Florin Cîțu îl trimite pe Ciolacu la școală: Sunteți foarte frustrați pe succesul programelor PNL

de DG     HotNews.ro
Duminică, 10 mai 2020, 10:16 Actualitate | Politic


Florin Citu
Foto: facebook
Ministrul Finanțelor, Florin Cîțu, îi ironizează pe reprezentanții PSD, în frunte cu Marcel Ciolacu, spunând că aceștia sunt ”frustrați” pentru că liberalii se află la putere, iar programele guvernamentale chiar au succes. El le recomandă pesediștilor ca, în loc să dea cu pietre și să spargă geamurile statului, mai bine să facă ceva util și să meargă la școală.

”Acum guvernează PNL! Mâine, PSD-istii lui Dragnea în frunte cu Ciolacu (cel care îi ținea știuca lui Dragnea în barcă) îmi dau ocazia, din nou, să le arăt de la tribuna Parlamentului cât sunt de pafariști. În timp ce noi guvernăm și avem rezultate, gașca lui Dragnea urlă de pe margine ca niște chibiți adevărați. Vă dau un sfat. În loc să dați cu pietre și să spargeți geamurile statului român vulnerabilizându-l mai bine faceți ceva util pentru România”, a scris Cîțu pe pagina sa de Facebook.

Ministrul Finanțelor a susținut că guvernarea liberalilor are succes, de unde și frustrarea liderilor PSD.

”Acum guvernează Partidul National Liberal. Și guvernează foarte bine. Totuși, pentru că văd că sunteți foarte frustrați pe succesul programelor pe care le-am implementat până acum mă gândesc să propun încă două programe: <<Alfred MINIMISS>> și <<La școală cu Ciolacu>>, a mai scris Cîțu.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6663 vizualizari

  • +8 (28 voturi)    
    E suparat pe motiunea simpla (Duminică, 10 mai 2020, 10:23)

    Fides [utilizator]

    Citu, dar si altii de la PNL, nu mai vorbesc de Klaus, nu realizeaza faptul ca partidul lor scade in sondaje datorita lor, PSD chiar nu are vreun merit. Modul de a comunica, exaltarea unor masuri economice care desi sunt anuntate de presedinte - in realitate nu exista sunt la fel de nocive precum amenzile lui peste prajit de zeci de mii de lei, achizitii medicale cu firme de casa si samd.
  • +13 (31 voturi)    
    Succesul programelor PNL??? (Duminică, 10 mai 2020, 10:26)

    Lovercraft [utilizator]

    Care programe? Care succes?
    Asta e din ciclul copiii spun lucrari trasnite
    • 0 (10 voturi)    
      Citu (Duminică, 10 mai 2020, 20:50)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

      E un exemplu de gura mare care s-a predat fara nicio lupta. Coloana vertebrala pauza.In trei luni s-a predat cu arme si bagaje bugetarilor si e trup si suflet pentru ei.
      E adevarat ca n-a lucrat niciodata in privat, N-a facut niciodata parte dintre cei care trebuie sa plateasca facturi, angajati si impozite.
      E gresit sa pui la finante pe unul care a lucrat doar in banci, indiferent cat de bun a fost acolo.
      Poate ar fi bun la BNR, dar in niciun caz la MinFin.
      Sper ca ii e rusine de ce-a ajuns sa faca si sa spuna.
  • +6 (22 voturi)    
    Domiti linistiti, (Duminică, 10 mai 2020, 10:27)

    xrogo [utilizator]

    Citu vegheaza si o sa fiti fericiti, cam asta-i sloganul celor de la PNL, ne aminteste de sloganul, dormiti linistiti, FNI vegheaza!
    • +3 (9 voturi)    
      De „Dracula Park“, cel mai răsunător eşec turistic (Duminică, 10 mai 2020, 13:37)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      din România ai auzit?
  • +6 (24 voturi)    
    are dreptate (Duminică, 10 mai 2020, 10:33)

    cucuveauamov [utilizator]

    suntem cu totii frustati de succesul pnl si ar trebui sa mergem la scoala, doar ca ... au inchis scolile. Poate o roaga pe colega sa la fel de intelegineta, prof. Anisie, sa le deschida.
  • +4 (18 voturi)    
    la care școală? (Duminică, 10 mai 2020, 10:38)

    di livio [utilizator]

