VIDEO Robert Negoiță și-a făcut partid: „Obiectivul nostru e de a maturiza electoratul din București”

de C.D.     HotNews.ro
Joi, 16 iulie 2020, 12:10 Actualitate | Politic


Robert Negoita
Foto: Wikimedia Commons
Primarul sectorului 3, Robert Negoiță, și-a lansat marți partidul „București 2020”. „Astăzi lansăm un partid nou. Îl anunţăm azi. (...) Este un moment de cotitură. Avem nevoie de un restart în România în general, iar în Bucureşti în mod special", a precizat Negoiţă, într-o conferinţă de presă.

„Obiectivul nostru e de a maturiza electoratul din București. Haideți să nu mai așteptăm acea strategie a unora de a duce discuția în niște zone care nu ne ajută. (...) Ne propunem să venim cu o ofertă clară și concretă, să îndeplinim așteptările cetățenilor”, a mai spus Negoiță.



Primarul Sectorului 3, Robert Negoiță, a anunțat pe 6 iulie că nu va mai candida din partea PSD la alegerile locale din septembrie. Acesta spune că se retrage din partid deoarece în ultimii 5 ani a trait numeroase dezamăgiri și revolte, printre care epoca Dragnea. Negoiță spune că deși Dragnea a plecat, au rămas ”căpușe însetate de sânge, putere și întuneric, ce parazitează partidul”.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5374 vizualizari

  • +7 (13 voturi)    
    Intrebare pt Negoita, de ce blocheaza splaiu uniri (Joi, 16 iulie 2020, 12:14)

    Gryphus [utilizator]

    Splaiul unirii, de la Parcul Timpuri noi (lanaga metrou timpuri noi) si pana la camera de comert si industrie e blocat de niste...balize pe o banda de mers inca din NOIEMBRIE 2019 si nimeni nu lucreaza acolo

    De ce?
    • +5 (9 voturi)    
      de sanki!)))) (Joi, 16 iulie 2020, 12:42)

      Stropuleanu [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      .
    • +4 (6 voturi)    
      nu stiu daca e aplicabil (Joi, 16 iulie 2020, 12:50)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      Bulevardele mari sunt la firea, s-ar putea si asta. Lasa ca pentru Bucuresti/Romania noiembrie 2019 e mult prea recent. Nici macar 1 an, ce dracu :)))
  • +13 (17 voturi)    
    ,,Partidul Ferentari 2020" (Joi, 16 iulie 2020, 12:16)

    Rahan5 [utilizator]

    -
  • +13 (15 voturi)    
    Mda (Joi, 16 iulie 2020, 12:20)

    TheFaime [utilizator]

    Trebuia sa isi caute loc de munca la o multinationala, sa ldea si el un interviu mai de Doamne ajuta, sa vedem daca are skill-uri in excel, daca cunoaste limbi straine (nu doar enlgeza) si la ce nivel, etc.. vesnica lipitoare si sugatoare din bugetul statului. Mars la munca nu la cersit
  • +7 (13 voturi)    
    Votati narcisistul! (Joi, 16 iulie 2020, 12:27)

    emil bobu [utilizator]

    Votati manaria! Votati minciuna! Votati privilegiile pentru toti care fug din PSD!
  • +9 (15 voturi)    
    deci electoratul era imatur.... (Joi, 16 iulie 2020, 12:28)

    Crup [utilizator]

    ... cand te-a votat pe tine si toata haita de pesedei care conduce monopolist acum Bucurestiul?
    Eu zic ca are dreptate. In conditiile exigentelor exprimarii publice (ca nu poti zice orice in public), putem considera cuvantul "imatur" sinonim cu "idiot". :)))
  • +10 (18 voturi)    
    Firea (Joi, 16 iulie 2020, 12:28)

    Alexa.99. [utilizator]

    in varianta barbat. Acelasi material.
  • +8 (12 voturi)    
    aham! partid de tabachere, loco! (Joi, 16 iulie 2020, 12:40)

    Stropuleanu [utilizator]

    sarlatanul incearca, ramane de vazut si constatat: cati fraieri gaseste prin bucucuresti!))))
  • +11 (13 voturi)    
    un comunist de tip nou (Joi, 16 iulie 2020, 12:40)

    Dedalus [utilizator]

    S-a prins ca imaginea lui are mai multe voturi decat cea a PSD,

    Candidand separat poate lua mai multe voturi decat din partea PSD.

