de Admin Hotnews
  • -5 (9 voturi)    
    Firea cu oamenii (Joi, 23 iulie 2020, 17:57)

    mr_mojo [utilizator]

    Sună mai bine și mai adevărat.
    • +2 (4 voturi)    
      Adică-i nespălată? (Joi, 23 iulie 2020, 20:09)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui mr_mojo

      Aici ai dreptate.Firea bare un caracter nesimțit de mahalagioaică nespălată.De aia nu dă apă caldă în București,vrea să-i transforme pe bucureșteni în nespălații Europei.
  • +2 (4 voturi)    
    Am si eu un slogan: (Joi, 23 iulie 2020, 22:04)

    kokos [utilizator]

    F uraciune
    I ncompetenta
    R autate
    E goism
    A matorism
    • +3 (3 voturi)    
      neah (Vineri, 24 iulie 2020, 1:08)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui kokos

      Amatoare nu e, ci e clar profesionista
  • 0 (0 voturi)