    Ciolacu ar mere la școală, da le-nchise ficusu, jo napot Cîțule...a drequ rezultate aveți, cu școli închise că au ajuns profesori francezi la ATI...nici nu încercați să găsiți soluții, numa carantină și izolare...aia știa și doamna Veorica, jo napot Cîțule...cu alea 400 mil care le luași de la BM ce se mai aude?...pt ce erau?...singurele voastre succesuri îs achizițiile Unifarm de la intermediari
  • +5 (19 voturi)    
    cutule, esti ministru datorita peee seee deee!!! (Duminică, 10 mai 2020, 10:41)

    axiopolis [utilizator]

    .
  • +2 (24 voturi)    
    Declartia lui Citu!! (Duminică, 10 mai 2020, 10:59)

    Theros [utilizator]

    Despre acest impostor si ratat nu pot decat sa spun:În universul nostru strâmt
    Plini de virtuţi şi de ocară,
    Prostia este o povară
    Pe care cei ce-o duc, n-o simt!

    Cu curaj, nu fără rost,
    I-am spus prostului că-i prost;!
    Azi îmi este şef la stat,
    Iară prostul inca... n-a uitat!...
    Despre proşti şi-a lor mulţime
    Înţelepţii toţi au spus:
    Proştii nu sunt la-nălţime,
    Însă îţi vorbesc de sus.
    • +5 (13 voturi)    
      Manda: „Nu mai susținem proști în funcții publice (Duminică, 10 mai 2020, 13:45)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Theros

      "Alo! Tovarăşi! Alo! Aşezaţi-vă liniştiţi. Tovarăşi!"
  • +3 (25 voturi)    
    Chiparosul Liniuță trăiește pe altă planetă. (Duminică, 10 mai 2020, 10:59)

    prec [utilizator]

    Cîțule, împrumuturile, inflația și deficitul, bugetar și comercial, chiar dacă au explodat, nu înseamnă succese ci cel mult „succesuri”, Cîțule. Și abia așteptăm să vină alegerile, Chiparosule, să vă arătăm ce mult ne „bucurăm” de „succesurile” P.N.L.-ului vostru.
  • +2 (26 voturi)    
    Dle Catu, va respect - nu abuzati de asta !! (Duminică, 10 mai 2020, 11:05)

    deval [utilizator]

    Cum ati masurat rezultatele programelor ? Care programe ? A fost aplicata masura cu somajul tehnic pentru sustinerea celor direct afectati. Cred ca aplicarea este destul de flexibila , observ ca au apelat foarte putini dintre cei afectati -cel putin pentru martie- masuratori se vor putea face , in iunie !
    Ati mai anuntat niste masuri care nu au fost inca publicate, la care urmeaza norme, interpretari .... Care succesuri ?!!
    PS Nu va lasati atins de pandemia puterii ! Cand vorbiti, ca profesionist, vorbiti cu cetatenii, nu cu Colacu, lasati politrucii partidului sa dea scatoalce ca tot nu se pricep la altceva.........
  • +1 (23 voturi)    
    daaaa (Duminică, 10 mai 2020, 11:17)

    srpc [utilizator]

    au leberalii un succes de batzaie lumea de admiratie :)))
  • +4 (24 voturi)    
    Lol (Duminică, 10 mai 2020, 11:28)

    HP [utilizator]

    Esti nimeni drum, chelule. A avut dreptate Orlando cand isi batea joc de tine.

    In plus, habar nu ai ce inseamna "frustrat".

    Peste toate, nu ai facut nimic. Economia e in colaps iar la toamna veti fi trimisi inapoi in opozitie.

    Esti un nimic laudaros si inutil.
  • 0 (18 voturi)    
    alt incompetent laudaros (Duminică, 10 mai 2020, 11:28)

    Dedalus [utilizator]

    In ce consta "succesul"?!

    In copierea ideilor PSD?!
  • +9 (17 voturi)    
    meeee..... (Duminică, 10 mai 2020, 11:33)

    AnderT [utilizator]

    urasc PSD dar nici PNL nu este o lebada alba, dimpotriva, sa nu uitam cata cardasie au turnat impreuna in politica mizera romaneasca, cate acorduri per sub mana si cate betii ametite, totul in barba prostilor care inca ii mai voteaza.

