Victor Ponta vrea să candideze, din nou la Președinția României

de L.P.     HotNews.ro
Vineri, 29 mai 2020, 0:41 Actualitate | Politic


Ponta
Foto: Facebook
Președintele Pro România, Victor Ponta, a anunțat joi seară, într-o emisiune la Antena 3, că își dorește să candideze la alegerile prezidențiale din 2024. Ponta și-a exprimat și anul trecut intenția de intra în cursa pentru Cotroceni și că își va folosi experiența din 2014 când a pierdut în turul al doilea în fața actualului președinte Klaus Iohannis.

"Îmi doresc să candidez în 2024 la funcția de președinte al României. Și până atunci vreau să fiu liderul Pro România. Și vreau să fiu într-o alianță de centru-stânga, reformată, modernă și eficientă", a spus Victor Ponta, la emisiunea lui Mihai Gîdea.

Ponta anunța, în 2019 în direct la Digi24 că se pregătește pentru alegerile prezidențiale și că a învățat din greșeli. „Înfrângerea e a mea, dar greșelile pe care le-am făcut, faptul că m-am înconjurat de baroni, de oameni detestați, care reprezentau un lucru pe care eu nu-l reprezentam evident că m-a costat. Faptul că i-am ascultat când mi-au spus că avem destule secții de vot în străinătate, faptul că mi-au zis: ce bine a ieșit manifestarea de pe stadion! E greșeala mea, e lipsa mea de experiență”, a explicat la vremea respectivă, Ponta.​






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4328 vizualizari

  • +21 (21 voturi)    
    Nu i-a ajuns, s-a vindecat la funduleț? (Vineri, 29 mai 2020, 0:50)

    mr_mojo [utilizator]

    Sau spune și el ce vor retardații care îl votează să audă.
    Așa sunt unii, nu știu când să plece, la fel ca bețivul de la orice nuntă.
    • +4 (4 voturi)    
      Dorim sa aiba (Vineri, 29 mai 2020, 14:06)

      1anonim [utilizator] i-a raspuns lui mr_mojo

      multa sanatate... alaturi de dragnea.
      • +3 (3 voturi)    
        Lasa ca e bine! (Vineri, 29 mai 2020, 19:06)

        Spiky [utilizator] i-a raspuns lui 1anonim

        Cat mai multi candidati parlitzi ca sa se zapaceasca electoratul batrior si nostalgic dupa salam cu soia...
  • +17 (17 voturi)    
    Nu-i ajunge (Vineri, 29 mai 2020, 0:53)

    billy34 [utilizator]

    președinția Plagiatoriei...
  • +18 (18 voturi)    
    Presedintele copy-paste? (Vineri, 29 mai 2020, 1:31)

    fLoreign [utilizator]

    Are in plan o idiotizare agresiva in masa a populatiei ca sa-l voteze?
  • +17 (17 voturi)    
    oh no (Vineri, 29 mai 2020, 1:34)

    hanu [utilizator]

    tov. iliescu, faceti ceva.
    • +9 (9 voturi)    
      ..... (Vineri, 29 mai 2020, 7:53)

      prio [utilizator] i-a raspuns lui hanu

      Nu tov Iliescu , tata socru faceti ceva poate ies si eu "albit " cu prietenul meu Ghita.
  • +18 (18 voturi)    
    Ponta....ai fost trimis o data la groapa de gunoi (Vineri, 29 mai 2020, 1:38)

    Je__ [utilizator]

    fii sigur si daca participi de 20 de ori la alegeri, rezultatul va fi acelasi.

