Ciolacu s-a întâlnit cu Arafat: Legea carantinei va fi coerentă și eficientă

de Redactia     HotNews.ro
Joi, 9 iulie 2020, 11:29 Actualitate | Politic


Intalnire Ciolacu-Arafat
Foto: Hotnews
​Liderul interimar al PSD, Marcel Ciolacu, s-a întâlnit joi cu Raed Arafat, precizând că au fost discutate soluții privind legea carantinei și a izolării. În urma discuțiilor cu acesta și cu mai mulți colegi juriști, Marcel Ciolacu susține că social-democrații vor vota o lege coerentă și eficientă.

”Dimineață, am avut o întâlnire la Parlament cu dl Raed Arafat și mai mulți colegi juriști pentru a găsi cele mai bune formulări la noua lege privind carantina și izolarea. Asta fiindcă Guvernul PNL elaborează și ne trimite în Parlament doar catastrofe pe care trebuie să le reparăm în regim de urgență”, a susținut Ciolacu, într-o postare pe Faecbook.

Acesta mai susține că ieri a organizat o dezbatere și cu experți ai societății civile pentru a elimina din proiect ”aberațiile liberale ce atentau la drepturile românilor”.

”Azi, după discuția foarte aplicată cu dl Arafat, avem garanția că putem da votul final pe o lege coerentă și eficientă!”, mai scrie liderul interimar al PSD.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2984 vizualizari

  • +2 (12 voturi)    
    Ciolacu (Joi, 9 iulie 2020, 11:38)

    mos ion roata [utilizator]

    vorbeste despre aberatii si catastrofe. In Kiseleff sunt oglinzi pe aproape toti peretii...acuma am inteles.
    • +2 (6 voturi)    
      adica o sa voteze ce a propus guvernul (Joi, 9 iulie 2020, 11:59)

      snowflake [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      ca si guvernul a trimis un proiect de lege care a obtinut deja aprobarea lui arafat
  • +3 (15 voturi)    
    Mars ciolacule (Joi, 9 iulie 2020, 11:40)

    Ephemeris [utilizator]

    calci peste cadavrele oamenilor pentru a castiga voturi la alegeri. Aveti multi morti pe constiinta, daca ati avea constiinta... Dar la mafioti nu exista constiinta
  • -2 (14 voturi)    
    Marea Aberatie (Joi, 9 iulie 2020, 11:41)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Orice medic incompetent te poate trimite la puscarie (=spital exterminator) pe baza unui buletin de laborator mai mult sau mai putin măsluit/corect. Așa ceva era posibil doar in spitalele de psihiatrie de pe vremea lui Ceaușescu. Aberațiile și abuzurile mafiei galben-portocalii nu au egal decât in incompetenta legislativa a aceleiași (sau in impulsul „liberal” spre diktatura).
    • -1 (1 vot)    
      am inteles (Joi, 9 iulie 2020, 15:37)

      GabrielNegrila1 [anonim] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      "Orice medic incompetent te poate trimite la puscarie (=spital exterminator) pe baza unui buletin de laborator mai mult sau mai putin măsluit/corect..." Am inteles, daca te imbolnavesti nu te duci la medic, nu, ala este incompetent, tu te tratezi dupa ce citesti pe FB... Daca trebuie sa faci o operatie nu te duci la spital, nu, acolo este puscarie, esti exterminat, ce daca ai doar 8 clase, este plin youtub-ul de operatii filmate, daca un italian a invatat sa opereze de pe net tu de ce nu ai invata? Da la cap cand si cine te controleaza???
  • 0 (10 voturi)    
    d-aia esplodară covizii ieri (Joi, 9 iulie 2020, 11:59)

    di livio [utilizator]

    azi se bagă lege...cu botniță pîn la sarscov tri și covid 99...nu contează cine depistează covizii, contează cine-i numără...geceseii, băgați cărbuni
    • 0 (8 voturi)    
      Legătura e evidentă (Joi, 9 iulie 2020, 12:51)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui di livio

      presiune pe Parlament pt o lege ceaușist-milițienească făută pe genunchi
  • +2 (8 voturi)    
    Declaratia lui Ciolacu (Joi, 9 iulie 2020, 12:14)

    Theros [utilizator]

    Dragi cetataeni ai Romaniei cititi cu atentie concluziile desprise in cadrul unui seminar al Asociației Europene de Patologie la care s-a examinat părerea patologilor cu privire la COVID-19. Patologii de renume din Elveția, Franța, Germania, Italia, Spania au ajuns la concluzia că nimeni nu a murit de coronavirus.

