Cei șase deputați ALDE au fost preluați de grupul parlamentar al PSD

de I.H.     HotNews.ro
Miercuri, 3 iunie 2020, 10:55 Actualitate | Politic


Varujan Vosganian
Foto: Facebook/ Varujan Vosganian
Cei șase deputați ALDE se alătură grupului parlamentar al PSD, a anunţat, miercuri, deputatul Varujan Vosganian în plenul Camerei Deputaţilor.

"Vă informez că următorii deputaţi ALDE, începând de astăzi, 3 iunie, se vor afilia grupului parlamentar al PSD", a anunțat Vosganian.

Cei șase deputați ALDE sunt: Varujan Vosganian, Anton Anton, Constantin Avram, Steluţa Cătăniciu, Daniel Olteanu și Doru Oprişcan.

Deputații ALDE erau neafiliați, în condițiile în care grupul lor a fost dizolvat în septembrie 2019, după ce coaliția PSD-ALDE s-a rupt, iar mai mulți membri ALDE au trecut la PSD. ALDE nu mai are grup nici la Senat, acesta fiind dizolvat tot în toamna anului trecut, după ce Teodor Meleșcanu a trecut la PSD, pe fondul scandalului legat de susținerea sa pentru șefia Senatului.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5430 vizualizari

  • +31 (35 voturi)    
    Adica... (Miercuri, 3 iunie 2020, 11:08)

    grongobar [utilizator]

    ...in sfarsit se duc acolo unde apartin, fara povesti "liberale" sau "proeuropene". Aviz celor ce ziceau ca "astia sunt liberalii adevarati"....
    • +16 (20 voturi)    
      In sfarsit (Miercuri, 3 iunie 2020, 11:33)

      Beta Alfa [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

      .... chestia a fost formalizata si sper ca dl. VV & Co sa mai inceteze povestile cu "liberali"
      • +3 (3 voturi)    
        Deh (Miercuri, 3 iunie 2020, 20:01)

        Putinel [utilizator] i-a raspuns lui Beta Alfa

        Consecventa si onoare, eu ma dau cu cel mai tare! Impostura proverbiala a lui Vosganian combinata cu oportunismul PSD-ist pot intr-adevar deveni arme letale....dar, doar, prin catunele teleormanene, nu pe unde si-ar dori ei!
    • +1 (1 vot)    
      Turul complet (Miercuri, 3 iunie 2020, 22:12)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

      In final, nea Varujan care incepuse la extrema dreapta cu un partidulet "pe persoana fizica" a ajun la extrema stanga, adica la PSD. Cred ca nu mai are unde se duce, daca nu cumva il primesc la UDMR; il cred in stare sa-si schimbe numele in Ianos pentru inca un mandat!
  • +15 (21 voturi)    
    ALDE, PRM, UDMR = PSD (Miercuri, 3 iunie 2020, 11:25)

    Kivek [utilizator]

    astia toti sunt PSD-isti, sunt partide inventate de PSD
  • +10 (12 voturi)    
    deci dupa pendulari (Miercuri, 3 iunie 2020, 11:26)

    yyyxxx1981 [utilizator]

    intre psd si pnl s-au hotarat unde sa se lipeasca
    • +2 (6 voturi)    
      aiurea (Miercuri, 3 iunie 2020, 12:36)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui yyyxxx1981

      Vezi "lista" si te lamuresti ca indivizii nici nu se gandeau sa treaca la PNL Si chiar crede cineva ca ar fi fost primiti??
      • +3 (5 voturi)    
        eu imi amintesc (Miercuri, 3 iunie 2020, 13:10)

        yyyxxx1981 [utilizator] i-a raspuns lui Ilidia

        ca a fost o confruntare intre o grupare condusa de Melescanu care ii ducea spre PSD si cea a lui Tariceanu care a votat motiunea contra lui Dancila si s-a aliat cu Ponta. Vosganian de exemplu era in tabara lui Tariceanu contra PSD la acel moment. Sa nu uitam ca ALDE are si acum secretari de stat si alte pozitii in guvernul PNL
  • +8 (12 voturi)    
    sa le fie tarana (Miercuri, 3 iunie 2020, 11:39)

    DiDiRo [utilizator]

    ca o piatra de moara. Asa sa ne-ajute Dumnezeu!
  • 0 (6 voturi)    
    amintiri (Miercuri, 3 iunie 2020, 11:40)

    nimrod [utilizator]

    Cum era sloganul? Ordine si bani?
  • +6 (10 voturi)    
    Au aceeasi doctrina :)) (Miercuri, 3 iunie 2020, 11:59)

    bcsb [utilizator]

    Partidul SOCIAL Democrat = Partidul Alianța Liberalilor și Democraților.
    La noi nu exista doctrina, fiecare merge unde sunt sanse mai mari pentru inca 1 mandat (a se citi: inca 4 ani de furt calificat)
  • -3 (11 voturi)    
    OK, acum o sa avem liberali doar in PDL (Miercuri, 3 iunie 2020, 12:19)

    salvatore [utilizator]

    lLiberali gen: Blaga, Falca, Stolojan, Boc, Anastase etc. Oare ii mai lasa Basalau Voda sa se mai joace mult timp pe-acolo sau striga Adunarea?
  • +7 (13 voturi)    
    Dupa principiul (Miercuri, 3 iunie 2020, 12:29)

    2016 [utilizator]

    "lichea la lichea trage", in sfarsit si-au gasit locul de veci!
  • +9 (15 voturi)    
    Hahahahahaha !!!! S-a reformat PSD ! :))))) (Miercuri, 3 iunie 2020, 12:31)

    Susufler0 [utilizator]

    Acum are aripa liberala !!!

    PS. Chestia cu carnetele diferite de partid, cu culorile cu steagul si imnurile diferite sunt niste flecustete... se vor rezolva din mers !

    PPPS. Ideologia ? Ce-i aia ? :))))))))))))))))))))))))
  • +3 (7 voturi)    
    Ce? (Miercuri, 3 iunie 2020, 13:01)

    finutza [utilizator]

    Asta e o stire?
  • +5 (7 voturi)    
    Ahahahahahahaha! (Miercuri, 3 iunie 2020, 13:29)

    fat.cat [utilizator]

    Corabia se scufunda! Plangaretul si miruitul Varujan Vosganian e la apa! ������
    Catavencu se rasuceste in mormant. Epigonii sai i-au dat clasa demult.