    Vilele, conturile ascunse, țoalele, amantele... intr-un cuvant toate averile lor sunt saracia poporului. Un popor in continuare umilit de niste insi mediocri care isi dau aere de intelectuali.

    Din aceasta clasa de "intelepti capabili" foarte putini se salveaza!!!
    • +8 (18 voturi)    
      Exemplu (Duminică, 10 mai 2020, 12:58)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui AnderT

      Odată „spălat liberal”, primarul roșu Chirica a refăcut USL în Consiliul Municipal. Cu o mare majoritate, aleșii psd și pml și-au dat mâna votând masiv împărțirea tunurilor financiare și a jafului din banii publici. Mai e cazul să aminti de alegerile în două tururi sau de eliminarea „specialelor”?
  • 0 (16 voturi)    
    Asta face ce face (Duminică, 10 mai 2020, 11:36)

    fat.cat [utilizator]

    Si tot nu se poate abtine sa se comporte ca un cocalar de partid. Nu cumva sa-l confundam cu un profesionist. Afara-i vopsit gardul, inauntru leopardul.
  • +2 (22 voturi)    
    Super succes (Duminică, 10 mai 2020, 11:38)

    mihaipricop [utilizator]

    300 de mii de someri, 1 milion in somaj tehnic, prabusirea a incasarilor la buget cu 25% doar in martie,..and still counting.
  • +1 (23 voturi)    
    (...) dacă nu e și fudul (Duminică, 10 mai 2020, 11:41)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    I se citește incompetență pe față. Cum deschide gura nu spune decât inepții și minciuni Una din cele mai jalnice prestații din guvernul de amatori & politruci LuCovid Organ.
  • +2 (22 voturi)    
    ??? (Duminică, 10 mai 2020, 11:43)

    Mircea1978 [utilizator]

    Care sint acele succese tovarase? Ca ati impovarat tara cu si mai multe imprumuturi? Ca cetateanul v-a trebui sa plateasca si mai multe taxe pentru acoperirea acestor imprumuti? Astea sint succesele voastre????
    D-apoi bravo!
  • 0 (20 voturi)    
    Citu (Duminică, 10 mai 2020, 11:46)

    Ibit [utilizator]

    Se spune ca prostul pana nu-i fudul , parca nu e prost destul !
    Cu aplicabiilitate Citu !
  • 0 (28 voturi)    
    este o vrba !!!! (Duminică, 10 mai 2020, 11:46)

    asada [utilizator]

    Prea multa scoala strica si mai oboseste si mintea !!!!Mintea odihnita a PSD-isttilor borfasi, este suficienta pentru ciordelile si hotiilei nenumarate la care sant experti !!!!
    • -3 (15 voturi)    
      Tie clar putina scoala nu ti-ar strica! (Duminică, 10 mai 2020, 13:05)

      Big Data [anonim] i-a raspuns lui asada

      Nu-ti fie frica!
  • +4 (30 voturi)    
    Gresit (Duminică, 10 mai 2020, 11:49)

    Bradisor [utilizator]

    Psd-alde n-au treaba cu scoala.Trbuie trimisi la DNA sa raspunda pt dezasrul in care au lasat tara guvernele psd alde- udmr
    • +1 (7 voturi)    
      Aici este vorba de colegii PSD, nu de PSD, clar? (Duminică, 10 mai 2020, 13:17)

      prec [utilizator] i-a raspuns lui Bradisor

      Este vorba de Cîțu, care încearcă să ne spună ce bun este el.
  • +3 (17 voturi)    
    aberatii (Duminică, 10 mai 2020, 12:12)

    srpc [utilizator]

    in loc de solutii si bani, neolibii vin cu atacuri la adresa pesedistilor
  • +1 (15 voturi)    
    Pina cind (Duminică, 10 mai 2020, 12:14)

    prio [utilizator]

    mai suportam duhoarea comunista???/
    Trebuie trecut la un nou nivel .
    Recuperarea prejudiciilor.
    Atunci voi cei din PNL veti fi votati cu 2 maini .
    Hai sa vedem aveti curaj??
  • +6 (18 voturi)    
    Ciolacu a peste tot la TV (Duminică, 10 mai 2020, 12:21)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    Prestația Tractor e penibila!
    Penibila e si goana Tembeliviziunilor după rating!
    Tractor in direct!
    Din trei cuvinte unul a Iohanis.
    Tractor are program economic!
    Ha, ha.
    I l-a dat Omar Teroristu!
    • +1 (7 voturi)    
      ghinion - cum zice Presedintele (Duminică, 10 mai 2020, 15:20)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui DomnuTrandafir