    În opinia patologilor, pentru a susține că o persoană a murit din cauza COVID-19, este necesar să se stabilească o reacție inflamatorie care a dus la moarte fără alte boli incompatibile cu viața. Până acum, nu au existat astfel de cazuri, scrie bpa-pathology.com.

    Aceștia susțin că nu există semne patomorfologice specifice ale leziunilor coronavirusului pe țesuturile umane. Asta înseamnă că nu există nicio diferență în autopsie între o persoană care a murit de coronavirus și una care a murit în urma unei infecții virale sezoniere.

    De asemenea, în opinia patologilor europeni, Organizația Mondială a Sănătății a făcut greșeala când a declarat o pandemie, întrucât nu a existat.

    Prin urmare , orice incercare a unor indivizi pierduti in spatiu , propavadori extremisti si fanatici al unei doctrine politice de sorginte fascista,

    care SUPRAESTIMAND pericolul acestui virus incalca brutal drepturile si libertatile fundamentale ale omului, asa cum sunt stipulate in Art.1 , aliniatul, 3 din Constitutia Romaniei.

    In aceste conditii , trebuie pus capat oricaror actiuni de natura sa raspandesaca frica si teroarea in Tara noastra!. Politica in Romania nu o face asa-zisul "grup de comunicare" sau de indivizi interesati in desabilizarea Romaniei indrumati de plavan , caruia ii tine" hangul"niste nulitati corupte pana in maduva oaselor ca orban, tataru, fanaticul de arafat si alti membri neaveniti din "guvernul meu"!!

    Toti romanii patrioti isi indreapta atentia catre PARLAMENTUL TARII CARE TREBUIE SA ACTIONEZE IN INTERESUL CETATENILOR PE CARE II REPREZINTA!!
    • -1 (1 vot)    
      ura (Joi, 9 iulie 2020, 15:42)

      GabrielNegrila1 [anonim] i-a raspuns lui Theros

      ai descoperit apa calda. Normal ca NIMENI nu a murit doar din cauza de Covid, ala este un virus, un virus localizeaza punctele slabe ale organismului si acele celule sunt atacate cu precadere. Degeaba citesti daca nu ai baza de cunostiinte necesara care sa-ti permita sa intelegeti ceea ce ai citit! ORGANISM perfect SANATOS NU EXISTA! Daca vei lua virusul vei afla care sunt punctele slabe ale organismului tau...
      • +2 (2 voturi)    
        Declaratia lui Ciolacu (Joi, 9 iulie 2020, 17:29)

        Theros [utilizator] i-a raspuns lui GabrielNegrila1

        Stimate D-le Gabriel Negrila1 iti multumesc sincer pentru comentariul tau , desi este redactat intr-un mod neelegant. Tin sa precizez ca NU EU Am "descoperit apa calda" cum in mod insinous si plin de ura te exprimi tu!! Cometariul publicat prezinta de o maniera STIINTIFICA cocluziile la care a ajuns Asociatia Europeana de Patologie!! Asa ca ori nu stii sa citesti ori nu stii sa te exprimi!! In tot cazul , primeste multumirile mele!! Cu drag.
        • +1 (1 vot)    
          respecte d-le Theros (Joi, 9 iulie 2020, 20:02)

          di livio [utilizator] i-a raspuns lui Theros

          limbaj civilizat, lucru rar la comentariile de pe Hotnews...din păcate
  • +2 (8 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 9 iulie 2020, 12:15)

    [anonim]