    Odata ales, va continua distrugerea spatiilor verzi ale sectorului si oribilizarea scolilor (intre alte parascovenii).

    Are si el facute firme ale sectorului, sub control politic, "politie" locala cu salarii urase, smenuri cu lucrarile de constructii - a analizat cineva contractele firmelor primariei, cine sunt beneficiarii reali ai sumelor decontate de primarie acestor firme locale?
  • +5 (9 voturi)    
    aham (Joi, 16 iulie 2020, 12:42)

    liviu_ [utilizator]

    baiete...
    ai luat Dinamo din primele 5 si ai dus-o in ultimele 5 ...
    nu esti in stare sa conduci un club de fotbal.
    cum kkt o sa conduci un oras?!

    mash de aici cu aberatiile tale! si-ai dovedic deja "competenta"
    nu conteaza cu ce echipa de fotbal tii, in momentul in care ai facut praf una, e clar ca esti un manager estrem de PROST!!!
    • +5 (5 voturi)    
      Nuuu (Joi, 16 iulie 2020, 15:44)

      Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      La Dinamo cica-i fra-su, n-are el treaba nici cu Gradina lui Iacob, firma parintilor lui care conatruieste si vinde miile de apartamente din Theodor Palladi...

      N-are treaba nici cu adventistii de ziua 7 de la Concelex carora le-a facut cadou sute de milioane de euro contracte de construire in sectorul 3...fra-su fiind frate de cazan cu patronul firmei respective..au fost botezati de secta in acelasi timp ...
  • 0 (14 voturi)    
    Asta se vrea o (Joi, 16 iulie 2020, 12:44)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    varianta pizidea la USR?
  • +9 (13 voturi)    
    a infiintat (Joi, 16 iulie 2020, 12:47)

    deville2010 [utilizator]

    Partidul Hotilor Bucuresti 2020 cu toata sleahta de pesedisti de la rin grand hotel.O mizerie sinistra acest Negoita.
  • +11 (15 voturi)    
    un nou partid satelit PSD (Joi, 16 iulie 2020, 12:54)

    tahomir [utilizator]

    Ca de obicei inainte de alegeri PSDul mai infiinteaza niste partidulete, sa culeaga cat mai multe voturi.
    Nu e nici o deosebire intr PSD, ALDE, PRO Romania si noul partid de infractori al lui Negoita.
    Voteaza tot timpul la fel, se transfera de la unii la altii, se aliaza cand e nevoie.
    Numele difera dar constante sunt hotia, minciuna, impostura si incompetenta crasa.
    • +6 (10 voturi)    
      Doar ca o sa culeaga de la PSD, de la Pro Romanica (Joi, 16 iulie 2020, 13:24)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      si posibil de la ALDE... plus doi trei nehotarati de pe stanga !

      PS. Bue, bye, Firea ! :)))))))))
  • +6 (8 voturi)    
    coa (Joi, 16 iulie 2020, 12:55)

    Nevermind [utilizator]

    Te cam intinzi. Fair enough, ai preluat metoda negoitza pdl si ai "comisionat" facand si stuff, S3 fiind oarecum decent, but don't push it.