      S-a intors cu rotile in sus tractorul...

      ce belea nenicule, si sa vezi ca si no.2 va intra in carantina...
  • +6 (22 voturi)    
    care-s acele "programe"?! (Duminică, 10 mai 2020, 12:22)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    ca nu ma prind, a lansat ceva PNL si nu am aflat? ma refer la ceva de DEZVOLTARE economica, mari investitiii in infrastructura, etc?! nu imi dati cu IMMInvest, care de fapt e un ajutor dat pe de o parte IMM bancabile (deci nu celor care sunt cu adevarat in dificultate) si pe de alta bancilor, ca le "da" statul din banii nostri, dobanzile care nu-s deloc mici pt Ro, nu mai zic de UE. Apropos de asta, bancile tot timpul au sustinut ca dobanda e mare in Ro pt ca e cu risc mai mare, dar atunci inseamna ca atunci cand e garantat creditul 80 % de stat si dobanda pe 2020 e platita de stat, riscul e minim, deci dobanda ar trebui sa fie chiar sub cea din vestul UE....nu?! glumesc, desigur, doar stim ca nu asta era ideea programului, ci cum sa faca bancile profituri cat mai mari bazate pe ecartul imens intre dobanzile la credite si cele jenante la depozite (sub rata inflatiei, deci daca tii banii la banca pierzi), precum si pe tot felul de comisioane....ca doar de aia au venit aici.
    Alt program initiat de PNL eu nu stiu sa se fi lansat...?! Somajul tehnic dupa ce ai blocat economia pt ca nu ai un sistem de sanatate bun, nu e "program".
    Deci, Catule, cu ce te lauzi!?
    • 0 (6 voturi)    
      Dumnezeu nu doarme pzd!? (Duminică, 10 mai 2020, 19:34)

      DomnuTrandafir [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      Daca intelegeti cumva!
      Esti gata??

      Te va lua la pachet cu zforneanu si vebaroaica!
  • -4 (14 voturi)    
    emotionant ..... (Duminică, 10 mai 2020, 12:24)

    asada [utilizator]

    .....si in acelasi timp curios cum la ambele comentarii de pana la aceasta ora se stransera 4 insi cu voturi negative dar nici unul nu isi explica optiunile !!!! Emotionant ....nu este asa !!???
  • -2 (18 voturi)    
    Cresterea negativa (Duminică, 10 mai 2020, 12:32)

    Arminius [utilizator]

    Este cea mai mare realizarea Guvernului. Are un mare avantaj: este sustenabila. Nu mai vorbim ca e vazuta cu ochi buni de "prietenii" nostri din UE. Catule, mai zi-ne! Ca orice spui tu, daca e cu PSD e rau, este sublim si...credibil.
  • +5 (15 voturi)    
    Gresit (Duminică, 10 mai 2020, 12:34)

    Bradisor [utilizator]

    n-au ce cauta la scoala, locul lor este in alta parte.
  • 0 (8 voturi)    
    Trădare să fie….dar s-o ştim şi noi (Duminică, 10 mai 2020, 15:44)

    Lu48 [utilizator]

    Unde putem studia programul lui Klaus Wadim Johannis ? Sau nu putem accesa siteul din cauza unui atac cibernetic !
  • +1 (3 voturi)    
    Agenturiliii.... (Duminică, 10 mai 2020, 19:24)

    mike123 [utilizator]

    Monchericu asta a fost scolit in SUA....ca orice bun roman patriot, onest si ...plimbat! Ca deh, nu se mai poarta Moscova!
    La fel ca si matusalemicul Isarescu, apreciat de cine si unde trebuie!

    Florin CV: A absolvit Grinnell College din SUA (1996), un masterat în economie în cadrul Iowa State University (2002), iar din 2002 este doctorand al Iowa State University.
    A fost economist în cadrul Băncii Naționale a Noii Zeelande (2001-2003) și în cadrul Băncii Europene de Investiții (2003-2005).