Alianţa USR PLUS a fost înregistrată oficial ca alianță politică

de Redactia     HotNews.ro
Joi, 25 iunie 2020, 11:59 Actualitate | Politic


USR-PLUS
Foto: Facebook
Alianţa USR-PLUS a fost înregistrată oficial ca alianţă politică, după ce Tribunalul Bucureşti a admis cererea celor două partide.

"Alianţa USR-PLUS a fost înregistrată oficial, miercuri, 24 iunie 2020. Secţia a II-a Civilă a Tribunalului Bucureşti a admis miercuri cererea de înregistrare a alianţei politice dintre Uniunea Salvaţi România şi Partidul Libertate, Unitate şi Solidaritate, sub numele complet <Alianţa USR PLUS>. Noua formaţiune a fost înscrisă în Registrul Partidelor Politice aflat la Tribunalul Bucureşti. Au existat două cereri de intervenţie în proces, care au fost respinse", precizează USR.

Reamintim că USR și PLUS au decis să înceapă negocierile pentru fuziune, însă până acum nu au stabilit o dată certă până la care va fi finalizat acest proces. Pregătirea procesului și condițiile de fuziune ar urma să fie aprobate în congresele reunite ale celor două partide.

Liderul Plus, Dacian Cioloș, declara, că fuziunea ar trebui făcută până la alegerile locale.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1279 vizualizari

  • -4 (20 voturi)    
    USR ( de dreapta) cu PLUS (destangaLGBT) (Joi, 25 iunie 2020, 12:00)

    un domn [utilizator]

    sa vedem ce iese la 9 Luni
    • +2 (10 voturi)    
      usr de dreapta?:))))) (Joi, 25 iunie 2020, 12:55)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      yeah, right
      • +1 (9 voturi)    
        Așa spun “ei” sau “ele” (Joi, 25 iunie 2020, 13:04)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        Momentan le respect Opinia
        • -2 (8 voturi)    
          in cazul asta (Joi, 25 iunie 2020, 13:31)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          Inseamna ca tu crezi ca firea este un primar bun, ca asa spune ea, nu? Tare logica, dar macar esti constant in domeniul asta.

          PS: daca ajungem la fapte, alea vorbesc si la unii si la altii. la firea primaria si la usere pozitia de la referendum familie bla, ca tot ii arzi pe aia de la plus pe tema.
          • +2 (6 voturi)    
            firea doar gurista la tv (Joi, 25 iunie 2020, 14:15)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

            in rest NU a dovedit din 2016 - 2020 ca este Primar ! poate altceva !

            Nicusor Dan are sansa sa dovedeasca calitatea actiunilor sale ca fost ONG ist !
            • 0 (4 voturi)    
              altceva am zis (Joi, 25 iunie 2020, 16:05)

              Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui un domn

              Ai inteles din parti dar, dupa cum ziceam, macar esti constant.
              • +3 (5 voturi)    
                orice Om Zdravan La MInte (Joi, 25 iunie 2020, 16:56)

                un domn [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

                NU poate crede o silaba de la DUamna Gabi, altii au a II a Sansa !

                lasa vaicareala ! am inteles ce ai spus !
                • 0 (4 voturi)    
                  tocmai (Joi, 25 iunie 2020, 17:22)

                  Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui un domn

                  Orice om ZDRAVAN la minte :))))))
    • +4 (6 voturi)    
      Domni cei de la HN ! (Joi, 25 iunie 2020, 13:16)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Pt ca din cine stie ce motive ieri nu ai putut sa-ti spui parerea despre oficializarea Aliantei, ti-au oferit prilejul astazi ! De apreciat !

      PS. Dupa 9 luni ? Un Superman ? Un Batman ? Un Spiderman...? Ironman ? Captain America ? Pardon, asta o sa iasa peste Atlantic dupa ce dau in primire cei doi de acolo ! :))))
      • +6 (10 voturi)    
        am spus, voi spune : (Joi, 25 iunie 2020, 14:17)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        USR a deraiat de la vremea lui Nicusor Dan ! ii votez ca sa NU aiba majoritate Peneleuu la Parlamentare !
        in Bucuresti Orice Om Normal Trebuie sa Il Voteze pe Nicusor Dan deoarece DUamna Gabi si a dovedit Competenta !
  • +4 (12 voturi)    
    Avem ce vota, suntem satui de PSD/PNL (Joi, 25 iunie 2020, 13:30)

    emil bobu [utilizator]

    E vremea sa oprim furtul de la stat.
  • -2 (8 voturi)    
    Who cares? (Joi, 25 iunie 2020, 16:11)

    Atoatestiutorul [utilizator]

    Ei nu au solutii ci ideologii: green deal, gender issues, marxism etc. Pacat, eurau cei maid e valoare oameni intr-un anumit fel...
    • +3 (3 voturi)    
      Sigur.. (Joi, 25 iunie 2020, 17:19)

      Andrei Herghelegiu [anonim] i-a raspuns lui Atoatestiutorul

      Ok.
      https://www.ro.plus/program-politic
      https://www.usr.ro/usr-la-guvernare/
    • +4 (4 voturi)    
      Solutii au astilalti ! Ne tot dau in cap cu ele (Joi, 25 iunie 2020, 17:19)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Atoatestiutorul

      de vreo 30 de ani ! :))
      Dar la o rapida privire asupra ultimelor legi propuse de USR si trecute de Parlament s-ar parea ca USR are si principii si solutii !

      PS Dar cum sa votezi solutiile cand ei cara in spinare ideologii, nu-i asa ?!