    Romanii nu vor alege niciodata un plagiator si un impostor in fruntea lor
    • -1 (1 vot)    
      Esti sigur? (Vineri, 29 mai 2020, 14:09)

      Tommy Bahama [utilizator] i-a raspuns lui Je__

      ?
  • +15 (17 voturi)    
    Pai sa candideze zic (Vineri, 29 mai 2020, 2:34)

    Dalinar [utilizator]

    Sa vedem care e procentul de giboni votaci de Papagal!!!
    • 0 (2 voturi)    
      O sa fii dezamagit. (Vineri, 29 mai 2020, 14:10)

      Tommy Bahama [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      Galeata rosie si un kil de ulei au facut miracole.
      • +1 (1 vot)    
        Niciodata nu am subestimat (Vineri, 29 mai 2020, 21:57)

        Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Tommy Bahama

        Doar ca Pontalaul nu mai e la butoane!!! N-are el parale cat are psedeaua si din buzunarul propriu nu scoate nimeni!
  • +12 (16 voturi)    
    Un plagiator (Vineri, 29 mai 2020, 2:56)

    Rahan5 [utilizator]

    Presedinte al Romaniei ?!
    Degeaba vorbeste Ponta de ,,experiența din 2014 când a pierdut în turul al doilea în fața actualului președinte Klaus Iohannis".
    Situatia s-a schimbat deja fata de 2014. Acum exista Acte in Regula ca Ponta este un Plagiator de Doctorat.
    In plus a incasat bani de la Statul Roman ca Spor de Salariu fiind ,,doctor in drept".
    Mai bine Ponta ar candida la un loc in Spitalul de Nebuni !.
    Propun infintarea Sectiei ,,Presedinti ai Romaniei", aflata intre Sectia ,,Napoleoni'' si Sectia ,,Cezari". :-)))
  • +13 (13 voturi)    
    Lol (Vineri, 29 mai 2020, 3:31)

    mitg [utilizator]

    Vadim (odihneasca-se in pace), nastase, cumpanasu sau alti expirati nu vor?
  • -1 (13 voturi)    
    si ce , conteaza.. (Vineri, 29 mai 2020, 3:59)

    exilatul [utilizator]

    cine e presedinte ???..sau daca pnl sau psd ul vor guverna....99,9% din cei care intra in politica din tara aia o fac pt interesul lor...mentalitatea nu se shimba peste noapte....mai ales cind ..."noaptea" dureaza ...zeci de ani...
  • +8 (10 voturi)    
    n-are sanse... (Vineri, 29 mai 2020, 7:46)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... e prea mult material de facut bâza de el pe net...
  • +10 (10 voturi)    
    Saracu' ! (Vineri, 29 mai 2020, 7:55)

    John M. [utilizator]

    A avut in mana tot ce-si doreste un politician si ne-a aratat ca era un biet pui de gaina care dadea din colt in colt si nu numai ca n-a realizat nimic, dar a reusit sa si enerveze pe toata lumea din tara si de afara.
  • +10 (12 voturi)    
    Deja mi se face frig. (Vineri, 29 mai 2020, 8:24)

    asavreau [utilizator]

    Și vine vara.Ponta președinte!Brrr!
  • +9 (9 voturi)    
    Oh, chiar asa? (Vineri, 29 mai 2020, 9:24)

    radu222 [utilizator]

    Sa-ti faci campanie cu realizarile de la Colectiv. Sa-l iei si pe ministrul "avem de toate, nu ne trebuie nimic" pentru arsii de la Colectiv. Asa sunt toti ministri PSD, habar n-au pe ca lume traiesc.
  • +8 (8 voturi)    
    Daca ar candida.... (Vineri, 29 mai 2020, 10:26)

    gigiN [utilizator]

    ... la categoria “ presh” ar avea foarte mari sanse-sa ne putem sterge picioarele pe el !!!
    • -1 (1 vot)    
      Daca americanii au ales un clovn, (Vineri, 29 mai 2020, 14:12)

      Tommy Bahama [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

      de ce crezi ca romanii n-ar alege un plagiator?
  • +7 (7 voturi)    
    de ras (Vineri, 29 mai 2020, 11:19)

    Ilidia [utilizator]

    E de rasul curcilor. Isi inchipuie ca daca bate campii pe ecrane zi de zi il vor vota romanii? S-au lamurit de mult cu ce lichea au de-aface...
  • +2 (2 voturi)    
    tonta (Vineri, 29 mai 2020, 14:21)

    nahir [utilizator]

    presedinte si floricica dansatoarea prim ministru. Altfel nu-l votez.