​​FOTO Liderul deputaților PSD îl atacă pe Orban că n-a purtat mască în birou, dar și el „a uitat” să și-o pună în Parlament

de D.D.     HotNews.ro
Miercuri, 10 iunie 2020, 11:02 Actualitate | Politic


Alfred Siminis
Foto: Hotnews
Masca rămâne opțională pentru unii parlamentari. Liderul deputaților social-democrați, Alfred Simonis, s-a lansat într-un atac la premierul Orban spunând că a fost prins „bând, fumând și fără mască” în birou, dar nici el nu purta în timpul discursului acuzator de la tribuna Parlamentului. Simonis ținea masca în mână.

În mod ironic, el sustinea proiectul de lege privind acordarea de măști cetățenilor.

Liderul PSD a mai spus că premierul „și-a dat o amendă” minimă pentru încălcarea regulilor, în vreme ce alți cetățeni au primit amenzi exorbitante.




Liderul deputaților PNL, Florin Roman, i-a atras atenția că nu poartă mască.

„Am o rugăminte la dl Simonis să meargă acum să-și dea o amendă minimă pentru că nu poartă mască”, a spus el.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1746 vizualizari

  • +8 (14 voturi)    
    Covid -19 = Covid -20 aka P$D (Miercuri, 10 iunie 2020, 11:05)

    un domn [utilizator]

    #seStie
  • +8 (8 voturi)    
    MASCArada (Miercuri, 10 iunie 2020, 11:06)

    periscop [utilizator]

    Sinteza politichiei de calp mărgăritar din Românica.
  • -10 (12 voturi)    
    desi nu suport psd-ul (Miercuri, 10 iunie 2020, 11:08)

    Mihai Ioan [anonim]

    Roman asta e un papagal, ei cu manuta lor au votat ca poti sa nu porti masca daca vorbesti in public si ai distanta fata de ceilalti.
    • +3 (5 voturi)    
      pai, (Miercuri, 10 iunie 2020, 13:21)

      Cezy [utilizator] i-a raspuns lui Mihai Ioan

      ce daca scuipi pe microfoanele pe care le vor potrivi alti care vor si vorbi la ele!
  • -8 (12 voturi)    
    Pai nu e hop fara hip (Miercuri, 10 iunie 2020, 11:10)

    Fides [utilizator]

    In mod voit o tinea in mana masca, asa cum Orban o aruncase pe birou. Pacat ca nu si-a aprins o tigara ori un trabuc in timpul discursului... ori sa desfaca o bere/mai multe si sa-i paseze si lui Oraban una. Daca tot o ardem pe hip-hop, macar sa fie show. Turcan ce bea?
  • +6 (8 voturi)    
    Atata stiu (Miercuri, 10 iunie 2020, 11:31)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Sa se arate cu degetul. In schimb isi pun bete-n roate in detrimentul cetatenilor. Sa-ti pui in pericol sanatatea unei tari intregi este cel putin act criminal.

    Dar e ok, stim ca legea se aplica doar pentru prosti.
    • +3 (5 voturi)    
      Sa inteleg ca te referi la (Miercuri, 10 iunie 2020, 12:20)

      Ephemeris [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      PSD, ca doar ei pot pune bete in roate cuiva. Guvernul nu poate pune bete in roate opozitiei. Daca e asa, atunci sunt de acord, PSD e specializat in a pune bete in roate in detrimentul cetatenilor de vreo 30 de ani
  • +6 (6 voturi)    
    Parlamentarii au voie! (Miercuri, 10 iunie 2020, 12:18)

    Jegul Cristian Ioan [utilizator]

    Dumenalor au imunitate, au pensii speciale, sunt deasupra Legii - parlamentarii au voie sa faca orice!
    • 0 (0 voturi)    
      imunitatea parlamentară... (Miercuri, 10 iunie 2020, 13:07)

      periscop [utilizator] i-a raspuns lui Jegul Cristian Ioan

      ... include și imunitatea sanitară? mira-m-aș...
      • +1 (1 vot)    
        Buna dimineata! (Miercuri, 10 iunie 2020, 22:32)

        Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui periscop

        Sigur ca da, ori este IMUNITATE, ori nu!
        Este imunitate si in fata legilor Naturii, si in fata aritmenticii elemntare (pentru dumnealor, doi si cu doi fac "cat vreti dumneavoastra sa faca!") si da si imunitatea in fata virusurilor si a bacteriilor patogene, care oricum nu exista!
        "Las'ca mie nu mi se intampla!"