Olguța Vasilescu, mesaj către Nicușor Dan: Băiețas, o să simți ce simțeau și ăia pe care îi atacai cu haita ta

de Redactia     HotNews.ro
Vineri, 19 iunie 2020, 15:05 Actualitate | Politic


Olguta Vasilescu
Foto: INQUAM Photos / Octav Ganea
Deputatul PSD Olguța Vasilescu reacționează în scandalul de la conferința de presă a lui Nicușor Dan provocat de angajații de la Primăria Sectorului 5 condusă de Daniel Florea (PSD), care l-au bruiat cu mașinile de la salubrizare, claxonând continuu. Olguța Vasilescu îi transmite lui Nicușor Dan, căruia i se adresează cu apelativul "băiațaș", că o să simtă "ce simțeau și ăia" pe care el îi "ataca cu haita sa".

Olguța Vasilescu a reacționat printr-un mesaj postat pe Facebook:
  • "Nicușor Dan plânge de mama focului pe la tv că se comportă și alții cu el cum se comporta USR cu ai noștri pe vremea când era el președinte acolo. <<Cer bun simț de la viceprimarul Capitalei. Ar trebui să își exprime punctul de vedere fără să deranjeze>>.
  • Băiețaș, e o vorbă în popor: ce ție nu-ți place, altuia nu-i face! Mai ții minte când stăteai atârnat de tribună parlamentului cu pancartă de gât și nu ii lăsai pe deputații PSD să vorbească? Sau cum mergeai peste ei în conferinte de presă? Ai uitat? O să-ți mai amintești din când în când... Și o să simți ce simțeau și aia pe care îi atacai cu haita ta....
  • Apropo! Ieri, un parlamentar USR cerea de la tribună să i se adreseze ceilalți cu respect. Altul care ne bagă telefonul în ochi și punea muzică la maxim la boxe, în comisiile parlamentare, cât să nu se poată lucra... Nici măcar nu îl jignise cineva! După ce au făcut pe revoluționarii din popor, acum s-au descoperit brusc de viță nobilă și pretind să li te adresezi că la boieri... Poate vă luați și o cămașă pe voi și puneți o cravată la ea, dacă tot veniți să vorbiți în parlament și mai pretindeți și respect!".
Nicușor Dan a fost din nou bruiat joi la conferința de presă. De data aceasta, de angajații Primăriei Sectorului 5, de pe mașinile de salubrizare, au claxonat fără oprire, astfel încât candidatul PNL-USR la Primăria Capitalei să nu se poată auzi. În intersecție era și un polițist local al Primăriei Sector 5, care nu a intervenit, deși liniștea publică a fost perturbată. Primăria Sectorului 5 este condusă de Daniel Florea (PSD).








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















8685 vizualizari

  • +23 (27 voturi)    
    ... (Vineri, 19 iunie 2020, 15:26)

    Ecce_Homo [utilizator]

    O doamna veritabila.
  • +15 (19 voturi)    
    PRM nu a disparut ?! (Vineri, 19 iunie 2020, 15:27)

    iondelaafumati [utilizator]

    mijito când folosești resurse publice pentru interese de partid, toți se cred împărăți când au putina putere !
  • +15 (21 voturi)    
    Tineti-o tot asa (Vineri, 19 iunie 2020, 15:39)

    vindicomvs [utilizator]

    Olguto cand ai minte putina nu ti dai seama ca de fapt ii faceti un mare bine lui Nicusor.

    Chiar nu mai vorbiti cu dragnea deloc? Va zicea el de ce nu e bine asa si ce ar trebui sa faceti ca sa-l bruiati pe Nicusor.
  • +12 (16 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 19 iunie 2020, 15:46)

    [anonim]

  • +11 (19 voturi)    
    Oh, da...Camioanele duduiau in Parlament ! (Vineri, 19 iunie 2020, 15:48)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Daca PSD vrea bruiaj, va avea și pe stradă...

    Doamna boieroaică vorbeste despre cămașă și cravată, dar are de toate: conduri, rochie, freză, ca orice om cu stare...

    Este așa de simplu ca PSD să omoare orice opoziție, folosind strict metodele bolșevice de a face zgomotul mai mare.
  • +9 (13 voturi)    
    Tovarasa Olguta... (Vineri, 19 iunie 2020, 16:19)

    USMarines [utilizator]

    si tovarasul Daniel, la fel ca si alti tovarasi, au preluat fidel tiparele de actiune subversiva folosite de comunisti inaintea alegerilor din 1946, pentru a submina PNL si PNT. Cu exceptia unuia: grupurile de activisti trimise sa "sparga" cu pumnii si batele mitingurile pasnice PNL/PNT. Sau... asta a fost in 10 August?
  • +6 (10 voturi)    
    O recunoaștere că șefii PSD sunt măgari. (Vineri, 19 iunie 2020, 16:53)

    asavreau [utilizator]

    O caracteristică a șefilor PSD este comportamentul necivilizat.În lipsa unor soluții de atragere a oamenilor folosesc golănia ca armă politică.Merită să-i lăsăm să se bată între ei și pe urmă să-i băgăm pe toți la pușcărie.
  • +4 (8 voturi)    
    ... (Vineri, 19 iunie 2020, 18:21)

    Andrei_Buc [utilizator]

    Nu mai dispare odată personajul ăsta? "Doamna" dă la Craiova sa ne lase naibii in pace cu prostiile ei.
  • +3 (5 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 19 iunie 2020, 18:44)

    [anonim]

  • +3 (7 voturi)    
    de sub birou (Vineri, 19 iunie 2020, 19:05)

    mariaeva [utilizator]

    Olmuta lasa vodcuta ! Fata e educata sub biroul lui Vadim asa ca vorbeste ca la manda pe sant. Daca tot se pricepe la costume si cravate , poate se ocupa de manda si nu-l mai lasa sa se imbrace ca un "bombardier" plecat la nunta !
  • +2 (2 voturi)    
    Ce să știe? (Vineri, 19 iunie 2020, 23:06)

    aqualung [utilizator]

    Jethro Tull au un album interesant, "Thick as a Brick". Greu de digerat și foarte filosofic. La un moment dat versurile spun ceva de genul „înțelepții voștri nu știu cum e să fii prost”.

    Sincer, mă îndoiesc că Nicușor Dan va vedea cum e să fii ca ăia pe care îi atacă.