Marian Vanghelie anunță că vrea să candideze la Capitală: „Dacă se înscrie Ponta, voi candida 100%!”

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 22 iulie 2020, 0:01 Actualitate | Politic


Marian Vanghelie (arhiva)
Foto: AGERPRES
Fostul primar al Sectorului 5 Marian Vanghelie a anunțat marți seara, într-o emisiune televizată, că intenționează să candideze la Primaria Capitalei, iar dacă în aceeași cursă se va înscrie și fostul său coleg din PSD Victor Ponta, atunci 100% va candida.

„Merg către alegeri cu toată viteza! 90% voi candida la Capitală. Dacă se înscrie Ponta voi candida 100%! Daca nu, voi vedea unde candidez. PSDI va avea candidați în tot Bucureștiul, la fiecare sector”, a fost mesajul postat de Marian Vanghelie pe site-ul său, după participarea la o emisiune la postul B1 TV.

El spune că vrea să candideze împotriva lui Ponta „pentru că, la câte nenorociri a făcut, ar trebui exclus din politică”.

Vanghelie precizează totodată că are discuții „cu mai multe partide”. „În momentul în care va fi o închidere de protocol ne veți vedea unii lângă alții”, afirmă el.

La începutul acestei luni, Marian Vanghelie anunța, tot pe site-ul său, că a înscris ca partid PSDI: „Pentru 2020 relansez Partidul Social Democrat Independent și intenționez să intru în cursa pentru alegerile locale și generale, urmând ca din structură să facă parte nume sonore de pe scena politică”, spunea el.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3137 vizualizari

  • +5 (9 voturi)    
    al dreaqului!!... (Miercuri, 22 iulie 2020, 0:24)

    exilatul [utilizator]

    "buricul" romaniei are o noua sansa de a avea la putere , din nou , pe linga hoti si ...""„În momentul în care va fi o INCHIDERE DE PROTOCOL ne veți vedea unii lângă alții""...inculti...de ce , doar in parlament si senat ???!!!!
    • +5 (7 voturi)    
      De asta e buna legea fara penali in functii public (Miercuri, 22 iulie 2020, 5:29)

      UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      e ceruta de USR
      • +1 (3 voturi)    
        da (Miercuri, 22 iulie 2020, 7:20)

        rei [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecare

        se modifica un pic in "doar penali in functii publice"
    • -1 (3 voturi)    
      sa stii ca, oricat ar parea de paradoxal, (Miercuri, 22 iulie 2020, 10:35)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      Marian Vanghelle a facut mai multe ptr sectorul 5 decat actualul primar Florea (care zice #fapte nu vorbe, dar in realitate nu face nimic).
      Vanghelie a mai reabilitat un bloc, a mai amenajat un parc, a mai dat o vopsea....Florea nu a dat decat pomeni electorale.
  • +2 (4 voturi)    
    si uite asa (Miercuri, 22 iulie 2020, 6:35)

    daldepsd [utilizator]

    a aparut si plagiatorul plagiatorului. un alt fcsb.
  • -2 (2 voturi)    
    asta si (Miercuri, 22 iulie 2020, 8:20)

    nahir [utilizator]

    cu baselu.
    Pacalicii astia nu se astampara.
  • +5 (5 voturi)    
    justitie (Miercuri, 22 iulie 2020, 9:41)

    drago [utilizator]

    Poate sa explice justitia romana de ce Vanghelie nu este la puscarie?
    • 0 (2 voturi)    
      Intelege ca in justitie nu conteaza (Miercuri, 22 iulie 2020, 10:36)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui drago

      care ce a facut in realitate, conteaza ce poti sa dovedesti. Daca nu sunt probe suficiente, Vanghelie e liber.
      • +3 (3 voturi)    
        deoinde si (Miercuri, 22 iulie 2020, 13:09)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        ce probe au fost lasate sa ajunga in justitie si ce nu.