    Mai bine te dadeai "independent", pe reteta oprescu. Era transparenta manevra si parca mai putin penibila.
  • 0 (6 voturi)    
    Nu a''plecat'' Infractorul de la Rahova, ci a fost (Joi, 16 iulie 2020, 13:01)

    deval [utilizator]

    duc, la puscarie !!
    Apoi, Infractorul, nu mai e dar au ramas Stapanii Lui !! Aia care stapanesc Romania si Ciuma Rosie si care nu apar niciodata in fata ! Halal debut !
    Un partid pentru sectorul 3 ? Iar simulacrul cu independentii de Ciuma ? Va divizati ca sa va reuniti apoi , asa cum o faceti de 30 de ani , scarbelor ...........
  • +2 (6 voturi)    
    Negoiță (Joi, 16 iulie 2020, 13:12)

    Mitrica [utilizator]

    Ce să mai ”maturizați” ? Pe voi vă votează majoritatea celor ”maturizați” deja, dar fără prea multă minte. Sau vreți să vă voteze morții ?
  • 0 (8 voturi)    
    si eu o intrebare (Joi, 16 iulie 2020, 13:12)

    comentacu [utilizator]

    Cum poate un neterminat, plagiator, sa maturizeze un oras de 2 mil. cand in realitate, un electorat matura ar trimite intreaga stanga romaneasca + PNL la ...matura. La dat cu matura. Operatori de salubritate, altfel spus.
  • +6 (8 voturi)    
    Nu prea ai cum sa reprezinti schimbarea pentru ca (Joi, 16 iulie 2020, 13:19)

    clint [utilizator]

    In primul rand sunt 2 cazuri aici:

    1. nu crezi nici tu in ce zici, doar cauti o formula mai "up to date" sa mai prostesti o data poporul, mirosind ca vechea propaganda nu mai prinde la fraieri.

    2. chiar crezi ca poti reprezenta o schimbare, desi nu prea ai cum fiindca:

    - esti din acelasi "aluat" ca ceilalti PSD-isti

    - ai facut avere profitand de actualul establishment ( nu ai venit cu ceva nou care sa aduca valoare, doar ai speculat imobiliare si alte matrapazlacuri de client politic )

    - nu ai luat atitudine cand era de luat, acum degeaba dai in Dragnea, cand e deja in puscarie, cand trebuia, va faceati ca nu vedeti nimic din abuzurile facute de actualul puscarias, ce puteau ingropa efectiv Romania.

    - exista suspiciuni ca tambalaul facut la demonstratiile pasnice a fost facut de galeriile lui Dinamo, in interesul PSD. Cin' sa fie, cin' sa fie, oare?

    - probabil totul are la baza niste calcule electorale cinice, ca sa nu zic sinistre.
  • +7 (7 voturi)    
    Asta se numeste.. (Joi, 16 iulie 2020, 14:53)

    vladzy [utilizator]

    Asta se numeste rebranding, sau mai pe romaneste "aceeasi Marie cu alta palarie"..in cativa ani nu o sa mai fie PSD, o sa fie vreo 20 de partidulete, care mai de care mai PRO, 2020, etc., toate tentacule ale aceleiasi caracatite comuniste...
    • +1 (5 voturi)    
      2020 (Joi, 16 iulie 2020, 15:28)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui vladzy

      Pai are termen de viata si valabilitate doar anul asta :D
  • +3 (7 voturi)    
    manevra a la Vanghelie! (Joi, 16 iulie 2020, 15:05)

    mihalash [utilizator]

    dupa alegeri intra din nou in PSD. A vazut el ca PSD e in cadere libera si se mai agata de cativa alegatori. Nu mai credem in manevre domnule PSD. De ce n-ati facut-o acum 2 ani? 3 ani?
  • +4 (6 voturi)    
    Domnul acesta a omis (Joi, 16 iulie 2020, 15:46)

    Observatory [utilizator]

    sa clarifice: un nou partid ca și altele cu scopuri de furat?
    Nu partide avem nevoie , sunt destule partide dar absolut toate se ocupa cu “jula” .
    Hotii conduc acest popor ( cât o mai exista)!
  • +3 (5 voturi)    
    al naibi .... (Joi, 16 iulie 2020, 19:10)

    asada [utilizator]

    .... Psd-ul asta mai are putin si o sa fie declarat mama (de partide) eroina !!! Fata intr-o veselie pui (vezi pro romania ) care mai de care mai cu stea in frunte ,dar ce nu intelege este ca fata de fapt niste avortoni care ,cum altfel ,sant chip si asemanarea cu ei !!! DE fapt ce se naste din pisica...soareci mananca !!!!